Pípal

Benjamin Ficus je stálezelený ker (alebo strom) rodu Ficus a rodina Mulberry. Ficus sa vyznačuje neokázalosťou a môže sa pestovať doma ako izbová rastlina. Ľahko reprodukuje a dokonale zdobí interiér každého bytu alebo kancelárie. Napriek svojej nenáročnosti však potrebuje ficus náležitú starostlivosť.

Čítajte Viac

Ficus - teplomilné tropické rastliny z južnej a juhovýchodnej Ázie. Európania sa s touto elektrárňou zoznámili počas indickej kampane Macedon v roku 327 pnl. Zakladateľ botaniky Theophrastus, ktorý sa zúčastnil na kampani, opísal obrovský strom, na ktorom sa nachádzalo 300 metrov s tieňom, bol to bengálsky fiškálny alebo banyánový strom.

Čítajte Viac

Benjamin Ficus, opis odrôd Ficus Benjamin je druh evergreenov patriacich do rodu morušovej rodiny fíkusov. Benjamin Ficus v prírode môže dosiahnuť výšku 25 m, doma 2-3 m. Preto sa tieto rastliny často používajú na výsadbu zelene. Pri pestovaní tohto ficusu existuje možnosť dať kmeňu rôzne formy.

Čítajte Viac

Za prirodzených podmienok je gumárenská továreň na výrobu kaučukov viacročná rastlina s bujnou korunou, ktorá rastie až do výšky 50 m. Rastie v horúcich krajinách na otvorených priestranstvách v južnej Indonézii, tropickej Ázii a vo východnej Indii. Zaujímavé! V 19. storočí sa prírodný kaučuk extrahoval zo šťavy tohto fíkusu.

Čítajte Viac

Ozdobte miestnosť kvetmi ako mnohí. Ale zdobenie tmavej miestnosti nie je vždy jednoduché: musíte nájsť také rastliny, aby podmienky, v ktorých ich umiestnite, boli vhodné. V tomto prípade budú robiť iba tie nenáročné na ľahké kvety zozbierané v tomto článku. Adiantum Adiantum patrí do rodu Adiant a je to vytrvalá papraď.

Čítajte Viac

Hrnkové kvety môžu byť nielen skvelý doplnok k dizajnu vášho bytu, ale aj užitočným nálezom. Tieto rastliny vytvárajú útulnú atmosféru pre váš domov, pridávajú farbu do interiéru a potešia oko kedykoľvek počas roka. Osobitnú hodnotu majú tie kvety, ktoré môžu byť prospešné pre ľudské zdravie.

Čítajte Viac

Ficus Abidjan (Ficus Abidjan) - jedna z najbežnejších izbových rastlín, ktorá dlho získala lásku záhradkárov. Vyzerá to skvele v byte av kancelárii, zdobenie miestnosti a dáva to trochu exotické. Do tejto rastliny potešili majitelia po celý rok, musíte vedieť, ako sa o neho správne starať.

Čítajte Viac

Benjamin Ficus sa nachádza v takmer každom dome, kde sa nachádzajú izbové rastliny. Mnohí milovníci domácej zelene lákajú svojou krásou a ľahkosťou starostlivosti. Ale nie všetci pestovatelia vedia, či je možné túto rastlinu podrobiť prerezávaniu a tvarovaniu. Ficus je dlhotrvajúca rastlina, ktorej výška s náležitou starostlivosťou nepresahuje 2 metre.

Čítajte Viac