Poľnohospodárstva

Poddruh brojlerov (alebo krížov) kombinuje niekoľko plemien mäsa, ktoré sú zaslúžene obľúbené v súkromných farmách a veľkých farmách. Výhody chovu brojlerov sa vysvetľujú ich vysokou váhou: za 2 mesiace dosiahne jednotlivec jatočnú hmotnosť. Pestovanie a udržiavanie krížov má určité rozdiely oproti chovu nosníc.

Čítajte Viac

Chov hovädzieho dobytka (býkov) doma pre začiatočníkov je ziskový biznis, pretože je možné poskytovať produkty rodine a zvyšky predávať a zarábať. Začiatoční poľnohospodári sa mylne domnievajú, že chov býkov na mäso ako podnik je nepríjemný a nákladný proces. Ale s riadnou organizáciou a dodržiavaním požiadaviek na starostlivosť bude obchod prosperovať a prinášať príjmy.

Čítajte Viac

Jersey plemien kráv, známy vo svete, je stelesnením roľníckeho sna o pohodlné a ziskové plemeno. Jeho potenciál je taký, že aj v drsnom podnebí Ruska sa môže ukázať ako jeden z najlepších druhov hovädzieho dobytka na svete. Stručná história Toto staré plemeno sa objavilo na anglickom ostrove Jersey v Lamanšskom prielive, ktorý mu dal meno.

Čítajte Viac

Vonkajšia podobnosť ruského Pestru z ľudových rozprávok s rohatým jedincom zo stáda rakúskeho alebo belgického poľnohospodára sa vysvetľuje tým, že predkovia plemena populárneho v Rusku av Európe sa pasú na voňavých lúkach švajčiarskych Álp. História pôvodu plemena Značka "Simmental plemeno" patrí len kravám s dedičnými druhovými súvislosťami s veľkými rohatými Bernese Oberland.

Čítajte Viac

Ak je špecializáciou farmy výroba mliečnych výrobkov, výber na údržbu a pestovanie kravy plemena Red Steppe je rozumným a praktickým riešením. Potvrdzuje to dlhoročné, takmer 200-ročné skúsenosti v šľachtiteľskej a zootechnickej práci s plemenom. História plemena Red Steppe Rodiskom plemena je južná časť Ukrajiny.

Čítajte Viac

Aishirskoy plemeno kráv prispôsobené na chov na ďalekom severe. Tieto zvieratá netolerujú teplo a môžu sa bez bohatého obohateného krmiva. Od druhého roku života sa považujú za sexuálne zrelé. História plemien Prvýkrát tento druh kráv vznikol v Škótsku. Preto jej názov pochádza zo škótskeho panstva Air.

Čítajte Viac

Domáce mäso bolo vždy ocenené viac ako zakúpený výrobok, a to najmä pre jeho vysokú kvalitu a výrazný prínos pre ľudské zdravie. Poľnohospodári, ktorí si budujú vlastné podnikanie vo výrobe hovädzieho mäsa, radšej rozhodujú v prospech tých plemien hovädzieho dobytka, ktoré majú vysokú mieru prispôsobenia sa rôznym klimatickým faktorom a dobrú produktivitu.

Čítajte Viac

Prepelice majú výnimočnú výživnú hodnotu a to sa vzťahuje na mäso týchto malých vtákov a ich škvrnitých vajec. Ukazuje sa, že ich pestovanie doma je jednoduché, ale najprv potrebujeme klietku, ktorú sa pokúsime opísať. Klietky pre prepelice môžu byť sieťované, vyrobené z preglejky a dokonca aj z plastu, takže výber bývania pre prepelice by mal byť braný veľmi starostlivo, predovšetkým na základe vlastností pohodlného bývania týchto malých vtákov.

Čítajte Viac

Čas a trvanie života králikov vo veľkej miere závisí od podmienok zvieraťa a typu potraviny. Rozhodujúce sú však nielen tieto faktory. Každé plemeno má svoje špecifické počty existencie. Vplyv plemena na životnosť králikov V prírode, králiky žijú menej ako ich dekoratívne náprotivky.

Čítajte Viac

Hybridné kurčatá - brojlery - sa odlišujú od zvyčajných mladých vtákov so zvýšenou energiou vývoja a nízkymi nákladmi na krmivo na 1 kg zisku. Pestovanie brojlerových kurčiat v záhrade je výnosný podnik. Po porážke počas 2,5 mesiaca sa porazia na mäso. S náležitou starostlivosťou je hmotnosť kurčiat v tomto čase 1,4-1,6 kg.

Čítajte Viac

Prečo sa prechovávanie prepelíc každý rok stáva čoraz populárnejším? Vzhľadom k nízkym nákladom na prepeličie vajcia a rýchlu predčasnosť dospelých jedincov je to jedna z najziskovejších oblastí domáceho alebo amatérskeho chovu hydiny. Budeme hovoriť o tom, ako nakupovať, rásť a správne udržiavať týchto zástupcov pernatých bratov v našom článku.

Čítajte Viac