Pravidlá a tajomstvo pestovania, skleník pre korenie si to sami

Všetky papriky: horúce a polo-ostré, sladké a horké - milujúce teplo.

teda najlepší spôsob získanie bohatej úrody je metóda ich pestovanie v skleníku.

Výsadba v skleníku je možná v skorších obdobiach a čistenie čierneho korenia v uzavretom teréne môže byť odložené až do podstatného chladenia.

Skleníkom to robíte sami

Malý skleník na korenie, ktorý sa otvára čo najviac v teplom počasí, je najlepší spôsob, ako rásť. Veľké skleníky pre túto zeleninu sú menej úspešné, pretože korenie je svetlo milujúca kultúra a v skleníku je prístup svetla stále trochu obmedzený.

Okrem toho, počet vysadených kríkov najčastejšie nie je príliš veľký, čo znamená, že v skleníku budete musieť pestovať papriky spolu s inými kultúrami, a to nie je žiaduce, pretože táto plodina vyžaduje vytvorenie osobitných klimatických podmienok.

To všetko naznačuje, že je lepšie, aby korenie urobilo malý skleník pomocou materiálov, ktoré sú cenovo dostupné a dostupné pre každého pestovateľa zeleniny.
Je pomerne jednoduché vytvoriť skleník pre korenie sami a ponúkame vám niekoľko jednoduchých možností s fotografiou:
1. Skleník na nadácii.

Pre takúto konštrukciu sa na zvolenom mieste po obvode položí rad tehál upevnených cementovou zmesou. Na maximálnej otvorenej ploche by sa mal vytvoriť skleník, aby sa slnečné svetlo dostalo do rastlín. Orientácia skleníka je zvolená na východ-západ a dizajn by sa mal otvárať na južnej strane.

Pre stavbu stien skleníka, môžete použiť drevo alebo staré dosky. Z tohto materiálu je na základoch postavený zvláštny obdĺžnikový box. Vrchná časť budovy je pokrytá starým rámom alebo rámom dosiek pokrytých fóliou. Na uľahčenie otvárania alebo otvárania skleníka by mala byť strecha pripevnená k závesom.

Strecha skleníka je jednoduchá alebo dvojitá. Pri výstavbe kôlňovej strechy je jeden okraj škatule o 20-25 cm vyšší. Výška skrinky by nemala presiahnuť 40-50 centimetrov, inak rastliny nebudú mať svetlo.

2. skleník v tvare oblúka tunela.

Tento typ konštrukcie je prenosný. Je vyrobená z kovových drôtov alebo polypropylénových rúrok, ohnutých v oblúku a prilepených na zem alebo upevnených na drevenom ráme. Vzdialenosť medzi oblúkmi je 50-60 cm. Šírka sa vypočíta tak, aby sa do nej zmestili maximálne štyri rady papriky.

Rám je navrchu pokrytý polyetylénovou fóliou alebo krycím materiálom strednej alebo vysokej hustoty. Spodný kryt je upevnený ťažkými predmetmi. Lamely môžete klinec posúvať pozdĺž okraja, ktorý pri otvorení pokrýva krycí materiál. Oblúky medzi sebou môžu byť upevnené drôtom alebo lamelami z dreva, čím sa zvýši pevnosť konštrukcie.

3. Skleník na základe rámu.

Tento typ prístrešku na korenie je dizajnérom regálových rámov pokrytých fóliou. Rámy sú upevnené na podklade dreva alebo dosiek. Stavbu si môžete urobiť vo forme domu alebo v tvare obdĺžnikového boxu pokrytého rámom na vrchu.

Namiesto filmu môžete použiť polykarbonátové dosky. V tomto prípade sa výrazne zvýši pevnosť a trvanlivosť skleníka jeho hodnota sa zvýši.

Môžete vidieť ďalšie skleníky, ktoré môžete tiež zbierať alebo robiť ručne tu: Z oblúkov, Z polykarbonátu, Z okenných rámov, Pre sadenice, Z tvarovaných trubiek, Z plastových fliaš, Pre uhorky, Pod filmom, Do chaty, Z PVC, Zimný skleník , Krásna chata, Dobrá úroda, Snežienka, Snail, Dayas

Výber odrôd

Nie všetky odrody korenia sú vhodné na pestovanie v skleníku alebo skleníku. Pre pestovanie v skleníkových podmienkach vyberte nízke a stredné odrody. Najpopulárnejšie odrody skleníkového korenia sú:

 1. Merchant.
 2. Pinocchio.
 3. Tibul.
 4. Centurion.
 5. Barin.
 6. Barguzin.
 7. Bagration.
 8. Accord.
 9. Cornet.

Všetky tieto odrody sú odolné voči najčastejším chorobám korenia - hniloby. Sú začať rýchlo rodiť a majú čas dozrieť na kríkoch v podmienkach nevykurovaných skleníkov a skleníkov.

Príprava sadeníc

Pepper je kultúra s najdlhším vegetačným obdobím je zasiate pred všetkými kultúramipestuje rassadnym spôsobom. Odporúčaný čas na siatie - koncom februára

Systém korenia korenia je veľmi krehký, takže nemá rád časté transplantácie. Skúsení záhradníci odporúčajú siatie korenia v samostatných nádobách.

Okuliare bez dna sú umiestnené v krabici alebo na palete a naplnené zmesou zeminy a piesku alebo rašeliny (2: 1). Môžete použiť ready-made zmesi pôdy pre papriky z obchodu.

Semená sa vopred upravia roztokom manganistanu draselného, ​​potom stimulátorom rastu.

Kapacity s plodinami pokrývajú transparentný materiál a umiestnia sa na teplé a svetlé miesto. Keď papriky rastú na 15-20 cm, mali by byť pripnuté., Táto technika stimuluje rast postranných výhonkov za vzniku sviežeho kríka. Veľký počet výhonkov zvýši počet plodov v jednom kríku.

Sadenice sa odporúča niekoľkokrát na kŕmenie. Prvý vrchný obväz sa vykonáva vo fáze troch listov, druhá - 4-5 letákov. Pepper by mal dostať najväčšie množstvo hnojiva, keď Bush tvorí 8 - 9 listov, pretože pučanie pukov začína od tej doby.

Dôležitým krokom pri pestovaní sadeníc je kalenie. Kapacity s výhonkami sa na balkón denne vyberajú, v noci sa musia preniesť na teplo. Tiež, korenie musí byť učil na slnečné svetlo, čas od času umiestnenie na ulici v tienistom mieste. Papriky, ktoré neboli pripravené týmto spôsobom, budú pri vylodení skleníka boľavé, pretože pre nich bude ťažké zvyknúť si na náhlu zmenu mikroklímy.

TIP! Zlepšiť odolnosť rastlín pomôže ich liečbu s liekom "Epin", ktorý zlepšuje imunitu rastlín.

Vysádzame správne

Pri tvarovaní na puzdrách 12-13 pravých listov prichádza čas pestovania v skleníku, Počas tohto obdobia sa púčiky začnú viazať na paprikách, koreňový systém je úplne vytvorený a pripravený na kultiváciu v skleníku.

Aby sa zabránilo nadmernému stresu rastlín počas transplantácie, približne jeden týždeň pred vylodením boxy s rastlinami vhodné dať do skleníka, V noci sú nevyhnutne zatvorené a počas dňa sa v závislosti od teploty vzduchu čiastočne alebo úplne otvárajú.

Výsadba v skleníku sa môže uskutočniť, keď sa zem ohreje na 15-16 stupňov. V nevykurovaných skleníkoch sa to nedeje až do polovice mája.

Pred výsadbou je pôda v skleníku špeciálne pripravená. Urobte kompost alebo humus, fosfor-draselné hnojivá.

POZOR! Do korenia nepridávajte čerstvý hnoj, spôsobí to, že vaječníky odpadnú a na koreni nebudú žiadne plody.

Na pestovanie korenia šírka lôžka sú optimálne do 1 metra, rozstup riadkov - 50 cm. Low-rastúce odrody sú zasadené vo vzdialenosti 20 cm od seba, sredneroslye - 25-30cm, vysoká - 35-40 cm, rastliny sú zasadené do otvorov, dobre rozliaty teplou vodou.

Ako správne a rýchlo zasadiť korenie sadenice do skleníka môžete vidieť v tomto videu:

POZOR! Nepokrývajte stonku korenia nad úroveň, v ktorej boli v šálkach. Po výsadbe by mala byť pôda rozdrvená, napojená a mulčovaná.

Všetko o pestovaní papriky v skleníku


Vysoká teplota a vlhkosť - hlavné podmienky pre úspešné pestovanie korenia.

To je dôvod, prečo je jeho rast vo filmových prístreškoch najprijateľnejší, pretože v nich je možné vytvárať také podmienky.

Na dosiahnutie úspechu postupujte takto:

 1. Správne vodu rastliny. Zalievanie by malo byť bohaté, vždy teplá voda. Nedovoľte sušenie a najmä praskanie pôdy pod korením.
 2. Čas do vzduchu. V horúcom počasí by sa skleník mal čo najviac otvárať, pretože korenie netoleruje príliš vysokú teplotu.
 3. Tvar kríkov. Pre najlepšie osvetlenie kríkov, musí byť korenie rezané, takže 2-3 najsilnejšie stonky. Existujú však odrody (Barguzin, Buratino), ktoré nepotrebujú prerezávanie. Okrem formatívne prerezávanie, je nutné odstrániť najspodnejší kvet bud, rovnako ako všetky výhonky, ktoré nemajú kvety.
 4. Krmte pravidelne. Približne raz mesačne by malo byť zalievanie kombinované s hnojivým organickým alebo minerálnym hnojivom. Ale organické hnojivo môže byť aplikované len raz po celú dobu a v nízkej koncentrácii. Nadbytok dusíka povedie k zvýšeniu hmotnosti listov a plody nebudú viazané.
 5. Tieň pred slnkom. Pepper je milovník slnka, ale nie horí alebo horí, takže na obzvlášť horúcich dňoch stojí za to. V opačnom prípade sa listy zafarbia a kvety môžu padnúť.
 6. Manipulujte s škodcami. Na zabránenie výskytu škodlivého hmyzu je možné liečiť insekticídmi (Karbofos, Aktellik, atď.). Zničiť mravce v skleníkoch v čase, pretože nesú vošky - škodca nebezpečný pre korenie.
 7. Chráňte pred chorobami. Je potrebné pozorne sledovať zmeny, ktoré začínajú na rastlinách. Ak spozorujete nejaké škvrny na listoch alebo ovocí, curlingu listov, letargii Bush, znamená to, že korenie sa nakazilo chorobou. Najprv sa ošetrujú kríky fytosporínom a kŕmia sa. Silne postihnuté vzorky sa musia okamžite odstrániť.
 8. Chráňte pred vetrom a prievanom. Zvlášť nebezpečné je otvorenie dvoch koncov v krytoch tunelov. Pepper s týmto vetraním je ponorom a poškodzuje ho.
 9. Uvoľnite pôdu. Korene potrebujú prístup k vzduchu, takže uvoľnenie by sa malo vykonať po každom zalievaní. Len neuvoľňujte zem hlbšie ako 5 cm - hrozí nebezpečenstvo poškodenia jemných koreňov.

Tajomstvo bohatej úrody

Pri pestovaní papriky by sa mali zohľadniť niektoré vlastnosti tejto plodiny, aby sa dosiahol požadovaný výsledok:

 • Nikdy neperte korenie zhora, pretože je to samoopelená plodina a týmto spôsobom si opláchnete peľ, čo znamená, že sa znižuje počet vaječníkov;
 • Počas aktívneho kvitnutia s paličkou pretrepte kríky, aby sa zvýšilo vytečenie a nastavenie kvetov;
 • Neinštalujte v blízkosti horkých a sladkých odrôd. Kríky môžu pereopylyatsya, a všetky vaše korenie ako výsledok bude horký.

Na začiatku augusta, štipka vrcholy kríkov a odstrániť všetky púčiky, na ktorých vaječníkov netvoril.

Táto technika umožní, aby kríky rástli už vytvorené plody, pretože nové nebudú mať čas rásť počas tejto doby.

Dodržiavanie všetkých týchto pravidiel starostlivosti o korenie v skleníku vám umožní vychutnať si chutné a zdravé ovocie pestované na Vašom osobnom pozemku.

Loading...