Zastrešené netopiere: Okolie vedúce k uštipnutiu a rôznym chorobám, vrátane besnoty

Netopiere sú často neželaných ľudských susedovusadzovanie v podkroví a balkónoch domov a bytov.

Niekedy kolónie netopierov "osadníkov" osloviť niekoľko desiatok jednotlivcov.

Niektorí ľudia nepovažujú za potrebné vyhnať hostí, ale toto okolie má viac nevýhod ako výhod.

Aký druh choroby je netopier?

Netopiere sú jedinečné zvieratá, ktoré nesú mnohých nebezpečných chorôb pre ľudí, zatiaľ čo oni sami trpia.

Môže to byť spôsobené akýmikoľvek biologickými vlastnosťami alebo skutočnosťou, že cicavce lietajú, pričom konzumujú veľa energie, čo je dôvod, prečo sa ich telesná teplota neustále zvyšuje, z ktorej je aktivovaný imunitný systém.

V každom prípade sú netopiere nosičmi mnoho chorôb, ktoré sú smrteľné pre ľudí.

POZOR! Netopiere nesú vírusy, ako sú senzačná ebola, vírus Marburg, SARS koronavírus (SARS), relatívne nová horúčka Hendroy, hemoragické a iné druhy horúčiek, ako aj mnohé iné choroby.

Niektorí vedci veria, že sláva netopierov ako neprekonateľných nositeľov infekcie je značne prehnaná, ale mnohí vedci súhlasia, že riziko nakazenia sa niečím nebezpečným z bat uhryznutie dosť veľké.

Každopádne je lepšie neriskovať ešte raz a netýkať sa netopierov bez osobitnej potreby.

fotografie

Oboznámte sa s netopiermi v našej fotogalérii:

Vírus besnoty

Najčastejšie v súvislosti s netopiermi si spomínajú vírus besnoty, Zvyčajne, infekcia bude, ak bat uhryzne (to je veril, že choroba nie je prenášaný vo vzduchu kvapôčky, ale môžete sa nakaziť cez kontaktnú cestu dotykom myši a majú vredy na rukách).

Netopiere sú navyše nositeľmi určitého typu besnoty, ktorá je obzvlášť infekčná a má kratšiu inkubačnú dobu.

A hoci to niektorí argumentujú chorých na besnotu je nepravdepodobnékeďže nie je schopný lietať do ľudského bývania, tieto informácie sú kontroverzné.

Pretože niektoré myši, ako je uvedené vyššie, trpia besnotou, ale samy o sebe nie sú choré.

Čo robiť so skusom?

POZOR! V žiadnom prípade nemôžete ignorovať uhryznutie, jednoducho tak, že ho liečíte alkoholom, ovinete a zabudnete na to.

Po prvé umyte ranu čistým mydlom a vodou (najlepšie zo všetkých ekonomických). Toto sa musí robiť opatrne a dlho - najmenej 10 minút.

potom spracovanie okrajov rany dezinfikuje alkohol alebo na ňom založený prostriedok: môže to byť vodka, kolínska voda, peroxid vodíka, jód, brilantná zelená.

Po spracovaní je potrebné obviazať ranu sterilným obväzom a choďte na miestnu pohotovosť.

V každom prípade, pacient urobiť 6 záberov podľa určitého vzoru.

Proces liečby môže tiež zahŕňať užívanie imunoglobulínov proti besnote.

Dohľad nad pohryznutým zvieraťom značne uľahčuje diagnostiku, ale nie každý bude schopný chytiť pokousaný netopier.

Škoda alebo výhody pre záhradu

Často sa netopiere usadzujú pod strechami vidieckych domov. Môžete určiť ich prítomnosť charakteristický šuchot a škrípanie, ako aj vrhom podobným tmavému prášku zmiešanému s lesklými zvyškami škrupín hmyzu.

Toto je, samozrejme, pre ľudí nepríjemné čo škodiť netopierom: hluk, ktorý narúša spánok v noci, odpadky, dokonca návštevy priamo v dome osoby sú možné ... A výkaly sú tiež jedovaté, ak cítia vôňu.

V spravodlivosti je potrebné poznamenať, že jesť netopiere a prospech: jedia veľké množstvo hmyzu, ktorý môže poškodiť pestované rastliny a stromy v záhrade.

Okrem toho lovia presne nočných škodcov, ktorí nie sú chytení vtákmi - v skutočnosti v tejto dennej dobe veľa vtákov spí.

FAQ: Škodlivý mory, mory, krúžkované mory, mory, atď.

To je dôvod, prečo mnohí záhradníci dokonca vítajú netopiere, stavajú domy na mieste av každom možnom spôsobom chránia svoj mier.

Avšak toto neprimerane riskantný podnikpretože, ako je uvedené vyššie, netopiere môžu uhryznúť osobu a infikovať ju nebezpečnými chorobami.

Len tak netopier útočí na človekaZahryzne len do sebaobrany. Je však ťažké predpovedať, kedy sa okrídlené zviera rozhodne, že je v nebezpečenstve.

Metódy boja

Záver je zrejmý: z nočných ubytovateľov na mieste alebo balkóna mestského bytu lepšie sa zbaviť, Radikálne metódy však nie sú absolútne nevyhnutné, netopiere je možné nastaviť bez toho, aby im spôsobili veľa škody.

Najjednoduchšie a najrozumnejšie príslušné organizácie - urobia všetko správne, rýchlo a bez zbytočných obetí. Ale môžete to urobiť sami.

POZOR! Bojové netopiere by sa nemali vykonávať v zime: v tomto čase zvieratá prechádzajú do režimu spánku a namiesto odletu môžu zomrieť. Tiež nevykonávajte prácu na jar, počas obdobia materstva žien Myši nemôžu opustiť prístrešok na vlastnú päsť a tiež sa ocitnú odsúdení na smrť.

Tak ako sa zbaviť netopierov na balkóne? Najprv nájdite miesto, kde sa netopiere usadili. Začať pozorovanie za súmraku: V tomto čase netopiere vyletia na lov.

Všimnite si, odkiaľ zvieratá pochádzajú, počkajte, kým všetci opustia svoje obydlie.

Potom múr vchod do ich "norka": opatrne utrite alebo utesnite všetky otvory, medzery, akékoľvek najbližšie otvory pomocou peny, aby sa myši nemohli dostať dovnútra „z iného vchodu“.

Potom budú okrídlené tvory nútené hľadať iné miesto bydliska.

POZOR! Uistite sa, že všetky zvieratá opustili svoje dúpä, inak zostávajúce myši vám veľa problémov! Mŕtvi vo vnútri jedincov začnú hniť, a bude veľmi ťažké odhaliť malé jatočné telá.

Tiež netopiere netolerujú zápach naftalénu, Jeho gule môžu byť zavesené na balkón alebo podkrovie v sáčkoch z gázy a táto vôňa odradí myši od návratu.

Ďalšia možnosť: vodné myši s hadicou, Predtým, ako sa zvieratá pripojené k vybranému miestu rozhodnú o ich premiestnení, vykoná niekoľko takýchto postupov.

Skutočné použitie ultrazvukový repeller: tieto zariadenia sú pomerne úsporné, bezpečné pre ľudí, ľahko sa používajú.

Všetky tieto metódy sú relevantné pre otvorené priestory, kde nie je možnosť zafixovať ťahy myši. Aby sa zabránilo tomu, že sa zvieratá v nedávnom biotopu určite vrátia, odíďte všetky nočné vysokovýkonné lampy.

Toto sa bude musieť vykonať v priebehu niekoľkých nocí, pretože netopiere sa veľmi rýchlo a silne stotožňujú s vybranými miestami a zaujaté pozície nebudú rýchlo odovzdané.

záver

Ak sa už na vašej stránke objavili netopiere a začali ste s nimi bojovať, nezabudnite, že niektorí z ich druhov uvedené v Červenej knihe a ich zničenie je zakázané.

Okrem toho, ich výhody v ničení škodlivého hmyzu, je zrejmé. teda trpezliví a snažia sa o mierové presídlenie netopiere na vhodnejších miestach pre ne.

Loading...