Pestovanie chutnej a zdravej repy v Rusku. Aké sú najlepšie varianty pre strednú kapelu?

Burak, čiže červená repa, je jednou z najbežnejších rastlinných plodín, známa na území bývalej Kyjevskej Rusi od 10. do 11. storočia. Tam boli moderné odrody tejto chutnej a zdravej zeleniny z divokej repy, ktorá vyrástla po stáročia na územiach Ďalekého východu a Indie.

Obsahuje veľké percento antioxidantov, železa, vitamínov B a draslíka. Osiate plochy repy zaberajú v Rusku asi 10% celkovej plochy všetkých osiatych plôch.

Vlastnosti ruskej klímy

Stredné Rusko je pomerne rozsiahle. Zahŕňa centrálnu oblasť a krajinu na sever od nej, oblasť Čierna pôda, región Volha. V tejto oblasti sa nachádza mierne kontinentálne podnebie: letá sú teplé a zimy sú zasnežené a mrazivé. Dominantou reliéfu je byt. Pozemky sú pomerne úrodné vďaka niekoľkým hlbokým riekam. Tieto podmienky majú pestovanie rôznych plodín, vrátane repy, ktorá patrí k druhu Amaranth.

Výhonok tejto rastliny nie je tak rozšírený ako výhonok iných koreňových plodín a pestovanie závisí len na zalievaní a poveternostných podmienkach. Riziko výsadby repy je primárne spojené s masívnou deštrukciou rastlín parazitmi, čo je potrebné zohľadniť pri výbere odrody. Repa môže rásť na takmer akejkoľvek pôde., ale optimálne bude humusová hlina s dobrou štruktúrou. O tom, aké odrody repy sú najvhodnejšie na pestovanie v otvorenom poli, čítajte tu.

Ako si vybrať typ repy?

Pre stredné pásmo sú najvhodnejšie skoré stredné alebo ultra skoré odrody. Pokiaľ však ide o druhú možnosť, je potrebné mať na pamäti, že čas skladovania pri skladovaní je malý. Leto v strednom pruhu je zvyčajne krátke a pomerne chladné, takže neskoré odrody sú zrelé zle.

Rovnako ako niektoré zimné plodiny, repu možno zasadiť nielen v lete, ale aj na jeseň, V tomto prípade je splatnosť plodiny v nasledujúcej sezóne znížená, a to aj napriek krátkemu vegetačnému obdobiu a malému počtu teplých dní o približne dva týždne.

Čo sú vhodné na pestovanie v tejto klíme?

Odrody repy sú rozdelené na cukor, krmivo a stôl, a podľa zrelosti na začiatku, uprostred a neskoro. Z tejto prvej je potrebné postupovať pri výbere odrôd na výsadbu.

Odrody krmiva sú zaujímavejšie pre poľnohospodárov, ktorí chovajú dobytok, ale väčšina z nich potrebuje stravovacie zariadenia. Najčastejšie priťahujú letných obyvateľov. Cukrová repa je cenná pre tých, ktorí chcú robiť cukor doma.

 1. Výber odrôd stolovej repy pre pristátie v strednom pruhu je pomerne veľké. Od skorých odrôd možno rozlíšiť

  • "Egyptský byt";
  • "Červená guľa";
  • "Červená guľa sa zlepšila."

  Dozrievajú približne 90-105 dní, majú priemernú hmotnosť 300 až 500 gramov, majú šťavnatú jemnú dužinu. Sú tiež vhodné pre jesenné plodiny.

 2. Odrody v polovici sezónystojí za to venovať pozornosť:
  • "Valce";
  • Bordeaux 237;
  • "Detroit";
  • "Borsch".

  Všetci dozrievajú do 120 dní, sladko. Hmotnosť sa výrazne líši. Ak napríklad ovocie „valcového“ druhu môže dosiahnuť hmotnosť 700 gramov, potom „Detroit“ má priemernú hmotnosť 150–200 gramov. Spravidla majú dobrú trvanlivosť, sú odolné voči chladu a odolné voči tsvetushnosti.

 3. Nakoniec odporúčame neskoré odrody repy pre stredné pásmo - Toto je “Renova” a “Ataman”. Rip 110-130 dní, plody sú tmavo červené s hmotnosťou do 350 gramov. Dužina je tmavo červená, šťavnatá, bez zvonenia.
 4. Odrody kŕmnej repy - Sú to technické zariadenia, ktoré sú potrebné na kŕmenie zvierat. Ich hľuzy sú bohaté na vitamíny potrebné pre ovce, kozy a kravy.

  Môžu byť zasadené v apríli, a je veľmi ľahké sa o ne starať. Hlavnou vecou je voda v čase. Tu pre strednú kapelu vyniká stupeň "Lada".

  Nízko kvetové plody bielej alebo ružovo-bielej farby. Tvar je oválny-valcový so špičkou základne. Iné obľúbené odrody:

  • "Titan";
  • "Prvorodený";
  • "Maršál";
  • "Northern orange".
 5. Odrody cukrovej repySpravidla sa pestujú vo veľkých poľnohospodárskych podnikoch pre potreby cukrovarníckeho priemyslu. Ovocie obsahuje až 20% cukru (najsladšie odrody nájdete tu). Pestuje sa na čiernej pôde a najlepšími odrodami sú hybridy chované v Nemecku, napríklad:
  • "Alabama";
  • "Emilia";
  • "Modus".

  Z domova možno identifikovať napríklad:

  • "La Boheme";
  • "Bon";
  • "Lark".

To najlepšie z nich

Pri výbere najlepších odrôd pre túto klímu by Rusko malo dávať prednosť odrodám červenej a iných farieb, ktoré nie sú náchylné na farbu a ležia. V niektorých oblastiach, kde v blízkosti nie sú žiadne nádrže a rieky, je potrebné uprednostniť odrody odolné voči suchu, pretože je potrebné použiť metódu vrtu. Odrody odolné voči chladu sú samozrejme vybrané s malým počtom teplých dní, predpovedaných v období starnutia.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať výsadbe jeseňh odrôd repy: okrem toho vyžadujú mulčovanie lôžok s kompostom alebo rašelinou, ktoré je potrebné zvážiť pred výsadbou.

Z odrôd stolov odborníci v tejto oblasti odporúčajú „vylepšenú červenú guľôčku“, pretože doba zrenia je kratšia ako u analógov. Medzi krmivá emitujú "maršal" a "titán", ako nenáročný a najviac obohatený o vitamíny ovocie. „Alabama“, „modus“, „lukas“, „emilia“ a „dante“ sú najlepšie, podľa niektorých chovateľov, odrôd cukrovej repy.

Repné druhy rôznych druhov, vrátane listov, sa môžu pestovať nielen v strednom Rusku, ale aj v nepriaznivejších klimatických podmienkach, napríklad v Uralu. Prečítajte si o tom v našich článkoch.

Červená repa je zelenina, ktorá sa široko používa v rôznych odvetviach hospodárstva., Navyše, spravidla je ľahké sa o túto kultúru starať. Plody červenej repy majú vynikajúcu chuť a krmivo je veľmi užitočné pre zvieratá. Charakteristiky rôznych odrôd sú však veľmi rozdielne a preto, aby sme nestratili zo zreteľa pravidlá výsevu, údržby a skladovania, musíte najprv starostlivo pristúpiť k procesu výberu.

Loading...