Králičie mäsové plemená

Prvé svedectvo králikov ako domácich miláčikov bolo urobené dávno, v dávnych dobách. Toto bolo známe v starovekom Ríme asi pred 2000 rokmi. Chov týchto zvierat v priemyselnom meradle začal len pred dvoma storočiami. Dnes, veda pozná asi 700 plemien králikov, ale každý rok sa tento počet zvyšuje v dôsledku rôznych prirodzených mutácií alebo amatérskeho kríženia zvierat.

Čítajte Viac

Králik je malé vtipné zviera, ktoré sa často nachádza v úlohe domáceho maznáčika. V tejto funkcii sa dobre prezentuje pôvodné plemeno králikov, francúzsky baran (alebo ušatý). Zviera je obdarené pekným vzhľadom, pokojným charakterom a nepotrebuje veľké náklady na údržbu.

Čítajte Viac

Jednou zo ziskových tried dnes je chov králikov. Obchod je takmer bez odpadu, pretože je cenený ako mäso, tak aj zvieracia srsť. Na jednom z mäsových plemien, ale skôr hybridný cross-country Hyplus budeme diskutovať v tomto článku. Popis a charakteristické rysy Charakteristickým znakom všetkých hybridov je neschopnosť produkovať potomstvo, ale samice Hyplus sú prispôsobené na umelú insemináciu.

Čítajte Viac

Poľnohospodári často nazývajú brojlerové plemeno králikov najlepšie, pretože tieto zvieratá produkujú dobré množstvá mäsa. Dnes budeme hovoriť o výhodách chovu takýchto králikov, ich hlavných plemien a zvláštností ich obsahu. Výhody chovu králikov brojlerov Pestovanie brojlerov, alebo, ako sa tiež nazýva, králikov z mäsa, má množstvo takých výhod: dobrá plodnosť - samica zvyčajne prináša 7 až 9 králikov; rýchle dozrievanie potomstva, dosahujúce optimálny rast a hmotnosť o 4 mesiace; králiky majú dobre vyvinutý materský inštinkt, vďaka ktorému sú mláďatá chované bez väčších ťažkostí; schopnosť používať pohlavne zrelé králiky na párenie bez ohľadu na sezónu; nekomplikovaný obsah - môžu sa pestovať v sieťových bunkách; nízka spotreba krmiva, pretože s použitím iba 2,5 kg krmiva, môžete získať 1 kilogram živej hmotnosti králika.

Čítajte Viac

Medzi všetkými plemenami domácich králikov vyniká biely panón svojou vysokou produktivitou a vynikajúcimi ukazovateľmi produktivity. Ide o plemeno mäsového smeru, ktoré vám s náležitou starostlivosťou umožní získať dobré a jemné mäso v pomerne veľkých množstvách. Vlastnosti obsahu týchto králikov, ktoré považujeme v článku.

Čítajte Viac

Mnohé malé súkromné ​​farmy a veľké farmy chovajú králiky mäsových plemien. Pre túto oblasť chovu zvierat je veľmi dôležitá kvalita pestovaného plemena, ako je rýchly nárast telesnej hmotnosti. Táto vlastnosť je plne posadnutá hybridným francúzskym plemenom králikov, chicol. Popis a vlastnosti hybridného plemena Chicol je cenený pre jeho rýchly prírastok hmotnosti, preto hlavným cieľom chovu týchto králikov je mäsové mäso vynikajúcej kvality.

Čítajte Viac

Známy starý vtip o „nielen cennej kožušine, ale aj dvoch alebo troch kilogramoch mäsa“ nestratil svoj význam. Králik je skutočne chovaný na získavanie kože a na získanie jemného diétneho mäsa. Králičie kožušiny nie je v dopyte ako mäso, takže v tomto článku sa zameriame na mäso na výkrm.

Čítajte Viac

Aby ste mali králiky, musíte sa najprv zoznámiť s pravidlami ich údržby, výživy, starostlivosti a chovu. Výber plemena králika závisí od účelu jeho nákupu. V tomto článku sa budeme zaoberať vlastnosťami a pravidlami chovu nemeckého plemena Motley Giant. Toto plemeno má pôvod nemeckého pestrého giganta, nemeckého motýľa, staviteľa a mnohých ďalších mien.

Čítajte Viac