Je možné jesť holuby

Podľa oficiálnych údajov, rod holubov má teraz 35 druhov. Biotop týchto vtákov je veľmi rôznorodý. Nájdete ich v Európe, Ázii a Afrike. Holub bol dlhý čas skrotený a jeho mäso je považované za užitočný diétny výrobok.

Môžete chytiť holuba

Existuje niekoľko chorôb, ktoré trpia niektoré druhy vtákov. Bohužiaľ, mnohé z nich sú prenášané vzduchovými kvapkami. Preto osoba, ktorá bola v kontakte s chorým vtákom, má riziko nakazenia.

Získajte viac informácií o tom, čo môžete získať od holubov.

Tieto ochorenia zahŕňajú:

 • psitakóza;
 • trichomoniáza;
 • Campylobakterióza.

Podrobnejšie opisujeme príznaky každého z nich:

 1. Akútna infekčná choroba sa zvyčajne vyskytuje v zime. Symptómy zahŕňajú: ťažkosti s dýchaním, nádchu, zápal spojiviek, hnačku. Človek sa môže pri vdýchnutí prachu alebo výtoku z vtáčieho zobáku nakaziť kvapkami vzduchu. Infekcia môže nastať v akútnej aj chronickej forme a inkubačná doba trvá 1-3 týždne.
 2. Trichomoniasis sa prejavuje u vtákov vo forme lézií hltanu a pažeráka. Blokovaný hrtan komplikuje dýchanie a môže viesť k smrti vtáka. A hoci choroba je často sexuálne prenášaná, existuje riziko pre osobu, že ju dostane z holuba cez infikované riady.
 3. Campylobakterióza je tiež infekčné ochorenie. Jeho pôvodcom je baktéria, asymptomaticky parazitická v tele vtáka. Zvyčajne sa choroba neprejavuje, s výnimkou ľahkého trávenia.
Je to dôležité! Táto baktéria sa môže dostať do ľudského tela spolu s neupravenou vodou alebo potravou. Inkubačná doba je 12 ° C-72 hodín
Existujú aj iné typy chorôb, ktoré sa môžu prenášať z holubov na ľudí, takže je potrebné venovať pozornosť hygiene.

Môžem jesť

V moderných podmienkach chovu hydiny sa chov holubov stáva hybnou silou. Ich pestovanie v priemyselnom meradle môže poskytnúť veľký počet ľudí s potravinami.

Holuby mesta

Ak je vták mesto, potom by sa v žiadnom prípade nemal jesť, pretože môže byť nakazený chorobou. Je to spôsobené tým, že mohla jesť mrkvu a odpad, ako aj piť znečistenú vodu.

Viete? Holub je schopný lietať 900 km denne pri rýchlosti 70 km / h.

Divoké holuby

Divoké holuby sú menej ohrozené. Ich mäso je pomerne hodnotný diétny výrobok, ale zdravie vtákov je možné posudzovať len jeho vzhľadom. Všimnite si, že jeho mäso nie je nebezpečné pre ľudské zdravie v 85% prípadov.

Ako chytiť a variť holubicu: video

Domáce holuby

Ale hydinu možno jesť. Za týmto účelom bolo chované špeciálne plemeno mäsa. Okrem toho existuje mnoho receptov na varenie s touto zložkou.

Je to dôležité! Kostra spoločného holuba má hmotnosť 200 kg. T-300 g, zatiaľ čo hmotnosť mäsa je - 600-900 g. Najväčší jedinci dokážu dosiahnuť hmotnosť v 1200.
Zvyčajne sú mladí jedinci vyberaní na konzumáciu, pretože ich mäso je viac než ponuka. V prírode žijú holuby obyčajne 3-5 rokov a pri chove doma až 15 rokov. V niektorých prípadoch môže toto obdobie dosiahnuť 35 rokov.

Výhody alebo poškodenie holuba mäso pre ľudí

Mäso tohto vtáka je považované za diétne, pretože 100 g obsahuje 142 kcal, v pripravenej forme dosahuje kalorický obsah 294 kcal na 100 g.

Obsahuje horčík, draslík, fosfor, vápnik, železo, zinok, meď a vitamíny A, B, PP. Okrem toho je bohatý na bielkoviny a tuky a obsahuje 13 gramov týchto zložiek.

Zistite si, aké plemená mäsových holubov sú najobľúbenejšie, ako chovať mäsové holuby, ako kŕmiť domáce holuby, ako stavať holubicu.
Je potrebné poznamenať, že holub mäso môže posilniť imunitný systém, zlepšiť gastrointestinálne funkcie a normalizovať tlak, udržiavať zdravú kožu, nechty a vlasy. Okrem toho, ako diéta, podporuje chudnutie, zlepšenie celkového zdravia.

Varenie holub

Keďže mäso holubov bolo konzumované v čase existencie starovekých civilizácií, v modernom svete existuje veľa receptov na jeho prípravu. V rôznych krajinách sa zvyčajne kombinuje s ovocnými omáčkami a ovocnými omáčkami, ako aj huby a zelený hrášok.

Viete? Najdrahší holub na svete bol predaný v roku 1986 za 41 000 libier vďaka svojim úspechom v oblasti poštových zásielok.

Tak napríklad obyvatelia Francúzska tradične varia tohto vtáka v marináde. V Moldavsku je obvyklé, že ho napijete jahňacinou v Egypte - proso.

šklbanie

Predtým, ako začnete rezať a variť pokrmy z holuba, musíte ho štipku. To možno vykonať niekoľkými spôsobmi:

 • suchým trhaním;
 • obarením.
Treba poznamenať, že suchá metóda je o niečo jednoduchšia v jej praktickej realizácii, navyše v budúcnosti môžete použiť výsledné pero ako výplň pre vankúše. Avšak, v tomto prípade by ste mali ponáhľať a vtiahnuť vtáka ihneď po jeho zabití. Samotný proces škubania zahŕňa striedavé ťahanie peria, aby nedošlo k poškodeniu kože holuba.
Naučte sa, ako vytrhnúť kuracie mäso, kačicu, morku, ako používať trysku na to.
Aby bolo možné vykonávať ošklbanie pomocou oparenie, musíte vziať vták nechty a po zvlhčení v studenej vode, ponorte ju do vriacej vody. Po 1-2 minútach Je vytiahnutá a trhaná. Všimnite si, že v tomto prípade pero už nebude vhodné na ďalšie použitie.

výstrižok

Pre strihanie vtákov je potrebné vykonať rad akcií:

 1. Vezmite vtáka za krídla a otočte ich, oddelené od jatočného tela.
 2. Odstráňte hrudnú kosť z tela.
 3. Nakrájajte filety a droby.

Varenie recept

Vzhľadom k tomu, holub je malý vták, je najvhodnejšie, aby sa polievka z neho. Toto jedlo je považované nielen za diétne, ale aj užitočné pri trávení. Na jeho prípravu budete potrebovať nasledujúce zložky:

 • bravčové mäso - 200 g,
 • cibuľa - 1 ks,
 • mrkva - 1 ks,
 • zemiaky - 3 ks,
 • voda - 2 l,
 • slnečnicový olej - 2 polievkové lyžice. l
 • soľ, korenie.
Takže najprv musíte napísať nádrž na vodu a zapáliť. Tam by sa tiež malo dať holub mäso, rovnako ako ošúpané a nakrájame na kocky zemiakov. Medzitým je potrebné variť poter. Na to nalejte olej na horúcu panvicu, potom striedavo nalejte cibuľu a mrkvu.
Naučte sa výhody kurčiat, kačiek, hus, moriek.
Po naparovaní môžete odstrániť výslednú hmotu z ohňa. Keď vývar varí, mal by sa naliať smažiť, rovnako ako soľ a korenie podľa chuti. Po 10-15 minútach bude pokrm pripravený.

Video: ako variť holuby

Na trhoch poľnohospodárov sa takýto vták spravidla predáva vo forme rezu, je ošklbaný a hlava je oddelená. Pri výbere takéhoto vtáka by ste mali venovať pozornosť skutočnosti, že farba jeho kože môže mať burgundský alebo fialový odtieň a vôňa by nemala byť odpudivá.

recenzia

Holub nie je posvätný vták ako mačka v starovekom Egypte a krava v Indii, Modrá v Epifany bola viditeľným obrazom Ducha Svätého, ak nie ste v rozpakoch, nejedzte. Ak som odpovedal, že nemôžete jesť mäso holubov, vkradli by ste sa do novej otázky o svätosti ohňa (Descent na apoštoloch 50. deň po Veľkej noci).
o.Antipa
//www.savva.org.ua/forum/viewtopic.php?f=21&t=106#p524

V podstate s vami nesúhlasím v súvislosti s nízkou kvalitou mäsa divých holubov. Kŕmia sa výhradne z prírodných prírodných potravín, ktoré sa vždy nenachádzajú na farmách s mäsovými holubmi.
IntellektualNik
//www.lynix.biz/forum/edyat-li-golubei#comment-45448

Loading...