Čo je to bekmes, čo je použitie a ako variť

Okamžite sa objavili šťavy a iné spracované plody bobúľ a plodov, hneď ako ľudia začali cielene pestovať ovocné stromy. Úroda nemohla byť uložená navždy, čo viedlo k vzniku rôznych spôsobov jej spracovania. Lahodnými patogénmi sú koncentrované ovocné šťavy, varené bez pridaného cukru. Veľmi obľúbený v oblasti vinohradníctva. O tom, ako kamekmes, ako ho pripraviť a výhody pre telo a bude diskutovaný v tomto článku.

Beckmes - čo to je

Slovo bekmes turkického pôvodu, pochádza z bekmezu a znamená hroznovú šťavu. Ako sa sedavé kmene rozšírili do iných regiónov, slovo bekmez prešlo fonetickými zmenami. Preto vo východných regiónoch a Turecku sa táto šťava nazýva Rekmez.

Ak chcete jesť vitamíny a veľa živín v zime, prečítajte si, ako urobiť džem z čiernych ríbezlí, hrušky, kdoule, lesné jahody, jahody, mandarínky, ruže, cukety a pomaranče, zelené paradajky, cuketa s citrónom, marhule, feijoa, hrozno, maliny , slivky, tekvice, tŕne (aj s kameňmi), brusnice, hloh, egreše, čerešne a čerešňové džemy.
Bekmes boli vyrobené zo všetkých plodov, ktoré rástli v hojnosti: hrozno, moruše, melóny, melóny, hrušky, kdoule, jablká a iné ovocie a zelenina. Hroznová šťava pripravená odparovaním sa nazýva doshab. Po odparení šťava získava hrubú textúru medu - toto sú výhonky. Bekmes sa používa ako samostatný dezert a ako súčasť cukroviniek a nápojov.

Viete? Pečenie a sladkosti tvoria takmer polovicu orientálnych jedál. V tomto prípade sa bekmes používa v 10% jedál z kategórie nápojov a sladkostí.

História pôvodu

Pred 5 až 7 tisíc rokmi prvé strediská vinohradníctva prekvitali v strednej Ázii, v Zakaukazsku, v Mezopotámii av Egypte. Medzi metódami spracovania hrozna sa objavilo vinárstvo a výroba sladkých nealkoholických nápojov z hrozna. Pravdepodobne sa prvý Beckmes ukázal, že má nedbanlivú perzskú milenku, ktorá zanechala odparenú šťavu na slnku a zabudla na ňu. To je, ako sa "slnečné backmeth" ukázalo.

Metódy varenia

Dnes existujú dva druhy tohto dezertu:

 • odparené na slnku;
 • odparí sa pri ohni.

Moderné recepty ponúkajú rôzne druhy dezertov s použitím melónov, melónov, moruše a hrozna. Môžete nájsť recepty na varenie v modernej kuchyni a staré spôsoby varenia na ohni.

Viete? Pri odparovaní v šťave dochádza k chemickým reakciám: úroveň kyslosti sa znižuje, zmeny farby, niektoré sacharózy sa rozkladajú za vzniku organických kyselín. Toto všetko zvyšuje hodnotu odpareného produktu.

Varenie recept

Na prípravu bekmes vziať všetky bobule, z ktorých budú pripravovať túto šťavu. Starý spôsob varenia bekmes vyzeral takto:

 1. Bobule museli úplne dozrieť a mohli dokonca perespeti.
 2. Plody moruše sa otriasli na veľké plátno.
 3. Malé plody a listy padali spolu s ovocím.
 4. Všetci boli spolu vložení do nádoby, v ktorej bol tento nápoj pripravený.
 5. Dali na pomalý oheň a vyhrievali.
 6. Od okamihu varu sa zmes periodicky mieša.
 7. Akonáhle sa voda varila, zmes sa ochladila a položila do pláteného vaku, aby sa šťava vytlačila.
 8. Šťava sa vrátila do ohňa a pokračovala v varení až do požadovanej hrúbky.
 9. Potom sa zmes prefiltrovala a naliala do skladovacích nádrží.
 10. Konečným produktom je hustý čierny sirup.

Z moruše

Ovocie moruše, alebo moruše, na prípravu bekmes sú zbierané už prezreté. Môžete pred-stlačiť šťavu z ovocia, a potom začať variť šťavu. Varenie Mulberry Beckmes:

 1. Opláchnite bobule.
 2. Stlačte šťavu.
 3. Priveďte do varu.
 4. Obraňujte šťavu a pretláčajte cez dvojitú gázu.
 5. Zapáliť a znížiť o 50%.
 6. Skladujte v čistých nádobách na chladnom mieste.
Mulberry - skutočný sklad vitamínov pre naše zdravie. Naučte sa výhody a poškodzuje moruše pre ľudské zdravie.

Z hrozna

Moderné recepty ponúkajú nasledujúce pokyny na výrobu hovädzieho mäsa z hrozna:

 1. Umyte zrelé hrozno.
 2. Umiestnite do nádoby na varenie.
 3. Na dne nádoby nalejte pohár vody.
 4. Varte hrozno, miešajte drevenou špachtľou.
 5. Naplňte vývar s hroznom cez sito.
 6. Znova sa varí počas 5-10 minút.
 7. Umiestnite do vodného kúpeľa a varte na zníženie objemu 2-krát.
 8. Pripravené bekmes nalejte do pohárov.
 9. Nechajte vychladnúť.
 10. Skladujte v čistých nádobách.
Pripravené bekmes môžu byť konzumované oddelene ako džem a pridané do čaju, ako aj na pečenie namiesto medu.
Môžete jesť hrozno tým, že pripravuje to rôznymi spôsobmi. Prečítajte si, ako sa robí hrozienka, džús, suché biele víno, chacha, brandy, džem a ocot z hrozna doma.

Užitočné vlastnosti

Vlastnosti akýchkoľvek džúsov alebo výrobkov obsahujúcich šťavy sú spôsobené prítomnosťou minerálov, organických kyselín a vitamínov v ovocí, ktoré boli použité na jeho výrobu. Nedostatok cukru zvyšuje minerálnu hodnotu tohto nápoja v porovnaní s cukrom sirupy. V 100 g produktu je celkom 17 g sacharidov a proteínov a tukov úplne chýba. Kalorický obsah produktu - 68 kcal. Beckmes je zdrojom energie, preto sa odporúča použiť na raňajky 1 lyžicu tohto nápoja.

Vyrobené z hrozna Beckmes má pozitívny vplyv na obehový systém, zvyšuje chuť do jedla a prispieva k normalizácii kardiovaskulárneho systému. Mulberry posilňuje imunitný systém a je prostriedkom na prevenciu ochorení dýchacích ciest. Môže sa tiež použiť na normalizáciu tlaku.

Okrem bekmes sa na normalizáciu kardiovaskulárneho systému používajú aj nasledujúce rastliny: mrkva, reďkovky, nechtík, hloh (glod), striebristka, bazalka, baklažán, aconit, filberts, gumi (viacfarebný moruše) a yasenets (nehorľavý krík).

Liečivé vlastnosti

Produkt má nasledujúce liečivé vlastnosti:

 • posilnenie všeobecných orgánov;
 • zvýšené hladiny energie;
 • prevencia infekcií vírusmi a infekciami;
 • podporuje regeneračné procesy v tele;
 • podieľa sa na regulácii rôznych systémov tela;
 • zlepšuje gastrointestinálny trakt;
 • zvyšuje sexuálnu aktivitu.
Rovnako ako bekmes, v prípade problémov s trávením, kúpanie, nechtík, šalvia (šalvia) lúčna tráva, lipa, chervil, lyubka bilustus, žerucha, yucca, dodder, viburnum buldenezh, goldenrod, cibuľa slizun, arašid, oregano (oregano ) a kapusta kapusta.

Všetky druhy beckmes sú užitočné pri obnove tela po chorobe, môžu byť použité v strave ľudí náchylných k alergiám. Je to alternatíva k medu v lekárskej výžive.

Poškodenie a kontraindikácie

Beckmes nemá žiadne kontraindikácie a je hypoalergénnym produktom. S opatrnosťou je potrebné vstúpiť do stravy do stravy tých, ktorí majú alergiu na ovocie alebo bobule, ktoré tvoria konkrétny nápoj.

Je to dôležité! Diabetikom sa neodporúča kvôli vysokému obsahu fruktózy. Diabetik môže mať dramatické zvýšenie hladiny cukru v krvi v dôsledku veľkého množstva fruktózy.

Aplikácia na varenie

Keďže bekmes je koncentrovaná odparená šťava, jej základným použitím pri varení je príprava rôznych nápojov, ktoré sú na nej založené: kompóty, želé, ovocné nápoje a iné. Možno sa používa pri pečení recepty nahradiť med alebo cukor. V cukrovinkách sa najčastejšie používa v sušienkach, koláčoch, muffinoch, šerbetoch, tureckých špecialitách a iných sladkostiach. Okrem ovocných štiav sa vyrábajú aj z bekmes:

 • jam;
 • melón med.

Pravidlá ukladania

Existuje niekoľko pravidiel pre ukladanie a sú takmer rovnaké ako melasy:

 • Skladovacia nádrž Beckmes musí byť čistá a najlepšie sklo;
 • výrobok musí byť dobre chránený pred priamym slnečným svetlom;
 • optimálnu skladovaciu teplotu +10 ° C je možné zabezpečiť v suteréne;
 • trvanlivosť - 12 mesiacov.
Je to dôležité! Niektoré druhy sú mimoriadne výživné a obsahujú veľa glukózy a fruktózy. Je nutné ju používať v detskej výžive veľmi opatrne, pretože u detí sa môže vyvinúť alergia na nový liek.

Vo svete je toľko rôznych zdravých nápojov. Rozširovanie vedomostí o užitočných a liečivých vlastnostiach, spôsoboch prípravy a použitia, nielenže dodáte rôznorodosť dennému menu, ale aj schopnosť regulovať činnosť tela prirodzenými prostriedkami.

Video: hustý bacmový sirup - zdroj energie

Recenzie z internetu o bekmes

Varené bekmes, presnejšie, snažil sa variť, pretože Nie všetko prebehlo hladko. Po prvé, vo všetkých receptoch je napísané, že je potrebné variť na 1/3 objemu. Mal som asi 18 litrov filtrovanej šťavy, teraz nie viac ako 5 litrov z nich, kvapalina, v podstate, zahustená, ale nedosiahne konzistenciu medu. Po druhé, vo výslednom sirupe sa objavili malé kryštály, nerozpúšťali sa vo vode, vrzali na zuboch. Chápem, že niektoré soli vypadli. V tejto súvislosti, dve otázky: 1) prečo som nedostal hustý sirup - hrozno nie je to isté? (Nepoznám odrodu, bielu, tabuľku, zrejme), 2) je možné nejako odstrániť tieto kryštály a sú nebezpečné pre zdravie iných? A potom som ich zjedol, kým som sa snažil. Naozaj to nechcem odhodiť, pretože Pred prijatím tejto kecy predchádzalo obrovské množstvo manuálnej práce. Urobili to takto - vytlačili šťavu, obránili ju, prefiltrovali, uvarili na nízkej teplote 5 hodín.
PROFIL
//easycooks.livejournal.com/1640031.html
Ľudia !!!! Nie je zberaný. Znižuje sa. Neviem prečo. Pokiaľ viem (dobre, ak sa mýlim - odpusť mi blázna), existuje iba jeden spôsob zberu (okrem solenia) vodových melónov: varenie šťavy. Volal Beckmes. Alebo nardek. Nenechajte kopať nohami: to bolo napísané v akejkoľvek kuchárke ZSSR: "Beckmes a Nardek - varené hrozno a melón šťava" A recept. A kto z nich kto nepoznám Joy)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Veľa šťastia!
b @ ltika2
//www.mastergrad.com/forums/t1223-arbuznyy-sok/

Loading...