Tradičné metódy, ako sa zbaviť kuracie vši

Nepriateľ potrebuje vedieť osobne. Samozrejme, kuracie vši sú príliš malé na to, aby videli ich tváre, takže najprv sa pokúsime pochopiť, čo to je. Potom, čo sa zaoberajú parazitmi a prečo sa objavujú, môžete sa ich zbaviť množstvom osvedčených metód.

Ako zistiť vši v kurníku

Kuracie vši sa nazývajú paraziti, ktorí patria k jedlu nafúknutému (správne meno je Malofagi). Takže sú pomenovaní, pretože sa živia dole a perím hostiteľa, na ktorom žijú. Tiež, opovrhnutie a uschnuté kože. Ich zistenie je problematické, pretože veľkosť jedného jedinca nepresahuje 2 mm.

Prečítajte si viac o tom, prečo kurčatá ísť plešatý.

Telo je pretiahnuté oválne žltohnedej farby, rozdelené na segmenty tmavými pruhmi alebo škvrnami. Priemer hlavy je mierne väčší ako telo, prítomnosť antén a šesť labiek s pazúrmi, ktoré im umožňujú zostať na hostiteľovi, sú tiež uvedené.

Je to dôležité! Jeden sexuálne zrelý pár malophages dáva 90-100 tisíc vajec. Za necelý mesiac sa tak ich počet zvyšuje na obrovské množstvo. Je to kvôli vysokej miere reprodukcie, že je potrebné prijať opatrenia na elimináciu parazitov bezprostredne po ich odhalení.

Ľahké vajíčka samičiek sa môžu prilepiť na dno, perie a telo. Vajcia sú oválne a najlepšie zo všetkých je možné vidieť s lupou. Nie viac ako 18 dní je potrebné, aby sa larvy stali podobnými dospelým. Stane sa sexuálne zrelým potom, čo trikrát stratia kožu. Na to nepotrebujú viac ako tri týždne.

Odporúčame vám, aby ste si prečítali, ako sa zbaviť kliešťov, červov, blch a peroeda u kurčiat.

Hlavné znaky toho, že vši sú chované v slepačom dome:

 1. Kurčatá sú nervózne, poškodzujú sa (perie v snahe chytiť parazity).
 2. Výrazná strata chuti do jedla.
 3. Masívny úbytok hmotnosti vtákov.
 4. Vtáky nesú vajcia v oveľa menších množstvách.
 5. Na perách sa objavujú otvory (takže paraziti si uberajú cestu).
 6. Mladí rastú pomaly.
 7. V okolí očí sa objavuje podráždenie.
 8. Vtáky nemôžu úplne spať.

Ak si všimnete jeden alebo viac dôvodov zo zoznamu - je čas, ak nezaznie alarm, potom aspoň zistiť, či vtáky majú vši.

Príčiny vši

Odborníci hovoria, že Malofagi cítiť najlepšie zo všetkých teplých. Optimálna je teplota od +25 do +30 ° C. Ak je zároveň vlhkosť na úrovni až 78%, ide o podmienky pre ich vitálnu činnosť.

Zistite viac o ochoreniach kurčiat ao tom, ako s nimi zaobchádzať.

Vzhľadom na vyššie uvedené upozorňujeme na hlavné príčiny infekcie kuracími vši:

 • špina (ak kurník nie je riadne vyčistený, zvyšuje sa riziko chytania parazitov);
 • úzka (čím bližšie sú k sebe vtáky, vši sa ľahšie pohybujú z jedného hostiteľa na druhého);
 • kontakt s infikovanými vtákmi (to môže byť nielen kurčatá, ale aj vrabec, vrana alebo holubica, s ktorou by sa mohol človek počas chôdze dostať do kontaktu);
 • nízka imunita (zlá výživa a nedostatočné podmienky zadržania);
 • hlodavce (nesú veľa rôznych infekcií, vrátane vši).
Viete? Kohúty spravidla trpia týmto hmyzom oveľa viac ako kurčatá. Dôvodom je to, že muži sa obávajú o hygienu v oveľa menšom rozsahu, čo je dôvod, prečo sú viac lákavá korisť pre vši.

Ak sú vaše vtáky držané v súlade s pravidlami, sú obmedzené na kontakt s chorými zvieratami, riziko infekcie je minimálne.

Sú kuracie vši nebezpečné pre ľudí?

Pre človeka sú kuracie vši trochu nebezpečné:

 • nekrmia sa krvou, najmä ľudskou;
 • kvôli rozdielom v štruktúre peria a vlasov, aj keď sa tam dostane parazit, šampon sa s ním ľahko a rýchlo vyrovná.

Hoci nie je tak ružová. Človek sa nemôže cítiť bezpečne na 100%, pretože vši hrýzť, a docela bolestivé. Okrem toho sú potvrdené prípady alergií na takéto uhryznutie.

Nehovoriac o tom, že malofágy, podobne ako mnohí paraziti, sú nositeľmi všetkých druhov infekcií, napríklad:

 • encefalitída;
 • salmonelóza;
 • brucelóza;
 • červami.
Človek jednoducho potrebuje jesť mäso nakazeného vtáka alebo vajcia, aby sa nakazil vyššie uvedenými chorobami.

Populárne metódy nakladania s vši

Existuje množstvo liekov, ktoré môžu byť odvodené z Malofagov. V súkromných farmách nie sú vždy po ruke. Okrem toho, s takýmito nástrojmi by mali byť veľmi opatrní, pretože nielen ničia parazitov, ale môžu poškodiť aj vtáky a ľudí.

Pozrime sa na tie najlepšie ľudové prostriedky, ktoré sú pre všetkých okrem vší čo najbezpečnejšie. Stojí za to pripomenúť, že pri chove týchto parazitov treba konať na dvoch frontoch:

 • prvým je spracovanie samotných vtákov. Čím skôr, tým lepšie. Okrem toho, celý kurník by mal byť spracovaný súčasne, pretože jeden infikovaný jedinec je dosť na to, aby bol každý opäť ohromený;
Viete? V stredoveku bola hygiena na veľmi nebezpečnej úrovni. V Európe sa vši ľudskej hlavy nosili poetický názov "Božie perly", pretože boli naplnené krvou kresťanov. Vo Švédsku sa teda voľby do verejnej funkcie konali s pomocou jedinej voš. To bolo veril, že na ktorého brady hmyz vyšplhal, že je ďalší burgomaster.
 • a druhým je dôkladné spracovanie obalu. Aj keď vši a viesť parazitický spôsob života, ale mimo hostiteľa môžu žiť až štyri, av niektorých prípadoch až osem dní.
Video: Spracovanie kurčiat Akčný plán bude preto takýto: t
 1. Uvoľnite kopu z hospodárskych zvierat. Všetky vtáky musia byť bez výnimky premiestnené na iné miesto.
 2. Stojí za to začať s príčinou, a to špina. Je potrebné v ideálnom prípade očistiť kurník z odpadkov a odpadových produktov vtákov.
 3. Musíte tiež spracovať každého vtáka samostatne. Tu sa pozrieme na možnosti, ktoré nám tradičná medicína ponúka, pretože insekticídy sú nebezpečné pre ľudí a vtáky.

Opatrné držanie sa všetkých týchto krokov je nevyhnutné, takže najmenšia chyba môže kompenzovať všetky snahy a musíte začať znova.

Použitie petroleja

Petrolej - prvý asistent v boji proti vši. Vzhľadom na to, že je pre hydinu bezpečný, je možné a potrebné spracovať kuriatko s petrolejom. Toto by sa malo vykonať aspoň raz týždenne. Okrem toho môžu zvládnuť perie vtákov. Účinok kerozínu na malofgov je ten, že zabíja dospelých jedincov. Čo sa týka lariev, jeho pôsobenie je zamerané na ich chitín (ochranná membrána lariev vši). Ak je zničená, larva zomrie. Pri ošetrovaní hydiny kerozínom je však potrebné dávať pozor, aby nedošlo k zraneniu poškodených oblastí kože (rán).

S octom

Nesporným veľkým plusom používania octu je jeho vôňa. Je to neznesiteľné pre vši. Nemali by sme používať čistý ocot, aby nedošlo k poškodeniu kože vtákov. Ocot sa zriedi vodou v pomere 1: 2.

Tento roztok môže byť spracovaný a kurča a každý vták samostatne. Samozrejme je potrebné zabezpečiť, aby roztok nespadal na vtáky sliznice a na vtáka, ktorý sa zaoberá spracovaním.

Odstráni sa amoniakom a petrolejom

Amoniak - dva v jednom. Chemické zloženie pôsobí priamo na malofágy. Okrem toho, vôňa sa im nepáči rovnako ako vôňa octu. Nepoužívajú kvapalný amoniak, len v zmesi s petrolejom. Spracovanie sa vykonáva rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom prípade.

To bude užitočné pre vás čítať o tom, ako si vybrať kurník pri nákupe, ako urobiť kurník z skleníka, ako ju vybaviť, ako urobiť vetranie v coop, a ako najlepšie sa ohrievať coop v zime.

Pieskové kúpele

Ak zmiešate piesok a popol v pomere 1: 1, nebudeme mať štipľavý štipľavý zápach. Avšak, ak dáte nádobu s takou náplňou do kurča, vtáky budú radi, aby si takú kúpeľ na vlastnú päsť, čo pomáha odstrániť vši. Najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob proti všiam, ale viac času ako predchádzajúce možnosti.

S pomocou bylín

Najbezpečnejšia vec pre kurčatá je použitie byliniek alebo ich olejov. Vhodné sú tu paliny, rozmarín, tyran, rozmarín, ihly a mierne korenie. Po starostlivom očistení kurníku bude stačiť len rozptýliť bylinky.

Ako bylinky pre kurník, rastliny, ako je hollandina, lopúch, žltačka, hemlock, staršie, gaštan konský a čemeřice, nemožno použiť, pretože sú nebezpečné pre kurčatá.

Ich vôňa odradí vši, ale nespôsobí škodu vtákom. Spôsob je tiež profylaktickejší vzhľadom na jeho mierny účinok.

Upozorňujeme, že každá metóda vyžaduje povinné dôkladné čistenie kuriatka. A teraz zvážme, čo je potrebné urobiť, aby sa zabránilo vzniku kuracieho vši v ekonomike.

Politika prevencie vši

Po vyriešení problémov s parazitmi stojí za to urobiť sériu opatrení, aby sa zabránilo ich prípadnému následnému vzhľadu.

 1. Opatrne skontrolujte kurník. Ak vidíte diery vykonané potkanmi alebo myšami, mali by byť okamžite opravené, aby sa zabránilo kontaktu kurčiat s hlodavcami.
 2. Nad miestom, kde chodia vtáky, musíte sieť utiahnuť, aby ste znížili riziko prenosu vši z vrabcov, vranov alebo holubov.
 3. Vaša slepacia budova by mala byť vždy čistá. V žiadnom prípade by to nemalo byť povolené.
 4. Vesmír - vtáky nemôžu byť stiesnené. Preto by ste mali, pokiaľ je to možné, zvýšiť miesto trvalého pobytu.
 5. Byliny nielen vystrašia vši, ale aj dávajú kurníku viac estetického zápachu.
 6. Pravidelná kontrola. Čím skôr sa problém zistí, tým rýchlejšie bude opravený. A to je záruka bezpečnosti kurčiat, čo znamená ich vajcia a mäso.

Čistota a včasná starostlivosť o vtáka tak pomôže vyhnúť sa hádke vyhladzovania húževnatého hmyzu a chorôb vtákov. Nezabudnite, že je lepšie zabrániť výskytu tohto hmyzu, ako následne zachrániť ich vtáky z tejto pohromy.

Recenzie zo siete

Vymeňte podstielku, predbežne vyplňte dno kurníku s páleným vápnom, dajte krabicu s dreveným popolom. kurčatá "kúpať" v ňom a sú oslobodené od vši a iných parazitov. Môžete obmývať steny slepačieho domu čerstvo kyslou limetkou. Nedovoľte vlhkosť.
al_com
//www.lynix.biz/forum/kak-izbavitsya-ot-vshei-u-kurei#comment-251131

Nie, nie je potrebné vypĺňať kurník s haseným vápnom, kurčatá sa môžu držať na ňom, ale slepačie dom by mal byť určite bielený! A popol je dobrý liek. Tento problém je veľmi ľahko vyriešený týmto spôsobom. Palina a tyran môže tiež pomôcť. Ak je táto tráva poslaná na dno kurníku, paraziti odídu. Pre nich je vôňa týchto bylín smrtiaca. Oh, peklo. To sú len obyčajné kuracie blchy. Pre vtáka to nie je smrteľné. ale vedie k nepríjemným následkom. Kurčatá môžu ísť plešatosti a sliepky sa stanú horším hniezdom, ak sa nezastavia.
natasha1986
//www.lynix.biz/forum/kak-izbavitsya-ot-vshei-u-kurei#comment-251137

Loading...