Bažantské plemená

Pred mnohými rokmi začali obyvatelia dedín v blízkosti rieky Phasis v starovekom Grécku domestikovať veľmi krásne vtáky, ktorých mäso má veľkú chuť. To je veril, že bažanti dostali svoje meno z názvu rieky Fasis, v blízkosti ktorého boli prvýkrát chované doma. Bažanti sú najväčšími predstaviteľmi oddelenia kuracieho mäsa.

Čítajte Viac

Pre začiatočníkov je chov bažantov doma veľmi pracný a nie vždy úspešný. V skutočnosti sa však tento dekoratívny vták nelíši od obyčajných kurčiat a cíti sa skvele po celý rok v klietke pod holým nebom. Ako zariadiť bažanty bezpečnú zimu v drsných klimatických podmienkach, čo kŕmiť, ako sa vyhnúť úmrtnosti a vychovávať mladých potomkov - o tomto všetkom sa dozvieme neskôr v článku.

Čítajte Viac

Pre skutočných znalcov exotických vtákov sa biely bažant môže stať skutočnou výzdobou dvora, pretože okrem atraktívneho vzhľadu sa vyznačuje svojou milosťou a komparatívnou jednoduchosťou v jeho starostlivosti. Ako vyzerá bielohlavý bažant? Mnohí chovatelia hydiny dávajú prednosť tejto odrode kvôli svojej elegantnej farbe a za dobrých podmienok na udržanie peria zostane vždy biela.

Čítajte Viac

Eared bažanti sú považovaní za najväčších predstaviteľov svojho druhu, a medzi inými kolegovia vyniknúť ich svetlý neštandardný vzhľad. Ich dekoratívnosť nie je len v pestrých perách, ale aj v štruktúre tela. Aké sú vlastnosti tohto vtáka, čo predstavuje v starostlivosti a údržbe - dozvedieť sa viac z článku.

Čítajte Viac

Bažanti sú neuveriteľne krásne a pôvabné vtáky, ale bohužiaľ, ich krása sa pre nich stala deštruktívnou. Lov pre bažanty je už dlho v rebríčku najobľúbenejších, pretože poľovníci lákajú nielen krásne perie, ale aj vyhliadky na chutnú hru. Niektoré druhy bažantov sú už veľmi málo a ľudia začínajú rozmýšľať o ich šľachtení.

Čítajte Viac

Dnes budeme hovoriť o bažantovi - vtákovi, ktorý je obľúbeným loveckým objektom, ako aj symbolom Južnej Dakoty v Spojených štátoch. Tento veľký krásny vták je príbuzný obyčajného kurča a tiež sa cíti dosť dobre na farmárskom statku. V našej oblasti vyzerajú divokí aj domestikovaní bažanti exoticky, ale je možné ich tu chovať.

Čítajte Viac