Ako používať jód v záhrade a na záhrade: zažili tipy

Jód je nepostrádateľným asistentom záhradníka, ktorý žije v každej domácej lekárni. Rozsah použitia nástroja je pomerne široký. Roztok má antiseptické a dezinfekčné vlastnosti a používa sa nielen na lekárske účely, ale aj ako hnojivo pre rastliny, hnojenie a prostriedky na profylaktickú liečbu chorôb a škodcov.

Ošetrenie osiva pred výsadbou

Táto dezinfekcia pomáha držať prevencia hubových ochorení rastliny pred výsadbou. Leptanie môže pomôcť pri ničení nielen vonkajších infekcií, ale aj infekcií v semenách. Tiež ošetrenie semien týmto nástrojom, môžete zvýšiť klíčivosť sadeníc. Všetko, čo je potrebné, je namočiť semená v roztoku jódu (1 kvapka jódu na 1 liter vody) počas 5-6 hodín.

Ako liek a hnojivo používajú záhradníci rôzne farmaceutické prípravky, napríklad brilantnú zelenú vodu, amoniak, peroxid vodíka, kyselinu boritú, manganistan draselný, brezový decht a ďalšie.

Viete? 99% všetkých zásob mikroprvkov je v dvoch krajinách: Japonsku a Čile.

Zlepšenie imunity sadenice

Tento nástroj je široko používaný pre kŕmenie sadeníc paradajok, baklažánov a papriky. Výhonky sypané jódovou vodou rastú rýchlejšie a silnejšie a nepodliehajú škodcom. Takáto voda sa pripraví v pomere 1 kvapka stopového prvku na 3 litre vody.

Je to dôležité! Na zvýšenie imunity by sa mali sadenice spracovávať len raz.

Najlepšie kvet

Prostredníctvom tohto nástroja je možné získať aj bohaté kvitnúce izbové rastliny. Jód je obzvlášť účinný ako rastlinná potrava. počas aktívnej fázy rastu, Hnojenie kvetov by malo začať od februára a pokračovať až do konca jesene.

Inventívne ženy v domácnosti používajú rôzne organické hnojivá: zemiakovú kôru, vaječné škrupiny, banánovú kôru, cibuľovú šupku, žihľavu a droždie.

Zvážte kŕmenie jódom na príklade pelargónie. Pre hojné kvitnúce domáce kvety, stojí za to pripraviť také hnojivo: rozpustiť jednu kvapku jódu na liter vody a nalejte pôdu v blízkosti stien hrnca tak, aby nedošlo k spáleniu koreňa. Roztok pelargónie zalejte vodou v roztoku najviac raz za tri týždne.

Viete? Počas života človeka spotrebuje asi 5 gramov jódu, čo je menej ako čajová lyžička.

Zvýšenie výťažku

Jód nielen bojuje so škodcami a pomáha rastlinám kvitnúť, ale je tiež nepostrádateľný pre zeleninovú záhradu. Roztoky a vodné jódové roztoky môžu byť stromy, kríky, postele a záhony. Marhule, ríbezle, egreše, paradajky, uhorky a hrozno si tak dobre obliekajú.

Návod na použitie jódového roztoku je nasledovný: t

  1. Použite 5% roztok jódu na listové a koreňové hnojivo (10 kvapiek - 40 kvapiek lieku);
  2. Rastliny sa postriekajú hojne tak, aby kvapalina odtekala z listov;
  3. Pre koreňové hnojivo aplikujte roztok na vlhkú pôdu.
Je to dôležité! S náradím zaobchádzajte opatrne! Niektorí ľudia majú alergickú reakciu na tento stopový prvok.

Proti hubovým chorobám

Jód je vhodný pre rastliny nielen ako hnojivo, ale je tiež veľkým pomocníkom v boji proti neskorej plesni. Zloženie takéhoto antiseptika je nasledovné: 40 až 50 kvapiek produktu sa pridá do 10 litrov vody, lyžica peroxidu vodíka sa zmieša s jedným litrom odstredeného mlieka alebo mliečnej srvátky.

Postrek chorých rastlín stojí večer každých desať dní. Na ošetrenie múčnatky je vhodná zmes 10 litrov vody, 10 kvapiek roztoku jódu a liter mlieka.

Ako vidíte, recepty na jódové roztoky sú univerzálne pre všetky druhy rastlín, jediný rozdiel je v spôsobe a frekvencii aplikácie. Ak ste sa predtým uchýlili k používaniu tohto lieku na vašich stránkach, potom to skúste, stane sa vašim nepostrádateľným asistentom.

Loading...