Výhody a pravidlá montáže mrežových sietí pre uhorky

Uhorky, ako je známe, sú rozvetvené rastliny av záhrade vyžadujú veľa voľného miesta pre svoje dlhé výhonky a široké listy. Mnohí obyvatelia leta dávajú svojim zeleným miláčikom voľnú ruku a rastú pozdĺž ciest a dokonca aj do susedných lôžok. Ale čo robiť, ak je stránka malá, ale chcem na nej rásť tak veľa? Kde získať dostatok voľného miesta pre uhorky pohodlne rásť a cítiť sa dobre? Tu môžete prísť na pomoc vertikálnej metódy pestovania, a to použitie mrežových sietí pre uhorky. Čo je to taká mriežka, aké je jej použitie pre uhorky, ktoré je lepšie si vybrať a ako ju nainštalovať - ​​odpovede na tieto otázky, ako aj živé príklady použitia na fotografii nájdete v našom článku.

Pestovanie na mriežke: výhody metódy

Táto metóda má mnoho výhod, ktoré sa dajú ľahko zistiť hneď po inštalácii tohto zariadenia.

 1. Prvá vec, ktorá zachytí vaše oko je, ako rýchlo as určitým potešením dlho húževnaté výhonky začnú vyliezť na bunky, usilujúci sa o teplo a slnko, uvoľnenie chodníkov a chodníkov medzi lôžkami. Značná úspora miesta je jednou z hlavných výhod tejto metódy.
 2. Po prvom zavlažovaní alebo daždi si všimnete, ako rýchlo vaše rastliny vyschli, čo výrazne znižuje riziko plesňového ochorenia, ako je napríklad múčnatka. Koniec koncov, je známe, že tento a ďalšie podobné vírusy, ako sú mokré miesta, ktoré nevyschnú po dlhú dobu.
 3. Byť v limbu, vaše rastliny a ich plody sú vždy čisté a upratanéa, čo je najdôležitejšie, rovnomerne dozrievajú. Koniec koncov, slnko teraz voľne osvetľuje všetky uhorky ako celok, na rozdiel od toho, keď sa čiastočne skrývali pod kríkmi a listami ležiacimi v zemi.
 4. Vaša plodina nebude schopná prezrieť, pretože každé ovocie je v nedohľadne, a preto bude včas narušené.
 5. Byť v značnej vzdialenosti od zeme, v suchých a teplých podmienkach, váš uhorky sa nestanú obeťami slimákov, ako aj mačky - veľkých milovníkov tejto zeleniny.
 6. sám proces zberu bude pre vás oveľa pohodlnejší a príjemné. A ako ukazuje prax, plodina sa stáva viac v takých podmienkach rastu, čo je ďalšie dôležité plus.
Viete? Uhorky sú nám známe nielen zelene. Po celom svete existujú rôzne odrody, ktoré túto zeleninu farbia v nezvyčajných farbách. Najdrahší je druh mammorica (uhorka-krokodíl), ktorého plody majú bohatú žltooranžovú farbu a pripomínajú ústa krokodíla s trblietavým červeným jazykom.

Ako si vybrať mriežku pre uhorky

Typy sietí pre uhorky, ako aj spôsoby ich inštalácie, existuje niekoľko. Všetci majú svoje výhody, a aby sme lepšie porozumeli všetkému, sústredíme sa na každého z nich.

Oboznámte sa s pravidlami výsevu pre samoopelené a odrodové kúsky uhorky.

gobelín

Použitie tohto typu je považované za najfunkčnejšie, pretože zahŕňa dodatočnú podporu, vďaka ktorej je celá konštrukcia odolnejšia a odolnejšia. Tapisérie môžu byť inštalované akýmkoľvek spôsobom, v závislosti na vašich túžbach a chuti. Môže to byť zvislá podpera alebo naklonená, v tvare A a dokonca oblúkovitá podpera.

Všetky tieto možnosti sa od seba líšia iba vzhľadom a nemajú žiadny vplyv na rast a výťažok uhoriek.

plastický

Plastová varianta je dobrou alternatívou k mriežke mreží pre vertikálne pestovanie uhoriek. Je to veľmi bežná metóda a zaslúžil si uznanie vysokých technických vlastností plastových poľnohospodárskych sietí. Materiál má vysokú pevnosť, ktorá umožňuje, aby konštrukcia odolala ťažkým nákladom, ako aj vysoká úroveň opotrebenia, čo vám poskytne možnosť používať rovnaké siete dlhšie ako jeden rok.

Je to dôležité! Pre pohodlné použitie skúsení záhradníci odporúčajú kúpu mriežky s bunkami v šírke od desiatich centimetrov.

kov

Najsilnejší a najspoľahlivejší dizajn, ktorý vám určite bude slúžiť už niekoľko rokov a určite vydrží akýkoľvek počet najbohatších plodín uhoriek. Tento spôsob má však nevýhody: vysoké náklady na materiál v porovnaní s predchádzajúcimi verziami a náchylnosť kovu k erózii. Bohužiaľ, časom, kvôli častému zalievaniu a dažďu, môže vaša kovová sieťka hrdzavieť.

Inštalácia mriežky

Inštalácia mreže pre uhorky vlastnými rukami nie je tak zložitá. Hlavnou vecou je vybrať vhodné miesto tak, aby štruktúra nebránila nikomu (asi meter a pol od ostatných lôžok), a tiež zásobiť všetko potrebné.

Je to dôležité! Rady mreží je lepšie umiestniť do východo-západnej polohy Tým sa zabezpečí nerušený prienik slnečného svetla do všetkých rastlín v záhrade.

Čo potrebujete

Pre výstavbu mrežovej siete budete potrebovať:

 1. podpery, Sú to dva stĺpce vysoké 1,5-1,8 m na okrajoch lôžka. Podpery môžu byť kovové, drevené alebo vyrobené z odolného plastu - to nie je také dôležité. Hlavnou vecou je, že sú dostatočne spoľahlivé a môžu plniť svoju hlavnú úlohu - udržiavať celú konštrukciu za akýchkoľvek podmienok (silný vietor alebo náhodné mechanické poškodenie).
 2. Odolná koľajnica pre upevnenie na samom vrchu konštrukcie, Môže byť z akéhokoľvek dostatočne odolného a spoľahlivého materiálu.
 3. Je potrebné dbať na otvory pre skrutky, pomocou ktorého upevníme koľajnicu na vrchu a spojíme podpery dohromady. Ak je konštrukcia kovová, môžu to byť dva zvarené rohy s otvormi pre skrutku.
 4. Sieť samotná (gobelín alebo plast).
 5. Motúzy alebo hrubé lano.

Pokyny krok za krokom

 1. Po prvé, bezpečne, hlboko vjdite (vykopávame) dve podpery pozdĺž okrajov postele.
 2. Mriežka, predtým položená na zemi, je úhľadne jemne navlečená na koľajnicu, ktorá bude na vrchu konštrukcie. (Tento proces bude podobný navliekaniu záclon na rímsu.)
 3. Potom, koľajnica s mriežkou na nej, upevníme skrutky s dvoma stranami k podperám. Ukázalo sa, že budova v tvare U.
 4. Potom mriežku nadol vyrovnajte, špirálovité pohyby spájajú jej okraje na oboch stranách s povrazom alebo povrazom. Uistite sa, že je sieťka dostatočne tesná a udržiavaná vo forme.
Všetko, teraz k takej podpore pre uhorky, vyrobené vlastnými rukami, si môžete zviazať rastliny sami.

Viete? Uhorky sú povinní ich predkovia svojim predkom - liana, ktorá je bežná v juhovýchodných trópoch a môže vyliezť až do výšky 20 metrov. Cuketa, melóny a tekvice sa tiež považujú za príbuzných uhoriek.

Ako uviazať uhorky na mreži

K tomu môžete použiť nylonovú trvanlivú niť alebo povraz. Hlavná vec, s podväzkom je, že uzlíky, ktoré utiahnete na stonky mladých rastlín nie sú premôcť to a nebráni toku šťavy z koreňa na výhonky.

Naučte sa, ako pestovať odrody uhorky, ako sú: "Courage", "Zozulya", "nemecký", "Nezhinsky", "konkurent".
Takže jemne, jemne uťahujeme jeden koniec lana na základni puzdra, ťaháme druhý cez sieť k hornej koľajnici, zaisťujúc ho silným uzlom. Uistite sa, že zariadenie nie je príliš napnuté - toto lano bude slúžiť len ako vodítko pre rastúce výhonky, ktoré ich privedú do siete.

Môžete tiež použiť rôzne špeciálne klipy. S ich pomocou, už dlhé antény a výhonky štipka jednoducho do siete vo výške, v ktorej dĺžka závodu umožňuje. Potom bude robiť svoju vlastnú cestu, pevne držať a zaplietať všetky bunky.

Teraz viete, ako ušetriť miesto v záhrade, pomocou metódy pestovania uhoriek na mriežke mreží, vedieť, ako nastaviť mriežku nad posteľami, a tiež vedieť, ako správne uviazať uhorky na mreží.

Pomocou tejto metódy budete môcť byť v praxi presvedčení o svojej jednoduchosti a funkčnosti.