"Confidor": návod na použitie lieku

Insekticídy sa musia čoraz viac používať na ochranu ich záhrad a záhrad pred škodcami. Nie všetky vyhovujú potrebám pestovateľov rastlín: niektoré fondy sú určené len pre určitý typ hmyzu, činnosť iných závisí od poveternostných podmienok. V tomto článku budeme hovoriť o nástroj "Confidor", ktorý podľa recenzií záhradkárov a záhradkárov, spĺňa všetky ich požiadavky.

Charakteristika insekticídu "Confidor"

"Konfidor" je systémový liek, kontaktný črevný účinok insekticídu sa aplikuje na všetky záhradné a záhradné rastliny, pričom zničí veľký zoznam hmyzích škodcov, hlavnou účinnou zložkou je imidacloprid. Ide o insekticíd, ktorý sa vzťahuje na neonikotinoidy - látky odvodené od nikotínu.

Viete? V prírodnom prostredí sa nikotín nachádza v rastlinách nočnej rošády. Je to mastná, tekutina vyzerajúca látka s nepríjemnou štipľavou vôňou a pálivou chuťou. Väčšina nikotínu v tabakových listoch, v mikroskopických množstvách, je nikotín prítomný v baklažánoch, paradajkách, paprikách a zemiakoch.
Insekticíd "Confidor" je účinný pre všetky typy rastlín, vrátane domácich kvetináčov. Tento liek ničí hmyz sania, hlodá, rovnako ako ich niekedy početné potomstvo. Liek účinkuje takmer okamžite, spadá do žalúdka parazita, blokuje prácu životne dôležitých orgánov hmyzu, paralyzuje jeho nervový systém. Účinok nástroja nie je spôsobený poveternostnými podmienkami a trvá dlho.

"Konfidor" sa vyrába vo forme vo vode rozpustných granúl, je výhodné, ak má iné balenie: od 1 do 400 g.

Výhody "dôverníka"

Hlavná výhoda lieku "Confidor" - v jeho nedávnom pôvode: veľa hmyzu majú tendenciu sa používať a nereagujú na prostriedky namierené proti nim. Konfidor je nový liek s dlhodobým účinkom (asi mesiac), nebojí sa zrážok alebo prudkého nárastu teploty.

Ďalším plusom je, že sa môže použiť na všetky plodiny: záhradu, záhradu a izbové rastliny. "Confidor" je účinný z chrobáka zemiakov Colorado, ktorý ničí nielen zemiaky, ako si mnohí ľudia myslia, ale aj iné stonky.

Zaujímavé! Colorado chrobák je veľmi húževnatý a nenásytný škodca, okrem schopný prispôsobiť sa okolnostiam. Dnes tento útok obývajú prakticky celý svet, šíriac sa tovarom, ktorý prináša na obchodné lode. Prekvapivo je to pravda - vo Veľkej Británii je to veľmi zriedkavé a entomológovia nevedia, ako to vysvetliť.
"Konfidor" sa používa proti takémuto hmyzu: všetky druhy vošiek a ich potomstvo, strapce, mušky, všetky druhy morov, morské ryby, kozy, mory, kôry a mnohé ďalšie.

Droga "Confidor" nasledujúci opis hlavných výhod:

  • pohodlné balenie a balenie, ktoré vám umožní používať liek ekonomicky;
  • odolnosť voči zavlažovaniu, prirodzeným zrážkam, horúcim podmienkam;
  • rýchlosť akcie a schopnosť infikovať skrytý hmyz;
  • Liečivo je účinné pre dospelé rastliny, sadenice a ošetrenie semien.

Metóda a návod na použitie lieku

"Confidor" podľa návodu na použitie, zriedeného vodou. Koncentrácia roztoku závisí od zelenej hmoty, to znamená od toho, koľko plochy sa má liečiť a od počtu škodcov na mieste. Je potrebné zriediť 1 - 2 g v 100 ml vody, potom urobiť požadovanú koncentráciu roztoku, zriediť vodou.

Skúsení pestovatelia odporúčajú používať liek na vlhkej pôde. Jeho účinnosť sa prejavuje maximálne. Výpočet lieku - 1 ml na 100 m2. Odporúča sa riediť produkt vodou pri izbovej teplote, voda by nemala byť tvrdá, inak sa produkt nerozpustí. Zalievanie alebo striekanie lieku by sa malo vykonávať ráno alebo večer, keď sa aktivita včiel nepozoruje, nástroj môže byť pre nich nebezpečný.

"Konfidor" pre izbové rastliny sa kupujú v jednorazových vrecúškach, pre pohodlie záhradkárov je prípravok vo forme emulzie v ampulkách. Pri izbových rastlinách, kde prevláda hmyz, sa 10 gramov prípravku zriedi v 10 litroch, na profylaxiu - 1 gram na 10 litrov, jeden liter roztoku sa použije na 10 m2.

Je to dôležité! Ak sú domáce kvety postihnuté kliešťami, to isté platí pre rastliny v skleníkoch, je lepšie kúpiť liek akaricíd ("Aktellik"). "Dôverca" s kliešťami sa nedokáže vyrovnať.

Bezpečnostné opatrenia a prvá pomoc pri otrave

"Dôverca" má tretiu triedu nebezpečenstva. Pred prípravou a priamym ošetrením rastlín sa odporúča nosiť ochranný odev a používať rukavice a respirátor.

Nie je možné nastriekať nástroj bližšie ako dva kilometre od včelínov a hospodárskych rezervoárov. Droga je nebezpečná pre ryby a včely. Začatie práce s drogou by malo brať do úvahy smer a rýchlosť vetra: rýchlosťou 10 m / s pracovať s insekticídom je nemožné. "Confidor" nie je žiaduce kombinovať s použitím alkalických liekov.

Varovanie! Nemôže byť použitý na prípravu nádob na potraviny, nemôže piť, jesť a fajčiť pri práci s insekticídom. Po práci sa uistite, že sa osprchujete.
Ak je výrobok na pokožke rúk alebo tváre, umyte si ho mydlom, ak sa dostane na sliznice, po umytí by ste mali navštíviť lekára. V prípade otravy liekom pred príchodom sanitky je potrebné prepláchnuť žalúdok slabým roztokom manganistanu draselného, ​​ak nie, teplou slanou vodou, aby sa vyvolal emetický reflex. Ak je to možné, užívajte aktívne uhlie rýchlosťou 1 tableta na 10 kg telesnej hmotnosti obete.

Skladovanie lieku "Confidor"

"Confidor" obsahuje imidacloprid v jeho zložení, ktorý je mierny toxický pre teplokrvné živočíchy. teda Liek uchovávajte mimo dosahu zvierat a malých detí. Samozrejme, nemôžete uložiť liek vedľa drog, potravín, krmív pre zvieratá. Liek by sa mal skladovať v uzavretých obaloch.

Liek v zriedenej forme sa musí použiť okamžite, bez odchodu. Ak chcete určiť skladovacie miesto na tmavom suchom mieste, nemal by byť na slnku. Optimálna teplota pre uchovanie finančných prostriedkov - +36 ° C ... -5 ° C, trvanlivosť lieku - do troch rokov.

Čakanie na plodiny s láskou a veľkými ťažkosťami plodín je často zatienené inváziou hmyzu hlodajúceho, jesť a sať všetky šťavy z rastlín. Moderné insekticídy, ako napríklad "Confidor", pomôžu bojovať proti parazitom, ako aj chrániť rastliny pred ich výskytom preventívnymi metódami.