Vlastnosti pestovania a starostlivosti o paradajky Ružový med

"Pink Honey" je mäsité, veľké-rodil ružové paradajky. Sladké ovocie s hmotnosťou do 1,5 kg sa používajú pri príprave šalátov. Stupeň "Ružový med" je chutné paradajky s tenkou šupkou a nedostatkom obvyklej vône paradajok. Výťažnosť puzdra je až 6 kg. Zvážte, ako pestovať paradajky a ako sa starať o nich získať vysoký výnos.

Správne výsadby sadeníc paradajok na sadenice

Ak chcete získať sadenice paradajok "Pink Honey", je potrebné zasiať semená koncom februára alebo začiatkom marca. Na tento účel pripravte kapacitu na výsadbu, pôdu a semená. Táto odroda nie je hybrid, takže môžete použiť semená zozbierané z vašej plodiny na výsadbu. Budú pestovať obrie paradajky s takými vlastnosťami ako materská rastlina.

Ak chcete zbierať semená "Pink Honey" používať najväčšie a zrelé ovocie. Na tento účel dužinu drtíme semenami a po troch dňoch opláchneme pod tečúcou vodou na site. Vysušte semená vo vzduchu a rozložte ich na list papiera.

Viete? Paradajka je biologický príbuzný zemiakov a tabaku. Tieto tri druhy patria do čeľade Solanaceae.

Nádrže na výsadbu môžu byť rôzne, ale výrobcovia ponúkajú špeciálne kontajnery s viečkami, ktoré vytvoria skleníkový efekt. Nádoby plníme pôdou pre sadenice. Pred výsevom sa semená musia spracovať v ružovom roztoku manganistanu draselného a skontrolovať klíčivosť. Semená plávajúce v roztoku nie sú vhodné na siatie. Tie, ktoré sa potopili na dno, musia byť pred výsevom opláchnuté čistou vodou. Hĺbka diery je 1,5-2 cm Po vysiatí semien je pôda napojená. Na tento účel je lepšie použiť sprej.

Krytka s viečkami alebo plastovým obalom. To urýchli klíčenie semien. Nádoby by mali byť umiestnené na teplom mieste. Prvé výhonky by sa mali objaviť v týždni. Musia byť pravidelne zavlažované a odstrániť kondenzát z veka nádoby.

Po vyklíčení má pár pravých listov (približne 12 dní po klíčení) Je potrebné vykonať vyzdvihnutie. Aby sme to dosiahli, transplantujeme rastliny do schránok pre sadenice podľa schémy 10 × 10 cm, čím prehlbujeme rastlinu do listov klíčkov. Po dvoch týždňoch vykonáme druhý odber: pomocou prekládky sa každá rastlina presunie do samostatnej nádoby (objem 1 l) s drenážou. Na tento účel výrobcovia odporúčajú použitie šálkov rašelinového humusu. Počas celého obdobia pestovania sadeníc musí byť kŕmené dvakrát. Na to je lepšie používať komplexné hnojivá.

Viete? Plody voľne žijúcich paradajok vážia najviac 1 g.

Aby sa sadenice prispôsobili prostrediu, je potrebné ju spevniť. Týždeň pred výsadbou sadeníc na záhrade by mal byť vynesený na čerstvý vzduch, zakaždým s predĺžením času vytvrdnutia. Načasovanie výsadby ružového medu v otvorenom teréne závisí od miesta a typu prístrešia. Je zasadená vo vyhrievaných skleníkoch v apríli, v nevykurovaných skleníkoch - v máji na záhradnom lôžku - v júni.

Je to dôležité! Výška sadeníc paradajok na výsadbu v otvorenom teréne by nemala presiahnuť 30 cm.

Ideálne podmienky pre pestovanie paradajok "Pink Honey"

Ak chcete získať vysoký výnos ružových odrôd paradajok pre otvorené krajiny, je potrebné vytvoriť ideálne podmienky pre pestovanie.

teplota

Teplotné podmienky pre paradajky "Ružový med" by mali byť priemerné počas kvitnutia a plodenia. Ak je teplota od +10 do +15 ° C, potom sa vývoj rastliny a tvorba ovocia spomaľuje. Pri vysokých teplotách (viac ako +30 ° C) je proces opelenia zložitý, plody nie sú viazané.

osvetlenie

"Ružový med" vyžaduje dostatočné osvetlenie. S nedostatkom, nebudete mať úrodu. Okrem toho môže samotná rastlina vädnúť. Upozorňujeme, že "Pink Honey" neznáša teplo. Spaľujúce slnko má negatívny vplyv na listy a plody rastliny.

Dobré a zlé prekurzory paradajok

Aby sa znížilo riziko choroby z neskorej plesne a cladosporium paradajky, mali by byť vysadené v tých oblastiach, kde kultúry rodiny nightshade (bulharské korenie, tabak, zemiaky, baklažány) nerástli. Odporúča sa pestovať paradajky po strukovinách, koreňovej zelenine, cesnaku, cibuli alebo krevetovitej (reďkovky, reďkovky, kapusta). Choroby týchto rastlín sa nevzťahujú na paradajky. S takýmto striedaním patogény umierajú.

Komplexná starostlivosť o pestovanie paradajok

Je potrebné pripomenúť, že paradajky "Pink Honey" nepatria do hybridov nemôže sa pochváliť odolnosťou voči nepriaznivým environmentálnym faktorom, a preto si vyžaduje starostlivú údržbu. Vysoká rastlina (do 1,5 m) sa vzťahuje na determinantné odrody paradajok, je potrebné vytvoriť ker.

Je to dôležité! Ak je výška kríkov sadeníc paradajok pomerne veľká, potom sú zasadené horizontálne, pričom dve tretiny stonky do jamky s koreňmi, a prikryť s vrstvou pôdy až 10 cm.

Správne vytvorenie puzdra

Ak nechcete kontrolovať rast paradajok, potom každý kmeň má tendenciu byť vysoký, a v lone každého listu stepchildren forme. Každý nevlastný syn tvorí nový kmeň. Tento proces môže narásť do kultivácie džungle.

Paradajky "Ružový med" Prvý kvetový štetec je tvorený po 5-7 listoch a nových - po dvoch listoch. Po nastavení určitého počtu štetcov sa ich rast zastaví, a preto je nepraktické pestovať takú rôznorodosť paradajok v jednom kmeni. Odrody determinantov sú tvorené v 3-4 stonkách. Na tento účel preneste rastový bod na bočné výhonky.

Pre správnu tvorbu paradajok "Pink med" je potrebné spojiť prvé štipnutie s podväzkami rastlín. To musí byť vykonané pred prvým kefou kvety (asi dva týždne po výsadbe paradajok). Čelenky čistia ruky. Ich dĺžka by nemala presiahnuť 4-5 cm.

Je to dôležité! Aby sa predišlo šíreniu chorôb z chorých kríkov na zdravé, mal by sa štading vykonávať za dva dni. Prvý deň - zdravé kríky, druhý - so znakmi ochorenia.

Čo by malo byť zalievanie pôdy

Počas obdobia masovej tvorby ovocia by mala byť zalievanie rastlín hojné. Ale po vysušení pôdy by ste nemali príliš veľa vody. Inak povedie k praskaniu ovocia a strate ich prezentácie. Aby sa predišlo takýmto momentom, paradajky by sa mali v sezóne sušiť dvakrát týždenne. Indikátor pre potrebu zavlažovania - sušenie ornice do hĺbky 2 cm.

Zalievanie je lepšie ráno. pod koreňom rastliny, pretože kvapky vlhkosti na listoch a plodoch môžu spúšťať rozvoj fytofthory. Je dobré používať polivalki z plastových fliaš. K tomu, v plastových fľašiach (objem 1,5-2 l) rezané dno a kvapka je hrdlo dole na stonke rastliny. Voda v nádobe. To pomôže zabrániť rozliatiu vody na povrchu pôdy a pomôže lepšie zvlhčiť pôdu na správnom mieste.

Pravidelnosť obväzov

Hnojivá musia byť hnojené dvakrát počas obdobia plodenia. Hnojivá sa najlepšie aplikujú v tekutej forme po zalievaní. Prvé kŕmenie sa vykonáva počas 2-3 týždňov po presadení počas tvorby prvého vaječníka. Druhou je, keď dozrieva ovocie. Ak je pôda chudobná, potom môžete urobiť tretí obväz. Súčasne, pred kŕmením paradajok, musíte vedieť, aký druh hnojiva je potrebné pre rastlinu.

Zvýšiť vegetatívnu časť rastliny (na stimuláciu rastu rastlín a lístia) používať dusíkaté látky (hnoj, podstielka, liadok). Na pestovanie ovocia, dozrievanie a lepšiu chuť vyrábajú aditíva z potaše a fosforu. Na vyváženie použite komplexné hnojivá pre zeleninu.

Viete? V roku 1820 sa plukovníkovi Robertovi Gibbonovi Johnsonovi podarilo vyvrátiť toxicitu paradajok verejným stravovaním vedra paradajok.

Vedci to dokázali pravidelnú spotrebu paradajok pomáha znižovať stres, normalizuje kardiovaskulárne a tráviace systémy, zlepšuje metabolizmus. Sladké paradajky "Ružový med", okrem výhod pre telo, prinášajú morálnu spokojnosť, dokonca aj hrdosť na plodiny pestované vlastnými rukami.

Loading...