Paštrnák

Medzi záhradkármi je názor, že pestovanie petržlenu zo semien je neuveriteľne ťažké. A to všetko preto, že má nízku klíčivosť semien - nie viac ako 50%. Predpokladá sa, že táto vlastnosť mu dáva vysoký obsah éterických olejov. Okrem toho môžu byť uložené nie viac ako jeden rok. Ak ste si však vedomí týchto funkcií a prísne dodržiavate poľnohospodársku technológiu, môžete dosiahnuť očakávané výsledky.

Čítajte Viac

Rovnako ako mnohé iné rastliny, je petržlen už dlho známy svojimi prospešnými a dokonca liečivými vlastnosťami. To viedlo k prítomnosti mnohých spôsobov jeho prípravy. Recepty petržlenu budú obzvlášť zaujímavé pre ľudí trpiacich chorobami srdca, ciev a orgánov tráviaceho systému. Okrem toho, špecifikovaná rastlina pôsobí ako diuretikum a je prvým asistentom pre koliku a niektorí ľudia ju často používajú aj na prevenciu plešatosti.

Čítajte Viac

Pasternak je jednou z najznámejších koreňovej zeleniny v našom regióne. Táto zelenina je definovaná do rodiny Umbrella. Jeho populácia je dostatočne veľká, že spolu s unikátnym súborom užitočných vlastností robí z petržlenu takmer nepostrádateľné pre mnohé oblasti ľudského života: výživu, tradičnú farmakológiu a tradičnú medicínu, kozmetiku.

Čítajte Viac