Popis univerzálnej odrody sliviek "Volha Beauty"

Je ťažké nájsť záhradu v našej krajine, najmä zjednotenie záhradkárov bez slivkového stromu. V Rusku bola slivka zasadená na Cár Alexej Michajlovič.

Zámorské sadenice boli zakúpené pre sad v moskovskej oblasti.

Šťavnaté chutné ovocie ako slivka zasadená tak ďaleko. Na pestovanie plodného slivkového stromu, ktorý je nepríjemný ako obyčajný jabloň, prišli chovatelia na záchranu. Takto sa objavila Volha Beauty.

História chovu

Odroda vyšľachtená v Kuibyshev Experimentálna stanica Záhradníctvo koncom 30. rokov minulého storočia, Mám ho chovateľ Finaev EP, kríženie odrôd "červený rip" a "Rencod bave", Tento vedec priniesol mnoho nových odrôd sliviek a čerešní, z ktorých niektoré boli pomenované po ňom.

Popis odrody Volzhskaya krása

Strom je vysoký, rýchlo rastie, zaoblená koruna. List je veľký, svetlozelený. Kvety sú veľké, biele. Plody sú väčšie ako priemer. (hmotnosť 30-35 gramov), okrúhla, mierne predĺžená.

Stonka je malá, ľahko oddeliteľná od vetvy. Koža je červenofialová s množstvom sivých podkožných bodov.

Dužina je šťavnatá, mäkká, tmavo žltá, kyslá - sladká, výbornej chuti. Kameň sa ľahko oddelí od dužiny ovocia.

fotografie

Vizuálne sa zoznámite so slivkou "Volha Beauty" môže byť na fotografii nižšie:

Vlastnosti sliviek

"Volha krása" - univerzálnej rozmanitosti, Slivka čoskoro dozrieva, odnímateľná zrelosť nastáva v prvej polovici augusta. Plody sa objavujú vo veku 4-5 rokov, veľa ovocia do 30 kg, pravidelné plodenie. Rastlina ľahko toleruje zimu. Ovocie sa prepravuje bez straty.

Odroda miluje hlinité a ílovité pôdy, dobre rastie v oblastiach osvetlených slnkom alebo na svahoch, reaguje na zavlažovanie so zvýšeným výnosom.

dôstojnosť

Ľahko toleruje zimu, plody dozrievajú v auguste, majú príjemnú chuť a atraktívny vzhľad. Plody sa konzumujú čerstvé, používajú sa na prípravu iných produktov.

A existujú aj iné odrody sliviek, ktoré ľahko prepravujú, ako napríklad: Etude, Alenushka.

nedostatky

Veľká veľkosť stromu, časť obličiek netoleruje zimu.

Výsadba a starostlivosť

Je možné pestovať slivky na jar a na jeseň, odborníci a skúsení záhradníci to uprednostňujú na jar. Ak sa sadenice kúpia na jeseň, môžu prikopat na zimu.

Pre tento účel sú malé jamy až do hĺbky pol metra, uprostred je umiestnená rastlina, ktorá je pokrytá zeminou.

POZOR! Sadenice sú umiestnené pod uhlom, pôda okolo nich je mierne stlačený tak, že malá depresia zostáva, vrstva snehu okolo rastliny v rovnakom čase bude väčšia, bude to chrániť pred mrazom.

Jámu na výsadbu je potrebné pripraviť vopred, možno ju vykonať na jeseň alebo na jar, 10-12 dní pred výsadbou sadeníc. Vykopávajú jamu s hĺbkou o niečo viac ako pol metra a rovnakú šírku, vyťažená zemina sa mieša, buď s hnilobou alebo s kompostom ako hnojivo. DÔLEŽITÉ. Do stredu jámy je vsunutý kôš, ktorý je potrebný na prvé dva roky.
Rastlina je umiestnená na severnej strane podpery a pokrytá pripravenou pôdou, pri sledovaní medzi koreňmi rastliny by mala byť pôda. Pred kopaním v závode sa pretrepe a pri zásype mierne zhutnená zem. Krk krku pri výsadbe by mal byť niekoľko centimetrov nad úrovňou zeme. Sadenice je viazaná na podporu, rastlina je napojená.

Starostlivosť o pestovanie stromčekov a zrelých stromov sa veľmi nelíši od starostlivosti o iné ovocné plodiny.

POZOR! Slivka - vlhko milujúci strom a musí byť napojená, najmä v suchom lete, aspoň raz týždenne.

Minerálne hnojivá sa aplikujú v treťom roku po výsadbe. Prvé dva roky, ktoré priniesli pestovanie živín, rastlina stačí na úspešný rast. Švestka sa kŕmila trikrát ročne. Prvýkrát pred kvitnutím kvetu, druhý po vytvorení ovocia a tretí krát po ich zbere. Močovina a síran draselný sa používajú ako hnojivá. Pôda okolo stromu musí byť zbavená burín, uvoľnená, odstránená spadnuté ovocie a listy.

Pre správny rast stromu a jeho ďalšie úspešné plodenie, strom je prerezaný, často sa vykonáva okamžite po výsadbe alebo budúci rok.

Správne prerezávanie nielen prispieva k úspešnému rastu, ale aj chráni strom pred chorobami.

Stromy tvoria s stonkou 25-40 cm, korunou 7-8 správne rozložených vetiev. Niektoré z hlavných vetiev sú odstránené, pričom ich nenechávajú vedľa seba a predvídajú budúcu podobu stromu.

Slivka musí byť pripravená na zimu, vydrží horšie zima ako jablko a hruška, Najprv je potrebné vykonať vrchný obväz po uchopení zeme okolo stromu Ak rastlina nesie ovocie, obaľte kmeň. Skontrolujte, či na strome nie sú poškodené miesta, odstráňte mach a ak je to potrebné, natrite niektoré časti záhradným ihriskom.

POZOR! Ak bola jeseň vyprahnutá, pred prvým mrazom vodu hojne zavlažujte. Sadenice môžu byť ohnuté na zem a pokryté smrekovými vetvami, vetvami jedlí alebo pilinami, môžete viazať kmene strešným papierom alebo akýmkoľvek starým materiálom.

Škodcovia a kontrola nad nimi

Plum mol. Húsenica pohlcuje ovocie, zasychá. Metóda boja je jedna, ručný zber parazitov, zber a zničenie poškodených plodov a listov.

Slivka voška. Parazit ničí listy rastliny. Postrek pomáha Bordeaux kvapaline, urobte postup niekoľkokrát za sezónu. Roztoky cibule, cesnaku, púpavy a mydla pomáhajú.

Leták Rosana Ovplyvní sa list rastliny, deformuje sa a schne. Pomáha rozprašovať tekutinu Bordeaux.

POZOR! Vykonajte spracovanie pred kvitnutím.

Slivka. Miluje plody rastliny. Postrek na jar, zbierať a ničiť škodcov.

Plum priadky morušovej. Húsenica sa živí listami a ovocím. Hmyz sa jednoducho vymaže zo stromu, na jar sa nastrieka pred kvitnutím.

Hlodavce. V zime, pri hľadaní potravy, hlodavce jesť stonky a korene rastlín. Stromy na zimu zviazané papierom, slamou, strešnou lepenkou, obkladyvat alebo zviazané vetvami jedlí.

choroba

Ochorenie vaječníkov. Slivka je ovplyvnená hubami, ovocie umiera, pokryté bielym kvetom, pádom. Striekacia kvapalina Bordeaux pomáha, ošetrenie sa vykonáva na jar a na jeseň.

Holey špinenie. Ovplyvňujú vetvy stromov, objavujú sa vredy, kôra zasychá. Aplikujte postrek Bordeaux kvapalinou.

Monoliz. Ovplyvňuje tvorené kvety a púčiky. Aplikujte trojnásobnú postrekovaciu kvapalinu Bordeaux. Pri prvom striekaní stromu, až kým sa listy neobjavia, potom s odstupom dvoch týždňov postup zopakujte.

"Volha krása" vyžaduje starostlivosť, ale vysoký strom, ktorý zdobí májovú záhradu s jeho bohatou farbou a hustou zelenou korunou, chutné a šťavnaté ovocie, bude odmeniť záhradníka pre starostlivosť na konci leta.

Loading...