Reprodukcia odrezkami

Privet je rastlina, ktorá patrí do rodu stálezelených, listnatých a polo-stálezelených malých stromov a kríkov z rodiny olív. Najčastejšie v Európe, Austrálii, severnej Afrike av Ázii. Väčšina druhov vtákov je v Japonsku, Číne, na Taiwane av Himalájach. Viete? Privet zahŕňa asi päťdesiat druhov.

Čítajte Viac

Chaenomely alebo japonské kdoule sa pestujú ako okrasná a užitočná kultúra s plodmi. Počas kvitnutia je táto výnimočne krásna rastlina ozdobou každej záhrady a jej plody robia chutné dezerty: džemy a zaváraniny. Chaenomeles je nepostrádateľný ako živý plot okolo pozemku, jeho rozsiahly vidlicový koreňový systém drží voľnú pôdu.

Čítajte Viac

Balzam - záhradná trvalka kvetina, ktorá je kvitnúca rastlina, dobre tolerovaný tieň. Balzam má šťavnatý rovný stonok, rastie až 50 cm, oválne listy až 12 cm na dĺžku. Balzam je skvelý na vytvorenie krásy v tieni záhrady. Môžete pestovať kvetinu v kvetinovej záhrade na mieste, a doma na parapete.

Čítajte Viac

Majestátny yzop - rastlina, ktorá je vždy užitočná v ekonomike. Yzop, alebo modrá ľubovník bodkovaný, z čeľade yasnotkovyh, rastie v Ázii, Stredozemnom mori, na Kaukaze, na Kryme. Miluje stepi a kamenisté svahy. Kultivácia yzopu od staroveku bola považovaná za dôležitý a posvätný rituál. Každý kňaz a šaman liečili túto rastlinu nehou a starostlivosťou.

Čítajte Viac

Juniper je rastlina, ktorá patrí do čeľade cypřišov. To sa objavilo pred 50 miliónmi rokov, a po celom svete existuje asi 70 druhov tejto rastliny. Niektoré druhy borievky dosahujú výšky až 15 m. Typy a odrody jalovcov používaných v krajinnom dizajne Poďme priamo na druhy a odrody borievky.

Čítajte Viac

Gerbera je jednou z tých rastlín, ktoré si právom zaslúžia lásku záhradkárov a kvetinárov. Veľké, daisy-ako kvety sa nachádzajú na dlhé, bezlisté stonky môžu byť skutočnou dekoráciou pre váš domov. To je samozrejme možné dosiahnuť len v prípade, ak je v zime zabezpečená náležitá starostlivosť o gerberu.

Čítajte Viac

Oleander je stálezelená rastlina rodu Kutrov. Má krásne svetlé kvety rôznych farieb a tmavo zelené úzke listy. S týmto predstaviteľom flóry, ľudových znakov a povier existuje mnoho legiend. Cez toxicitu ker, v subtropoch je široko používaný v krajinnom dizajne.

Čítajte Viac

Vaša pozornosť na mestské postele často láka malý okrasný ker s karmínovými kvetmi a žltkastými listami. Toto je japonská špirála. Za svoje nízke náklady, nenáročnosť a zachovanie dekoratívnych vlastností od jari do neskorej jesene zaujala hodné miesto vo výzdobe mestských postelí a prímestských oblastí.

Čítajte Viac

Lilac je kvitnúci ker so sviežimi zoskupeniami jemných kvetov, ktoré nie sú príjemné pre jemnú a jemnú arómu. Táto rastlina je dobre náchylná na prerezávanie, čo vám umožní ozdobiť miesto a jednotlivé dekoratívne formy, a skupiny, a dokonca aj živé ploty. Kde zasadiť lila Najlepšie podmienky pre lila sú nasledovné: ploché miesto; pôda je navlhčená, s dobrou drenážou a indikátormi kyslosti, blízko neutrálnej; priechod podzemnej vody najmenej jeden a pol metra od povrchu; slnečné osvetlenie väčšinu dňa; útočisko pred ponormi.

Čítajte Viac

Begonia je rastlina, ktorá patrí do rodiny Begoniyev a zdobí námestia, parky a byty. Na svete existuje asi 900 plnohodnotných druhov tejto rastliny. Vlasť Begonias - juhovýchodná Ázia. Veľkosť rastliny môže byť od 5 cm do 3 m na dĺžku. V tomto článku sa dozviete niektoré z tajomstiev starostlivosti o krásne kvitnúce begonia doma.

Čítajte Viac

Zamioculkas je exotická kvetina, ktorá sa stala veľmi populárnou v krátkom časovom období. To je, podobne ako faty žena, sa nazýva peniaze strom, ale aby nedošlo k zámene s druhou, zamiokulkas sa zvyčajne nazývajú dolár strom. Zdá sa teda, že často zdobí kancelárske priestory a banky. Optimálne podmienky pre rast rastlín Vo voľnej prírode sa rastlina dobre rozvíja na suchých pôdach a pod horúcim slnkom.

Čítajte Viac

Ahimenez je členom rodiny Gesnerievovcov. Existuje asi päťdesiat druhov týchto trvaliek na svete. Vlasť Ahmenes - Južná a Stredná Amerika, to je známe od XVIII storočia. Tento článok vás bude informovať o všetkých tajomstvách pestovania kvetín doma. Viete? Ahimenez - príbuzný fialiek.

Čítajte Viac

Thunbergia je cenená pre krásne kvety, ktoré môžu byť rôznych odtieňov, rovnako ako pre jeho kľukatú povahu. To môže byť ponechané k lezenie po zemi, zavesené v kvetináčoch tak, že visí dole elegantné výhonky, alebo nechať curl na podporu. Pre otvorenú pôdu si však vyžaduje každoročné transplantácie. Ideálne podmienky pre pestovanie tunbergia v domácnosti Najmenej namáhavé pestovanie tunbergia v domácnosti.

Čítajte Viac

Magnolia je jednou z najkrajších kvetín, ktorá neustále fascinuje každého okolo svojou krásou, pestrosťou a jedinečnou arómou. Fanúšikovia nenapodobiteľného dekoratívneho dizajnu sa neustále snažia ozdobiť svoje vlastné priestory takýmito okrasnými kríkmi, pričom sa uchýlia k rôznym metódam.

Čítajte Viac

Iberis evergreen je vytrvalá bylina čeľade krížovitých (kapusta), ktorá má až 40 odrôd. Druhé meno - Iberian, korenie, stennik, razlelepestnik. V prírodnom prostredí rastie v hornatých oblastiach Ázie, v krajinách Stredozemného mora, na Kaukaze, na Kryme a na dolnom toku Don. Viete? Iberis dostal svoje meno zo slova Iberia - starovekého gréckeho mena moderného Španielska, kde sú s ním husto pokryté svahy Pyrenejských hôr.

Čítajte Viac

Clematis je ker s veľmi krásnymi veľkými kvetmi rôznych farieb. Kvitnutie pokračuje od jari do neskorej jesene. Rastlina je drahá, takže informácie o tom, ako množiť plamienok bude užitočné pre mnoho záhradníkov. Viete? Clematis je trvalka, ktorá patrí do rodiny Buttercup a je to drevina.

Čítajte Viac

Floristika a záhradná móda sa dnes rozvíja rovnako rýchlo ako iné odvetvia. Nová skupina rastlín, ktorá dobyla kvetinový trh a je teraz na vrchole popularity medzi záhradkármi, je chryzantéma multiflora. Vďaka svojej vynikajúcej dekoratívnej charakteristike získala táto kvetina srdcia nielen profesionálnych kvetinárov, ale aj amatérov, ktorí chcú ozdobiť svoje parcely.

Čítajte Viac

Veľa kvetinárov sa zaujíma o otázku, aké sú spôsoby reprodukcie kampsis. Poznáme len generatívnu reprodukciu, iní poznajú niekoľko spôsobov pestovania mladých rastlín z výhonkov alebo častí koreňového systému. Aby sme poznali a boli schopní používať všetky dostupné metódy reprodukcie kvetov, zostavili sme tento článok.

Čítajte Viac