Meyer je nenáročný a originálny citrón: starostlivosť a chov

Lemon Meyer, alebo čínska magnólia viniča je trvalka patriaca do rodu Citrus.

Rodina rutovyh. Pomenovaný závod na počesť Americký vedec F.N. Meyer. Bol to on, kto v roku 1908 priniesol túto rastlinu z Číny na územie Severnej Ameriky.

Originálny vzhľad a neokázalosť v starostlivosti sa stali veľmi populárnou rastlinou Meyerovej citrónovej trávy, ale v 40. rokoch 20. storočia sa ukázalo, že citrónovú trávu ľahko ovplyvnili vírusy a rastlina bola dlho zakázaná, aby sa zabránilo infikovaniu iných druhov citrónov.

A až potom, čo sa botanikom podarilo vyniesť novú verziu odolnú voči vírusom, rastlina sa opäť stala veľmi populárnou po celom svete.

popis

Výška rastliny v otvorenom teréne môže dosiahnuť 5 metrov. Vo vnútorných podmienkach však zriedka dosahuje výšku viac ako 2 metre. Jeho výška je v priemere 1 meter.

olistenie malé, stálezelené, majú tmavo zelený odtieň. Kvitne veľmi krásne: kvetenstvo má tvar banda. Kvety sú malé vo veľkosti fialovej alebo bielej. Vonia kvety sú veľmi pekné.

ovocný majú zaoblený tvar a malú veľkosť. V priemere je hmotnosť plodu 100 gramov. Šupka je oranžová alebo svetložltá.

Rozlišuje špecifickú chuť. Viac pripomínajúce pomaranč ako citrón. A nemali by ste byť na to prekvapení: koniec koncov, čínsky citrón je prirodzený hybrid citróna a pomaranča.

fotografie

Na fotografiách môžete vidieť všetky krásy tohto druhu.

Ďalej budeme hovoriť o domácej starostlivosti, chorobách, škodcoch a ďalších.

Domáca starostlivosť

V zásade je ľahké sa o neho postarať. ale by si mali byť vedomí niektorých funkcií.

Pri nákupe čínskeho citróna (ak ste ho nevynásobili sami), mali by ste zistiť, či je táto rastlina štepená alebo má svoje korene. Pestoval sa z odrezkov alebo sadeníc.

Dôležité pamätať, že Meyer citrón je stálezelená subtropická rastlina, a mali by ste sa starať o organizovanie ďalšieho umelého osvetlenia, ak nie je dostatok prirodzeného svetla.

osvetlenie

Svetlo vyžaduje veľa, Preto, ak bude závod v byte, mal by byť inštalovaný v blízkosti južného okna. Ak sa závod bude na ulici, potom je nainštalovaný v najviac osvetlené miesto.

Ak je v miestnosti málo prirodzeného svetla, mali by ste sa postarať o umelé osvetlenie. Pozitívne reaguje na priame slnečné svetlo a ďalšie zatienenie nie je potrebné.

teplota

Na citrón ovocie hojne, malo by poskytnúť studenej zimy, Aby sa to dosiahlo, prevádzka sa prenesie na dobre osvetlené miesto, kde teplota neprekročí + 12 stupňov.

Ak to neurobíte, v budúcom roku to jednoducho nebude prinášať ovocie.

Na zmenu teploty citróny sú veľmi bolestivé! A ak existuje možnosť, aby sa závod na dvore, potom by malo byť vykonané nie okamžite, ale postupne. Lemon Meier by sa mal učiť na vonkajšiu teplotu a priame slnečné svetlo. Na jeseň urobte to isté, až teraz sa závod vráti späť do miestnosti.

Vlhkosť vzduchu

Toto je veľmi dôležitý parameter. Vzhľadom k tomu, rastlina pôvodne rástla v trópoch, to vyžaduje sa vlhká klíma.

Preto sú v interiéri inštalované v určitej vzdialenosti od radiátorov a vzduch okolo zariadenia je pravidelne striekaný vodou. Čím viac vlhkosti vo vzduchu, tým lepšie pre citrón.

Voda závod

Zalievanie musí byť vykonané pravidelne! V lete, horúce dni je rastlina napojená každý deň. V zime, keď príde stav odpočinku, je dosť vody niekoľkokrát týždenne.

Pri zalievaní by nemali vyplniť zeminy! Bude to stačiť na zvlhčenie.

Aby ste sa vyhli zálivu, mali by ste pred výsadbou vytvoriť dobrý kanalizačný systém v hrnci. Potom korene nebudú hromadiť prebytočnú vlhkosť, a nebudú hniť.

kvitnúce

Aby bola rastlina schopná niesť ovocie hojne, je potrebné dosiahnuť vysokú kvalitu kvitnutia. Za týmto účelom ak je rastlina mladá a slabá, všetky objavené kvety sú odstránené.

V tomto štádiu je ďalšia úloha - rastlina by mala rásť silnejšie. S kvitnutím dospelej rastliny, jeden vaječník zostáva, a všetky ostatné kvetenstvo sú opäť odstránené.

umelé hnojivo

Je možné dosiahnuť vynikajúce výsledky kŕmenie listami.

K tomu je závod striekaný vodou, ktorá je pridaná hnojivo určené pre citrusy.

Ak bola rastlina nedávno transplantovaná, nepotrebuje hnojivá. To je dosť, aby sa voda pravidelne a hojne.

Potom, čo bol strom upravený a posilnený, môžete ho kŕmiť. K tomu použite minerálne a organické hnojivá.

Proces kŕmenia je sezónny.:

  • Apríl - september za mesiac 2-3 krát;
  • Od januára do apríla 4 krát mesačne.

transplantácia

Mladé rastliny transplantovaných každý rok. Po dosiahnutí veku citróna 3 roky transplantovať menej často. Asi raz za dva roky. Ak sa však stav rastliny z akéhokoľvek dôvodu zhorší, môže sa transplantovať neplánovane.

Transplantácia sa vykonáva buď na jeseň, kým nie je studená, alebo na jar. Na presádzanie je potrebné naliať do hrnca veľa pôdy tak, aby sa zmäkla, a opatrne odstráňte strom pri stonke.

Uzemnená guľa by sa nemala poškodiť a koreňový systém by sa nemal poškodiť.

Vymeňte v hrnci, ktorého veľkosť je o 30% väčšia, Ak je kapacita veľmi veľká, rast citróna sa spomalí. Strom je umiestnený v strede nového hrnca a pokrytý zeminou. Položte pôdu mierne stlačenú. Tamping sa nevyžaduje.

Pomerne často sa stáva, že citrón vaječník vrhá. Čo keď trpaslík citrón Meira kvapky vaječník? Nemali by ste sa báť - tu nie je žiadna patológia, a to je normálne.

To sa deje v dôsledku skutočnosti, že rastlina ešte nie je pripravená na plodenie, a nebude môcť plne kŕmiť potomstvo. Preto kvapky ovocia. Akonáhle je citrón pripravený, dá ovocie dozrieť na strome.

Video o starostlivosti:

A potom videoklipy o tom, ako šíriť citrónové rezne a zakoreniť.

Choroby a škodcovia

Určiť zdravotný stav čínskeho citróna je jednoduché. Ak sa listy stávajú svetlompotom hovorí o nedostatku energie alebo svetla.

Ak listy začnú padať z rastlinypotom hovorí o nedostatočnom zalievaní. Ihneď začať postrek a zvlhčovanie pôdy v hrnci! Ale nepreháňajte to! V opačnom prípade bude citrón ochorie na anthracosis alebo koreňové hniloby.

Aj rastlina môže poškodiť a škodcami. Najčastejšie je citrón napadnutý roztočom. Keď sa pavučiny nachádzajú na listoch, jednoducho ich opláchnite pod tečúcou vodou zo sprchy. Ak sa zistí shchitovki (mikroskopické korytnačky), potom by sa listy mali ošetrovať roztokom petroleja a mydla. Pri 0,5 dieloch petroleja vezmite 1 diel mydla.

Áno, prvýkrát sa zdá, že starostlivosť o citrón Meyera je ťažká. Ale verte mi - nie je. Ak spĺňate všetky požiadavky, potom sa nič nestane s rastlinou, a prinesie vám veľa chutných plodov.

Loading...