Prečo petúnie vyschne, čo mám urobiť, aby som znovu oživila kvetinu a ako sa o ňu starať?

Petúnia je obľúbenou kvetinou mnohých žien v domácnosti a v tom nie je nič prekvapujúce: nie je ťažké sa o ňu starať, nevyznačuje sa zložitosťou kvitnutia a navyše sa vyznačuje svojou pistolovou farbou. Neskúsení záhradníci a ženy v domácnosti však často čelia problému sušenia petúnií. V tomto článku sa budeme zaoberať príčinami vysychania kvetov, čo by sa malo robiť v takýchto situáciách, ako aj pravidlá správnej starostlivosti o rastlinu.

dôvody

Sušenie petúnie je obrovský problém pre záhradkárov., Aby ste sa vyhli vysychaniu rastliny, mali by ste poznať jej príčiny.

Nesprávna starostlivosť

Ako prax ukazuje, často príčinou sušenia môže byť nesprávna starostlivosť, ktorá môže zahŕňať:

 • Nedostatok čerstvého vzduchu, Pre správny rast rastliny je potrebné „vetrať“ kvet tak často, ako je to len možné, otvorením okna alebo okna v teplom počasí.
 • Nedostatočné zavlažovanie, Pre nedostatočné zavlažovanie, môžete si vziať predčasné zalievanie počas horúčavy, alebo prebytok vlhkosti v pôde počas chladného obdobia (korene hniloby, to sa odráža v listoch).

Nebezpeční škodcovia

Čo ak dôvod nie je v zlej starostlivosti? Stáva sa tiež, že príčina sušenia petúnií môže slúžiť ako škodcovia. Nebezpečnými škodcami petúnií sú roztoče, vošky a háďatká.

Škodcovia nepriaznivo ovplyvňujú vývoj a úplnú existenciu rastliny, ktorá môže neskôr ovplyvniť jej sušenie. Ak nebudete konať včas, petúnia môže zomrieť.

Ponúkame Vám pozerať video o škodcoch petúnie:

choroba

Najčastejšie môžu rýchlo progresívne plesňové infekcie slúžiť ako ochorenia petúnií. Mechanizmus infekcie je jednoduchý a jasný: huba infikuje cievy v koreňovej zóne a neumožňuje, aby sa živiny dostali na stonku a listy. Rastlina nedostáva vlhkosť, výživu a postupne schne.

Prečo suché listy suché?

Spravidla Vysušenie spodných listov rastliny prebieha v intervale od konca augusta do začiatku septembra, Dôvodom je, že rastlina je staršia ako 2 mesiace, a tak odhodí zbytočné listy.

Ak záležitosť nie je vo veku rastliny, potom ďalším dôvodom by mohlo byť nedostatočné osvetlenie závodu. Toto sa stane, keď petúnie zostane na tmavom mieste po dlhú dobu. Vo všeobecnosti sú príčiny sušenia spodných listov dostatočné.

Medzi nimi by mali byť najčastejšie:

 • Nesprávna starostlivosť.
 • Škodcovia (roztoče, vošky, háďatká).
 • Nepriaznivé podmienky prostredia.
 • Sivá hniloba.
 • Nedostatočné množstvo železa v pôde.

Čo robiť pri sušení rastlín?

Špecifické pôsobenie pestovateľa závisí od presnej príčiny. Pri nesprávnej starostlivosti je potrebné len prehodnotiť podmienky zadržania a pri infikovaní parazitmi je nutná neodkladná liečba chemikáliami.
 • Nesprávne zavlažovanie, Ak dôvod na sušenie spočíva v nesprávnom zalievaní, potom by sa ako preventívne opatrenie malo zariadenie presadiť do iného hrnca a posypať drenážou do pôdy.
 • Sivá hniloba, Aby sa zabránilo vysušeniu, poškodené časti zariadenia by mali byť odstránené a miesta ošetrené kriedou alebo dreveným uhlím.
 • Mierne rosa, Na začiatok stojí za to odstrániť poškodené časti rastliny a dať ich na vzduchu za teplého počasia asi 15-20 minút. Ďalej by mala byť pôda ošetrená, pôda by mala byť ošetrená fungicídom.
 • Železo chloróza, Aby sa zabránilo sušeniu, rastliny by mali byť ošetrené roztokom kyseliny citrónovej a síranu železnatého. Liečba by mala byť 1-3 krát denne.
 • vošky, Je potrebné sa zbaviť vošiek rukami, potom spracovať závod s roztokom aktar, fufanon a dôverník. Opakujte postup raz denne.
 • hlísty, Nematódy majú škodlivý vplyv na rastlinu a je dosť ťažké sa ich zbaviť. Ak sa chcete zbaviť, mali by ste vyskúšať nástroj "Narcissus". Ak to nepomôže, potom by mali byť petúnie presadené do novej pôdy.
 • Spider mite, Aby ste sa ho zbavili, mali by ste pripraviť roztok neorónu a apolónu v pomere 1-2 a 0,5 mililitrov na liter. Na mokré bohatstvo dolnej časti rastliny.

Spôsoby resuscitácie

Je dôležité to vedieť je možné obnoviť vyschnutú rastlinu len vtedy, ak má aspoň jednu živú časť, Ak je petúnia úplne vysušená, potom nie je šanca na resuscitáciu.

Predstavte si, že máme len jednu živú časť. Na opätovné oživenie rastliny v tomto prípade, budete musieť úplne umiestniť do čistej, teplej vody a čakať tri hodiny, po odrezaní sušených a mŕtvych častí.

Tam je miesto, kde sa nachádza, a umiestnenie rastliny v vedre teplej vody na celý deň. Niektorí dokonca považujú túto metódu za účinnejšiu. Ak sa v procese "namáčanie" rastlina má malé výhonky, to znamená, že začne oživovať.

Tajomstvo náležitej starostlivosti

Keď už hovoríme o správnej starostlivosti o rastliny, stojí za zmienku, že veľké kvety odrôd nemajú rád vlhkosť alebo čiastočný tieň vôbec, vietor a silný dážď sú pre nich obzvlášť hrozné. Ak hovoríme všeobecne o petúnii, potom, rovnako ako akékoľvek iné rastliny, potrebuje správne zavlažovanie od záhradníka. Voda závod by mal byť ako sušenie.

 1. Ak držíte kvetinu na balkóne mala by byť napojená raz za dva alebo tri dni.
 2. ak na posteli - raz za dva dni alebo každý deň v horúcom počasí.
V žiadnom prípade by nemali umožniť okyslenie pôdy a stagnáciu vody - to spôsobí okamžitú smrť kvetu!

Pokiaľ ide o hnojivá, petúnia je tu nenáročný., Hnojivá vyhovujú všetkým, okrem čerstvého hnoja. Prax však ukazuje, že rastlina rastie pststotsvetuschim a bez akéhokoľvek hnojiva.

Ponúkame sledovať video o tom, ako sa správne starať o petúniu:

Každý záhradník, ktorý sa zaoberá pestovaním petúnie, ho chce vidieť vo forme dospelej, kvitnúcej rastliny. Aby kvetina nevysušila svoju túžbu, musíte poznať možné príčiny tohto procesu a uchýliť sa k náležitej starostlivosti o petúniu.

Loading...