Odrody mrkvy

Mrkva "Shantane 2461" je už dlho jedným z najlepších druhov kultivarov. Táto odroda má vlastnosti vodcu a absorbuje všetky vlastnosti rozpoznateľného produktu: príjemnú chuť a vôňu, krásny vzhľad, vysoký výťažok, všestrannosť použitia. V tomto článku sa pozrieme na zvláštnosti starostlivosti, popis rozmanitosti, výhody a nevýhody francúzskeho hosťa.

Čítajte Viac

Mrkva "Nantes" - takmer 80-ročný patriarcha, etablovaný v bývalom Sovietskom zväze. Odroda bola získaná sovietskymi chovateľmi v 40. rokoch minulého storočia. Táto mrkva bola zasadená na juhu Krasnodaru a v lôžkach v regióne Irkutska - a všade to potešilo záhradníkov s konštantným výnosom.

Čítajte Viac

Mrkva neobvyklej fialovej farby v súčasnosti získava na popularite. Pokúsme sa zistiť, čo sa okrem farby koreňa líši od klasických odrôd mrkvy, ktoré majú užitočné a možno nepríjemné vlastnosti. Popis Z hľadiska botaniky patrí fialová mrkva k rovnakým poddruhom ako obyčajná mrkva (Daucus carota subsp.).

Čítajte Viac

Každý robí svoje vlastné požiadavky na kvalitu a vlastnosti zeleniny: chuť je dôležitá pre niekoho, udržiavanie kvality je dôležité pre niekoho, tvar a bohaté farby niekomu. To všetko - kritériá, podľa ktorých môžete navigovať výberom triedy. Všetky odrody mrkvy patria do ôsmich hlavných odrôd: „Amsterdam“, „Nantes“, „Flaccus“, „Shantenay“, „Berlikum“, „Mini-mrkva“, „Parížska mrkva“ a prechodné odrody mrkvy.

Čítajte Viac

Dnes Vám predstavíme krásnu paletu neskorej mrkvy s názvom "Kráľovná jesene". Existuje mnoho odrôd, ktoré majú mnoho pozitívnych vlastností, ale "Kráľovná jeseň" je považovaná za jednu z najlepších pre pestovanie v teple a miernom podnebí. Dozviete sa, ako správne zasiať, že potrebujete mrkvu pre dobrý rast a vývoj, a tiež získať vyčerpávajúce vlastnosti odrody.

Čítajte Viac

Mrkva je obľúbená, obľúbená a zdravá zelenina. Dnes existuje mnoho odrôd s rôznymi vlastnosťami. V článku sa budeme rozprávať o odrode mrkvy Tushon, poskytneme jej opis, tipy na siatie a starostlivosť, fotografiu toho, čo bude rásť, ak budú dodržané všetky odporúčania. Popis a foto "Tushon" je skorá zrelá odroda mrkvy.

Čítajte Viac

Mrkva "Canada F1" je už k dispozícii na mnohých osobných pozemkoch, pretože, ako je opísané, odroda kombinuje vynikajúcu chuť s výnosom a je ideálna pre klimatické a pôdne podmienky strednej zóny. A aj záhradníci s veľkými skúsenosťami nájdu túto mrkvu dobrým doplnkom k iným výsadbám v ich záhradách.

Čítajte Viac