Cherry paradajky: ako pestovať najlepšie odrody v skleníku?

Cherry paradajky, ktoré často nazývané "čerešňa", dobré prekvapiť svojich hostí. Nepozerajte sa na skutočnosť, že sú malé.

Paradajky kompenzujú svoju veľkosť bohatou paletou farieb, ako aj jedinečnou, často úplne paradajkovou chuťou.

História chovu týchto paradajok zahájená pomerne nedávno, Alebo skôr od roku 1973. Izraelskí chovatelia potom dostali prvých zástupcov novej odrody.

Cherry sú pomenované pre podobnosť s cherry (cherri eng.) A relatívne malá veľkosť ovocie. Práca chovateľov na pestovaní odrôd a hybridov čerešne sa nezastaví. Neustále potešia záhradkárov novými neobvyklými, chutnými nálezmi.

Iné odporúčané pre skleníky odrôd paradajok, prezentované na našich webových stránkach: Čokoláda, Kishmish, Žltá hruška, Dóm Ruska, Pýcha Sibíri, Pink Impresn, Nováčik, Wonder of the World, Prezident 2

Skleníková príprava

Ako pestovať paradajky odrody čerešne v skleníku? výcvik pre jarnú výsadbu paradajok na sadenice skúsených záhradkárov odporúča sa začať na jeseň, s prípravou pôdy. Ostrieľaní záhradníci neodporúčajú chemické hnojivá. Nakoniec, samozrejme, v malých množstvách, padnú do vysadených rastlín a s ovocím v našom tele.

Urobte lepší humus, rašelinu, piliny. Humus doplní úroveň organických hnojív. Rašelina bude podporovať v požadovanej pôde vlhkosť, pomôže nastaviť teplotu. Piliny pri hnilobách emitujú oxid uhličitý, nevyhnutný pre rozvoj rastlín, chránia rastliny pred infekciou koreňovou hnilobou.

V prípade potreby dezoxidujte pôdu kriedou alebo dolomitovou múkou. Nasýtiť pôdu dusíkom do hĺbky 18-20 centimetrov pochovať korene a stonky suchého vlčí bôb.

Presne rovnaké zloženie pôdy je vhodné na pestovanie semien paradajok na sadeniciach. Ak ste si pôdu vopred neupravili, môžete použiť hotovú zmes zakúpenú v špecializovaných predajniach.

Načas pristávacia navigovať sa, Závisia od predčasnosti odrody, od času, kedy sa pôda zahreje v skleníku. Po príprave pôdy, môžete premýšľať o tom, čo cherry paradajky pre skleník je lepšie zasadiť.

Neberte to pre následné pristátie semená z hybridov, Nebudú opakovať vlastnosti odrody, z ktorej sa semená odoberajú. Vezmite semená len z odrodových paradajok.

Výber odrôd

Nie je potrebné myslieť, vzhľadom na veľkosť ovocia, že ide o nízko rastúce paradajky. Rovnako ako paradajky s veľkosťou ovocia, ktoré je pre nás obvyklé, čerešňové kríky sú determinantné aj neurčité. V súčasnosti sa pestujú odrody charakterizované "super determinizmom".

Cherry paradajky - odrody pre skleník:

Super Determinant

Najlepšie odrody cherry paradajok pre skleníky tejto triedy: t

  • polárne, Najvýznamnejší predstaviteľ tejto odrody je super skorý, od klíčenia až po dozrievanie v priebehu 77-82 dní. Výška puzdra nepresahuje 40 centimetrov. Vytvára kvetenstvo, ktoré často dáva až 22 plodov.
  • F1 Občan, Včasný hybrid s dobrým vkusom. Od prvých výhonkov po dozrievajúce paradajky, 95-100 dní prejsť. Formuje kefy od 12 do 18 plodov s hmotnosťou od 12 do 25 gramov. Ak chcete zrýchliť zrenie vyžaduje pasynkovanie.

Užitočné video o výbere odrôd pre skleníky:

determinant

  • ampelnye, Bush o meter vysoký. V štetec na 15-18 plodov, s hmotnosťou asi 15 gramov. Charakteristickým znakom je zbytočnosť zovretia. Namiesto stepsonov sa tvoria kefy s ovocnými vaječníkmi.
  • Hrozienka F1, Hybridná skorá (85-90 dní) zrelosť. Puzdro dosahuje výšku až jeden meter, odporúča sa vytvoriť v jednom kmeni. Na stonke sa objaví až sedem kefiek, z ktorých každá obsahuje až 20 malých rajčiakov v tvare slivky s hmotnosťou do 20 gramov.

neurčitý

Najlepšie odrody cherry paradajok pre skleníky tohto typu: t

  • Oranžový dátum F1, Neskorá splatnosť. Oválne plody, z ktorých každá váži asi 18-20 gramov, sa zbierajú v štetcoch s veľkosťou 16-18 kusov. Vnútri jantárovej farby. Chuť sliviek, nasledovaná jemnou medovou dochuťou.
  • Čierna čerešňa F1, Rastlina rastúca jednou stonkou má výšku 3,2-3,5 metra. Plody sú pravidelné, takmer okrúhle. Veľmi skoro. Od klíčenia až po zber 63-65 dní. Na jednej kefke sa tvorí 10-12 paradajok s hmotnosťou od 15 do 30 gramov. Hustá koža poskytuje dobrú príležitosť na konzervovanie a čerstvé mrazenie.
  • Žltá žltá F1, Chovatelia paradajok pracujú v Číne. Bush výška 2,0-2,2 m, čas zrenia priemer (95-105 dní). Paradajky sú sladké, s ovocnou dochuťou. Vhodné na konzumáciu vo forme šalátov, ako aj na konzervovanie.

Je dôležité: napriek nízkej hmotnosti ovocia, kvôli ich hojnosti vyžaduje viazanie kríkov úplne všetky druhy čerešní. Pre neurčité paradajky sa odporúča vytvorenie kríkov na mriežke.

Ostatné stolové odrody paradajok uvedené na našich webových stránkach: Chibis, Thick boatswain, Zlatá rybka, Kupole Ruska, Pýcha Sibíri, Záhradník, Alpha, Krém Bendrik, Karmínový zázrak, Ťažká váha Sibíri, Čepice Monomakh, Gigalo, Zlatá kopula, Grandee

Výsadba sadeníc

Pripravenú pôdu nalejte do krabice, zahrejte pôdu na teplotu 16 ° C - 18 ° C. Urobte drážky 5-7 milimetrov hlboké, rozotrite naklíčené semená do drážok. Pre seba zapíšte si, čo semená sú zasadené, aby sme sa v budúcnosti nezamieňali. Posypeme vrstvou zeme asi centimeter, mierne kondenzujeme, zalejeme. Dajte krabicu na dobre osvetlené miesto.

Teplota by mala byť okolo 20ºC, Po vzniku výhonkov, nalejte komplexné hnojivo "Gumat", pozorne dodržiavať pokyny, a tiež pravidelne rozbaľovať pole na okne. To pomôže zabrániť nadmernému rozťahovaniu a nakláňaniu sadeníc. Zalievanie komplexným hnojivom je možné opakovať za 12-14 dní.

Po objavení druhého - tretieho pravého listu je potrebné urobiť vyzdvihnutie, Odporúča sa transplantovať semenáčiky do rašelinových kvetináčov, aby sa sadenice sadili spolu s nimi.

Pristátie v skleníku

Ako pestovať cherry paradajky v skleníku? Po zohriatí pôdy v skleníku môžete začať sadiť sadenice. Teplotu je možné kontrolovať teplomerom v domácnosti a nechať ju 15-20 minút v zemi. Nemala by byť nižšia ako 15ºC, inak sa môžu korene hnilobiť. Po vytvorení dier v hrebeňoch sadenice rastlínodstránením páru spodných listov.

Udržujte vzdialenosť medzi radmi a kríkmi. Vzor výsadby je medzi radmi okolo 45-50 centimetrov, medzi rastlinami okolo 40 centimetrov - pre krátke rastúce odrody. Pre vysoké rastliny sa vzdialenosť medzi radmi a pol metra medzi kríkmi zvyšuje na 60-75 centimetrov. pristávacia lepšie správania kockované, na zlepšenie prístupu k závodu.

Výživa rastlín

Nezúčastňujte sa hnojenia iba minerálnych hnojív. Pre normálnu tvorbu vaječníkov a plodenie sú potrebné dusíkaté a fosfátové hnojivá.

Pár týždňov po vylodení, kŕmenie močoviny, udržiavanie proporcií, jedna polievková lyžica na vedro vody. voda na liter roztoku pod koreňom rastliny, Na hnojenie dusíkatými hnojivami je vhodný roztok kuracieho hnoja s vodou pripravený v pomere 1:15.

mušt opakovala miešanie zmesi, Po niekoľkých dňoch, zalievanie, príprava roztoku vo výške pol litra zmesi na vedro vody. Voda na liter zmesi na rastlinu. Po 30-40 minútach nalejte vodu do koreňa kríka.

Bush starostlivosť

Starostlivosť bude v včasnom zalievaní, periodickom uvoľňovaní pôdy. Nedostatok vlhkosti spôsobiť, že budete úplne zbytoční praskanie ovocia, Uvoľňovanie pomáha zabrániť nadmernej stagnácii vlhkosti, čo často vedie k hnilobeniu koreňov.

Akékoľvek čerešňové kríky vyžadujú viazanie. Nevyžadujú viazanie len ampelnyh (lianovidnye) odrôd pre skleník. Pestujú sa v závesných košíkoch.

Cherry paradajky pre skleník, neurčité odrody, t vyžadujú viac a pasynkovaniya, To pomôže získať vyšší výnos.

Pestovanie cherry paradajok v skleníku je dobrou voľbou pre domácu záhradu. Bohatá farebná paleta, perfektná nezvyčajná ovocná chuť kompenzuje ich relatívne malú veľkosť.

Loading...