Breza moth, krásny a nebezpečný škodca

Škvrnitá moru rodina škodcov počet pätnásť tisíc druhov, názov bol získaný v dôsledku húsenice pohyb vzory.

Motýle nemajú jasnú farbu, farba krídel je často veľmi blízka farbám biotopu, hmyz pevne tlačí krídla a telo na povrch stromov a spája sa s pozadím.

Škodca môže spôsobiť veľké škody na lesných plantážach a záhradách, preto sa odporúča prijať opatrenia na jeho čo najrýchlejšie zničenie.

Birch Moth

Hmyz je považovaný za jeden z najbežnejších druhov, dĺžka krídel môže dosiahnuť štyridsať milimetrov, rozpätie krídiel - tridsať až štyridsať milimetrov. Krídla sa vyznačujú sivým sfarbením so zlomenými pruhmi, bodkami a malými svetlými škvrnami.

Hmyz je považovaný za jeden z príkladov pohyblivého výberu spojeného s priemyselným melanizmom. Až do polovice 20. storočia. jedinci tohto druhu sa vyznačovali svetlošedou farbou, ako sa vyvíjala priemyselná výroba, farba hmyzu začala stmavnúť, rovnako ako znečistené stromy.

V dôsledku toho začali prevládať mory brezovej mory tmavšej farby, pretože svetlé sa ukázali byť dostupnejšie pre vtáky.

Poškodenie rastlín je spôsobené aj molárnymi húsenicami.na zadnej strane hmyzu sú elevácie, ktoré vizuálne pripomínajú bradavice, centrálna časť je zelená, na koncoch hnedé škvrny.

Motýle sa nachádzajú od polovice júna do augusta, často lietajú v noci. Všetky mory sa líšia svojím biotopom, farbou krídla, miestom šteniatka, tvarom tela a časom vzhľadu.

Známe druhy mora sú tiež považované za veľké zelené, egreše, zimné mory, samce zimných jedincov majú dostatočne vyvinuté krídla, čas vzhľadu motýľov je v neskorej jeseni.

Škodca prináša najväčšie škody na záhradné výsadby, húsenice vyliahnu v jarnom období a kopať do púčikov, neskôr sa sťahujú do listov. V máji a júni sa vyskytuje štepenie húseníc, pre ktoré sú pochované v pôde, masívna invázia hmyzu ohrozuje úplné zmiznutie lístia.

Čo zasiahli rastliny

Mory jedia listy ovocných stromov (slivka, čerešňa, jabloň) tiež štrajku javor, breza, vŕba, dub, bukJe tiež vhodné sa obávať trnka a ruže.

Ako bojovať

Odporúča sa bojovať so samičkami s nedostatočne vyvinutými krídlami s lepiacimi záchytnými papierovými pásmi, na ktoré by sa malo aplikovať nevysychajúce záhradné lepidlo.

Pomôže to zabrániť tomu, aby sa samičky hmyzu plazili na korunách stromov na účely kladenia vajec. Mali by byť umiestnené na hornej a dolnej časti trupu, hmyz nahromadený na opaskoch a ich vajcia musia byť zničené.

Neskorú jeseň je potrebné vykopať zem v oblasti v blízkosti zeme by sa malo kopanie pôdy vykonávať aj v období od júna do júla, kedy sa larvy odchovávajú, čím sa zabráni vzniku hmyzu vo svete.

Biologické metódy ochrany vykazujú vysokú účinnosť v boji proti molám, jedným z nich je vytvorenie prijateľných podmienok pre život nepriateľa a škodcu - takhin letí, prilákať ich, odporúča sa, aby sa rastliny zasadili na mieste (kôpor, zeler, mrkva).

Ošetrenie rastlín pred alebo na začiatku kvitnutia prípravkami insekticídov tiež pomôže zbaviť sa mora.gomelin, lipotsid, dendrobatsilin).

Iné metódy boja:

  1. mechanické zhromažďovanie a ničenie húseníc a hniezd;
  2. pravidelné čistenie kôry z lišajníkov a machov, bielenie kmeňov;
  3. hlboké uvoľňovanie zeminy v priestore s blízkym lôžkom a medzi radmi;
  4. Postrek biologickými prípravkami a pesticídmi sa vykonáva v období masového plíženia z húseníc.

Breza moth je považovaná za jednu z najčastejších škodcov, hmyz postihuje stromy, jej listy, veľké množstvo hmyzu môže úplne zničiť korunu stromu. Ako protiopatrenia sa odporúča použiť agrotechnické, biologické metódy, ako aj mechanickú metódu. Výber metódy kontroly závisí od ročného obdobia, stupňa poškodenia stromov škodcami, charakteristík lokality atď.