Obľúbené z Ameriky - Buffalo Grapes

Domáce víno, džúsy, čerstvé hrozno ... Kto z nás nemá rád? Vykonať tento sen pomôže americkým neskounny izabelnye odrody hrozna.

Sú nenároční, nevyžadujú špeciálne kudrlinky v starostlivosti, dokonale sa prelínajú s viac „narodenými“. Patrí sem odroda Buffalo.

Aký je to druh?

Buffalo je univerzálna tabuľková paleta amerického výberu, termín dozrievania je skorý - stredný. Líši sa v zime otužilosť a vysoký výnos. K úplnému starnutiu dochádza v prvej polovici septembra.

Takéto odrody ako Alpha, Witch Fingers a Cardinal pochádzajú aj z Ameriky.

Úroveň akumulácie cukru s úrovňou kyslosti 5,5-9,9 g / l môže dosiahnuť 21%. Dokonale sa prelína s inými odrodami, najmä s európskymi - výsledné potomstvo má tie najlepšie vlastnosti rodičovských odrôd.

Plodiace vinice prerezali na osem až deväť očí.

Hrozno sa množia odrezkami, ktoré sa odoberajú na jeseň z dobrej, vysoko výnosnej odrody. Pre tieto vhodné zrelé ročné výhonky s priemerom do 1, 5 cm Pripravené odrezky sa zbierajú vo zväzkoch balených v polyetyléne. Uchovávajte ich v chladnej miestnosti (suteréne), kde teplota nestúpne nad 5 stupňov.

Chovná história a chovná oblasť

Prijal v Spojených štátoch, v New Yorku Štátna experimentálna poľnohospodárska stanica na Cornell University, v roku 1938, krížením odrôd Herbert a Watkins. Na území bývalej Únie sa cíti najlepšie v južných regiónoch - na Ukrajine, na Kryme av Moldavsku.

Buffalo Hrozno: opis odrody

"Vizitka" tejto odrody je vinič - svetlé, bohaté hnedej farby.

Bobule sú malé (do 50 g) oválne, čierne, s jasnou, plnou chuťou a jahodovou dochuťou.

Kvety bisexuálne. Moldavsko, Black Raven a Chameleon majú tiež bisexuálne kvety.

Klaster je sypký, líši sa v tvare kužeľa a malých rozmeroch.

Výstrely energický.

Listy sú veľké, svetlozelenej farby, takmer pevné, klinovité.

vlastnosti:

Bush je energický, veľmi plodný (s klenutými útvarmi, niekedy môžete zbierať až 100 kg plodov z kríka), je tkaný okolo terás a stĺpov na domoch.

Líši sa vo vysokej mrazuvzdornosti (môže zachovať "mínusy" v 28-30 Celsia), sa nebojí múčnatej rosy a sivého rozpadu. Vhodné na použitie v „prirodzenej“ forme, ale môže sa použiť na výrobu vína, džemu, džúsu atď. Vzťahuje sa na takzvané unopenové odrody, to znamená, že nie je potrebné „zabaliť“ krík na zimu.

Medzi odrodami odolnými za studena vyniká Super Extra, Krása severu a Pink Flamingo.

fotografie

Foto hrozno "Buffalo":Choroby a škodcovia

Napriek tomu, že Buffalo je príliš tvrdý pre mäsité rosy, oidium, pleseň a mnoho ďalších húb, je stále potrebné sa oň starať. Zvlášť ak chcete, aby drahocenné víno žilo a nieslo ovocie mnoho rokov.

Pre lepšie výsledky stojí za poznanie nepriateľa zraku. Môžete si prečítať o antracnóze, chloróze, bakterióze, rakovine baktérií, rubeole v samostatných článkoch našich stránok.

Ak chalupár zanedbáva stav svojho krovia, potom nie je nič, čo by sa prekvapilo, že sa tak dlho nebude ťahať a nestojí za to hovoriť o rodení.

Buffalo sa nemusí báť húb, ale má iných nepriateľov - osy, kliešte, včely, vtáky, mory, chrobáky. Paraziti hrýzť mladé výhonky, hroznové puky, oči, jesť, pokaziť bobule, zničiť listy ... Nezúfajte - môžete nájsť pravidlá o nich.

Kliešte. Obávajú sa postreku liekmi obsahujúcimi síru, tiež DNOC, fosfamín, neorón.

Lístky netolerujú insekticídy. Okrem toho by sa mala včas očistiť kôra kukly („čistenie sa musí spáliť“) a zvyšky rastlín by sa mali odstrániť. Musíte sa uistiť, že puzdro je dobre vetrané.

Osy. Zastavia špeciálne dymové bomby, lapače džemu. To tiež pomôže jednoduchý nástroj - "kukla" zo starého nylonu pančuchy, nosí na vrchole Bush. Takže si môžete byť istí, že pruhovaný predátor sa nedostane k hroznu. Tiež sa uistite, že nájdete a spáliť hniezdo osy.

Vtákov. Najlepšia „bariéra“ bude mriežka s malými bunkami. Vták, narážajúci do takých, letí preč.

Aby sme sa uchýlili k metóde „starého otca“, teda k používaniu rybárskej siete, neodporúča sa - len málo ľudí s radosťou prepúšťa zúfalo krik a rozlúčku (a dokonca aj tí, ktorí odpustili) život vtákov ...

Hrozno poteší vaše oko a každý rok prinesie bohatú úrodu, ak sa o ňu riadne staráte a ochránite ju pred hlavnými nepriateľmi - vtákmi, osami a rôznymi druhmi molí, ktorí radi profitujú z plodov alebo výhonkov.

Vážení návštevníci! V komentároch nižšie uveďte svoj názor na odrodu hrozna Buffalo.