Hlavné charakteristiky sľubných hybridných odrôd paradajok "Kráľ kráľov"

Najobľúbenejšia, vyhľadávaná plodina medzi farmármi a záhradkármi, amatérsky po mnoho rokov zostávajú paradajkami. Existuje obrovské množstvo rôznych odrôd, hybridov.

Tento zoznam je pravidelne aktualizovaný o nové položky. Jedným z posledných, stále neznámych odrôd paradajok je kráľ kráľov. O jeho pestovaní existuje len veľmi málo preskúmaní, pretože nedostalo veľa rozdielov.

V tomto článku však nájdete všetky dostupné informácie o tejto odrode - jej úplný opis, vlastnosti, vlastnosti pestovania a starostlivosti. Rovnako ako tendencia k chorobám solanaceous, schopnosť odolávať škodcom.

Paradajka "Kráľ kráľov": opis odrody

Meno triedyKráľ kráľov
Všeobecný popisNeurčené, stredne neskorá odroda veľkých plodov paradajok
pôvodcaÚstav všeobecnej genetiky. Vavilova RAN
doba zrenia110 až 120 dní
tvarPovrch je mierne rebrovaný, hladký, tvar je okrúhly, mierne sploštený. Dužina je hustá, mäsitá, nie príliš šťavnatá
farbav dospelosti jasne červená
Priemerná hmotnosť rajčiakovod 200 gramov do 1,5 kg
prihláškaJedálenský cieľ. Ideálne na výrobu šalátov, možno ich spracovať na šťavy, pasty, zemiakovú kašu. Nepoužíva sa na konzervovanie alebo morenie.
Výnosové odrody7-8 kg na meter štvorcový
Vlastnosti pestovaniaSiatie 65-70 dní pred výsadbou, nie viac ako 3 rastliny na 1 meter štvorcový, ktoré tvoria 1-2 stonky s povinným podväzkom na podporu.
Odolnosť voči chorobámOdolný voči neskorej plesni, náchylný k muške

Toto je celkom nová odroda. Informácie o ňom sú veľmi malé. Pôvodcom je Inštitút všeobecnej genetiky. Vavilova RAS. Bola zaradená do Štátneho registra Ruskej federácie pre parcely a farmy pre domácnosť až v polovici 2000-tych rokov. Vhodné pre pestovanie v interiéri. Hlavným výrobcom: spoločnosť "Siberian Garden".

Kráľ kráľov je komplexný F1 hybrid. To znamená, že nemá zmysel zbierať semená zo zrelého ovocia., pretože z nich nebude môcť pestovať rovnakú rastlinu. K tomu bude každý rok musieť kúpiť originálne balenie semien.

Podľa typu rastu - neurčitá odroda. Prečítajte si o polo-determinant, superdeterminant a determinant odrôd v tomto článku.

Krov nie je štandardný, asi 1,5 - 2 m vysoký, silne vetvený, stredne listnatý. Vyžaduje si starostlivé tvarovanie a razenie. Prvá kefa sa začína položiť na 9 hárkov a zvyšok na každé 3 hárky. Vytvorte zariadenie na 1 alebo 2 stonkách. Uistite sa, že kravatu až na dlhú, silnú podporu.

Je to hybrid neskorého alebo stredne neskorého dozrievania. Z výsadby semien pre sadenice na zber trvá asi 110-120 dní. Pre strednú zónu Ruskej federácie vhodné skleníkové pestovanie. Na juhu je možné kultivovať bez prístrešia, v otvorenom teréne.

Má dobrú odolnosť voči neskorej plesni. O odrodách rovnakej kvality si prečítajte tu. Môžete sa tiež dozvedieť z nášho článku, ako pestovať dobrú úrodu paradajok v otvorenom poli.

S náležitou starostlivosťou, včasným kŕmením správnymi hnojivami, zavlažovaním je výnos hybridného „kráľa kráľov“ extrémne vysoký - až 5 kg z jedného kríka. Podľa skúsených záhradkárov, pri pestovaní týchto paradajok vo filmových skleníkoch, výnos je mierne vyšší ako pri pestovaní vo veľkých sklenených alebo polykarbonátových skleníkoch.

V tabuľke nižšie vidíte výnosy iných odrôd paradajok:

Meno triedyproduktivita
Kráľ kráľov5 kg z kríka
Darček babičkydo 6 kg z puzdra
Hnedý cukor6-7 kg na meter štvorcový
Predseda vlády6-9 kg na meter štvorcový
Polbig3,8-4 kg z puzdra
Čierna partia6 kg z kríka
Kostroma4,5-5 kg ​​z kríkov
Červená partia10 kg z kríka
Lazy man15 kg na meter štvorcový
Bábika8-9 kg na meter štvorcový

charakteristiky

Kráľ kráľov je jedným z najnovších hybridov, ktorý absorbuje tie najlepšie vlastnosti mnohých odskúšaných a moderných odrôd.

Medzi výhody hybridného systému patria:

 • vysoký výťažok;
 • veľké, krásne ovocie;
 • nádherná chuť;
 • dobrá prenosnosť;
 • odolnosť voči fytophthora;
 • dobrá kvalita plodín.

O pestovaní týchto paradajok existuje len veľmi málo preskúmaní, preto sa zaznamenal len jeden z týchto nedostatkov:

 • vysoká cena semien;
 • neschopnosť používať na konzerváciu a morenie.

Čo sú plody paradajok:

 • Toto je obrovská odroda.
 • Farba paradajok je jasne červená.
 • Ich povrch je mierne rebrovaný, hladký, zaoblený, mierne sploštený.
 • Dužina je hustá, mäsitá, nie príliš šťavnatá.
 • Každé paradajka má od 4 do 8 semenných komôr a husté mäsité priečky.
 • Obsah sušiny v ovocí je 8-10%.
 • Chuť je príjemná, sladká, s miernou kyslosťou.
 • Ovocie majú vysoké komoditné vlastnosti, celkom dobrú prepraviteľnosť.
 • Paradajky sú veľké. Priemerná hmotnosť jedného rajčiaka je od 1000 do 1500 gr. Minimálna hmotnosť - 200 gramov.
 • Rastie v 5 kusoch z jednej kefy.

Kráľ je druh riadu. Ideálne na výrobu šalátov, možno ich spracovať na šťavy, pasty, zemiakovú kašu. Nepoužíva sa na konzervovanie alebo morenie.

Na našich stránkach nájdete množstvo užitočných informácií o pestovaní paradajok. Prečítajte si všetko o neurčitých a determinantných odrodách.

A tiež o zložitosti starostlivosti o skoré dozrievajúce odrody a odrody charakterizované vysokým výnosom a odolnosťou voči chorobám.

Hmotnosť plodov tejto odrody môžete porovnať s ostatnými v tabuľke nižšie:

Meno triedyHmotnosť ovocia
Kráľ kráľov200-1500
Bella Rosa180-220
Gulliver200-800
Pink Lady230-280
Andromeda70-300
zamyslený90-150
roughneck100-180
grapefruit600
De barao70-90
De Barao Giant350

fotografie

Ak sa chcete zoznámiť s odrodou paradajok „Kráľ kráľov“, môže byť na fotografii:

Vlastnosti pestovania

Najlepšie regióny pre pestovanie plodín sú Ukrajina a Moldavsko. Dá sa pestovať na severe, ale len v skleníkoch alebo skleníkoch.

Ako získať veľkú úrodu paradajok v skleníkoch po celý rok, čítajte tu.

Kráľ kráľov je dosť nenáročný. Ak chcete získať slušnú úrodu, nemusí to znamenať veľa úsilia. Hlavné podmienky: správna výsadba, hojné zalievanie, včasné kŕmenie, uvoľnenie.

Na našich stránkach nájdete podrobné informácie o používaní organických hnojív, ako aj o takých dostupných prostriedkoch, ako je jód, droždie, amoniak a peroxid vodíka, ktoré sa používajú pri pestovaní paradajok.

Tieto paradajky sa pestujú výlučne rassadnom spôsobom. Pred výsevom sa semená namočia do ľahkého roztoku manganistanu draselného, ​​premyjú sa čistou vodou a potom sa nechajú jeden deň v rastovom stimulátore.

Pre sadenice je lepšie kúpiť ready-made pôdu pre paradajky alebo papriky. Semená sa vysádzajú v širokých plytkých nádobách a po vzhľadu dvoch veľkých listov sa sadenice ponoria do veľkých plastových šálok s drenážnymi otvormi alebo rašeliniskami. Sadenice pravidelne zavlažované, uvoľnite pôdu.

Po 60-70 dňoch sa sadenice paradajok umiestnia na trvalé miesto, ale len pod podmienkou dobrého ohrevu pôdy. Uistite sa, že ste prísne dodržiavali systém pristátia. Na 1 námestí. m umiestniť maximálne 3 kríky vo vzdialenosti 50 * 40 cm.

Je dôležité: Prvé obväzy sa môžu urobiť do 2 týždňov po odbere sadeníc a po 10-12 dňoch - druhý.

Po umiestnení na trvalé miesto vyžadujú mladé rastliny fosfátové hnojivo. Keď kvitnúce a ovocné sady, dusíkatých hnojív sa používajú, a keď zrelé, sú používané potaš hnojivá. Predpokladom bude zriedkavé hojné zalievanie.

Závod pravidelne stepson, štipka vrcholy stonky. Najprv sa odstránia spodné nevlastné deti, ktoré dosiahli dĺžku 5-6 cm, pričom sa tento postup vykonáva najmenej 2-3 krát počas celého obdobia rastu. Stláčanie sa vykonáva pravidelne, aby sa zastavil rast kríkov.

Vyberajte selektívne ako dozrievanie. Ak je to potrebné, ovocie môže dozrieť po odstránení z kríka, na dobre vetranom mieste pri teplote t + 18-25С. Zrelé paradajky sa skladujú asi 10-14 dní, t + 4-6C.

Ponúkame vám niekoľko ďalších užitočných materiálov o pestovaní paradajok:

Ako to urobiť mulčovanie a čo to je. Rovnako ako možnosti použitia kyseliny boritej pri pestovaní paradajok.

Choroby a škodcovia

Najčastejším ochorením Solanaceae - neskorej plesne odolnej voči rastlinám, ale často napadnutým muškou. Prvým znakom mušky je prítomnosť malých bielych bodiek na spodnej strane listu. Je to veľmi nebezpečný škodca, ktorý môže úplne zničiť krovie.

Za najúčinnejší prostriedok na boj proti muškám sa považujú Actellic (1 ampulka na liter vody), Mospilan (0,05 g / 1 l) alebo Verticillin (25 ml / 1 l).

Na našich stránkach nájdete množstvo užitočných informácií o najčastejších chorobách paradajok v skleníkoch a metódach ich riešenia. A tiež o odrodách paradajok, ktoré sú najodolnejšie voči všetkým chorobám.

Podľa niektorých letných obyvateľov, kráľ kráľovského hybridu má nielen vynikajúcu chuť, ale tiež obsahuje veľké množstvo antioxidantu lykopénu, ktorý zabraňuje vzniku srdcových ochorení, ktoré spomaľujú proces starnutia tela.

V tabuľke nižšie nájdete užitočné odkazy o odrodách paradajok s rôznymi obdobiami dozrievania:

Stredne neskoroStredne skoréSuperranny
Volgogradsky 5 95Pink Bush F1labrador
Krasnobay F1plameniakLeopold
Zdravý medTajomstvo prírodySchelkovsky čoskoro
De Barao RedNový kráľovský palácPredseda 2
De Barao OrangeKráľ obrovLiana ružová
De barao čiernaprelamovanélokomotíva
Zázrak trhuChio Chio SanSanka

Loading...