Opis vysoko výnosných odrôd zemiakov "holandský"

Nie je možné určiť odrodovú príslušnosť zemiakov, ktorá sa všeobecne nazýva „holandský“.

V 80-tych rokoch minulého storočia Obrovské množstvo dovezeného výsadbového materiálu bolo do krajiny privedené nekontrolovateľne.

Nerozlišovanie medzi odrodami z celého sveta sa stalo domácim pestovateľom zemiakov zavolajte ich podľa miesta pôvodu - „holandský“, „americký“.

Charakteristické odrody

Odroda zemiakov „Dutch“, zakorenená v našich záhradách, je iná:

  • vysoké výnosy
  • včasné formovanie tvorby hľúz a dozrievania plodín, t
  • vyrovnaný hniezdo
  • výborná prezentácia hľúz s malými očami,
  • odolné voči vírusovým ochoreniam.

Jedná sa hlavne o vysoko kvalitné odrody riadu.

Je to dôležité! Väčšina odrôd holandského chovu sa pestuje v Európe na priemyselnú prípravu polotovarov a hotových výrobkov.

Viac ako 30 odrôd zemiakov z Holandska prešli odrodovými testami na štátnych lokalitách, ktoré sú zahrnuté v Štátnom registri Ruskej federácie, ktorý sa odporúča na pestovanie v určitých regiónoch v súkromných a súkromných farmách.

Najznámejšie: "Mona Lisa", "Asterix", "Yarla", "Red Scarlett", "Ukama", "Kleopatra", "Impala", "Anosta", "Condor", "Picasso", "Provento", "Caesar", ako aj biele holandské zemiaky.

Potom je tu možnosť zoznámiť sa s popisom niektorých odrôd a ich fotografií.

Zemiaky "Dutch": opis odrody, foto

Mona lisa

Stredne skorá odroda. Produktivita z 2 kg z kríkov. Je vysoko rezistentný voči vírusovým ochoreniam., obyčajná chrasta, stmavnutie tela, ale náchylné k fytophthora, Hľuzy podlhovasté oválne. Dužina je žltkastá. Vyžaduje dusíkaté hnojivo.

Asterix

Na rozdiel od väčšiny prisťahovalcov z Holandska patrí medzi stredne neskoré odrody. Úroda je stabilná, stredne vysoká. Šupka je načervenalá, dužina je žltá s vysokou chuťou.

Odolné voči mechanickému poškodeniu, rad chorôb - háďatka, rakovina zemiakov, fytophthora. Dobrý lezhkost. Vyžaduje dodatočné zavlažovanie. Nepotrebuje doplnky dusíka.

Jarl

Včasný, nenáročný. Vysoká výnosnosťOdolný voči vírusom vrátane neskorej plesne a hrdze. Nie je náročný na pôdu, nebojí sa mrazov. Hľuzy sú veľké, svetlé, žlté. Pestované na včasný predaj výrobkov.

Ukama

Má krátke vegetačné obdobie 50-60 dní. V južných a centrálnych oblastiach vhodných na kopanie na začiatku júna. Produktivita do 350 kg na sto. Vysoko kvalitné oválne pretiahnuté, veľké až 170 g ovocie so žltkastou dužinou, ktorá nie je pri tepelnom spracovaní mäkká.

Malé škrabance, poškodenie pokožky, získané pri kopaní a preprave, prerastanie a nepoškodenie prezentácie neovplyvňujú trvanlivosť. V horúcom počasí, vyžaduje bohaté napájanie..

Cleopatra

Včasná zrelá odroda. Má tradičný „holandský“ výnos - 2-2,5 kg na krík. Vhodné na pestovanie na piesočnatých, ílovitých pôdach. Zemiaky sú červené, veľké, oválne, stolové s povrchovými malými očami. Dlho uložené. Náchylný k chrastavitosti.

Latona

Okrúhle, mierne pretiahnuté hľuzy strednej veľkosti, vhodné na predaj 70-75 dní po výsadbe. Návrat jedného závodu 2-2,4 kg. Perfektne prepravovaný a skladovaný.

Frisia (Frisia, Freesia)

Vysoko produktívna, stredne skorá odroda. Zemiaky správny formulár. Pri dlhodobom skladovaní nevyrastá. Chudobní toleruje ťažkú ​​pôdu, sucho, nedostatok draslíka. Dužina je krémová, hustá.

Červený scarlett

Mladé červené, hladké hľuzy sú vhodné na varenie po 45-50 dňoch, zrelosť produkcie zemiakov dosahuje 75-80 dní. Nenáročný, ľahko toleruje zmeny počasia, rastie na akomkoľvek druhu pôdy.

Impala


Rozmanitosť stolovej destinácie. Skoršie zrelé. Doba vegetácie 60-70 dní. Ekologicky plastový, odolný voči suchu, t dobre sa vyvíja v chladnom aj horúcom počasí.

Dokonale zachovaná aj v teplých priestoroch. Produktivita je dobrá, 500 kg s 100 m². Hľuzy sú oválne, svetložlté, po varení si zachovávajú tvar a bielu farbu buničiny.

symfónia

Vzťahuje sa na médium čoskoro. Hľuzy sú ploché, hladké, čisté pri kopaní. Vysoké výnosy na všetkých typoch pôdy. Odolný voči phytophthora a chrastavitosti.

Existujú aj iné odrody zemiakov s vysokými výnosmi: "Irbitsky", "Arosa".

Vlastnosti agrotehnika

V Rusku zemiaky pestované podľa široko propagovanej holandskej technológie nevytvárajú vysoké výnosy. Preto sa pozoruje obvyklý kultivačný algoritmus pre našu klímu.

Holandské odrody sú náchylné na degeneráciu, vyžadujú sa pravidelné aktualizácie materiálu na výsadbu. Neodporúča sa pestovať na jednom mieste viac ako tri roky.

Je to dôležité! Výrobcovia a obchod ponúkajú drahý elitný materiál vo forme hľúz a semien.
Hľuzy zakúpené od malých agrofirmov a amatérov bývajú výsledkom kríženia rôznych odrôd a nie sú odolné voči chorobám a stabilite plodín neodmysliteľnej v holandčine.

Dokonca aj elitný materiál pre liečených rastovými stimulátormi (fytostim, epin, krezacin) sa podrobia dezinfekcii, klíčia (vernalizujú), vykonávajú kalcináciu alebo kerbing.

Pre skoré a stredne skoré odrody postačuje teplota + 3,5 ° C na klíčenie klíčkov, pričom korene majú dostatok + 4,5 ° C. Hľuzy podrobené vernalizácii sú zasadené pri nižších teplotách + 2-3ºС.

Na zlepšenie aeróbnych vlastností, nasýtenia živín, je pôda vykopaná dvakrát - koncom jesene a jari. Počas jesenného spracovania sa odrezávajú hlboké drážky, ktoré sa pred jarnou výsadbou uvoľnia vidličkami bez toho, aby sa prevrátila horná vrstva. Medzi radmi nechajte vzdialenosť 70-80 cm.

"Holandský" vysadený rýchlosťou 4-6 hľúz na lineárny meter. Pred výsadbou sú hľuzy triedené podľa veľkosti. Čím väčšie sú zemiaky, tým väčšia musí byť vzdialenosť medzi nimi.

Hĺbka výsadby od 5 do 12 cm, v závislosti od veľkosti výsadbového materiálu a podnebia. V sušičke a teplejšom podnebí by mala byť hlbšia diera.

Keď hrozí námraza, semenáčiky pod 10 cm sú zdeformované, zaspávajúc vo vrstve 2-3 cm pôdy.

Ďalšou starostlivosťou je včasné odburenie, zalievanie, zavlažovanie, obliekanie, v závislosti od vlastností konkrétnej odrody.

Napriek vysokému potenciálu holandských odrôd klesá ich popularita medzi poľnohospodármi a záhradníkmi. Bez neustálej obnovy, pravidelného zásobovania semien z Európy, odroda zemiakov „Dutch“ rýchlo stráca svoju chuť. Výnos zemiakov a jeho ekonomická hodnota sa znižuje.

Loading...