Zelená cibuľa: ako udržať perie čerstvé na zimu doma?

Nielen ovocie a zelenina sa zbierajú na zimu, ale aj zelene. Korenené zelené cibule môže tvrdo zasiahlaOkrem toho, hosteska nemusí vždy potrebovať veľký zväzok zo supermarketu a niekedy stačí 1-2 peria.

niekoľko spôsoby zberu zelená cibuľa umožní každému, aby si vybral najvhodnejšie pre seba ako pre strávený čas, tak aj pre požadovaný výsledok. Po 1 dni strávenom zberom zelene môžete ušetriť veľa peňazí a času na celý rok.

prostriedky

Samozrejme, že metódy skladovania zelenej cibule sa líšia od metód šetrenia pórky cibule, rovnako ako cibuľa v sklade a doma a spôsoby skladovania sadeníc v zime, o ktorých sme hovorili skôr. Pozrime sa na ne.

čerstvý

Čerstvé skladované len silné dobré listy bez akéhokoľvek poškodenie.

Obaly, v ktorých sú listy zabalené, sú umiestnené približne v chladničke počas 15 minút, potom sú naplnené listami, zviazané a poslané späť do chladničky na dlhodobé skladovanie.

Odporúča sa pre nich určiť miesto v krabici na zeleninu. V tejto forme nie sú uložené tak dlho, ako sú zmrazené, ale listy sú vždy čerstvé a pripravené k jedlu v šalátoch.

Trochu viac o tom, ako správne zbierať cibuľu na zber na zimu, môžete tu - čistenie cibule pred uložením na zimu. A ak má človek súkromný dom a schopnosť skladovať zásoby na zimu v pivnici, bude sa zaujímať o článok "uskladnenie cibule v pivnici".

Tipy, ako v tomto videu zachovať čerstvú cibuľu:

sušenie

Zelené cibuľové perie možno sušiť. Urob to s pomocou elektrickou sušičkou, v rúre alebo na slnku (leto v horúcom počasí).

Na tento účel umyte perie, osušte uterákom a nakrájajte na 5 cm kúsky.

Pre sušenie rúry je potrebná minimálna teplota. asi 50 stupňov a niekoľko hodín s otvorenými dverami.

Ak zaschnete v peci, ovocí alebo zelenine, musí byť neustále monitorovaný, pretože existuje vysoké riziko, že obrobok bude horieť.

Na sušenie na slnku cibule šíriť na plech alebo tácku a vziať na priame slnečné svetlo, pokrývajúce celú štruktúru s tenkou gázou (z muchy). Po 2 dňoch luk bude pripravený. A v elektrickej sušičke sa zberá rovnako ako akékoľvek iné zelené. Viac o tejto metóde si môžete prečítať tu - sušenie cibule.

mrazivý

Na zmrazenie cibule nakrájame na malé kúsky, rozotrite na doštičku v jednej vrstve a poslať v mrazničke po dobu 4-5 hodín, Potom je možné zeleninu posunúť do vrecka a vybrať novú dávku.

Táto metóda umožní luk nedržíte pohromade pri zmrazovaní a ak je to potrebné, zalejeme toľko, koľko je potrebné, a netrpíme, pokúšame sa odlepiť jednu veľkú guľu.

Ale ak nie je túžba pokaziť tak dlho, môžete rozptýliť čerstvé cibule v sáčkoch alebo kontajneroch vopred a poslať ich do mrazničky. Prečítajte si viac o zmrazení cibule tu - mrazenie cibule.

Ako zachrániť zelenú cibuľu na zimu? Ako zmraziť zelenú cibuľu a ďalšie zelené v tomto videu. Hľadáme:

Soľ a štartér

Na solenie 1 kg nasekaných zelenín si vezmite 1 šálku soli. Všetko je zmiešané a vložené do sklenenej nádoby, uzavretej vekom. Počas zimy uchovávajte v chlade, a použiť zmes je hotová za 2 týždne. O tomto a iných spôsoboch si môžete prečítať viac - ukladanie cibule doma (ploché).

Ako ušetriť na zimné zelené cibuľové perie? Môžete sa dozvedieť, ako naberať zelené cibuľové perie z videa:

V oleji

Táto cibuľa je dobré pridať do polievok a šalátov, a je pripravený do 3 dní.

K tomu, jemne nasekané perie dať do pohára a nalejte na vrchole toľko oleja, aby úplne pokrýva zelených.

Zmes udržujte potrebnú v sklenených nádobách v chladničke, Pred použitím stojí za to triasť.

Ak sa okrem cibule, dať jemne nakrájaný kôpor, petržlen, bazalka a ďalšie zelené v jar, dostanete voňavé šalátový olej.

Základné pravidlá

Ako pripraviť zelenú cibuľu na skladovanie? Pri dlhodobom skladovaní je potrebné cibuľu riadne umyť a odstrániť všetky poškodené listy. Ak sa zelené budú skladovať čerstvé, potom si ich vezmite iba šťavnaté zdravé periea ak soľ, sucho alebo zmrazenie - môžete užívať poškodenýpri odrezaní všetkých chýb.

Luk musí byť úplne suchopreto sa po umytí položí na uterák a nechá sa ležať aspoň hodinu.

Ako nakrájať zelenú cibuľu? Ak sa cibuľa zberá čerstvá, potom nie je nutná. V ostatných prípadoch neodporúča sa mletie v kuchynskom robote, ako sa často vykonáva s petržlenom alebo kôprom. Jemne sa rozreže na kúsky s dĺžkou asi 5 mm.

Ak sú perie veľké a široké, môžu byť najprv rozrezané pozdĺžne, aby boli kusy menšie, Pri varení polievky alebo pečenia, cibuľa môže byť nakrájame na 1 cm, a ak je omáčka plánovaná, potom čím menšie je, tým lepšie. A len na prípravu sušenej cibule bude vyžadovať viac veľké kusy: od 5 do 7 cm.

Čo skladovať zelené cibule? taraV ktorom sklade cibuľa závisí od spôsobu jej prípravy:

  • na zmraziť uskladnené v sáčku alebo plastovej nádobe;
  • pre morenie alebo konzervovanie v oleji je najlepšie, aby sa poháre;
  • na skladovanie sušené cibuľa používa látkové tašky;
  • na skladovanie čerstvý používať bežné plastové vrecia.

Kde skladovať zelené cibule? Zelené cibule sa skladujú v chladničke alebo v mrazničke.

V súkromnom dome môžu byť tiež odstránené poháre soli alebo oleja. v pivnicia v byte - na zasklenej lodžii.

Pri izbovej teplote rýchlo odrezajte zelenú a zhoršte, preto by sa určite mala zachovať čerstvá cibuľa v chlade bez vzduchu.

Informácie o výbere zelenej cibule a spôsobe jej uloženia sa dozviete sledovaním videa:

Optimálne podmienky a podmienky

Pri akej teplote skladovať zelené cibule? Pre čerstvú cibuľu, optimálna teplota od 1 do 8 stupňov, Pre mrazené asi -8, a pre plechovky so soľou alebo olejom - od 5 do 10.

Je veľmi dôležité, aby sa vlhkosť nedostala na čerstvú cibuľu. Preto, keď je pripravený, balíčky sa vložia do chladničky a až potom sa naplnia zelenými - to umožňuje vyhnite sa kondenzátu.

To isté platí pre sušenú cibuľu, ktorá sa odporúča skladovať v sáčku z prírodného materiálu - umožní jej obsah "Dýchať"ale nedá mu to vlhké, Solená cibuľa a cibuľa v oleji by sa mali skladovať na tmavom, chladnom mieste.

Čo sú trvanlivosť zelená cibuľa? Každá metóda má svoje vlastné výrazy:

  • zmrazené - do 1 roka;
  • sušené - do 2 rokov;
  • fermentované so soľou - do 6 mesiacov;
  • v oleji - do 6 mesiacov;
  • čerstvé - do 3 mesiacov.

Zelený zber

Ako udržať zelenú cibuľu čerstvé? Ako bolo uvedené vyššie, čerstvé cibule sa odstránia vo vrecku a uložia sa v chladničke. Raz za 2 týždne by sa mal skontrolovať na vzhľad stmavnutie a vrásky, Ak sa aspoň jeden z listov začne hniť, všetky ostatné sa k nemu pripoja.

A ak sú zeleň zozbierané na zimu, nie na čerstvé šaláty, je oveľa ľahšie ju udržať. suché alebo mrazené.

Čerstvé perie nemusia byť rezervované pre budúce použitie, pretože si ich môžete neustále obstarávať. za 2 týždnekvapkaním cibule v pohári vody.

Stručne povedané, pred zberom by ste sa mali rozhodnúť na aký účel cibuľa sa rozhodne zachrániť. Pre čerstvé šaláty, musí byť zabalené do vriec a dať do chladničky, nezabudnite pravidelne kontrolovať a vyhodiť pokazené listy.

Tiež s čerstvou zeleninou dobre kombinovanej cibule v oleji, ktorý bude vynikajúci ochutený dressing, A pre polievky, mäso a dusenú zeleninu, solené, mrazené alebo sušené cibule je vhodné - podľa chuti, žiadna z nich v hotovom pokrme sa nelíši od čerstvých zelených.

Ako pestovať zelenú cibuľu doma, môžete sa dozvedieť z tohto videa:

Loading...