Mrazené ružičkový kel na zimu: krok za krokom recept s fotografiami

Mrazivý ružičkový kel na zimu je jedným z najobľúbenejších spôsobov skladovania tohto výrobku. Táto technika je jednoduchá a cenovo dostupná. Okrem toho autobusy v tejto forme nestratia svoju výživovú hodnotu a citlivosť na chuť a ich veľkosť uľahčuje distribúciu plodín v mrazničke. V zime by takáto zložka bola veľmi vhodná v zeleninových polievkach, dusených mäsách, šalátoch alebo ako samostatné jedlo. Ako správne implementovať naše plány, popíšeme neskôr v článku.

Ak sú zmrazené živiny?

Čerstvé hlavy ružičkového kelu sú cenené vo varení pre harmonický pomer nízkokalorickej a vysokej nutričnej hodnoty. Liek obsahuje kyseliny listové a askorbovú, tokoferol, niacín, riboflavín, tiamín, retinol, beta-karotén. Okrem základných vitamínov obsahuje zelenina draslík, vápnik, horčík, sodík, fosfor, jód, železo, molybdén, zinok, fluór, meď, mangán a kobalt.

Je to dôležité! Aby sa kapusta kapusty ružičkového kelu mohla dobre vyvíjať a byť pružná, je potrebné odstrániť vrchnú časť stonky na začiatku ich rastu.

Odborníci hovoria, že výrobok, keď riadne zmrazené významnú časť všetkých nutričných zložiek pred novou sezónou. Zachovali sa aj jeho chuťové vlastnosti. Počas spracovania sa stráca len malá časť živín.

Odporúčame Vám, aby ste sa zoznámili so správnou technológiou mrazenia kapusty brokolice.

Podľa odborníkov, ružičkový kel, čerstvý alebo mrazený, musí byť v strave tehotné ženy, deti, staršie osoby, osoby trpiace kardiovaskulárnymi ochoreniami a malígnymi nádormi.

 • Po prvé, je to vynikajúca prevencia hypertenzie, tachykardie, arytmie, bradykardie.
 • Po druhé, zelenina zabraňuje vzniku rakoviny prsníka v dôsledku prítomnosti indol-3-karbinolu.
 • Po tretie, stimuluje mozog a zlepšuje pamäť.
 • Po štvrté, stimuluje imunitné funkcie tela, čo je obzvlášť dôležité v období jesene a zimy.
 • A po piate, malá kochanchiki prispieva k odstráneniu cholesterolu z tela a má priaznivý vplyv na orgány videnia.

Je to dôležité! Lekári radia ľuďom s vysokou kyslosťou žalúdka, dysfunkciu štítnej žľazy a orgánov gastrointestinálneho traktu, aby obmedzili príjem ružičkového kelu.

Výber kapusta na zmrazenie

Vzhľadom na priamu závislosť nutričnej hodnoty a bezpečnosti výrobku na technológii jeho zmrazenia sa podrobne zamyslime nad tým, ako zmraziť ružičkové keličky doma. V prvom rade potrebujeme vysoko kvalitnú zeleninu. Počas výberového procesu starostlivo skontrolujte všetky autobusy a dávajte prednosť pružným, hustým vzorkám, ktoré neprekračujú priemer 2 cm, nemali by mať žltosť, známky letargie a rozpadu, ako aj akékoľvek mechanické poškodenie.

Ďalšie informácie o prospešných vlastnostiach a kulinárskom použití kapustových odrôd: biela, červená, karfiol, romanesco, Peking, Savoy, brokolica, kapusta, kaleráb, pak choi.

Ak je úroda vo svojej veľkosti nápadná, neľakajte sa. Veľké hlavy môžu byť narezané na polovicu alebo na 4 časti. Táto nuancia neovplyvní chuť a kvalitu rastlinných produktov. Hlavná vec je, že na polotovaroch by nemali byť žiadne trhliny a rezy, kde by sa mikroorganizmy mohli skrývať. Takáto zelenina je lepšie okamžite začať variť. Skúsení záhradníci hovoria, že zmrazenie je neúspešné práve preto, že hláv kapusty nie sú riadne odstránené z centrálneho drieku. Toto by sa malo robiť veľmi opatrne, aby sa zachovala integrita hláv.

Je to dôležité! Nenechajte sa ponáhľať vyzdvihnúť ružičkový kel z záhradných lôžok. Je omnoho chutnejší po prvom mraze. Počkajte, kým vonkajšia teplota neklesne na -5 ° C.

Kuchynské náradie

Pre ďalšiu prácu s kapustou budete potrebovať:

 • veľká panvica na blanšírovanie zeleniny;
 • sito alebo cedník;
 • priestranná kapacita na chladenie rastlinných výrobkov;
 • utierky alebo papierové uteráky na sušenie hláv;
 • mraznička;
 • plastové vrecká so zipsami na skladovanie kochanchikov.

Príprava kapusty

Skôr ako zamrazíte ružičkový kel na zimu, je to dôležité Prestage.

Po prvé, dávajte pozor na miesto rezných hláv. Ak ste nechali príliš veľké stonky, odstráňte ich - nepredstavujú žiadnu nutričnú hodnotu, len zaberajú miesto v mrazničke. Ale aj pri krátkych chvostoch sa musia všetky kusy stále aktualizovať, pretože časom pod vplyvom kyslíka a svetla oxidujú a stmavujú vlákna.

Vďaka zmrazovacej metóde je možné dlhodobo zachovať chuť čerstvej zeleniny a ovocia. Naučte sa, ako zmraziť jahody, čučoriedky, čerešne, jablká, paradajky, zeleninu, kukuricu, huby, hrášok, baklažány a tekvice na zimu.

Potom musí byť obrobok nasiaknutý slabý fyziologický roztok, Pripravuje sa vo výške 5 lyžičiek. soľ v 3 litroch pitnej vody. To sa robí s cieľom odstrániť larvy škodcov, ktoré by mohli zostať bez povšimnutia medzi listami kapusty. V prípade potreby stlačte pop-up kochanchiki kryt alebo dosku. Po všetkých vykonaných postupoch by sa kapusta mala umývať pod tečúcou tečúcou vodou.

Viete? Starovekí Rimania považovali akýkoľvek druh kapusty za pochúťku a konzumovali túto zeleninu len počas veľkých sviatkov. A jedlo bolo podávané výhradne varené s korením.

Postupné informovanie o zmrazení

Keď sa po prípravnej fáze trochu vyschne rastlinná výroba, môžete začať jej zmrazovanie.

To sa robí nasledovne:

 1. Nalejte studenú vodu do pripravenej panvice. Skúsené ženy v domácnosti jej radia počítať na základe pomeru: 1 kg produktu - 3 litre kvapaliny.
 2. Nádobu položte na oheň a počkajte, kým sa varí.
 3. Ponorte pripravené kapusta hláv do vriacej vody a držte na ohni 2-3 minúty. Nepreháňajte zeleninu v ohni, pretože v tomto prípade stratí svoju chuť a výživnú hodnotu. Po blanšírovaní by mala zostať jasne zelená farba ružičkového kelu.
 4. Kým zeleninu blanšírujete, nalejte ľadovú vodu do inej nádoby (môžete dokonca pridať kocky ľadu).
 5. Po uplynutí času blanšírovania rýchlo vypustite vriacu vodu a vylejte kapustu do čerstvo upečených jedál.
 6. Počkajte na vychladnutie sochoru a medzičasom rozotrite papier alebo utierky na uteráky na sušenie zeleniny.
 7. Odstráňte vychladenú kapustu z vody a položte ju na uteráky tak, aby sklo malo prebytočnú vodu.
 8. Keď sú hlavy úplne suché, vložte ich do jednej vrstvy na mrazničke a pošlite ich do mrazničky.
 9. S cieľom získať lepší produkt, odborníci radia pomocou "Rýchle zmrazenie" možnosť, ktorá takmer všetky moderné mrazničky sú vybavené. Jeho funkciou je prudko znížiť teplotu na -22 ... -24 ° C.
 10. Po zmrazení sa kapusta naleje do čistých plastových vrecúšok, z nich sa odstráni prebytočný vzduch a zips. Potom odoslané na uskladnenie v mrazničke. Teplota by nemala prekročiť -18 ° C.

Viete? Starí Gréci verili, že pomocou obyčajnej kapusty môžete zmierniť intoxikáciu alkoholom. Preto bola zelenina považovaná za symbol triezvosti.

Prečo blanšírovanie

Niektoré ženy v domácnosti si sťažujú, že blanšírovanie nemá vždy čas, a vynechať tento bod v procese zmrazovania kapusty. Výsledkom je nízka kvalita zeleniny s krátkou skladovateľnosťou.

Podľa odborníkov blanching zjednodušuje proces varenia mrazených potravín, Koniec koncov, pre jeho úplnú pripravenosť je dostatočné 10-minútové tepelné ošetrenie. Áno, a môžete začať variť pokrmy z kapusty zmrazené týmto spôsobom okamžite, bez predchádzajúceho rozmrazovania alebo inej prípravy spevu. Okrem toho sa blanšírovaná zelenina skladuje dvakrát tak dlho.

Odporúčame vám, aby ste si prečítali spôsoby prípravy brokolice, červeného a karfiolu na zimu, ako aj spôsob výroby kyslej kapusty a jej vlastností.

Ak si čerstvá zelenina zachová horkosť v chuti, potom po blanšírovaní a následnom zmrazení zmizne. V opačnom prípade bude musieť výrobok pred varením variť. Zároveň vo vode musíte pridať soľ a citrónovú šťavu. Aby sa však zmrazenie vykonalo správne, je dôležité, aby každá časť hláv vymenila prevarenú a studenú vodu.

Viete? Počas výstavby slávneho Veľkého čínskeho múru boli otrokmi kŕmené kyslou kapustou, ktorá bola predtým namočená vo víne.

Koľko môžete uložiť

Mrazené výrobky ružičkového kelu sú vhodné na použitie po dobu 12 mesiacov. Zvážte, že zelenina, ktorá bola predtým blanšírovaná, má vlastnosti, ktoré sa majú skladovať až 1 rok, a všetky ostatné sú vhodné maximálne na šesť mesiacov.

Je logické nalepiť štítky s dátumom výroby výrobku na plastové vrecúška s mrazom. V tomto prípade budete vedieť, ktorý z autobusov by mal byť použitý ako prvý.

Pridajte svoj recept knihy s receptami z paradajok, uhoriek, papriky, cukety, squash, cibuľu, cesnak, hrášok, physalis, zeler, rebarbora, špargľa fazuľa, chren, maslo, huby a biele huby.

Užitočné tipy

Každá žena v domácnosti chce, aby jej úsilie nebolo zbytočné. Aby ste mohli urobiť vysoko kvalitnú zimnú úrodu, zostavili sme pre vás výber dôležitých a čo je najdôležitejšie dokázaných, tipy a rady:

 1. S cieľom zmraziť ružičkový kel, zber úrody. Najprv odrežte spodné hlavy (približne do stredu kmeňa) a po týždni môžete prejsť na strednú a hornú vidlicu. Táto technika umožní, aby apikálne plody dostatočne rástli a dozrievali.
 2. Nikdy nedávajte mokré hlavy do mrazničky. V procese zamrznutia, budú zmraziť spolu v pevnom kusu, ktorý bude veľmi ťažké oddeliť pre varenie.
 3. Je prísne zakázané zmrazovať ružičkový kel. Ak ste celý obsah balíka nezmrazili, budete nútení ho úplne používať.
 4. Pred varením sa kapusta nemusí rozmrazovať. Mrazené kochanchiki okamžite z mrazničky sa pridá do polievky alebo guláš.
 5. Niektoré ženy v domácnosti používajú mrazené ružičkové keličky na zeleninové zmesi. Často sú tu papriky, mrkva, špargľa, zelený hrášok, kukurica. Brokolica a karfiol sú dobrými susedmi.

Dodržiavanie týchto odporúčaní, uistite sa, že: chutná a zdravá zelenina neopustí váš stôl po celú zimu.

Loading...