Žlté kvety na výsadbu v záhrade (s fotografiou)

Každý majiteľ chaty alebo súkromného domu chce na pozemku vytvoriť krásnu kvetinovú záhradu. V lete chceme svetlé farby a žlté trvalé kvety, ktorých mená a fotografie uvádzame v článku, pomáhajú urobiť život zaujímavejším a krajším.

šafran

Crocus je nízka trvalka cibuľovitá rastlina, ktorá nemôže byť presadená do 3-4 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa odporúča, aby boli kvety usporiadané, inak budú malé.

Kvitnúce krokusy kvitnúce na jar začína, keď sneh leží na zemi. Výsadba sa odporúča v septembri alebo v októbri. Crocuses kvitnúce na jeseň, zasadil v lete (júl-august).

Je to dôležité! Pri výsadbe krokusov dávajte pozor na hĺbku jamky: malé žiarovky by sa mali prehĺbiť o 4 cm a väčšie. - na 10-12. Ak sa nebudete riadiť týmto pravidlom, hľuzy buď neklíčia, alebo sa budú pozerať von z pôdy a rýchlo zomrieť.
Pre rast sú ideálne pre ľahkú, výživnú pôdu, ktorá umožňuje dobre prúdiť vodu. Šafran je nepriateľom čerstvého hnoja, močaristých a kyslých pôd, ako aj oblastí s blízkymi podzemnými vodami.

To platí pre všetky cibuľové rastliny: tulipány, hyacinty, narcisy. Krásnou výzdobou vášho kvetinového záhonu budú odrody Golden Crocus.

Adonis

Adonis patrí do skupiny trvalých voľne rastúcich rastlín, ale ak si želáte, môžete ozdobiť vašu záhradu. Na to je potrebné poskytnúť mu priaznivé podmienky. Pre výsadbu je lepšie zvoliť ľahkú úrodnú pôdu.

Adonis potrebuje mierne zavlažovanie, neprepĺňajte rastlinu. Najčastejšie je kvet zoskupený do malých kvetenstiev, ktorých výška dosahuje 30 cm, Adonis si cení svoje miesto a môže na ňom rásť viac ako 10 rokov.

Neodporúča sa vykonávať transplantáciu rastliny pred dosiahnutím veku 5 rokov - je pre ňu ťažké tolerovať tento postup a môže zomrieť. Ak ešte potrebujete transplantovať kvetinu, je lepšie to urobiť na jeseň.

kosatec

Irises - jeden z mála kvetov, ktoré sa môžu pochváliť nielen rôznymi farbami, ale aj veľkým množstvom príjemných svetlých vôní.

Viete? V gréčtine "kosatec" prostriedky "dúha". Podľa legendy, staroveká grécka bohyňa Irida zostúpila na zem dúhou. Preto názov kvetu, ktorý mu dal Hippokrates.

Irisy patria k trvalým rastlinám podzemkov, môžu rásť na akomkoľvek type pôdy, ale nepáči sa im nadmerné zavlažovanie, preto pri pristávaní sa uistite, že sa postaráte o odvodnenie. Iris nemôže presadiť až sedem rokov, bude to skvelé cítiť v trvalom mieste. Po dosiahnutí tohto veku sa však odporúča rozdeliť koreňový systém rastliny. Ak chcete ozdobiť kvetinový záhon s jasne žltými kvetmi, odrody Spectral Challenge.

prvosienka

Primula sa vzťahuje na rastliny s vysokou mrazuvzdornosťou. Výška kvetu sa môže pohybovať od 10 do 40 cm. Pre pristátie je lepšie zvoliť slnečné miesta.

Avšak, ak je rastlina zasadená v tieni, napríklad pod jabloň, bude blednúť, kým sa listy objavia na strome a vrhajú tieň na prvosienku. Doba kvitnutia pripadá na koniec apríla - júna.

Sušené kvety prvosienkovej tinktúry sú účinné pri nespavosti. Spoil prvosienka s zavlažovanie a obliekanie, závod na úrodné, humus-bohaté pôdy.

tulipán

Kvetina patrí do skupiny trvalých cibuľovitých rastlín. Tulipán je nevyhnutný atribút akéhokoľvek kvetinového záhonu, pretože v máji si chcete vychutnať krásu týchto krásnych kvetov. Dnes existuje obrovské množstvo typov tulipánov: čoskoro -, neskoré kvitnutie, liliavetvetnye, strapce, mnoho-kvetované.

Kvety milujú miesta, ktoré sú voľne vystavené slnečnému žiareniu, pričom musia byť chránené pred studeným vetrom. Ľahká pôda je vhodná na pestovanie.

Výška tulipánov môže byť odlišná a závisí od odrody. Môže sa pohybovať od 10 cm do 1 metra. Rozhodovanie o kŕmení rastliny, nemali by ste si vybrať hnojivá obsahujúce veľké percento dusíka. Nadbytok tejto látky vedie k rýchlemu rozpadu tulipánov. Poskytnite kvet s jednotným a bohatým zalievaním - a môžete si vychutnať plnofarebné kvety tulipánov. Na jednom mieste kvety môžu rásť 4 roky.

narcis

Žlté záhradné kvety, trvalky, fotografie a mená, ktoré uvádzame v tomto článku, budú originálnou ozdobou akéhokoľvek kvetinového záhonu. Nerobte v krajine a bez narcisov, ktoré kvitnú po tulipánoch.

Rovnako ako tulipány, narcisy sú trvalky cibuľové rastliny. Jednou z výhod tejto kvetiny je jej nenáročnosť, každá odvodnená pôda bude vhodná na výsadbu, ale mala by byť ošetrená aspoň do hĺbky 30 cm.

Odporúča sa vykonávať pravidelné kŕmenie, na ktoré je možné použiť fosfor-draselné hnojivá.

Je to dôležité! Reprodukcia narcisu rezaním hľuzy výrazne oneskoruje jeho kvitnutie - to príde nie skôr ako 3 sezóny.

Narcis nie je možné presadiť na 6 rokov, po ktorom je stále stojí za to zasadiť rastlinu. Výborným doplnkom jasného jarného záhonu bude odroda Joncilla.

hyacint

Hyacinty sú vytrvalé cibuľové rastliny, ich výška dosahuje 30 cm. Pri výsadbe je dôležité zabezpečiť kvalitnú drenáž a úrodnú pôdu. Aby bolo možné z roka na rok vychutnať krásne kvitnutie hyacintu, je potrebné vziať do úvahy, že rastlina má spiace obdobie - najmenej 4 mesiace.

Žiarovky by mali byť zasadené na konci jesene, v predvečer extrémneho chladu. V zime nezabudnite pokryť vysadené žiarovky netkaným materiálom, slamou alebo smrekom.

Doronicum

Doronicum, ľudovo nazývaný kozulnik, sa vzťahuje na vytrvalé rastliny, ktoré kvitnú koncom jari alebo začiatkom leta. Externe, doronicum vyzerá ako veľké žlté sedmokrásky. Kozulnik rastie veľmi rýchlo, nenáročná starostlivosť.

Dokonca aj po skončení obdobia kvitnutia sa stále teší z ich vzhľadu a brilantných zelených listov. Doronicum rastúce v tieni má dlhšiu dobu kvitnutia.

Výška kvetu sa môže líšiť od 20 cm do 1 metra a závisí od odrody. Kvetina má dobrú odolnosť voči škodcom.

viola

Na jar môžete často nájsť žlté kvety s názvom "Viola". V ľuďoch sa nazývajú macešky. Ak nemáte veľa skúseností s chovom kvetov, začnite výsadbou violy. Stačí len pestovať sami pomocou semien.

Pre výsadbu zapadajú do všetkých pôd a dobre osvetlených priestorov. Výška rastliny je malá, čo sťažuje dobrú kultiváciu pôdy, takže počas výsadby sa odporúča pridať pod rastlinu vrstvu mulča, na prípravu ktorej sa použije čerstvo rozomletá drvená tráva.

Vďaka nej bude vlhkosť v pôde. Tiež humus bude robiť, bude kŕmiť kvet v rovnakom čase. Čerstvý hnoj nie je vhodný ako krmivo.

Viete? V dávnych dobách, viola pripisoval schopnosť milovať kúzla. Povedali, že kropenie šťavy z kvetu na veky a vždy spať, môžete sa do nej zamilovať navždy.

Viola vyzerá dobre ako jedna rastlina av spoločnosti iných kvetov. Často na výsadbu na lôžku s použitím odrôd, ako je Rýnske zlato a Zlatá koruna.

plamienok

Plamienok sa vzťahuje na viacročné bylinné alebo dreviny. Miluje teplo, takže na zimu by mal byť zakrytý. Rastlina klematis v slnečnej oblasti v dobre oplodnenej pôdy. Kyslá pôda nie je vhodná na výsadbu, určite by ste mali zabezpečiť dobrú drenáž.

Ak je to pre vás nepohodlné rezať kvety a zakryť, vyberte odrody na výsadbu, ktoré musia byť rezané na koreň na jeseň, po ktorom rastú na jar a kvitnú celé leto. Odrody ako Love Radar a Helios sú bežné.

zlatobyľ

Goldenrod má druhé meno - zlatú tyč. Na výšku môžu kvety rôznych odrôd dosiahnuť 80 cm.

Rastlina je nenáročná, dobre reaguje na minerálne doplnky. Po vysadení kvety, v prvom roku je potrebné, aby sa plevel čo najčastejšie, voda rastliny počas sucha. Takáto dôkladná starostlivosť v prvom roku života rastliny ďalej zabezpečí jej odolnosť voči škodcom a chorobám.

sedum

Sedum je šťavnatá bylinná rastlina, pre ktorú je vhodná akákoľvek pôda. Rastlina kvitne žltými kvetmi, počnúc prvými júlovými dňami až do nástupu chladného počasia. Má dobrú zimnú odolnosť, nepotrebuje prístrešok.

Sedum vyzerá skvele v kombinácii s astry, chryzantémami, ale môže byť tiež zasadený ako jedna rastlina. Je lepšie ho zasadiť na slnečnom mieste, ale je schopný vyrovnať sa s malým tieňom. Sedum vyzerá krásne aj potom, čo kvitne.

mečík

Týka sa trvalých cibuľovitých rastlín. Stal sa obľúbeným vďaka svojmu neobvyklému vzhľadu.

Je to dôležité! Niekoľko dní pred výsadbou hľúz gladiolus, mali by ste určite odstrániť hrubé šupiny z dcéry žiarovky, inak to nemusí klíčiť.

Pred výsadbou sa odporúča ošetrovať ich špeciálnymi prostriedkami, ktoré zabránia vzniku hniloby a škodcov. Je lepšie pestovať kvety na mieste dobre osvetlenom slnečným svetlom, s neprítomnosťou silného vetra.

Pôda by mala mať dobrú plodnosť a drenáž. Hnojivá na báze fosforečnanu draselného sú ideálne ako krmivá. Kvitnutie sa vyskytuje v auguste až septembri. Na jeseň, potom, čo gladiolus prestane kvitnúť, a listy začínajú žltej, je potrebné kopať, umyť a vysušiť hľuzy. Skôr ako ich pošlete na uskladnenie, spracovanie sa vykonáva pomocou látok z hniloby (základ, fytosporín) a škodcov (aktellik, fitoderm). Pre skladovanie vyberte suché chladné miesto.

chryzantéma

Táto krásna kvetina miluje svetlo, je odolná voči chladu aj suchu. Výsev chryzantém sa zvyčajne vykonáva v otvorenom teréne skoro na jar. Môžete tiež transplantovať sadenice, reagujú normálne na tento postup a rýchlo sa zapustia na nové miesto.

Odporúča sa kŕmiť rastliny prípravkami obsahujúcimi fosfor a draslík.

Kosmidium

Cosmidium má krátky vzrast, malé kvety bohatej, svetlej farby. Vo vnútri kvetu má červenú farbu, zdobenú žiarivo žltým zamatovým lemom. Ak sa pozriete na kvetinu zblízka, je ťažké pochopiť hneď - je to suché alebo mokré, kvapky rosy sa na slnku veľmi krásne lesknú.

Viete? Volajú sa ľudia kozmídia "Čokoládové oči. “Je to celkom vysvetľujúce vzhľadom na vzhľad kvetu - hnedé centrum s jasne žltým rámom.
Cosmidium má dobrú odolnosť proti chladu, nenáročnú starostlivosť. Rastlina začne kvitnúť v júli a naďalej poteší oko až do nástupu chladného počasia.

Povedali sme vám o najkrajších rastlinách, dávajúc mená kvetov žltej farby, ktoré určite ozdobia váš kvetinový záhon.

Loading...