Ako vodu orchidea doma

Krásna orchidea ozdobí akýkoľvek parapet. Ale musíte sa o ňu náležite starať. V tomto článku sa dozviete, ako sa voda kvetina doma tak, že závod žil s vami na dlhú dobu.

Ako vodu orchidey: príprava vody

Mestská voda môže byť prijateľná pre akékoľvek iné rastliny, ale nie pre orchidey. Za prirodzených podmienok dostáva rastlina vodu bez minerálnych solí. Bežná voda obsahuje vápenaté soli, ktoré sa po zavlažovaní usádzajú na koreňovom systéme. To sťažuje prístup živín ku koreňom. Nižšie sa budeme rozprávať o tom, aký druh vody je pre vodu vhodnejší.

Viete? Orchid možno nájsť kdekoľvek na svete okrem Antarktídy.

Filtrovaná voda

Ako už bolo spomenuté, vo vodovodnej vode je veľa soli, baktérií a rôznych nečistôt, ktoré poškodzujú korene orchideí. Preto voda pre potreby zavlažovania filter s použitím filtrov na pitie, To pomôže odstrániť nečistoty a soli.

Destilovaná voda

Destilovaná voda sa nepoužíva vo svojej čistej forme, pretože sa považuje za mŕtvu a potrebujete vedieť, že rastliny nie je možné zalievať vodou. Preto by sa mal riediť bežnou vodou (1 dielčikový kohútik a 2 diely destilované). Toto zalievanie má výhody aj nevýhody.

Výhodou je, že môžete nastaviť množstvo solí. Jedinou nevýhodou - budete musieť neustále kupovať.

Varená voda

Zalievanie doma môže byť prevarená voda. Keď vriaca voda "zmäkne"Funguje dobre na koreňovom systéme kvetu a nepoškodzuje rastlinu. Výhodou takéhoto zavlažovania je, že je ľahké zbierať a pripravovať takúto vodu.

Viete? Takéto korenie ako vanilka sa vyrába z plodov orchidey Vanilla planifolia.

dažďovej vody

Ak žijete v meste, potom to zalievanie nebude pracovať pre vás. Môže obsahovať veľa škodlivých plynov a prachu, ktoré sú prítomné v mestskom vzduchu.

Avšak, ak máte možnosť cestovať mimo mesta, potom môžete použiť túto zálievku.

Zachyťte dažďovú vodu v čistej nádobe a uložte ju na tmavom, chladnom mieste. To zabraňuje množeniu baktérií.

Pravidlá pre zavlažovanie orchideí doma

Po zakúpení tejto nádhernej kvety, mnoho diviť, ako a kedy sa voda orchidea. A na to máme odpoveď.

Krása druhov orchideí je fascinujúca svojou krásou: phalaenopsis, cymbidium, dendrobium, ludisia, blétilla, Vanda orchidea, tselogin, venerina topánky, miltonia, miltassia, miltoniopsis.

Zalievanie počas kvitnutia

Existuje niekoľko odporúčaní, ako na vodu kvitnúce orchidea:

  1. V zime, keď rastlina uvoľní svoje kvety, je potrebné vodu dvakrát týždenne zalievať vodou;
  2. V lete, keď púčiky orchideí len kvitnú, musíte zvýšiť zalievanie každé tri dni;
  3. Voda by mala byť chránená teplou vodou;
  4. Urobte prestávky medzi zalievaním, aby sa substrát úplne vysušil.
Tieto nuansy sa musia naučiť, pretože každá prebytočná vlhkosť môže viesť k hnilobám koreňov a orchidea môže zomrieť. Zalievanie by malo postupne a každý deň posúvať hrniec bližšie k oknu.

Pre otázky o tom, ako vodu orchidea a ako často by sa malo robiť, sa dozviete nižšie.

Polievanie po odkvitnutí

Po zmiznutí posledného okvetného lístka je potrebné kvitnúť podľa iného systému. V každom prípade vyvstáva otázka - koľkokrát potrebujem vodu po rozkvitnutí zalievať? Zalievanie orchidea by nemala byť viac ako dvakrát mesačne. Počet zálievok by sa mal dočasne znížiť a striedať so sušením.

Aby sa rastlina po odkvitnutí dostala rýchlejšie, môžu sa do vody pridávať špeciálne kvapalné hnojivá. Prispejú k rozvoju nových listov a koreňového systému.

Tieto izbové rastliny spríjemnia váš domov bez komplikácií so špeciálnou starostlivosťou: sansevieria, chlorophytum, tradescania, kaktus, euphorbia, hoya, zamiokulkas, spathiphyllum, ibištek, zygocactus.

Ako vodu kvet

Teraz sa obraciame na otázku, ako správne zalievať orchideu a aké sú metódy zavlažovania, pretože najčastejšie rastlina zomiera v dôsledku prevlhčovania. To môže byť napojená s kanva, máčanie, striekanie a pod kohútikom.

Zalievanie kanva

Zalievanie z kanva je najjednoduchší spôsob. K tomu je potrebné filtrovať mäkkú vodu a jemne ju prevzdušniť cez okraj nádoby, až kým sa na panvici neobjaví voda. V budúcnosti bude orchidea odtiaľ absorbovať vlhkosť.

V každom prípade sa vynára otázka - ako často musíte takto kvetiť vodu.

Musíte vedieť, že korene nemajú čas absorbovať vodu rovnomerne. Zvyšky vlhkosti v panvici budú zdrojom len pre spodnú časť koreňového systému a vrch bude vyčerpaný od smädu, zmršťovania a odumierania. Preto musíte dávať pozor aj na horné korene a ak je to možné, pridajte trochu vody.

Viete? Rezané orchidey sú vo vode oveľa dlhšie ako iné kvety.

postrek

Zalievanie vo forme postreku je často používané mnohými kvetinármi. Je to pomerne jednoduchý proces, ale vzniká otázka, či sa má postrekovať. Našou odpoveďou je, samozrejme, čo je potrebné, najmä v lete. Môžete sprejovať každý deň vo vzdialenosti 25 cm od spreja. Táto metóda je lepšia ako zalievanie z kanvy, pretože vlhkosť je rovnomerne rozložená na substráte, listoch a koreňovom systéme.

V zime nie je potrebné postrekovať rastlinu, pretože to môže spôsobiť nadmerné vychladnutie kvetu.

V lete, pred postrekom, je lepšie presunúť orchidea na iné miesto, pretože priame lúče môžu spôsobiť popáleniny.

ponorenie

Ďalšia cesta - ponorenie do vody. K tomu je potrebné naliať do misky s destilovanou vodou pri izbovej teplote a ponoriť tam hrniec s kvetinou.

Je to dôležité! Zabráňte ponoreniu koreňového goliera do vody.
Takže závod by mal byť v miske asi dvadsať minút. Dokonca aj keď zabudnete na rastlinu dva dni, nebojte sa.

Vynára sa otázka - je možné udržať orchidea vo vode tak dlho? Samozrejme, môžete, hlavná vec - nepreháňajte to a len vytiahnuť závod. Ak ste perederzhite, potom listy budú napučiavať. Je to spôsobené nadbytkom vlhkosti.

Po zalievaní, musíte dať čas na závod, aby zostávajúce vody do kanalizácie. Potom môže byť hrniec s kvetinou položený na trvalé miesto.

V horúcom lete sa tento postup môže vykonať niekoľkokrát týždenne.

Zalievanie z kohútika

Zalievanie orchideí pod sprchou je často používaný mnohými kvetinármi. S ním môžete zmyť prach. Ale musíte vedieť, že sprcha nie je vhodná pre všetky druhy.

Aby vás orchidea potešila krásnym kvitnutím, musíte vedieť, ako sa o ňu starať, vybrať ten správny hrniec, transplantáciu, množiť sa, bojovať proti chorobám a škodcom.

Orchidey, ako napríklad hybridná cambria, miltonia a „topánky“ netolerujú dušu.

Musíte tiež vziať do úvahy skutočnosť, že teplota vody by nemala byť vyššia ako 40 ° C, ak nechcete variť orchidea.

Po sprchovaní, musíte škvrny s papierovým obrúskom na miestach, kde by sa mohla dostať voda, a to do stredu rastového bodu a listových dutín.

Vynára sa otázka, ako často je potrebné v sprche nasiaknuť orchideu v hrnci - je lepšie to robiť raz za dva týždne.

Je dôležité vedieť, že pre takéto zavlažovanie existujú kontraindikácie. Je lepšie neusporiadať horúce sprchy pre orchidey, ktoré sú v pokoji. To môže nepriaznivo ovplyvniť vývoj nových púčikov. Obdobie odpočinku spravidla pripadá na jeseň-zima.

Viete? Existujú druhy orchideí, ktoré cítia ako zhnité mäso.

Teraz, keď viete, ako často potrebujete vodu orchidea a aký druh vody musíte urobiť, môžete bezpečne pestovať túto kvetinu doma.

Pozrite si video: GROWSHOW - jak na úspěšné pěstování orchidejí (Február 2020).

Loading...