Pestujeme uhorky na parapete: praktické rady

Teraz je ťažké nájsť dom, kde by neboli okenné kvety na parapety.

Dodávajú pohodlie apartmánu a zároveň vytvárajú priaznivú tvorivú atmosféru. Ale pestovať doma môžete nielen draka, fialky alebo dieffenbachia.

Pre takýto chov sa hodia aj uhorky. To nie je zložitý postup, najmä ak ste výsadbu okrasných rastlín rokov.

Uhorky na parapete budú nielen krásnou dekoráciou, ale tiež dávajú dobrú úrodu so správnou starostlivosťou.

Môžete tiež prekvapiť svojich priateľov takou vetvou záhrady na balkóne. Tiež cherry paradajky môžu pripojiť uhorky, a všetci spoločne poteší vás svojimi jasnými farbami.

Začnime?

Možno musíte začať s výhodami a nevýhodami tejto metódy pestovania uhorky. Hlavné plus v podstate sa zhoduje s účelom kultivácie - je získať čerstvé uhorky skoro na jar, a dokonca aj v zime. Je to tak príjemné vybrať si čerstvú uhorku z vašej malej záhrady a uistiť sa, že nikto nespracoval tento Bush s pesticídmi.

Aj na výhody možno pripísať, a zvýšenie množstva kyslíka v byte. V listoch a výhonky uhorky, ako v iných zelených rastlín, pokračuje proces fotosyntézy, ktorá je sprevádzaná uvoľnením kyslíka. A aj tieto vysoké kríky sa stanú naozaj krásnou výzdobou bytu, pretože vždy môžete ukázať úroveň svojich zručností svojim blízkym a priateľom, a to najmä ak má jeden z nich rovnaký koníček.

Nevýhodami sú: ťažkosti pri vytváraní priaznivého prostredia ako uhorky sú veľmi náročná kultúra. S nedostatkom svetla alebo tepla kríky jednoducho nebude tvoriť kvety, a preto niesť ovocie. Ale akýkoľvek problém je riešiteľný, takže tieto otázky môžu byť tiež vyriešené.

Najlepšie miesto na umiestnenie hrnce a sadenice, a už zrelé kríky bude južné alebo východné krídlo bytu. Ak to nie je možné, a musíte umiestniť elektrárne na západnej alebo severnej strane, potom im budete musieť poskytnúť dodatočné osvetlenie.

Najlepšie je začať chovať kroviny v období od polovice januára, pretože aj vtedy sa denné svetlo predlžuje a slnko sa čoraz viac rozbije v oblakoch.

Ale ak sa rozhodnete začať tento proces na konci jesene, potom sa pripravte na veľké účty za elektrinu, pretože v tomto období budú kríky musieť poskytnúť dodatočné pokrytie asi 15 hodín denne!

Od konca januára, počet hodín dodatočné osvetlenie môže byť znížená na 3-4, a to je obzvlášť potrebné v oblačnom počasí. Pre osvetlenie musíte použiť špeciálne zariadenia, ktoré sa nazývajú fytolampy, ale ak nie sú k dispozícii, môžete použiť aj obyčajné, luminiscenčné.

Vlhkosť je ďalším dôležitým bodom v procese prípravy a pestovania uhorkových kríkov. Batérie, ktoré sú v apartmánoch alebo súkromných domoch, môžu vzduch veľmi vysušiť. Aby boli uhorky pohodlné, musíte použiť špeciálne zvlhčovače, môžete tiež zakryť batériu vlhkou handričkou a pod hrnce položiť podnosy s mokrými kamienkami.

Všeobecný nárast vlhkosti v dome bude prínosom nielen pre túto plodinu, ale aj pre iné rastliny a predovšetkým pre vás. Čo sa týka teploty vzduchu, všetko je ako obvykle. Počas dňa by mala byť na +21 ... +24 ° С av noci by mala značka teplomeru dosiahnuť +18 ... +19 ° С.

Táto teplota sa udržiava hlavne v moderných domoch, ale na korene neboli studené na parapete, pod hrnce musíte položiť materiál na tepelnú izoláciu. Ako také materiály sa môžu použiť polymérne zlúčeniny alebo drevené dosky. Pred presadením sadeníc, je veľmi dôležité vytvoriť dobrú drenážnu vrstvu v hrnci, kde bude ker rásť až do plodenia.

V spodnej časti nádrže bude potrebné položiť hliník, ktorý potom môže zaspať zem. Samotné hrnce by mali byť veľké, aby v nich neboli kríky, a tiež žiadna stagnujúca vlhkosť. V opačnom prípade korene začnú umierať, ak sa neudrží správna teplota a optimálna vlhkosť pôdy. Šesť- alebo osemlitrové hrnce sú veľmi vhodné pre uhorkové kríky.

Pokiaľ ide o výsadbu, možno to urobiť okamžite vo veľkých nádobách a pestovať sadenice.

V prvom prípade semená, ktoré ste predtým zakúpili, stačí zasiať do 2 - 3 kusov. V prípade sadeníc je potrebné prikopat semená v bunkách kazety alebo v obyčajných plastových pohárikoch.

Najlepšou možnosťou by bolo použitie rašelinových kvetináčov, ktoré môžu byť upustené do sadeníc. Potom nejaký čas po presadení sa sadenice nebudú oplodnené.

Pred pristátím sa uistite dezinfikovať semená na odstránenie všetkých spór huby. Pôdu je možné kúpiť, a môžete sa pripraviť.

Môžete okamžite pripraviť takúto zmes zeme, ktorá bude pôvodne plodná. Zloženie tejto zmesi by malo zahŕňať obyčajnú pôdu, piliny, suché lístie, ako aj pôdu zo skladu. Všetko je potrebné zmiešať v pomere 2: 1: 1: 1, pridaním asi 100 g popola a drvenej kriedy, ako aj 200 g suchého hnoja.

S týmto druhom pôdy nebudú uhorky vôbec potrebné. Výsledná zmes bude musieť zaspať v kvetináčoch a dezinfikovať silným roztokom manganistanu draselného. Po vzniku semenáčikov v obidvoch prípadoch kladenia semien je potrebné udržiavať teplotu na +22 ... + 24 ° С av noci je možné znížiť na +17 ... + 18 ° С.

Potrebujete 2 - 3 krát denne zvlhčujte klíčky a pôduich striekaním teplou vodou zo sprejovej fľaše.

Keď sa semenáčiky objavili na 3 - 4 tohto listu, sadenice sa už dajú presadiť do veľkých kvetináčov. Nemôžete triasť kríky odstrániť zem z koreňov. Okamžite po výsadbe by sa uhorky mali zavlažovať a nechať odpočívať niekoľko dní, kým sa konečne nezakorenia.

Ak ste neurobili živnú pôdu, potom budete potrebovať každý týždeň aplikujte na zem špeciálne hnojivo, Keď kríky vstúpia do aktívnej vegetatívnej fázy, musíte ich kŕmiť nitrophoskou (asi 4 g na 1 liter vody).

Kým rastú kríky, listy môžu byť mierne zviazané alebo stratiť farbu. To je určite znamenie, že musíte vykonať obliekanie listov, to znamená večer na spracovanie kríkov s roztokom dusičnanu vápenatého alebo močoviny.

Nie všetky odrody môžu zakoreniť v obytnej klíme, takže by ste mali byť veľmi opatrní pri výbere semien, najmä ak ste sa nikdy nezaoberali touto metódou pestovania uhorkových kríkov.

Je tiež zaujímavé čítať o lúčových odrôd uhoriek.

Stupeň "Gribovchanka"

Parthenokarpický hybrid. Typ kvitnutia je väčšinou ženský.

Kríky ovocie dobre, a to aj za zhoršených svetelných podmienok. Rastliny vyhodia malé množstvo postranných výhonkov.

Plody sú dlhé (v priemere 22 - 25 cm), s hmotnosťou dosahujú 250 - 260 g, povrch je hladký, hroty sú biele, chuť Zelentsi je vynikajúca.

Tento hybrid nie je ovplyvnený koreňovou hnilobou, olivovým bodom a askohitozou. Produktivita je veľmi vysoká - asi 28 kg štvorcových metrov. m) Odroda má za normálnych okolností kolísanie teploty.

Stupeň "Stella"

Hybrid s vysokými partenenocarpy a väčšinou ženskými kvetmi.

Plody sú oválne, rastú do dĺžky 15 - 25 cm, s hladkou, lesklou pokožkou, bez horkosti.

Používa sa na výrobu šalátov vďaka svojej vynikajúcej chuti. Kríky pobočky slabo, tak nenáročný v starostlivosti. Zelentsy dozrievajú takmer súčasne, pričom každý z nich rastie dostatočne kvalitne.

Nepáči sa mu zvýšené množstvo dusíka v pôde, pretože dlho nevyrastú a dobre rastú. V hybride položila odolnosť voči plesni a askohitoze.

Odroda "kráľ"

Hybrid. Partenokarpik šalát určenia.

V čase dozrievania patrí do kategórie média (57 - 67 dní). Kríky sú kompaktné, vetvenie je obmedzené, medzery sú stredné.

Plody sú valcovitého tvaru, s malým množstvom nepravidelností a bielej pubescencie. Farba uhoriek je normálna, ale sú tu aj žlté pruhy.

Rastú na dĺžku 20 - 22 cm a na prírastok hmotnosti 145 - 195 g. Priemerný výnos je 18 kg na meter štvorcový. Hybrid je odolný voči obidvom druhom múčnatky.

Zoradiť "športovca"

Veľmi tieňovo tolerantný hybridný pôvod parthenokarpik.

Rastliny potrebujú na vstup do plodenia v priemere 50 - 55 dní.

Kríky sú veľmi silné, s množstvom listov.

Veľké plody (18–20 cm, 180–200 g), s veľkými hrotmi, vretenovitými, bielymi ihlami.

Produktivita je jednoducho úžasná - 30 - 35 kg na m2.

Tipy pre starostlivosť o uhorky

 • tvorenie
 • Keď sa na stonke objaví piaty alebo šiesty list, je čas zviazať kríky.

  Na to potrebujete prikopat meter count v strede nádrže a kravatu strieľať na neho, a musíte ju zviazať s mäkkými tkanivovými kúskami tak, aby nespôsobovali mechanické poškodenie výhonkov.

  K samotnému oknu môže byť pripevnený dostatočne dlhý driek, ale je potrebné dbať na to, aby nemrzol.

  Pokiaľ ide o prerezávanie, neexistujú tiež žiadne problémy. Bočné vetvy by mali byť narezané na úrovni prvého listu tak, aby zostal len jeden vaječník.

  Tie výhonky, ktoré sa vytvoria na novom, je potrebné rozrezať rovnakým spôsobom. Keď stredný vodič začne prerásť dĺžku okna, budete musieť stlačiť špičku tohto úniku.

 • zalievanie
 • Je potrebné dopĺňať zásoby vody v zemi každý deň vodou, ktorá sa nejakú dobu stála a zohriala na teplotu najmenej + 27 ° C. Ak je počasie vonku vonku, potom Zem potrebuje viac vlhkosti, takže je potrebné zvýšiť objem zalievania. Je dôležité, aby ste to v tejto veci nepreháňali, inak sa koreňový systém začne hniť.

 • Top dressing
 • Kŕmenie uhoriek je veľmi citlivou záležitosťou. Tento postup sa vykonáva v prípade potreby. Ak bola pôda zberaná úrodne, potom hnojivo vo všeobecnosti nie je potrebné. Ak sú kríky slabé a listy klesli, musíte prijať naliehavé opatrenia.

  K tomu musíte použiť tie komplexy minerálnych alebo kvapalných hnojív, ktoré nemajú zvláštny zápach.

  Čas prvého oplodnenia je krík dosahujúci vek jeden a pol mesiaca a toto obdobie by sa malo počítať od okamihu, keď sa prvé výhonky objavia na povrchu zeme.

  Interval medzi dvoma doplnkami je približne 25 až 30 dní.

Zber je nevyhnutný, keď dosiahol vek 6 - 7 dní, a to by sa malo robiť často, aby sa uskutočnil proces tvorby nových uhoriek.

Teraz je jasné, čo pestovanie uhoriek na parapete je, ako vykonať tento postup, a potom sa hýčkať s čerstvými uhorkami v polovici marca.

Loading...