Veľké plemeno kurčiat s pokojným charakterom - Holiaci strojček

Chov domácich kurčiat - veľmi obľúbená prax pre majiteľov svojich majetkov. To nie je nič prekvapujúce. Kurčatá sú skvelé pre udržanie doma.

Mnohé plemená nie sú náchylné k potravinám a podmienkam. Jedným z takýchto bežeckých kurčiat, ktoré vás potešia čerstvými vajciami takmer denne, je Shaver.

Cross Shaver bol získaný v holandskej spoločnosti Hendrix Genetics Company ako výsledok hybridizácie. Klidné a malé kurčatá Shaver boli chované na dennú produkciu malých vajec dobrej kvality. Takéto kurčatá sú chované v mnohých chovoch hydiny a sú ľahko chované v domácnosti.

Popis plemena

Holiaci strojček Chickens Cross patrí k smeru vajca. Ako iné vaječné sliepky, ide o veľmi pohyblivé, malé vtáky s ľahkými kosťami a hustým ope- rením, ako aj dobre vyvinutý hrebeň a náušnice.

Kurčatá tohto kríža majú bielu, čiernu alebo hnedú farbu. Kurčatá s rôznymi farbami sa nazývajú podľa toho: holiaci strojček biely, holiaci strojček čierny a holiaci strojček hnedý, Kurčatá začínajú veľmi rýchlo perie a kohúty sú o niečo dlhšie.

Vo veku jedného dňa už môžete stráviť sexing na rýchlosti rastu pera. Po dni kurčiat z kohútikov možno rozlíšiť dvoma hnedými pruhmi na zadnej strane.

Hrebeň sliepok je listnatý, má jasne červenú farbu, stojí vzpriamene v kohútkoch a v sliepkach mierne visí na jednej strane. Oči vtákov sú veľmi výrazné, veľmi živé, s jasnou tmavo oranžovou dúhovkou u mladých sliepok a bledejšou u dospelých.

Náušnice sú zvyčajne stredne veľké, mierne zaoblené a červené. Earlobes vtákov sú biele. Zobák je pomerne dlhý a silný, žltý.

Krk je krátky, zakrivený. Kohouti majú hrdý postoj. Ich prsia sú konvexné a okrúhle, prsné svaly sú pomerne dobre vyvinuté. Chrbát je mierne predĺžený a v strede konkávny.

Brucho u vtákov, najmä u nosníc, je veľmi objemné. Nohy sú holé, bez peria, strednej dĺžky. U mladých vtákov sú žlté alebo svetlooranžové, u zrelších a produktívnejších vtákov sa sfarbujú, s miernym modrastým nádychom.

Tieto roztomilé a kompaktné kurčatá Shabo získali srdcia mnohých milovníkov vtákov. Ďalšie informácie o nich a vás!

Jednou z najhorších chorôb je tuberkulóza u kurčiat. Na tejto stránke sa dozviete všetko o tejto infekcii.

Chvost sliepok je mierne znížený, zatiaľ čo kohúty sú zdvíhané.

rysy

 1. Vtáky sú veľmi odolné voči chorobám. Posledný vývoj chovu umožnil získať kurčatá, ktoré netrpia neoplastickými ochoreniami, vrátane leukémie, Marekovej choroby a retikuloendoteliózy.
 2. Doba pokládky je veľmi dlhá - asi 80 týždňov.
 3. Vajcia tohto kríža obsahujú veľké množstvo prospešných Omega-3 kyselín, keď sa ľanové semeno zavádza do potravy vtákov.
 4. Kladenie vtákov tohto plemena je veľmi pokojné a odolné, ľahko sa prispôsobuje rôznym klimatickým podmienkam.
 5. Veľmi priaznivá konverzia krmiva v porovnaní s inými plemenami kurčiat.
 6. Škrupina je veľmi hladká a trvanlivá.
 7. Rýchly nárast hmotnosti vajec počas produktívneho obdobia.
 8. Veľmi vysoká kvalita výroby a stabilný výkon.
 9. Vtáky tohto plemena majú vysoký genetický potenciál.
 10. Priemerná dĺžka života je 3-4 roky.
 11. Plemeno prakticky nevyžaduje osobitnú starostlivosť, dokonca aj nováčik môže ľahko zvládnuť vtáky. Niektorí majitelia môžu povedať, že takéto kurčatá „zasadili a zabudli“.

Obsah a kultivácia

Kurčatá sú veľmi odolné, 96-98% kurčiat prežije s náležitou starostlivosťou. 80-82% mladých žije.

Je veľmi dôležité chrániť mladé kurčatá pred prievanom, pretože v mladom veku sú skôr nežné. Niektorí vtáci rýchlo začínajú robiť krátke lety.

Najlepšie sa udržiavajú čisté. Možné obdobia kanibalizmu u vtákov počas doby umývania, Vtáky začnú klovať na svoje mláďatá, hlavy a náušnice navzájom. Pri správnom režime kŕmenia a svetla prechádza kanibalizmus rýchlo.

V priemere vták konzumuje 100-110 g krmiva denne. To je o 5-10% menej ako u kurčiat iných plemien vajec. Vták je takmer výživný vo výžive. Kurčatám sa môže poskytnúť hotové krmivo pre zvieratá, obilie a tráva.

Vápnik by sa mal zavádzať do krmiva počnúc 4% a postupne sa zvyšovať na 4,5%. Počas celého obdobia je veľmi dôležité udržiavať približne rovnakú úroveň kalorického príjmu. V priemere by mala byť 2900 kcal na kilogram krmiva.

charakteristiky

Priemerná hmotnosť kurčaťa tohto kríža je približne dva kilogramy vo veku 52 týždňov. Už po 18 týždňoch kurčatá dosahujú hmotnosť 1,3 kg a vo veku 23 týždňov vták váži 1,85 kg.

Vtáčik sa začína rodiť vo veku 5 mesiacov., Počas produktívneho obdobia môže jedno kurča prepraviť až 400 vajec. Ich vajcia sú malé a trvanlivé. Hmotnosť jedného vajca je asi 55-65 gramov. Škrupina je hustá, biela alebo hnedá, v závislosti od farby samotného vtáka.

Sila škrupiny 4000g s dostatočným obsahom vápnika v potrave. Vajcia sú bohaté na sušinu, čo má pozitívny vplyv na ich chuť. Proteín je hustý, počas skladovania nezkapalňuje. Vadné vajcia sú veľmi málo - menej ako 1%.

Kde môžem kúpiť v Rusku?

Kurčatá tejto cross-country sú veľmi časté v hydinárskych farmách v južných a centrálnych oblastiach Ruska. Toto plemeno nájdete na niektorých farmách sibírskej hydiny.

Môžete si kúpiť kurčatá pre vašu domácnosť na hydinárskych farmách:

 • "Belorechenskoe"(Irkutská oblasť, Usolský okres, osada Belorechensk, t .: + 7 (395) 250-60-04)
 • "Ptichnoye"(Moskva, okres Troitsky, osada Ptichnoe.)
 • "Petelinsky hydinové farmy"(Moskovský región, Odintsovsky okres, Chastsy, t .: + 7 (495) 514-15-60)
 • "Vasilyevskaya"(Región Penza, okres Bessonovsky, obec Vasilyevka, t .: + 7 (841) 258-09-44)
 • "Kuracie kráľovstvo"(Lipetská oblasť, okres Lipetsk, Lenino Village, t.: +7 (474) 242-30-02

V týchto továrňach si môžete kúpiť tak malú dávku vtákov pre domáce chov, ako aj veľkú pre celú farmu. Ako výberový materiál používali cudzie vtáky z Francúzska, Holandska a Kanady.

Vedúce postavenie je obsadené chovom Ptichnoe. Zahŕňa dokonca veľké dodávky tohto plemena kurčiat do iných krajín. Mladé kurčatá sú opatrne prepravované cez hranice v lietadlách a nákladných autách.

analógy

Krížiky holiaceho strojčeka sú v mnohých ohľadoch podobné krížom Leghorny, Andalúzie a Minorca. Môžu byť uchovávané v tej istej miestnosti.

Ak máte stále málo skúseností s chovom a chovom hydiny a chcete mať plemeno vtákov, ktoré prináša veľa vajíčok, potom je Cross Shaver práve pre vás.

Nebudete mať vážne problémy s obsahom týchto vtákov. Tieto malé a kľudné kurčatá vás denne potešia čerstvými a kvalitnými vajcami.

Loading...