Užitočné vlastnosti čerešní, rovnako ako výsadba a starostlivosť o kultúru

Čerešňa sa stala rozšírenou vďaka svojej nenáročnosti a veľkému množstvu užitočných vlastností. Správne organizovať výsadbu a starostlivosť o cennú rastlinu je schopná každý.

Čerešne sú ľuďom známe už dlhý čas, ako aj ich užitočné vlastnosti. Na lekárske účely sa môže použiť nielen bobule z ker alebo strom, ale aj ich listy, stonky a dokonca korene.

Čo určuje prospešné vlastnosti čerešní?

Charakteristická kyslá chuť a červený odtieň mäsa sa tvoria v dôsledku veľkého množstva minerálov, organických kyselín a vitamínov. Najmä plody rastliny obsahujú: t

  • vitamíny A pre cievy a videnie, skupina B pre dobrý stav nervového systému, C pre normálne metabolické procesy a tvorbu silnej imunity, E, H, PP pre zdravú kožu a celé telo;
  • Minerálne zloženie zaujme radom zlúčenín vzácnych zemín. Najmä vápnik, sodík, horčík, draslík, síra, fosfor, chlór, železo, mangán, zinok, jód, meď, chróm, fluór, vanád, molybdén, bór, kobalt, rubídium, nikel sú prezentované v čerešni. Minerálne zlúčeniny určujú normálny priebeh iontovo-katalytických procesov v tele, čo určuje dobré zdravie, prítomnosť veľkého množstva síl a vitálnej energie;
  • pektín pomáha stimulovať trávenie a starostlivé čistenie čriev od nahromadených sedimentov.

Prečítajte si všetko o prospešných vlastnostiach broskyne.

Všetko o pestovaní mäty v krajine čítať tu.

Vyrábame kŕmidlá pre vtáky z dreva vlastnými rukami //rusfermer.net/postrojki/sadovye-postrojki/dekorativnye-sooruzheniya/kormushki-dlya-ptits-svoimi-rukami-iz-podruchnyh-materialov.html.

Užitočné vlastnosti čerešne

Čerešňa je pozoruhodná svojím výskytom v skupine B - kyselina listová, ktorá je životne dôležitá pre tehotné ženy. Veľké množstvo železa v plodoch rastliny umožňuje telu nájsť "stavebný materiál" na doplnenie množstva krvných teliesok - červených krviniek, čo je dôležité pre anémiu a nízku úroveň sily.

Bohaté využívanie plodov umožní očistiť krv a minerálne zloženie ovocia - omladiť telo a zvýšiť jeho odolnosť voči nepriaznivým faktorom.

Čerešne sú tiež známe svojimi antiseptickými vlastnosťami. Buničina z bobúľ inhibuje streptokokové infekcie a stafylokokové mikroorganizmy. Rastlina tak pomôže vyrovnať sa so zápalom slizníc a stomatitídy rôzneho charakteru výskytu.

Šťava a ovocná dužina sú tiež dobré ako tonické, protizápalové a vykašliavanie.

Komplex vitamínov zabezpečí normalizáciu metabolizmu a posilnenie nervového systému, ktorý je tiež ovplyvnený horčíkom a meďou.

Ak chcete dosiahnuť sedatívny účinok, môžete si vziať čistú vodu, naplnenú plodmi kultúry.

Na očistenie tela a odstránenie prebytočnej soli sa používa odvar zo stoniek rastliny, ktorý pomôže s opuchom, kvapkavosťou a urolitiázou.

Pravidelná konzumácia čerešní je indikovaná na posilnenie krvných ciev a zníženie cholesterolu v krvi. Prítomnosť množstva tanínov určila distribúciu čerešní ako kozmetických prípravkov.

Prečítajte si na našich stránkach: Maliny, pestovanie a starostlivosť.

Vlastnosti výstavby záhradných chodníkov z betónu //rusfermer.net/postrojki/sadovye-postrojki/dekorativnye-sooruzheniya/sadovye-dorozhki-elementy-dizajna-svoimi-rukami.html.

Výsadba čerešní a starostlivosť o ňu

Je lepšie zasadiť čerešne na jar z sadeníc pripravených vopred a kopal na zimu. Veľkosť kostrových hlavných vetiev by mala byť okolo 60 cm, na jeseň je možné pripraviť výsadbu jám a samotná výsadba by mala byť vykonaná v štádiu technologickej vyspelosti pôdy - pred rozpustením púčikov.

Obličky by nemali byť kyslé; Na dosiahnutie požadovanej neutrálnej kyslosti sa používa vápnenie.

Pri pokládke jám pridajte organické hnojivo: kompost, hnoj. Pred hnojením je dôležité vápno budovať podľa potreby.

Sadzky čerešne sa odporúčajú umiestniť vo vzdialenosti 3 m. Miesta na pristátie by sa mali vykopať do hĺbky 50 cm, zaspávať stromčekmi olúpanou zeminou zmiešanou s hnojivom. Ak chcete, aby zariadenie hladké, môžete okamžite riadiť kolík do zeme.

V prípade potreby sa aplikuje hnojivo. Hladiny dusíka sa zvyčajne dopĺňajú podľa potreby na jar a fosfor a draslík by sa mali pridávať na jeseň (pre plodiny s plodmi).

Zalejte rastliny po prechode kvitnúcim akumulovať vodu. Na vytvorenie nariedenej korunky s dlhými vlasmi sa odporúča prerezávať čerešne.

Orezávanie by sa malo vykonávať asi tri týždne pred objavením sa obličiek. Ak chcete vytvoriť korunu dospelého stromu môže byť okamžite po výsadbe.

Tajomstvo pestovania melónov v otvorenom poli.

Vlastnosti rastúce sladké papriky //rusfermer.net/ogorod/plodovye-ovoshhi/vyrashhivanie-v-otkrytom-grunte/vyrashhivanie-sladkogo-bolgarskogo-pertsa.html.

Cherry starostlivosť na jeseň

Základné činnosti jesennej starostlivosti zahŕňajú:

  • vykonávanie zavlažovania vodou;
  • prerezávanie suchých konárov;
  • bieliace kmene proti vývoju škodcov;
  • zavedenie potaše a fosfátových hnojív;
  • zúčtovanie pristvolnyh kruhy.

Starostlivosť o čerešne je plne odôvodnená použitím šťavnatých plodov tejto rastliny.

Loading...