Prestige liek z zemiaka Colorado. Pomôže vám to?

S vysadením zemiakov na jeho pozemku, každý majiteľ sníva o zbere veľkej úrody na konci leta.

Bez ohľadu na to, ako je pôda oplodnená, vynikajúci výsledok sa dá dosiahnuť len vtedy, ak sa s drahocennou zeleninou včas zaobchádza s prístrojom Prestige. Tento liek účinne bojuje proti chrobákovi Colorado. ani nepoškodzuje samotné hľuzy.

Všeobecné informácie

Tento nástroj na ničenie škodcov je na trhu známy už dlhú dobu, ale dodnes sa nevzdáva svojej vedúcej pozície. Môžete to vysvetliť vďaka mnohým výhodám prístroja Prestige:

 • musia spracovávať zemiaky priamo pred výsadbou;
 • Je veľmi ľahké pripraviť riešenie, hlavná vec je riadiť sa pokynmi;
 • vďaka vynikajúcim vlastnostiam prístroja Prestige nie je nutné ho viackrát používať, čo výrazne šetrí peniaze a fyzickú námahu;
 • droga pomáha zbaviť sa nielen chrobáka zemiakového Colorado, ale tiež chráni pred chorobami, baktériami a inými škodcami (medvede, larvy Maya chrobáka, drôtovce a iné), ktorí tiež nevadí jesť šťavnaté hľuzy;
 • spracovaná zelenina sa stáva trvanlivejšou, dobre odoláva teplu a vysokej vlhkosti;
  zrýchlenie rastu výhonkov a hľúz;
 • hľuzy zostávajú úplne bezpečné pre ľudské zdraviepretože Prestige patrí medzi lieky s nízkou toxicitou;
 • vzhľadom na to, že spracovávať sa môžu len semená, všetky rastliny zasadené vedľa, absolútne žiadne chemické účinky nemôže byť.
Spomedzi všetkých týchto rôznych pozitívnych vlastností má opísaný prípravok tiež jednu veľkú nevýhodu: je možné ho používať iba na tých druhoch zemiakov, ktoré rastú až do doby zberu počas najmenej dvoch mesiacov.

Podľa výrobcov tohto lieku sú všetky chemikálie úplne neutralizované až po 60 dňoch od začiatku liečby.

V dôsledku toho by sa Prestige nemal používať na skoré odrody zemiakov, je lepšie zvoliť neskoré alebo stredné neskoré odrody.

Uvoľňovací formulár

Tento liek je pomerne koncentrovaná suspenzia, ktorú je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach vo fľašiach, ktorých objem je 1 l.

Chemické zloženie

Hlavnou zložkou jedu proti chrobákovi Colorado zemiakov Prestige je imidacloprid (obsahuje 140 gv jednom litri Prestige), ktorý sa vyznačuje výborným kontaktom a systémovým účinkom.

Okrem toho Súčasťou je aj penzicuron, Jeho množstvo v jednej fľaši je 150 g. Vďaka týmto dvom zložkám rastú hľuzy zemiakov rýchlejšie a sú menej náchylné na vystavenie chrobákovi zemiakov Colorado, ako aj iných patogénov.

Spôsob pôsobenia

Okamžite po vykopaní riadne pripravených hľúz do zeme, časť produktu sa zo zemiakov odstráni na zem, To vám umožní vytvoriť potrebnú ochranu okolo koreňa.

V procese rastu a vývoja mladých hľúz, budú jednotne chránené Prestige z zemiaka Colorado, rovnako ako baktérie a iné škodcovia, ktoré sa vyvíjajú v krajine. Nezabudnite na to rastlina je viac chránená pred chladom a suchom.

Trvanie akcie

Trvanie prístroja Prestige závisí od typu škodcu:

 • z chrobáka zemiakového Colorado chráni rastlinu viac ako 37 dní od okamihu klíčenia;
 • z drôtovcov, ako aj strupov - počas celého rastu a vývoja rastliny;
 • z vošiek, ktoré nesú rôzne vírusy, ktoré sú nebezpečné pre hľuzy - viac ako 39 dní od času klíčenia.

Kompatibilita s inými liekmi

Pred spojením jedu z chrobáka bradavičnatého Colorado Prestige s inými prostriedkami zameranými na ničenie škodlivého hmyzu, burín, chorôb koreňov, ako aj liekov, ktoré môžu stimulovať rast, musia byť testované.

Zvolený produkt je potrebné zmiešať s prístrojom Prestige v rovnakom pomere. Po krátkom čase by sa mala pozrieť na výslednú kvapalinu a skontrolovať, či v nej nie sú žiadne usadeniny, Ak sa to stane, nemali by ste tieto komponenty navzájom kombinovať.

Kedy podať žiadosť?

Hľuzy (takmer celý povrch) nastriekajte bezprostredne pred výsadbou alebo 2-3 týždne predtým. V druhom prípade sa striekané zemiaky vložia do vriec alebo prepraviek a čakajú na vzhľad výhonkov.

V dôsledku toho, že tento nástroj robí zemiaky odolnejší voči poveternostným vplyvom, nie je žiadny rozdiel v tom, v akom čase bude pristátie: v horúcom alebo slabom daždi.

Ako pripraviť riešenie?

Príprava roztoku doma nevyžaduje veľa sily a zručností. Hlavná vec je sledovať jednoduché tipy a triky., Na spracovanie 60 kg koreňa je potrebné vziať 60 ml jedu a zmiešať s 900 ml vody.

Spôsob použitia

Prestige sa musí používať presne podľa pokynov:

 • Pripravte si roztok založený na tom, koľko zemiakov bude zasadených (môžete to skontrolovať vážením hľúz alebo ich meraním vedrom);
 • na plochom povrchu, na ktorý sa naleje zelenina, rozotrite polyetylénový uterák;
 • pripravené hľuzy sprejujte a dobre premiešajte;
 • dať trochu času na schnutie (nie viac ako 2 alebo 3 hodiny);
 • začať výsadbu na zemi.

toxicity

Tento liek patrí do triedy strednej toxicity.

Spracovaná koreňová plodina sa prepravuje na miesto vykládky dobre zabalené v plastových vreciach. Zároveň omusia byť dodržané všetky ochranné opatrenia a bezpečnosť: noste gumové rukavice, župan, obväz na gázu alebo respirátor. Po ukončení výsadby by sa mali všetky veci dobre umyť.

POZOR! V procese pestovania zemiakov je zakázané jesť a piť, aby sa do potravín nedostali škodlivé výpary.

Napriek tomu sa nemusíte báť používať zemiaky pestované týmto spôsobom, pretože liek sa úplne rozpadá a je z neho odstránený po 60 dňoch od času postreku.