MTZ 82 (Bielorusko): popis, špecifikácia, vlastnosti

V záhrade je bežné zvládať úlohy pomocou špeciálnych nástrojov. A to je účinné, ak pozemok obrábanej pôdy nie je príliš veľký. Pri veľkých plochách potrebujete spoľahlivého asistenta, ktorý môže vykonávať mnoho druhov komplexných prác - traktor.

Traktor MTZ 82 je dobrou voľbou, je to model univerzálneho traktora s kolesovým traktorom, ktorý vyrába Minsk Tractor Works od roku 1978. Tento model poľnohospodárskych strojov bol vyvinutý na základe modelu MTZ 50.

Traktor MTZ 82 by mal zvládnuť širokú škálu poľnohospodárskych, komunálnych a dopravných prác. Traktor "Bielorusko" má optimálne vlastnosti, vďaka ktorým je spoločným modelom v poľnohospodárstve.

Viete? Prvý traktor MTZ 82 mimo montážnej linky v roku 1974. Hodnotenia sa ukázali ako pozitívne a výrobcovia traktorov začali zvyšovať objem výroby modelu.

Ako MTZ 82

Traktor MTZ 82 je vybavený stupňovitou manuálnou prevodovkou, ktorá sa vyznačuje konštantným prevodom prevodov so spojkami. Tento model mini traktora má treciu viacplatňovú spojku, ktorá pracuje v oleji, a blokovanie prednej nápravy diferenciálu prednou nápravou.

Od príchodu prvej MTZ 82 uplynulo mnoho rokov. V priebehu rokov sa objavili rôzne modely. V druhom z nich je vytvorený závislý, synchrónny PTO, ktorý umožňuje pracovať s aktívnymi nástrojmi. V tomto prípade má zotrvačník rýchlosť otáčania 1200 ot / min.

Je to dôležité! PTO je jednotka traktora alebo kamiónu, ktorá prenáša rotáciu z motora na upevnenie, aktívny príves alebo iný mechanizmus.
Tento model mini traktora je vybavený hydraulickým objemom s riadiacim valcom v riadiacom systéme riadenia, ako aj dávkovacím čerpadlom. V niektorých verziách je inštalovaný posilňovač riadenia.

Aby bolo možné vyrovnať sa s počasím, zadné a predné okná traktora MTZ 82 sú vybavené stieračmi. Predné sklo má podložku.

Najnovšie verzie MTZ 82 majú kabíny, ktoré spĺňajú normy OESD a zabezpečujú bezpečnosť obsluhy. Vrátane traktora sa začalo vybavovať niekoľko senzorov, ktoré monitorujú banky, čo následne výrazne znižuje riziko prevrátenia. Kabína mini traktora MTZ 82 Bielorusko sa vyznačuje vysokým komfortom, vybaveným vykurovacím systémom a systémom filtrácie vzduchu, ktorý prechádza ventilátormi. Strecha má strešné okno, bočné a zadné okná otvorené. Okrem toho môže byť kabína vybavená vystuženou základňou alebo rámom markízy.

Technické vlastnosti "Bieloruska"

Traktor MTZ 82 má také technické vlastnosti, ktoré mu umožňujú s pomocou pomôcť vykonávať prácu v rôznych klimatických pásmach. Medzi jeho výhody patrí efektívnosť, vysoký výkon, nízke prevádzkové náklady a spoľahlivosť.

Rozmery traktora MTZ 82 sa skladajú z nasledujúcich parametrov:

  • výška - 278 cm;
  • šírka - 197 cm;
  • dĺžka - 385 cm.
Hoci MTZ 82 je mini traktor, jeho rozmery sú priemerné. Vzorec kolesa modelu je štyri až štyri. Výška svetlej výšky je 46,5 cm, dĺžka rázvoru je 237 cm a rozchod kolies je 138,5-185,0 cm.

Rýchlosť na MTZ 82 je možné vyvinúť až na 34,3 km / h. Palivová nádrž "Bielorusko" pojme 130 litrov paliva. Motor tohto modelu traktora má výkon 81 koní so špecifickou spotrebou paliva 220 k / kW za hodinu alebo 162 g / hp. o jednej hodine Prvé modely MTZ 82 sú vybavené dvojvalcovými štvortaktnými vzduchom chladenými motormi. Ich výkon bol 9,6 kW. Moderné modely sú vybavené motormi s priamym vstrekovaním s výkonom 60 kW a krútiacim momentom 298 Nm.

Podľa technických charakteristík je hmotnosť traktora MTZ 82 3,77 tony a jeho nosnosť je 3,2 tony.

Je to dôležité! Správne nastavené brzdy traktora, ich pravé a ľavé komponenty, začnú brzdiť v rovnakom čase, keď stlačíte pedále, blokované západkou.

Príležitosti MTZ 82 v záhrade

Traktor "Belarus" je univerzálny v trakčnej triede 1.4. Tento model je rozšírený v poľnohospodárstve. S jeho pomocou sa vykonávajú rôzne práce na farmách a statkoch, na farmách hospodárskych zvierat, na námestiach, parkoch, záhradách a záhradách, ako aj v niektorých spoločných priestoroch.

MTZ 82 je možné prevádzkovať v akýchkoľvek klimatických podmienkach. S možnosťou inštalovať ďalšie zariadenia na zariadenie "Bielorusko" je multifunkčný asistent na záhrade. S ním si môžete prinesie les, a to aj cez oblasti s kopcami, orat pôdu v záhrade a vykonávať ďalšie druhy spracovania.

Ako rozšíriť možnosti MTZ 82, príslušenstvo traktorov

Môžu byť použité prídavné zariadenia pre traktor MTZ 82, vďaka čomu sa rozširujú možnosti vykonávania rôznych poľnohospodárskych prác, ako je orba, pestovanie a výsadba. Pre traktor môžete použiť zariadenie pre motobloky, kultivátory a sejačky. Je pripevnený k traktoru v takej polohe, že celý náklad ide na kolesá.

Tiahlo MTZ 82 je zariadenie, ktoré slúži na pripevnenie namontovaných, ťahaných a poloosových poľnohospodárskych jednotiek na mini traktor. Závesné zariadenie reguluje pracovnú polohu, zdvíhanie a spúšťanie v prepravnej a pracovnej polohe montovaných a poloosených strojov.

Hlavná časť prídavných zariadení pre traktor MTZ sa montuje priamo na traktor a pracuje buď z vývodového hriadeľa alebo z hydraulického systému traktora. VOM pracujú s takýmto prepojením:

  • kefy pre MTZ - ich funkciou je zametanie;
  • vrták otvorov - vyvŕta otvory s kruhovým prierezom do hĺbky 130 cm;
  • Kosačka - určená na kosenie trávy, kladenie do svahu, kosenie kríkov, prerezávanie stromov;
  • rozmetadlo piesku - ťahané a montované - určené na rozmetávanie pieskových zmesí na vozovkách a cestách.
Z práce hydraulického systému:

  • Výsyp pre traktor - záves určený na čistenie ciest, ulíc a chodníkov z pozostatkov, pieskových nánosov, snehu. Práca hrabaním;
  • nakladač - určený na nakladanie v poľnohospodárstve a stavebníctve, v komunálnom a pomocnom poľnohospodárstve.
Traktor MTZ 82 môže byť tiež použitý na zavesenie mlyna, reťazového rýpadla ETsU-150, prívesu, rýpadla nakladača PE-F-1 B / BM, rotátora šneku, zhŕňača obracačov, vrtuľníka na vetvy a brány. Hmotnosti nevyžadujú komplikované úpravy a zmeny v konštrukcii traktora.

Hlavné úpravy "Bieloruska"

Mini traktor MTZ 82 sa používa na vykonávanie prác so zariadeniami z pohonov vývodových hriadeľov a so stacionárnymi jednotkami. Základná verzia traktora "Belarus-82" má priečny nosník a dva páry výstupov hydraulického systému, mechanické spojenie. Zariadenie traktora MTZ 82 umožňuje jeho použitie spolu s rýpadlami, nakladačmi a buldozérmi.

V priebehu rokov bol model vydaný ako modifikácie: MTZ 82.1, MTZ 82N, MTZ 82T, T 70V / s, MTZ 82K, T 80L a ďalšie. V modifikáciách je mini-traktor zostavený odlišne, je vybavený konzolou s prednými závažiami, lúčom, kyvadlovým prívesným zariadením, dištančným prvkom, ktorý zdvojnásobuje zadné kolesá, zaťažením zadných kolies, hydrofikovaným hákom prívesu synchronizovaným s reverznou prevodovkou.

Viete? Na základe modelu traktora MTZ 82.1 sa vyrába špeciálne strojné zariadenie - traktor MUP 750 a traktor Bielorusko-82MK.

Výhody a nevýhody používania MTZ 82

Traktor "Bielorusko" MTZ 82 má množstvo výhod a nevýhod.

Výhody poľnohospodárskeho stroja sú zrejmé. Náklady na údržbu tejto jednotky sú minimálne. Pre poľnohospodárov je to veľmi dôležitý faktor. Stroj je spoľahlivý, trochu nadradený európskym náprotivkom. Minsk MTZ 82 získal za roky svojej existencie titul „nezničené stroje“, ktoré nie sú ovplyvnené zmenami v teréne, daždi, snehu alebo teplotami.

Traktor sa dá ľahko agregovať s veľkým počtom prídavných zariadení. Je ľahké ho využiť. Pre vodičov je v kabíne zabezpečený maximálny komfort - pokiaľ je to možné pre domácu technológiu tohto druhu. Traktor je ergonomický a spĺňa moderné štandardy.

K dispozícii sú aj nevýhody. Niektorí majitelia na to poukazujú traktor je na veľkých plochách neefektívny - od 80 hektárov. Pri veľkom zaťažení pracuje tretí a šiesty prevodový stupeň zle. Ak sa naftový motor nízkej kvality nenaštartuje, budete musieť vymeniť palivo a nastaviť vstrekovače.

Ak sa vo výfukovej rúre pozoruje nadmerný dym, musíte okamžite znížiť zaťaženie motora. Biely a modrý dym je signálom pre potrebu údržby palivového systému a nastavenia termostatu.

Najznepokojujúcejším znakom je zaklopanie na motor. V tomto prípade musíte okamžite prestať pracovať a urobiť diagnózu. To bude trvať nahradenie zle opotrebované krúžky a puzdrá. Opotrebované diely a piestne krúžky sú tiež nahradené nadmernou spotrebou oleja.

Traktor by mal byť vybraný na základe podnikateľských potrieb - aké oblasti bude spracovávať, zložitosti práce. S funkciami deklarovanými výrobcom sa traktor MTZ 82 chová, mal by byť prevádzkovaný len správne a pravidelne udržiavaný.

Loading...