Môže byť zelený kôpor alebo jeho semená dojčené? Recepty na laktáciu a iné nuansy

Mnohé múmie si dobre uvedomujú, aké dôležité je pozorovať správnu výživu počas dojčenia, pretože aj malá chyba v strave vyvoláva u dieťaťa koliku.

Naši predkovia tiež veľmi dobre vedeli, že v prípade neúspešných pokusov o odstránenie bolesti v brušnej dutine dieťaťa použitie kôpru pri dojčení pomáha zmierniť stav.

Z tohto článku sa dozviete, ako kôň ovplyvňuje laktáciu, čo je užitočné a aké sú kontraindikácie pre jeho použitie. A tiež, ako správne používať túto rastlinu pri dojčení.

Je možné variť semená s HB alebo jesť čerstvé, zelené trávy?

Kôpor je prírodný prostriedok s laktogénnymi vlastnosťami., Pri systematickom používaní je možné zvýšiť úroveň produkcie materského mlieka matky. Aj pri vdychovaní vôní tejto látky sa zvyšuje laktácia. Zároveň neexistujú žiadne negatívne účinky pre mamu aj dieťa.

Jedinou nevýhodou použitia kôpru, vzniká v prípade zneužitia, je potrebné poznamenať prítomnosť ospalosti. Vzhľadom na to, lekári radia, aby sa jesť kôpor ráno, ale piť tinktúru v noci, aby dobre spať.

V prvom mesiaci

V prvých dňoch po narodení sa mama neodporúča používať kôpor alebo kôporovú vodu.

Príjem kôry ošetrovateľskou matkou začína po 10. dni života dieťaťa. To znamená, že príjem kôpru je možný v prvom mesiaci po pôrode.

Novorodenci sa vyznačujú dobrou znášanlivosťou čerstvého kôpru v mama diéte. Vzniká však situácia, v ktorej má neformovaný črevný systém dieťaťa negatívnu reakciu na túto bylinu. V prítomnosti takejto situácie je potrebné použiť v strave sušený fenikel.

Ako užitočná je rastlina pre HB a ako ovplyvňuje dojčenie?

Skúsení lekári to dokázali kôpor zlepšuje dojčenie, zvyšuje množstvo mlieka pre matku a zlepšuje jeho kvalitu, predĺženie celkového termínu dojčenia. Svet pozná pomerne veľký počet receptov na kôpor, ktoré pomáhajú zvýšiť množstvo mlieka. Tradične sa pri ich výrobe používali semená kôpru a jeho greeny.

Samozrejme, kôpor nemá rovnaký prevádzkový vplyv ako drahý liek lekárne, ktorý stimuluje dojčenie. So systematickým priznaním však zaznamenal pozitívny výsledok.

Chemické zloženie

Kôpor je užitočná bylina, ktorá má vysoký obsah:

 • vitamíny skupiny A, B, C, E, PP;
 • vápnik;
 • draslíka;
 • horčík;
 • fosforu;
 • sodné železo;
 • kyselina nikotínová a kyselina listová;
 • karotén;
 • rutina;
 • Anetin.

Táto zložka má vysokú úroveň vlákniny, preto má priaznivý vplyv na fungovanie črevného systému.

Zvláštny význam zelene pri kŕmení dieťaťa je v dôsledku prítomnosti vitamínu K, ktorý u dospelej osoby vykonáva syntézu v tele nezávisle. U dojčiat tento črevný systém ešte nevyrába tento vitamín. Element je potrebný pre novorodencov na rozvoj kostnej hmoty, tvorby krvi.

Aké choroby treba vziať?

Kôň má schopnosť pomáhať nielen pri odstraňovaní určitého počtu patológií, ale aj pri prevencii mnohých ochorení. Použitie kôpor sa odporúča, keď:

 • Alergická reakcia, Alergie sú často charakterizované vyrážkou na koži a svrbením, ktorá pomáha zbaviť sa tinktúry semien kôprom. Tento nástroj pomáha nielen zmierniť zápal, ale aj vyvolať hojenie rán.
 • Anti-kašeľ, Bylina je známa svojou charakteristikou vykašliavania. Použitie odvar z kôprom prispieva k rýchlemu očisteniu dýchacieho systému a uvoľňovanie spúta.
 • Eliminácia a prevencia cystitídy, Tinktúra kôstkových semien má pozoruhodné diuretické vlastnosti.
 • Narušená chuť k jedlu, Použitie v potrave kôprom je kľúčom k dobrej chuti do jedla, pretože vedie proces aktívnej produkcie žalúdočnej šťavy.
 • nadúvanie, Kôň má vlákno, ktoré pomáha očistiť črevný systém a zároveň eliminuje príčiny patológie.
 • Posilnenie imunitného systému, Tráva má posilňujúci účinok celého systému tela. Vzhľadom k tomu, že po pôrode potrebuje ženské telo zotavenie. Dill pôsobí ako cenovo dostupný a nepostrádateľný nástroj. Zvlášť užitočná bylina je vírusová infekcia.
 • Porucha metabolizmu, Pomáha normalizovať tráviaci systém.
 • Prevencia ochorení srdca, Anetínové prvky, ktoré sú súčasťou semien kôprom, sú schopné expandovať cievne a kapilárne systémy. Preto, kôpor je účinný antispasmodic.

kontraindikácie

Mladé matky by si určite mali byť vedomé mnohých kontraindikácií, ktoré má kôpor. Prvky, ktoré sú súčasťou trávy, vykonávajú expanziu cievnych stien, čo je nebezpečné pre ľudí trpiacich hypertenziou.

Ak žena trpí nízkym tlakom, potom musí diétu vylúčiť.

Obmedzenia a bezpečnostné opatrenia

Ak majú matky sklon k alergickým reakciám alebo identifikovať ochorenia žlčníka, je nevyhnutné, aby ste pri používaní tohto lieku boli veľmi opatrní.

Spôsoby použitia a recepty na varenie

Zvýšiť produkciu mlieka počas dojčenia, múmie sa odporúča používať kôpor čaj, Vývar sa ľahko pripravuje. S cieľom získať kôpor čaj, musíte zmiešať jednu polievkovú lyžicu kôpru so pohárom horúcej vody a kryt na chvíľu. Je potrebné používať tinktúru v studenej forme, po častiach po celý deň.

Aby bolo možné zo semien kôpky extrahovať maximálne množstvo užitočných prvkov, je potrebné vykonať mletie činidla. Odvar zo semien kôpru počas dojčenia pomáha nielen systematizovať laktáciu, ale má aj mierny sedatívny a hypnotický účinok.

Recept na laktáciu

 1. 1 polievková lyžica kôpor (semená), fenikel, aníz a senovka grécka sú mleté ​​v miske mixéra alebo mlynčeka na kávu.
 2. Varí sa pohárom horúcej vody a aplikuje sa 30 - 40 minút.

Je potrebné použiť vývar dvakrát denne po dobu pol hodiny pred kŕmením.

Tinktúra proti kolike u dieťaťa

Výskyt koliky u novorodenca je základným krokom vo vývoji gastrointestinálneho systému. Kôň počas dojčenia pomáha zmierniť stav dojčiat a eliminovať nadúvanie.

Ak chcete pripraviť koprovú vodu z koliky, musíte:

 1. Lyžicu suchého semena zmiešajte s horúcou vodou a nechajte 30 minút.
 2. Po ochladení sa zmes prefiltruje, zriedi vriacou vodou a vstrekne do detskej stravy.

Pre imunitu

Aby sa zlepšili imunitné vlastnosti tela, kôpor kôry sa používa vo forme tinktúry.

Pre jeho prípravu, musíte naliať 2 lyžičky kôpru s horúcou tekutinou a trvajú 10-15 minút. Použite túto tinktúru na imunitu, odporúča sa každé ráno nalačno.

Čo iného je dobré piť alebo jesť počas dojčenia?

Spolu s kôprom môžu dojčiace mamičky zahrnúť do stravy vlastnú stravu a množstvo ďalších rastlín, ktoré pomáhajú zvýšiť laktáciu, napríklad:

 • hloh;
 • žihľavy;
 • medovka;
 • harmanček;
 • rasca.

Je potrebné zohľadniť kľúčovú podmienku: Zavedenie každého nového produktu do diéty dojčiacej matky sa vykonáva oddelene s odstupom niekoľkých dní, To je nevyhnutné, aby bolo možné sledovať, ktorá zložka má dieťa alergickú reakciu. Dokonca aj v prípade dostatočného množstva mlieka, môže byť kojenie kôpor voda a kôpor použiť na prevenciu stresu a zápchy.

Loading...