Z rodného Holandska do Ruska: Boroova repa

Repa (repa) sa pestuje všade v našej krajine, dokonca aj na Ďalekom severe, pretože je to nenáročná plodina a je to tiež užitočná a výživná zelenina. Chovatelia dostali obrovské množstvo odrôd a hybridov červenej repy, medzi nimi aj hybrid Boro F1. Tento článok vám povie, čo je hybrid F1 a ako bol získaný, ako sa líši od iných odrôd, aké sú jeho klady a zápory, ako správne rásť, zhromažďovať, skladovať a aké choroby a škodcovia môžu ohroziť a ako ho môžu ohroziť. zvládnuť všetky.

Podrobné charakteristiky a opis odrody

Jedná sa o hybrid strednej sezóny červenej repy s vegetačným obdobím 110-115 dní. Rozeta listov je malá, vzpriamená, dobre vyvinutá. Koreňové plodiny kruhového tvaru s priemerom 8-10 cm, môžu dosiahnuť hmotnosť 110-210 gramov, Dužina repy je jasne červená bez krúžkov, koža je tmavá a hladká. Priemerný výnos odrody je 60-80 ton na hektár.

História chovu

Odroda Boro F1 chovaná z Holandska. Jedná sa o nový hybrid, ktorý je vynikajúci vo svojich charakteristikách pre kultivar repy Pablo F1, ktorý je známy mnohým záhradkárom.

Aký je rozdiel od iných typov buriakov?

Boro F1 repný hybrid je odolnejší voči náhlym zmenám teploty a chorobám. Koreňové plodiny vysokej kvality a vyrovnané, s vysokým obsahom cukrov.

Silné a slabé stránky

dôstojnosť:

 • Hybrid Boro F1 dobre udržiavaný, vhodný na mechanické čistenie.
 • Koreň "Boro" sladká, šťavnatá, má tenkú šupku, dobre čistenú a varenú.
 • Kaštanová farba zeleniny pretrváva aj po varení.
Pomoc! Nevýhodou je malé zrno rastlinného mäsa.

Na čo a kde sa používa?

Hybrid Boro F1 sa odporúča na čerstvé použitie, domáce a priemyselné spracovanie, na zimné skladovanie a je vhodný aj na výrobu potravinárskych farbív.

Návod na pestovanie krok za krokom

Kde a za koľko semien je možné kúpiť?

Náklady na paket semien repy Boro F1 s hmotnosťou 1,0 gramu na trhu v priemere 30-40 rubľov, môžete si ho kúpiť v obchodoch v Moskve zóna trávnik, prvé semená, Yield Garden a ďalšie, av obchodoch Petrohradu Manor, Praktik Garden, Live Lawn a ďalšie.

Čas pristátia

Siatie v otvorenom teréne v polovici mája, Táto odroda repy môže byť zasiata pred zimou - koncom októbra - začiatkom novembra.

Výber umiestnenia

Pri výbere miesta na siatie repy sa berie do úvahy množstvo faktorov. Pozemky nachádzajúce sa v nížinách, ktoré sú zaplavené počas silných dažďov, nie sú pre túto plodinu vhodné. Malo by to byť otvorené, dobre osvetlené miesto. Musíte vedieť, aké plodiny boli pestované v plánovanom pozemku v minulej sezóne.

Lepšie nie je zasiať repu po kapusta, ale potom, čo zemiaky, uhorky, cuketa, tekvice a zelené bude dobrá úroda. "Tolerovať" repy, ak predtým, že na mieste rástla mrkva, hrášok a cibuľu.

Aká by mala byť pôda?

Pre "Borough" podobať ľahké voľné pôdy s normálnou kyslosťou:

 • hlinité;
 • piesčitá hlinka;
 • čierna zem

Ak je pôda príliš ílovitá, piesok pomôže, inak korene rastú vláknité, tvrdé a horké.

Pomoc! Rast veľkého počtu repky, divej šťavy a prasličky znamená okyslenie pôdy. Pestuje sa na týchto pôdach koreňov cukrovej repy bude malý a škaredý tvar. Pridanie vápna a dolomitovej múky do pôdy zníži jej kyslosť.

pristávacia

Semená sú pochované v zemi v hĺbke 2-4 cm vo vzdialenosti 5 až 10 cm od seba, šírka medzi radmi je 25-30 cm.

Je lepšie, aby vzdialenosti medzi rastlinami neboli príliš veľké.inak budú korene veľké, ktoré sa varia dlhšie.

Pracujte lepšie v oblačnom počasí alebo večer. Po zasiatí sa pôda odporúča trochu prevalcovať.

Aby sa zachránil záhradný priestor, často sa používa medzi sadami uhoriek alebo paradajok.

V suchom počasí je pripravený hrebeň zvlhčený hodinu alebo dve pred siatím, v daždivom počasí je vhodné zvlhčovať iba drážky. 3-4 dni po vysiatí je lepšie pôdu uvoľniť hrable, bude poskytovať priateľské výhonky.

teplota

 • Už pri teplote vzduchu 3-4 ° C klíčia semená repy, ale v priebehu mesiaca.
 • Pri 6-7 ° C sa výhonky objavia za 10-15 dní.
 • Keď sa teplota stabilizuje na 15-20 ° C, semená klíčia za týždeň.

Je lepšie zasiať repu, keď je teplota pôdy v hĺbke 6 cm nad 7-8 ° C. Výhonky nestojí mrazy.

zalievanie

Repa nemá rád zamokrenie, vrátane hybridu Boro F1, Mladým sadeniciam sa to nepáči, keď pôda vyschne. Zalievanie je potrebné, v závislosti na poveternostných podmienkach, v suchom lete môže byť 5-6 zalievanie. Mesiac pred zberom sa zastaví zavlažovanie repy.

Top dressing

Hlavné prvky, ktoré sú potrebné na repu:

 • dusík;
 • draslíka;
 • fosfor.

Po nariedení sadeníc sa repa hnojí minerálnymi hnojivami (s dusíkom), po uzavretí vrchov sa aplikujú hnojivá s obsahom fosforečnanu draselného bez použitia dusíka.

V neprítomnosti komplexných minerálnych hnojív sa na pôdu aplikuje popol.ktorý je vopred zmiešaný s kompostom. Na 1m2 plot - 3 šálky popola.

Je to dôležité! Nepoužívajte dusíkaté hnojivá, vyrábajte ich v malých dávkach, aby sa zabránilo zvýšeniu obsahu dusičnanov v koreňoch.

Ostatné opatrovateľské opatrenia

Po vzhľadu prvých listov repy na tenké sadenice. Počas tohto obdobia, až do uzavretia vrcholy, rastliny potrebujú trvalé odplevelenie, uvoľnenie medzi radmi. Je potrebné starostlivo uvoľniť, najmä keď sú plodiny nízke, to sa robí pomocou jednoduchej obyčajnej starej vidlice. Mulčovacie lôžka s rašelinou alebo rezanou trávou pomôžu znížiť množstvo zavlažovania a uvoľňovania.

úrodu

Ťažba "Boro" sa uskutočňuje od júla do septembra, Je dôležité nielen rásť, ale aj správne zbierať.

Pri zbere repy by mali byť koreňové plodiny podkopané lopatou alebo vidličkou a zdvíhané spolu s pôdou. Potom jemne vytiahnite zeleninu na vrcholy alebo si vyberte ruky. Úroda lepšie v suchom počasí a mrazu, pretože aj malý mráz môže zničiť vrcholy koreňových plodín, čo spôsobí, že zelenina nebude vhodná na skladovanie. Po zbere sušenej zeleniny.

Niektoré pravidlá pre sušenie repy:

 • V suchom teplom počasí je lepšie sušiť na posteli dve až štyri hodiny, ale nič viac.
 • Ak sa zber vykonáva v daždivom počasí alebo úrody koreňov sa zbierajú z vlhkej pôdy, potom je lepšie sušiť v dobre vetranom priestore, rozptýliť úrodu v jednej vrstve. Doba schnutia v interiéri je 2-3 dni až týždeň.

Potom, čo bola plodina vykopaná a vysušená na vzduchu, je najprv spracovaná:

 1. Opatrne odstráňte z koreňových plodín kúsky hliny a zeminy.
 2. Rezané dosky, takže malý "chvost" až 1 cm vo veľkosti.Občas vrcholy sú jednoducho odskrutkované rukou, čo je lepšie nerobiť.
 3. Odstráňte bočné korene bez poškodenia samotného koreňa.
 4. Hlavný koreň je trochu orezaný a zanecháva ho až 5-7 cm dlhý.

Po prvom spracovaní plodiny sa odstránia poškodené a zhnité korene a na skladovanie sa ponechajú len silné a nie veľké korene. Veľké plody - viac vláknité, dlhé varené a skladované nie tak dlho.

Zostávajúce po počiatočnom čistení koreňov zeme dokonca pomáhajú pri ich skladovaní. Je potrebné čistiť iba hrudky zeme, ktoré môžu poškodiť susedné plody., a viac drobivé kúsky pôdy a sú sprchované.

skladovanie

Skladujte cukrovú repu v tmavej chladnej miestnosti, napríklad v pivniciach, pivniciach, menej často na balkónoch av chladničke. Mimo areálu sú koreňová zelenina pochované v zákopoch a jamách.

Pozývame vás, aby ste si pozreli video o spôsobe ukladania repy:

Choroby a škodcovia

Je dôležité! Odroda repy Boro sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou voči rôznym nepriaznivým faktorom, ale je tu pravdepodobnosť niektorých chorôb rastlín spôsobených vysokou kyslosťou pôdy.

Možné chyby v koreňovom adresári:

 • chrasta (trhliny a výrastky na ovocí);
 • fomoz (škvrny na listoch);
 • černenie buničiny;
 • Koreň, "čierna noha" (v štádiu sadenice);
 • prázdne miesta v koreňovom adresári.

To všetko sa niekedy môže vyskytnúť kvôli veľkému množstvu dusíka alebo so zvýšenými dávkami hnojenia, takže musíte pôdu správne hnojiť.

Prevencia rôznych problémov

Pšeničné porasty rastúce okolo miesta a zvýšená kyslosť pôdy sa niekedy stávajú príjemným prostredím pre prostredie lariev repných škodcov, ktoré doslova premenia akúkoľvek koreňovú zeleninu na sito.

Ak chcete znížiť počet týchto škodcov repy, musíte pravidelne:

 • vybrať si larvy ručne pri kopaní;
 • používať pasce na zemiakové hľuzy;
 • zničiť pšenicu okolo lokality;
 • aplikovať vápno do pôdy.

Ak je málo burín a pôda bola na jar a na jeseň spracovaná správne, je možné vyhnúť sa napadnutiu škodcami.

Cvikla Boro F1 je chutná a hladká koreňová zeleninaplodné a stabilné voči nepriaznivým faktorom. S kompetentnými agrotechnikami bude hybrid Boro F1 určite potešiť záhradkárov, ktorí si budú môcť v zime zabezpečiť čerstvé plodiny a zásoby.

Na našich webových stránkach nájdete aj informácie o takýchto odrodách repy:

 • Wodan F1;
 • Kestrel F1;
 • mulati;
 • detroit;
 • Bordeaux 237.

Loading...