Opakovane zvyšovať plodiny: aké hnojivá sú potrebné pre zemiaky a ako ich správne aplikovať?

Zemiaky sú spoločnou kultúrou hľuzovitej rodiny. S riadnou kultiváciou dá dobrú úrodu a doplní zásobníky na celú zimu.

Na rozdiel od mnohých iných kultúr, zemiaky majú malý zmysel kŕmiť počas vegetačného obdobia - pretože v tomto čase už nebudú hodnotné látky dostatočne absorbované. Hlavná vec - je vybrať správne hnojivo pre koreň pri výsadbe.

Avšak, nemôžete neustále používať obohatené pôdy, bez dokončenia dôležitých mikroživín. Rok čo rok sa pestuje jeho pozemok, pôda je vyčerpaná a letná rezidencia musí udržiavať výnos použitím hnojiva.

Prečo potrebujete hnojiť zemiaky?

Koreňový systém zemiakov má korene podobné vláknam, ale intenzívny rast zelenej vegetácie a tvorba veľkého počtu hľúz vyžaduje hnojenie do pôdy.

Letní obyvatelia, ktorí dávajú prednosť bez dodatočnej stimulácie rastu, sa môžu pochváliť iba 3 vedcami zemiakov z jednej vysadenej zeminy, zatiaľ čo tí, ktorí používajú hnojivá, získajú výnos od jedného do ôsmich. Zemiaky patria do nočnej košele a milujú výživnú pôdu a kŕmenie.

Prehľad produktov s podrobným návodom na použitie

Zemiaky sú hnojené organickými a minerálnymi prísadami. Rastlina dáva prednosť organickej hmoty: vtáčie trus, hnoj a tiež siderats.

Sideraty sa stali bežnými rastlinnými druhmi, ktoré obsahujú veľa mikroživín, ktoré sú potrebné na pestovanie zemiakov. Zástupcovia takýchto živých krmív sú: stabilný, žihľava, hrach a strukoviny, raž, ovos.

Organické látky

Organické zahŕňa všetky najužitočnejšie pre rast a vzdelávanie hľuzy, Rastlina ľahko asimiluje, a pôda sa stáva úrodnejšou v dôsledku tvorby humusu. Keď sa organické hnojivá rozkladajú v pôde, uvoľňuje sa oxid uhličitý, ktorý je nevyhnutný pre bohatstvo rastlín a zvýšenie tuberóznych vaječníkov. Zvážte, aké sú organické hnojivá.

Popol z dreva

Popol je jedinečný prostriedok. Môžete ju pridať priamo do studní, rovnako ako rozptyl na mieste po zbere na jeseň. Zemiaky radšej rastú v pôde s pH nie vyšším ako 6,0 a popol prispieva k dezoxidácii pôdy a normalizuje pH pôdy.

 • Na jeseň, 120-150 gramov popola by mala byť naliata do jedného štvorcového metra v pôde s prevahou hliny, a potom posypané zeminou. V zemi, kde je viac piesku alebo v rašelinovej oblasti, je lepšie rozptýliť popol na jar v rovnakom množstve.
 • Môžete pridať 1 - 1,5 kg popola priamo do vrecka sadiva zemiakov.
 • Popol sa vloží do pristávacej šachty rýchlosťou 1-1.5 krabíc zápaliek na jeden otvor a zmieša sa so zemou.
 • Pri uzemňovaní radov, môžete pridať jeden box dreveného popola pod každým kríkom.

Kuracie trus

Jedným z najlepších spôsobov kŕmenia je kurací hnoj., Pozemky oplodnené trusom dávajú rastlinám silu rásť, kvitnú, vytvárajú vaječníky.

Vtáčie hnoj je veľmi koncentrované hnojivo av prípade bustingu môže spáliť alebo poškodiť zariadenie. Ale ak využijete myseľ, pomôže to vytvoriť veľkú úrodu. Ľahko sa vstrebáva a do budúcnosti obohacuje pôdu.

Podmienky používania vtáčieho trusu:

 1. Mix hnoja s organickým substrátom. To môže byť jemne nasekané slamy len rašeliny.
 2. Profesionálni záhradníci robia takéto obliekanie na zemi aj na jeseň, ale je to možné 1,5 mesiaca pred vylodením.
 3. Zavedený vrh spúšťa živý proces vylučovania dusíka. Ak pridáte príliš veľa, rastliny budú príliš vysoké, ale nie produktívne.

Kuracie hnoj obsahuje obrovské množstvo fosforečnanu, draslíka, dusíka a vápnika, preto je dôležité dodržiavať dávkovanie.

Vrchná úprava listov

Stimulovať a kŕmiť svoje plodiny cez listy, Vedci ukázali, že listy rastliny produkujú oveľa väčší počet užitočných prvkov ako korene. Pri tomto ošetrení listy veľmi dobre absorbujú horčík, ako aj dusík a síru.

Odporúča sa, aby sa striekanie listov cez pulzátor vykonávalo ráno a večer. So silným teplom, bude práca ísť dole odtok, ako hnojivá sa odparí. Neplavte lístie znovu a znovu. Dodržiavajte pokyny pre doplnky. Pri hnojení listov musí brať do úvahy vplyv veľkého počtu faktorov, ktoré môžu buď zvýšiť jeho účinnosť, alebo dramaticky znížiť jeho pozitívny vplyv na zvyšovanie výnosov a kvalitu výrobkov.

Organicko-minerálne (WMD)

Zvýšený obsah humínových zlúčenín robí krmivo účinným, Tento stimulátor zlepšuje asimiláciu všetkých zavedených prísad zemiakmi, ako aj stopových prvkov obsiahnutých v pôde.

obrie

Obrie je hybridom organického s prídavkom makro - a mikroelementov užitočných pre farbu, rast a tuberizáciu. Uvoľňuje sa v granulách a trvá dlhšie ako bežné prísady.

Hlavné látky nie sú náchylné na vymytie zo zeme, čo umožňuje, aby zariadenie získalo všetky náležitosti počas celého životného cyklu. Obrie neobsahuje žieravé prvky a je úplne šetrné k životnému prostrediu..

Ako používať na kŕmenie pôdy?

Pred výsevom zemiakov, pelety rozptýliť po celom mieste vo výške 120 gramov na meter štvorcový a vykopať pôdu.

Keď sú sadivo zemiakov už vysadené, musíte ho dôkladne zalievať, aby sa obr aktivoval a začal kŕmiť živiny rastliny. Na jeseň podobne. Rozptýlené granulované návnady okolo miesta a kopať.

 1. Na siatie, V diere zaspia trochu, o krabici zápaliek, granulách, zmiešaných so zemou a zemiakoch.
 2. Zriedenie vodou, Asi 60 gramov naleje do 12-litrového vedra s vodou a trvá niekoľko hodín, potom nasiaknuté a napojené už vysadené hľuzy.

minerálne

Tento typ hnojiva je koncentrovaný doplnok, ktorý sa aplikuje buď tesne pred výsadbou alebo v procese. Keď sa do otvoru na výsadbu pridávajú minerálne doplnky, organické hnojivá sa často miešajú alebo sa pridáva malá rašelina zmiešaná so slamou. Tuberiferous potrebujú nielen krmivo, ale aj chrániť pred rôznymi chorobami. Minerálne koncentráty riešia oba problémy.

Je potrebné brať do úvahy typy pôd, do ktorých bude prídavná látka pridaná., Ak je plodný a nie vyčerpaný, potom koncentrát minerálov môže poškodiť rastliny a znížiť výnosy. Medzi najobľúbenejší záhradkárov patrí:

 • dusičnan amónny (približne 1 kg na sto na jar);
 • síran draselný (1,5-2 kg na sto);
 • dvojitý superfosfát (1 kg na sto).

Aké lieky, aby sa pri výsadbe na jar pre dobrú úrodu?

Koreňový systém hľúzovitých rastlín sa nachádza v horných vrstvách pôdy, takže na jar je najlepšie sa kŕmiť v výsadbovom otvore.

O tom, kedy a ako správne hnojiť pôdu pod zemiakmi, prečítajte si tu, a ako hnojiť zemiaky počas výsadby a po nej, je tu povedané.

Záhradníci preferujú organické doplnky alebo ich kombinujú s minerálnymi prvkami., Organické látky majú všetko, čo potrebujete na kŕmenie rastliny. Proces rozkladu na stopové prvky dlhodobo pokračuje v podzemí, čo poskytuje bohaté uvoľňovanie dusíka, draslíka a fosforu. Granule obra sa osvedčili dobre.

Čím lepšie hnojiť pôdu po výsadbe?

Keď si zariadenie zvyklo a dalo prvé zelené výhonky, stáva sa veľmi zraniteľným a vyžaduje hnojivo. Zemiaky musia byť pred dozrievaním hľúz zapustené užitočnými prvkami. Čo znamená lepšie ju nakŕmiť?

Prvý obväz by mal byť založený na organickej. Vhodné pre tento hnoj alebo hnoj. Vrh je koncentrovaný prostriedok a môže spáliť mladú rastlinu., Aby sa tomu zabránilo, pripravia sa vodné roztoky.

rozmery:

 • kurací trus alebo hnoj (2 časti);
 • voda (30 dielov).

Organics nalial vodu trvať dva dni. Zalievanie takéhoto roztoku rastliny pod koreňom je potrebné len na vlhkej pôde. Pre každé puzdro použite 0,7-1 litra roztoku.

Keď sa puky tvoria na kríkoch, môžete ich znovu kŕmiť, Dobrým hnojivom bude zmes popola síranu draselného (4 lyžice popola a 1,5 čajovej lyžičky síranu). Táto zmes sa rozptýli na jeden meter.

Hnojivá budú fungovať skvele, ak ich vložíte do diery pri sadení zemiakov. Skúsení záhradníci sú presvedčení, že počas vegetačného obdobia je zbytočné kŕmiť kríky: živiny sa nebudú absorbovať v dostatočnom množstve.

Počas obdobia kvitnutia je na meter behu rozptýlených 1,5 polievkovej lyžice superfosfátu. Každá aplikácia hnojiva sa vykonáva po daždi alebo zalievaní rastliny.

Skutočnosť, že je lepšie oplodniť zemiaky pri výsadbe v diere a potom, môžete zistiť tu.

Zemiaky hojne ťahajú všetky užitočné prvky zo zeme, Je potrebné doplniť zásoby pôdy pomocou hnojív. Dodržiavanie pravidiel kŕmenia zemiakov a obohatenie vašich stránok minerálmi si môžete vychutnať s vynikajúcimi plodinami a množstvom zemiakových jedál.

Loading...