Čo odlišuje kačicu od drake

Pre chovateľov hydiny je určenie pohlavia stáda kačiek dôležitou úlohou. Bez toho nie je možné plánovať obchodné aktivity v tomto smere. Úloha môže byť komplikovaná tým, že v mnohých kačacích chovoch sú rozdiely medzi kačicami a drakmi navonok veľmi slabé. Našťastie existuje množstvo príznakov, ktoré umožňujú identifikáciu pohlavia kačíc, a to aj v ranom veku.

Štruktúra reprodukčného systému (japonská metóda) t

Táto metóda identifikácie je považovaná za najspoľahlivejšiu a je aplikovateľná tak na nezrelé mladé zvieratá, ako aj na dospelých jedincov - je ťažšie ich aplikovať z dôvodu hmotnosti a aktivity vtáka. Na určenie pohlavia týmto spôsobom by ste mali vykonať nasledujúce kroky:

 • vták je umiestnený do dlane, s bruchom hore;
 • prstami voľnej ruky otvorte žumpu vtáka a otočte ju zo strany chvosta;
 • v drake je špirálovitý penis, v ženskom - plochom raste.
Japonská metóda určovania pohlavia

Podľa vonkajších znakov

Vonkajšie znaky, ktorými sa dá kačica odlíšiť od kačice, sú nasledovné:

 • mužské perie je často zreteľne jasnejšie ako u samíc, ale to nie je charakteristické pre všetky plemená;
 • čelo draka je širšie, masívnejšie, čelná kosť v ňom sa rozširuje vo forme trojuholníka (v samici je lichobežníkové predĺženie);
 • samec má rast na zobáku (toto nie je pozorované u všetkých plemien);
 • v chvoste draka sú perie stočené do kruhu, kačice takýchto pier sú zbavené;
 • krk drakov je dlhší ako krk samíc, okrem toho krk samcov má zvyčajne trs peria;
 • samci sú asi 1,5-2 krát ťažší ako kačice.

Podľa správania

Ďalším spôsobom identifikácie pohlavia stáda kačiek je identifikácia správania a kačiek. Takže, keď sa pohybujú kačacie kŕdle, kačice sa pohybujú vpredu, samci zostávajú pozadu a mierne po stranách. Okrem toho, muži vyniknú v boji s inými mužmi pre prístup k podávaču alebo pre samicu.

Chovatelia hydiny by mali zvážiť zvláštnosti chovu kačíc, ako sú indický bežec, Temp, Kayuga, Bashkir, Mulard, Peking (Star-53) a modrý favorit doma.

Dedinova metóda

Určenie pohlavia hlasom nie je veľmi spoľahlivá metóda. Avšak, často ženy často šarlatánsky, ich šarlatánske sú ostré a hlasné. Drakes robia zvuky oveľa menej často, väčšinou uprednostňujú syčanie, niekedy prepínanie na nízke píšťalky. Metóda určovania pohlavia dedka Existuje ďalšia populárna metóda určovania pohlavia. Pre toto káčatko jemne vezmite labky a spustené hore nohami. Ak sa začne aktívne vypuknúť, verí sa, že toto je drak. Ak ticho visí, predpokladá sa, že je to kačica. Existujú rôzne názory na spoľahlivosť tejto metódy, ale jasne neposkytuje 100% spoľahlivú identifikáciu.

Pri udržiavaní kačíc je veľmi dôležité dodržiavať zásady vyváženej stravy. Prečítajte si, ako správne formulovať diétu pre kačice doma, ako kŕmiť malé kačica, a tiež, ako nezávisle pripraviť kŕmne zmesi pre kačice.

Sexuálna identifikácia kačiat

Odporúča sa určiť pohlavie vtáka skôr, keď je to ešte káčatko. Použite tieto metódy:

 • o štruktúre reprodukčného systému (metóda je opísaná vyššie, môže byť aplikovaná na jednodňové kurčatá a je najspoľahlivejšia);
 • o správaní sa káčatka držaného labkami hore nohami (pozri opis vyššie);
 • o charakteristickom správaní samcov (táto metóda je tiež opísaná vyššie);
 • ultrazvuková metóda - výberom frekvencie ultrazvuku generovaného ultrazvukovým zariadením sa určí, ktorý ultrazvuk sa použije pre samce a pre ktoré samice.
Je veľmi dôležité včas určiť kačacie pohlavie - to umožňuje optimalizovať obsah tejto hydiny, zvýšiť jej produktivitu, plánovať ďalší rozvoj farmy.

Určite vám bude užitočné zistiť, koľko dní kačica sedí na vajciach, aké kačice sú, prečo kačica pláva na vode, a tiež sa zoznámiť s pravidlami chovu divokých kačíc.

Existuje niekoľko spôsobov, ako určiť pohlavie: niektoré z nich sú pomerne spoľahlivé a napriek tomu jednoduché. Treba však pripomenúť, že existujú plemená kačíc, na ktoré nie sú vhodné všetky metódy identifikácie.

Video: rozdiel medzi kačicami a kačicami

Pozrite si video: Karaoke Tundra (Január 2020).

Loading...