Angrešt "Krasnoslavyansky": vlastnosti, výhody a nevýhody

Angrešt - jeden z najbežnejších kríkov v záhrade a prímestských oblastiach. A našťastie existujú odrody, ktoré môžu prinášať veľké výnosy, pričom vyžadujú minimálnu údržbu. Jedným z takých nenáročných, ale vysoko výnosných skorých stredných odrôd je "Krasnoslavyansky", o ktorom povieme neskôr

História chovu

Táto odroda sa narodila vedcom-chovateľom experimentálnej stanice pre ovocie a zeleninu v Leningrade: O. Medvedeva a I. Studenskaya. Krížové druhy Oregon a Avenariussa im podarilo získať úplne novú odrodu, uvedenú v roku 1992 v Štátnom registri plemenných výsledkov.

Charakteristiky kríkov

Krov je stredne hrubý a mierne sa rozprestiera s priemernou hrúbkou výhonkov. Sú nerovnomerne farebné: svetlo hnedé na základni, potom zelené. Špica je silná, po celej svojej dĺžke, výhonok je pokrytý hrubými hrotmi. Púčiky sú hnedé, malé a špicaté. List je pod uhlom k úniku.

Malá veľkosť zelených listov okrúhleho tvaru môže byť matná alebo má slabý lesk. Na zadnej strane listu je dospievajúci, nie je žiadna pubescencia na vrchole Kvety Krasnoslavyansk egreše sú strednej veľkosti a majú tvar zvončeka. Kefy môžu byť jedno a dvojkveté. Farba kvetov je svetložltá.

Prečítajte si aj o najobľúbenejších a bezšvových odrôd egrešov; odrody "Commander", "Kolobok", "Grushenka".

Charakteristické bobule

Bobule tejto odrody nemôžu potešiť svojich majiteľov. Plody sú pomerne veľké, ich priemerná hmotnosť môže dosiahnuť 6 gramov. Zrelé bobule - tmavo červené a veľmi aromatické, s jemnou sladkokyslou chuťou. Má vysoké chuťové vlastnosti: z 5 možných loptičiek ju ochutnávači hodnotili 4,9, Bobule môžu byť obe okrúhle a mierne predĺžené. Zhora sú pokryté hustou pubescenciou.

Požiadavky na osvetlenie a pôdu

Bush láska svetla, Vysoké výnosy by sa mali očakávať len na dobre oplodnenej pôde s dostatočným slnečným žiarením. Pre tento ker vhodný pôdy takmer všetkých typov. Pravidelné používanie organických a minerálnych hnojív vám umožní získať vysoký výnos aj na piesočnatej pôde.

egreše netoleruje kyslé, vysoko podzolizované pôdy a pozemky s vysoká hladina vody (menej ako 1,5 m od povrchu). Nadmerná vlhkosť vedie k smrti výhonkov kvôli ich zmrazeniu. Koreňový systém s vysokým stavom podzemnej vody je náchylný na namáčanie, čo znamená zničenie kríka.

Prečítajte si tabuľku významu kyslosti pôdy pre záhradné a záhradné plodiny, a tiež naučiť, ako určiť kyslosť pôdy v oblasti a dezoxidovať pôdu.

Kyslá pôda pre tento krík by mala byť vápno v dvoch stupňoch - pred a po výsadbe.

Časová a pristávacia schéma

Optimálny čas na výsadbu "Krasnoslavyanskogo" egreše - začiatkom jesene, Jeho sadenice môžu byť zasadené až do polovice októbra. Vzhľadom k tomu, kríky tejto odrody majú priemernú veľkosť, potom pri výsadbe medzi nimi jeden by mal sledovať vzdialenosť najmenej dva metre. Sadenice sú zasadené 5-7 centimetrov hlbšie, než rástli v detskej izbe, na svetlých pôdach sa hĺbka zvyšuje na 8-10 centimetrov. Hĺbka jamky je v priemere 45 cm, je dôležité, aby sa koreň sadeníc udržiaval na voľnom priestranstve čo možno najmenšie, aby nebol zvetraný a nevyschol.

Ďalšie informácie o vlastnostiach výsadby a starostlivosti o egreše v záhrade.

Pred výsadbou odrežte všetky suché a poškodené korene a opatrne ich narovnajte. Pôda okolo kríkov sa pošliapala a eliminovala možné medzery v priestore medzi koreňmi.

Je to dôležité! Nemôžete pestovať kríky v blízkosti plodín ovocia a kameňa. To nepriaznivo ovplyvňuje výťažok egrešov.

Zalievanie sadeníc vykonávané vo výške jedného vedra vody v piatich kríkoch.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Táto odroda vykazuje dobrú odolnosť voči rôznym škodcom a chorobám, najmä proti múčnatke. "Krasnoslavyansky" a výskyt antracnosy a bielych škvŕn je mierne ovplyvnený.

Aby sa predišlo rozvoju chorôb a poškodeniu kríkov u hlavných škodcov (vošiek egrešový, moth a moth), je racionálne vykonávať potrebné t preventívne opatrenia: zbierať spadané lístie, riediť Bush, uvoľniť pôdu, neprepúšťať, nie sú presýtené pôdy dusíkatými hnojivami.

Odolnosť voči suchu a zimná odolnosť

Rastlina je dosť vytrvalá. V chladnom období, najnižšia možná teplota, ktorá môže vydržať - 36,8 stupňov pod nulou. V lete teplo bush tiež nepotrebuje pravidelné dodatočné zavlažovanie.

Viete? Doslovný preklad slova "goosebrry" (angrešt) z angličtiny znamená "husacie bobule".

Podmienky dozrievania

Bobule "Krasnoslavyansky" dozrievajú spolu koncom júla a začiatkom augusta. Odroda sa vzťahuje na odrody strednej sezóny. Prvá úroda je pripravená na zber dva roky po výsadbe. Samozrejme, že bude dosť skromný. Egreš dosahuje svoj špičkový bod úrody o osem rokov neskôr. Po tomto veku začína klesať.

Je to dôležité! Dospelé a zahustené kríky potrebujú povinné omladzovacie prerezávanie. Úplné odstránenie starých výhonkov môže významne predĺžiť produktívny vek rastliny.

produktivita

Odroda je vysoko produktívna. Úroda z dospelého kríka môže dosiahnuť šesť kilogramov, V prvých rokoch sa mladá rastlina bude môcť zbierať nie viac ako dva alebo tri kilogramy bobúľ.

prepraviteľnosť

Angreštové plody na prepravu sa musia zbierať v drevenej alebo plastovej nádobe. Zrelé plody sa zbierajú v objeme maximálne 2 litre, nazelenalé - až päť litrov. Ak sú tieto podmienky splnené, bobule nestráca svoju prezentáciu počas prepravy.

Angrešt Použitie

Bobule Krasnoslavyansk egreše možno použiť, aby sa vynikajúce a voňavé kompóty, džemy a džem, Okrem toho sú výbornou náplňou pre všetky druhy pečenia. Tieto plody sa tiež používajú ako aromatická zložka na varenie. omáčky na mäso a rybie pokrmy.

Prečítajte si aj o prínosoch a nebezpečenstvách egrešov, ako aj o spôsoboch zberu egrešov na zimu.

Sušené ovocie egreše môže úplne nahradiť obľúbené hrozienka mnohí.

Výhody a nevýhody odrôd

Hlavné výhody:

  • imunitu voči chorobám;
  • vysoké výťažky;
  • skorý vzhľad ovocia;
  • nenáročná starostlivosť;
  • dobrá prenosnosť;
  • vysoká chuť a atraktívny vzhľad bobúľ.

Viete? Existuje verzia, ktorá Bersenevskaya Embankment v Moskve vďačí za svoj názov egrešu, ktorý bol predtým nazývaný "Bersen", Vedľa tohto miesta sa údajne nachádzal angreštový sad.

Hlavnými nevýhodami sú:

  • vysoké výhonky špice;
  • rýchle uvoľňovanie zrelých bobúľ

"Krasnoslavyansky" egreše je zaslúžene populárny medzi záhradkármi. Nevyžaduje špeciálne opatrenia pre starostlivosť, zimu-mrazuvzdorný a má vysoký výťažok a precocity. Vďaka správnemu poľnohospodárstvu je tento ker schopný dlhodobo potešiť neuveriteľne chutnými, šťavnatými a voňavými plodmi.

Loading...