Ako aplikovať "Trichoderma veride", hlavné výhody a nevýhody biologického produktu

Každý záhradník alebo záhradník sa snaží poskytnúť svojim rastlinám všetko potrebné pre jeho rast a živobytie. Pomocou rôznych tabuliek na výpočet zavlažovania a živín nie je vždy možné pochopiť, čo v súčasnosti chýba. Chemický priemysel sa s touto úlohou vyrovnal a vytvoril drogy, ako napríklad Trichoderma Veride, ktoré sú za pomoci prospešnej mykorhízy (symbióza koreňa rastlín a húb) schopné chrániť sa pred chorobami a zaplniť nedostatok akýchkoľvek prvkov v sadenici.

"Trichoderma Veride": opis liečiva

Tento biologický produkt s pomocou najmenších húb, ktoré sú užitočné pre záhradnícke plodiny, chráni rastliny pred patogénmi rôznych patogénov. Používa sa na:

 • zelenina;
 • ovocie a bobuľoviny;
 • farby.
"Trichoderma Veride" je bezpečný pre ľudí, teplokrvných cicavcov, včiel, rýb, po použití pre uhorky, paradajky, jahody a iné plodiny, sa nezhromažďuje v pôde a rastlinách. Nemá vplyv na chuť rastlín a nezanecháva zápach.

Viete? Zemiaky dobre tolerovať okolie s melón, kapusta, kukurica, hrášok, fazuľa, chren, baklažán, cibuľa, mrkva, šalát, kôpor. Ale vedľa tekvica, paradajky, uhorky, slnečnice, maliny, čerešne, jablká a zeler je lepšie, aby rastliny.

Účinná látka a princíp účinku lieku

Kľúčovou zložkou liečiva je hmotnosť spór-mycelia huby rodu Trichoderma viride z oddelenia Ascomycota, čeľade Hypocreaceae. Priaznivý účinok na rastlinu má tiež zložky, ktoré sa objavujú v procese metabolizmu. Počas progresie vytvára huba rôzne antibiotiká, ktoré deštruktívne pôsobia na fytopatogény, ako aj stopové prvky, ktoré pozitívne ovplyvňujú vývoj rastliny.

Liek "Trichoderma veride" ovplyvňuje rastliny nasledovne:

 1. Vylučuje enzýmy a bioaktívne látky, ktoré inhibujú životne dôležitú aktivitu škodlivých mikroorganizmov a blokujú ich reprodukciu.
 2. Uvoľňuje uhlík.
 3. Pôdu hnojí dusíkatými, fosforovými, draselnými zlúčeninami získanými z organických častíc.
 4. Zlepšuje imunitu zeleninového záhradníctva, má pozitívny vplyv na rast a odolnosť voči chorobám.

"Trichoderma Veride": návod na použitie

Dávky lieku "Trichoderma veideau" pre každú kultúru sú predpísané v návode na použitie. Roztok je potrebné pripraviť len pred ošetrením. Ak to chcete urobiť, rozrieďte uvedené množstvo lieku v určitom množstve vody za stáleho miešania, pridajte toľko vody, aby ste skončili s 10 litrami roztoku.

Je to dôležité! Spôsob ošetrenia semien sa vyberá v závislosti od ochorenia, ktoré sa musí riešiť.

Semená a výsadba

Keď, v ktorej fáze, použiť "Trichoderma Veride", každý rozhodne individuálne, ale skúsení záhradníci-záhradníci odporúčajú začať ovplyvňovať drogy na budúce rastliny, keď sú ešte vo fáze semien alebo sadeníc. Za týmto účelom:

 1. V predvečer výsadby umiestnite semená na 5 minút do roztoku činidla (2%).
 2. Pred umiestnením do otvoreného terénu sa sadenice ponoria do reči, ktorá sa skladá z pôdy a humusu (2: 1), 5 g prípravku a 5 litrov vody.
 3. Pred začiatkom výsadby umiestnite roztok alebo prášok priamo do jamiek alebo drážok.

Je to dôležité! Je zakázané vyrábať roztok lieku na báze chlórovanej vody.

Postrekovacie zariadenia

Rastliny sa postriekajú roztokom „Trichoderma Veride“, akonáhle sa objavia dva pravé listy, a výrobca tvrdí, že Trichodermín zabráni vzniku patogénov. Opakujte postup každých 14-21 dní.

Rastliny by mali byť spracované ráno alebo po západe slnka, počasie by malo byť suché a bezvetrie. Najlepšia možnosť je, keď už dážď prešiel, ale stále je zatiahnutý a teplota je 18 stupňov a viac.

Frekvencia liečby sa môže líšiť v závislosti od závažnosti ochorenia a dosahovať 4-5 krát každých 7 dní.

Polievanie "Trichoderma Veride"

"Trichoderm Veride" môžete pridať na zalievanie každej záhradnej plodiny v množstve 100 ml na 10-15 l alebo 30 g na rovnaké množstvo vody. Správne použitie liečiva vedie k zvýšeniu výťažku o 20-30%.

Výhody použitia biologického produktu "Trichoderma Veride"

Existuje niekoľko dôležitých dôvodov na získanie:

 • neškodné pre ľudí, zvieratá a hmyz, ktoré opylujú rastliny;
 • bezpečné pre životné prostredie;
 • neakumuluje sa v jedlých častiach rastlinných alebo ovocných plodín;
 • priaznivo ovplyvňuje výnos, zachováva kvalitu a kvalitu ovocia;
 • môže byť použitý spolu s mnohými ďalšími liekmi;
 • jeho účinnosť nezávisí od typu pôdy;
 • minimalizuje vystavenie ľudí;
 • výsledok trvá asi mesiac.

Viete? Bohaté zalievanie ako reďkovky, šalát, kôpor, kapusta, uhorky, cuketa a tekvica. Repa, mrkva, reďkovky a paradajky preferujú miernu vlhkosť.

Bezpečnostné opatrenia pri práci s drogou

Ako pri všetkých ostatných liekoch, aj pri Trichoderma veride musíte pri práci s ním dodržiavať určité pravidlá:

 1. Počas spracovania rastlín v akomkoľvek štádiu by ste mali používať špeciálne oblečenie a rukavice.
 2. Po ukončení procedúry by sa tvár a ruky mali umývať pod tlakom mydlom.
 3. Nádrže, v ktorých bol roztok pripravený, dezinfikovaný.

Skladovacie podmienky a trvanlivosť

Zabalený výrobok sa uchováva na chladnom mieste. Roztok liečiva sa môže skladovať pri teplote + 4 až 6 ° C dlhšie ako 60 dní.

Liek si zachováva svoje vlastnosti po dobu 24 mesiacov od dátumu výroby pri teplote od -30 do +25 ° C. Po tomto období je zakázané používať "Trichoderm veride".

Loading...