Traktor "Kirovets" K-700: popis, modifikácie, vlastnosti

Traktor K-700 je živým príkladom sovietskych poľnohospodárskych strojov. Traktor bol vyrobený takmer pol storočia a je stále v poľnohospodárstve. V tomto článku sa dozviete o možnostiach traktora Kirovets K-700 s podrobným popisom jeho technických vlastností, výhodami a nevýhodami stroja a mnohými ďalšími funkciami.

Kirovets K-700: popisy a modifikácie

Traktor "Kirovets" K-700 - unikátny kolesový poľnohospodársky traktor trakcie piatej triedy. Prvé autá začali vyrábať v roku 1969. V budúcnosti sa táto technika tešila veľkému úspechu v celom Sovietskom zväze. Traktor K-700 má vysokú priepustnosť. Multifunkčný stroj dnes môže vykonávať všetky druhy poľnohospodárskych prác.

Viete? Počas sovietskych časov mohli byť všetky ťažké zariadenia použité pre potreby armády. Traktor K-700 mal vysokú nosnosť, ktorá mu umožnila prispôsobiť sa každému pripojenému a ťažnému zariadeniu. V prípade vojny sa predpokladalo, že traktor bude hrať úlohu silného delostrelecký ťahač.

Preskúmanie úprav:

 • K-700 - základný model (prvé vydanie).
 • Na základe traktora Kirovets K-700 bol vytvorený výkonnejší rad strojov. K-701 s priemerom kolesa 1730 mm.
 • K-700A - ďalší model, štandardizovaný s K-701; Séria motorov YAMZ-238ND3.
 • K-701M - model s dvoma nápravami, motor YMZ 8423.10, s kapacitou 335 k Traktor má 6 kolies.
 • K-702 - Zosilnený model pre priemyselné použitie. Na základe tejto úpravy sa montujú nakladače, stierače, buldozéry a valce.
 • K-703 - nasledujúci priemyselný model s reverzným ovládaním. Tento traktor je pružnejší a pohodlnejší na jazdu.
 • K-703MT - model "Kirovtsa" s výsuvným zariadením na zavesenie, nosnosť 18 ton Tento traktor dostal nové vylepšené kolesá. Ak má niekto záujem o to, koľko K-703MT koleso váži od "Kirovtsy", objasnime - jeho hmotnosť je 450 kg.

Príležitosti traktora, ako používať K-700 K-700 v poľnohospodárskych prácach

Traktor K-700 je veľmi odolný stroj, diely sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. Odolná oceľ poskytuje dobrú životnosť. Tento stroj je schopný 2-3 krát zvýšiť účinnosť poľnohospodárskej práce v porovnaní s inými modelmi. Stroj je prispôsobený rôznym klimatickým podmienkam a je používaný po celý rok. Kirovets K-700 má výkon motora 220 konských síl.

K-700 bol úspešne použitý vo všetkých oblastiach národného hospodárstva ZSSR. Traktor K-700 a všetkých šesť jeho modifikácií získali vedúce postavenie v oblasti poľnohospodárstva. A dnes, kolesový traktor úspešne vykonáva rôzne poľnohospodárske, zemné, cestné stavebné a ďalšie úlohy. Stroj pluhuje a uvoľňuje, kultivuje pôdu, vytvára disky, zadržiava sneh a výsadbu, v kombinácii s rôznymi jednotkami sa traktor mení na poľnohospodársky stroj so širokým profilom pôsobenia. Namontované, polomontované a uchopovacie jednotky úspešne dopĺňajú traktor pre širokú škálu prác.

Technické vlastnosti traktora K-700

Zvážte základné parametre traktora Kirovets K-700, ako aj jeho technické vlastnosti.

Svetlá výška traktor K-700 je 440 mm, rozchod - 2115 mm.

Palivová nádrž Traktor má 450 litrov.

Ďalej sa zameriame na rýchlosť auta:

 • pri pohybe vpred vyvinie traktor rýchlosť 2,9 - 44,8 km / h;
 • pri pohybe späť "Kirovets" zrýchľuje z 5,1 na 24,3 km / h.
Minimálny rozsah otáčania (na stope vonkajšieho kolesa) je 7200 mm.

Celkové rozmery traktora K-700:

 • Dĺžka - 8400 mm;
 • Šírka - 2530 mm;
 • Výška (pri kabíne) - 3950 mm;
 • Výška (cez výfukovú rúru) - 3225 mm;
 • Hmotnosť - 12,8 ton
Mechanizmus upevnenia:
 • Čerpadlá - prevodovka KSH-46U pravotočivej a ľavotočivej;
 • Generátor - ventilovo-cievkový ventil;
 • Nosnosť traktora je 2000 kg;
 • Typ mechanizmu na zavesenie - odnímateľná konzola na zavesenie.

Pre porovnanie, máme na pamäti modely Kirovets K-701, K-700A a ich technické vlastnosti. Na traktore K-701 inštalovaný vznetový motor YMZ-240BM2. Dvojmiestna kabína traktora K-701 sa vyznačuje vysokokvalitným mechanizmom vykurovania a vetrania a poskytuje vodičovi optimálne pracovné podmienky. Stroj obsahuje systém výberu výkonu, reverzné ovládanie, mechanizmus zdvojenia kolies. K-700A - vylepšená verzia modelu K-700 a základný model pre vytvorenie traktorov K-701 a K-702.

Medzi traktormi K-700A a K-700 K-700 existuje niekoľko zásadných rozdielov. Vďaka zosilneniu predných polorámcov bolo možné inštalovať motor. Báza a meradlo K-700A sa zvýšili. Boli aktualizované miesta. Realizovaná tuhá montáž prednej a zadnej nápravy. Radiálne pneumatiky boli inštalované. Zmenilo sa umiestnenie tankov, vynásobil ich počet, ako aj zvýšené objemy plnenia. Napriek tomu, že úpravy traktora Kirovets K-701 majú zlepšené technické vlastnosti, Základný model K-700 je takmer taký dobrý ako je.

Vlastnosti zariadenia K-700

Na základnej modifikácii K-700 nie je spojka. V hydraulickom systéme prevodovky je pokles tlaku zabezpečený odtokovým pedálom. Manuálna prevodovka má 16 predných rýchlostí a 8 späť. Traktor má 4 režimy riadenia prevodovky. Štyri prevody sú hydraulické, dve sú neutrálne. K prevodovke dochádza bez straty výkonu. Neutrálne prevody sú tiež veľmi dôležité. Druhý neutrál uzatvára prietok, prvý neutrál navyše spomaľuje hnací hriadeľ.

Rám traktora pozostáva z dvoch častí (polovičné rámy) a je v strede kombinovaný pántovým mechanizmom. Systém zavesenia pozostáva zo štyroch hnacích kolies. Kolesá by mali byť jednovrstvové, bezdiskové. Kolesá K-700 majú veľkosť pneumatiky 23,1 / 18-26 palcov.

Systém otáčania traktora K-700 - toto je druh mechanizmu s pántmi. Rám pozostáva z dvoch dvojčinných hydraulických valcov. Na ovládanie otočného mechanizmu traktora sa používa volant s ozubeným prevodom a generátorom cievky. Bubnové brzdy všetkých kolies traktora. Hmotnosť kolesa K-700 je asi 300-400 kg.

V traktore sú upevnené rovnomerné jednosmerné obvody ("-" a "+") a chladič typu 6STM-128. Systém dodávky paliva K-700 sa skladá z jemných a hrubých čističov palivových filtrov, palivových nádrží, kohútika, vysokotlakového čerpadla, prídavnej palivovej nádrže a núteného uzatváracieho ventilu motora. Špecifická spotreba paliva traktora K-700 je 266 g / kW za hodinu.

Kabína Kirovts sa nevyznačuje prítomnosťou najnovších dizajnov, ale pre svoju dobu je to progresívny a pokročilý model, ktorý má nepreniknuteľnú celoocelovú kabínu s tlmičmi nárazov. Kabína je priestranná a pohodlná, ale vozidlo obsluhuje jedna osoba. Pohodlný pobyt v kabíne zabezpečuje systém vykurovania a chladenia, ventilácia a tepelná izolácia.

Zvážte aj objemy prečerpania traktora: palivová nádrž - 450 l; chladiaci systém - 63 l; systém mazania motora - 32 litrov; hydraulický systém prevodovky - 25 l; nádrž na pitnú vodu - 4 l.

Ako začať traktor "Kirovets" K-700

Potom sa dozviete, ako spustiť traktor K-700 K-700. Zvážte proces prípravy a štartovania motora, ako aj vlastnosti jeho uvedenia do prevádzky v zime.

Ako spustiť motor traktora

Kirovets je vybavený štvortaktným osemvalcovým motorom radu YaMZ-238NM. Z vlastností elektrárne si môžete vybrať dvojúrovňovú schému čistenia vzduchu.

Je to dôležité! Pred naštartovaním motora sa uistite, že je radiaca páka v neutrálnej polohe.

To znamená, pokračujte v štartovaní motora K-700:

 1. Odstráňte ľavý uzáver palivovej nádrže.
 2. Naplňte nádrž motorovou naftou.
 3. Odvzdušňovací systém s ručným čerpadlom po dobu 3-4 minút.
 4. Zapnite spínač hmoty (kontrolka by mala blikať zeleno).
 5. Ďalej je potrebné načerpať mazací mechanizmus motora K-700 na tlak 0,15 MPa (1,5 kgf / cm²). Kliknite na tlačidlo štartéra štartéra.
 6. Zapnite a prepnite spínač zapnutím štartéra (zariadenie, ktoré slúži ako mechanický štart).
 7. Po naštartovaní motora uvoľnite tlačidlo "štart".

Ak sa motor nenaštartuje, štart sa môže opakovať po 2-3 minútach. Ak po opakovaných pokusoch motor stále nefunguje, je potrebné nájsť a opraviť problém.

Je to dôležité! Doba zastavenia elektrického motora traktora K-700 K-700 nesmie prekročiť 3 minúty. Dlhší chod motora môže spôsobiť prehriatie a zlyhanie jednotky.

Štartovanie motora v zime

Najprv musíme skontrolovať stav strojov. Na tento účel je potrebné vyčistiť horák z uhlíka, umyť vykurovací kotol traktora a pripojiť motor kompresora k okruhu (12 V).

V zime sa spúšťa motor K-700 K-700 v nasledujúcom poradí:

 1. Pripojte vodič "+" k elektromotoru a pripojte kábel "-" k skrini.
 2. Otvorte zátku vykurovacieho kotla a vyhoďte vyhoreté palivo.
 3. Zatvorte zástrčku a vypnite kohútik.
 4. Pripravte vodu na naplnenie mechanizmu.
 5. Otvorte ventil preplňovača a výfukového kotla.
 6. Otvorte palivový ventil individuálneho vykurovacieho mechanizmu.
 7. Po dobu 1-2 minút zapnite žeraviacu sviečku.
 8. Na naštartovanie motora nastavte prepínač na 2 sekundy do polohy „štart“ a jemne ho presuňte do polohy „práca“.

Viete? Traktor K-700 je vybavený vlastným systémom studený štart (mechanizmus predhrievanie). Táto funkcia uľahčuje štartovanie motora v náročných poveternostných podmienkach. Budete môcť Žiadny problém dostať techniku aj keď teplota vzduchu klesne pod 40 stupňov pod nulu.

Výhody a nevýhody K-700 K-700

Na základe vlastností modelu K-700 Možno konštatovať výhody a nevýhody traktora. Veľkou výhodou traktora K-700 je nepochybne dostupnosť náhradných dielov, ako aj relatívna jednoduchosť montáže a demontáže. V tomto ohľade je táto technika veľmi výhodná v prevádzke. Okrem toho, vysoká popularita K-700 K-700 je spôsobená relatívne nízkou cenou. Traktor je prispôsobený rôznym klimatickým podmienkam. Dieselový motor K-700 je výkonný. Vďaka svojej spoľahlivosti tieto stroje stále úspešne pôsobia v poľnohospodárskych oblastiach Ukrajiny a Ruska.

K-700 však má závažné štrukturálne nedostatky. Počas poľnohospodárskej práce je úrodná pôdna vrstva zničená. Dôvodom je veľká váha auta.

Motor traktora je podopretý na prednej polovici rámu. Trakčná jednotka je veľmi masívna. Preto, ak je vozidlo bez prívesu, vedie to k problému vyvažovania. Pri otáčaní sa môže traktor prevrátiť.

Viete? Ak sa traktor K-700 obrátil, takmer vždy viedol k smrti vodiča. Táto nevýhoda "Kirovtsa" bola odstránená v novšej verzii traktora K-744. Špecialisti boli výrazne vylepšené a aktualizované kabíny. Vydanie K-700 bolo zastavené 1. februára 2002.

Na základe modelu K-700 sa stále vyrába mnoho automobilov. Traktor je žiadaný nielen v poľnohospodárstve, ale aj v iných priemyselných odvetviach. To opäť dokazuje trvanlivosť a spoľahlivosť tejto technológie.

Loading...