Výťažky hrozna sa strojnásobili

Z jedného hektára vinice sa teraz zberá v priemere 100 centov hrozna. Ešte pred nezávislosťou Ukrajiny, toto číslo bolo 3 krát menšie - v rozsahu 30 c / g. Uviedol to Viktor Kostenko, vedúci oddelenia pre rozvoj záhradníctva, vinohradníctva a vinárstva ministerstva poľnohospodárstva Ministerstva poľnohospodárskej politiky a politiky, počas rozhovoru na jednom z televíznych kanálov. "Na Ukrajine, obrovský potenciál pre výrobu vysoko kvalitných vín. Pôda pre pestovanie hrozna je starostlivo vybraná, teraz ich plocha kolíše v rámci 45 000 hektárov. V súčasnosti zbierame oveľa viac plodín vďaka zavedeniu najmodernejších technológií vo vinohradoch, vysoko kvalitného materiálu na výsadbu a opatrnosti. za ním. “ t Podľa neho na Ukrajine je zemepisne bohatá zem pre zvýšenie plochy pre 300.000 hektárov hrozna. Táto kapacita má potenciál byť odôvodnená, pretože dopyt po vysoko kvalitných vínach vo svete je pomerne veľký.

„Našim kľúčovým označením vo vinárskom odvetví je rozvoj a pomoc malým a stredným výrobcom. Ich výrobky môžu byť jedinečné a môžu využívať obrovský dopyt na západných trhoch. , a tam sú ľudia, ktorí sú dobre vyznajú v tomto prípade, "- komentoval Kostenko.

Ako súčasť štátnej podpory poľnohospodárov v roku 2017, čo predstavuje 540 miliárd UAH, 75 miliónov hrivien sa berie do úvahy na pomoc pestovateľov, záhradníkov a pestovateľov chmeľu. "Aktívne podporujeme nábor do vinohradníckej pobočky. Jedným z vážnych rozhodnutí bolo zrušenie ročného poplatku vo výške 500 000 UAH za právo predávať vlastné vinárske výrobky. Týka sa to výrobcov, ktorí vyrábajú vinárske výrobky a medové nápoje z osobných materiálov." Na druhej strane je pre malých a stredných vinárov stále dosť ťažké prejsť procesom získania licencie na dlhú dobu, pričom sme sa chopili iniciatívy na vyriešenie tohto problému na legislatívnej úrovni, “dodal Kostenk. o.

Loading...