Sivá hniloba

Maliny sú živou kultúrou ako zemiaky s paradajkami. Preto je vystavený rôznym vírusom, baktériám a hmyzu, ktoré môžu týmto rastlinám výrazne poškodiť. Je lepšie si všimnúť a zabrániť rozvoju ochorenia v čase, než čakať, kým prejde sám. Niektorí škodcovia a choroby môžu viesť k zničeniu kríkov, čo pre vás bude veľmi nepríjemným prekvapením.

Čítajte Viac

Je bezpečné povedať, že každý človek má izbové rastliny v dome, ale obyvatelia našej krajiny majú špeciálnu lásku pre pelargónie. Viete? Domáce pelargónie sa tiež nazýva "pelargonium". Hlavné škodcovia pelargónie Geranium, ako každá iná rastlina, má mnoho nepriateľov. Rôzne choroby a škodcovia môžu spôsobiť vážne poškodenie pelargónie.

Čítajte Viac

Chubushnik je rastlina patriaca do čeľade Hortensia. Tento buš s krásnymi bielymi kvetmi a sladkou arómou môže byť zamenený s jazmínom. Tento článok je o tom, prečo stojí za to sadiť záhradný jazmín a ako to urobiť. Zoberieme do úvahy aj náležitú starostlivosť o ne a druhy rozmnožovania rastlín a ročné obdobie, kedy sa oplatí zasadiť pincečnatú tvár.

Čítajte Viac

Host milujú dizajnérov nielen pre veľkolepé krásne listy, ale aj pre nenáročnosť. Dekoratívne listy však veľa riešia. Vytvárajú prekvapivo krásne pozadie pre iné rastliny a kvety samotnej rastliny sú celkom zaujímavé. Viete? Khost pochádza z latinského názvu Hosta a má ďalšie meno - funky.

Čítajte Viac

Gerbera je vytrvalá rastlina čeľade Compositae. Existuje mnoho druhov gerber, ktoré sa vyznačujú farbou, froté a kvetenstvo. Pozrime sa na otázky o tom, koľko gerberov kvitne, ako ich pestovať a starať sa o ne. Najpopulárnejšie odrody gerbera záhrady Dnes je známych 80 odrôd tejto krásnej kvetiny.

Čítajte Viac

Medzi izbovými rastlinami patrí begónia medzi najobľúbenejšie, pretože sa vyznačuje nielen krásnym kvitnutím, ale aj veľmi atraktívnymi listami. Starostlivosť o túto rastlinu si však vyžaduje veľa, takže nižšie budeme diskutovať o najznámejších chorobách begónie a chybách pri jej pestovaní. Problémy s listnatými begóniami kvôli nevhodným podmienkam pestovania a starostlivosti o ne Najčastejšie problémy s rastúcou begóniou sú spôsobené tým, že o kvetinu sa nesprávne staráme.

Čítajte Viac

Tento článok sa zameriava na "kvet samuraja" - chryzantéma. Budeme hovoriť o tom, ako sa starať o chryzantému, ako miluje pôdu a ako často budete potrebovať vodu z rastliny. Zvážte možné škodcov a naučte ich bojovať. Povieme vám, ako dosiahnuť luxusné kvitnutie chryzantém. Viete?

Čítajte Viac

Angrešt je dostatočne odolný voči chorobám a škodcom. Ale on čelí nebezpečným chorobám. Angreštová choroba môže byť liečená náležitou starostlivosťou, prevenciou a včasnou kontrolou. Mierna rosa: ako sa vysporiadať s plesňovým ochorením Veľmi často sa toto plesňové ochorenie objavuje na egreši vo forme bieleho kvetu, ktorý pokrýva plody krovia.

Čítajte Viac

Melón môže byť vystavený rôznym hubovým, bakteriálnym a vírusovým ochoreniam, čo vedie k zníženiu výťažku a kvality ovocia. Rôzne škodcovia, ktorí sa živia miazgou tejto rastliny, tiež spôsobujú menšie poškodenie. Preto je potrebné vedieť o nich. Dnes sa pozrieme na najčastejšie ochorenia melónov a ako ich liečiť, a tiež hovoriť o škodcoch melónov a ako s nimi bojovať.

Čítajte Viac

Dnes, orchidea nie je tak vzácna rastlina v miestnosti kvetinová záhrada. Je však vystavený rôznym chorobám a vyžaduje osobitnú starostlivosť. Bohužiaľ je ťažké nájsť kompletné informácie o udržiavaní kvetu, chorobách orchideí a ich liečbe. Preto sme sa snažili pokryť spoločné problémy a ťažkosti pestovania orchideí.

Čítajte Viac

Prírodné prostredie ostružín, kríkov s krútenými tŕňmi a lahodnými čiernymi plodmi je široké - to je Severná Amerika a Eurázia. Najaktívnejšia šľachtiteľská práca na pestovaní záhradných odrôd černíc bola vykonaná od devätnásteho storočia v Spojených štátoch (viac ako 300 odrôd bolo chovaných). Popularita tejto bobule v našej krajine rastie - rastúci počet záhradkárov začína oceňovať ostružiny pre ňu: sladká a príjemná chuť; terapeutické a nutričné ​​vlastnosti; vysoký výťažok; nenáročnosť a jednoduchosť starostlivosti; slabá náchylnosť k chorobám.

Čítajte Viac

S nástupom leta všetci netrpezlivo čakajú na úrodu jahôd. Jahody sú však náchylné k veľkému počtu chorôb a opatrenia na liečbu je potrebné prijať včas. V opačnom prípade hrozí, že zostane bez pochúťky. Tento článok popisuje najčastejšie choroby rastlín, ich príznaky, metódy liečby a prevencie, ktoré vám pomôžu zachrániť jahody a vychutnať si božskú chuť jeho ovocia.

Čítajte Viac

Kanna je obľúbená rastlina s záhradkármi a záhradkármi s podivnými kvetmi. Stáva sa však, že canna odmieta kvitnúť, hoci sa zdá, že boli vytvorené všetky potrebné podmienky. Odpoveď na otázku, prečo kanóny nekvitnú, sa môže líšiť v každej konkrétnej situácii, ale spoločná vec je vždy v zlej starostlivosti o ne.

Čítajte Viac

Zaujímavý a krásny kvet petúnie, aj keď odolný voči všetkým druhom chorôb a zvyknutý rásť v podmienkach vysokej vlhkosti a tepla, ale my sme v prednej záhrade je skutočný test. Väčšina škodcov a chorôb sa dostanú do záhrady spolu so sadenicami, takže ak chcete pestovať petúniu vo vašej oblasti, mali by ste vedieť niečo o tom, ako sa vysporiadať s rôznymi ochoreniami a parazitmi.

Čítajte Viac

Mandľový - južný pohľadný s nádherným jemným kvitnutím a najcennejším ovocím. Mandľová rastlina je prezentovaná ako vo forme vysokých kríkov a stromov. Mandľové stromy od dávnych čias rástli ľudia a prvá zmienka o mandľách sa našla v textoch starovekých Asýrčanov a Biblie. Jedlo sa však nepoužíva ovocie samotných mandlí, ale iba ich kosti.

Čítajte Viac

Každý z nás by chcel mať na pozemku krásny strom jedle. Tento strom je však dosť rozmarný a podlieha mnohým chorobám. Ak chcete pestovať krásny, vysoký, svieži smrek, musíte dať veľa úsilia. Najdôležitejšia vec je správna starostlivosť. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, čo môže byť spôsobené chorobami a chorobami lesnej krásy jedli.

Čítajte Viac

V lete v niektorých záhradách si môžete všimnúť nezvyčajnú rastlinu pripomínajúcu drogy - s veľkou krásnou kvetinou a silnou vôňou. Tento strom ker - Brugmancia, cudzinec z Južnej Ameriky. Brugmansia je vysoko dekoratívna, a dokonca aj začínajúci záhradníci sú schopní zasadiť a starať sa o ňu v otvorenom poli.

Čítajte Viac

Napriek snahám chovateľov vyvinúť odrody malín, ktoré sú odolnejšie voči chorobám a vírusom, sú na ne rastliny stále náchylné. Tento článok popisuje najčastejšie choroby rastlín, ich príznaky a metódy kontroly. Malina anthracnose Antracnose je huba, ktorá sa objavuje ako škvrny na stonkách malín.

Čítajte Viac

Clivia, alebo Kaffir Lily, patrí do čeľade Amaryllis. Táto trvalka kvet vo voľnej prírode sa nachádza na území Južnej Afriky, a dnes sú známe len tri druhy tejto rastliny. Vďaka svojej dekoratívnej kvalite, nenáročnosti a jednoduchosti starostlivosti je clivia veľmi obľúbená v záhradníctve.

Čítajte Viac