Najlepšie odrody skorej kapusty pre pestovanie

Aj keď kapusta nie je vôbec prvá zelená zelenina, ktorá sa objavuje s príchodom jari na pultoch obchodov, ale každý na ňu veľmi čaká.

Koniec koncov, bohatstvo vitamínov, ktoré obsahujú túto rastlinu, nemôže byť nahradené ničím. Z tohto dôvodu je nepravdepodobné, že by mohol prísť s lepším spôsobom boja proti avitaminóze.

Tiež, spolu s týmito rovnakými motívmi, záhradníci majú tendenciu držať krok, tráviť energiu na nájdenie najlepších odrôd skorej kapusty, a ako výsledok, potešiť seba a svoje rodiny s čerstvými šalátmi už na začiatku leta.

Ak máte záujem aj o skoré odrody kapusty, radi sa s Vami podelíme o opis toho najlepšieho v tejto kategórii.

Zoznámime sa so stupňom skorej bielej kapusty "jún"

Samotný názov tejto odrody je dôkazom jej skorého dozrievania, vďaka ktorému sa na začiatku leta vytvára hustá a veľká kapusta.

Okrem krátkeho obdobia dozrievania má však táto odroda mnoho ďalších výhod.

Táto rozmanitosť rannej kapustovej charakteristiky zaoblené alebo zaoblené ploché hlavy, V čase dozrievania nie sú dostatočne veľké, vážia iba 1,1 až 2,4 kilogramov.

Veľkosť plodov je dobre vyrovnaná. Hustota kapusty má priemer. Vnútorná kapusta kapusta "June" má priemernú dĺžku.

Listy tejto kapusty sa vyznačujú zelenou farbou, ktorá sa v strede hlavy mení na zelenú. Vo všeobecnosti má veľmi jemnú štruktúru, dobrý spotrebiteľský vkus.

Je tiež dôležité poznamenať, že hlavným účelom kapusty "Junya", rovnako ako takmer všetky skoré odrody, je jeho čerstvé použitie. Vhodné pre všetky druhy varenia, najčastejšie používané na prípravu šalátov a džúsov.

Napriek tomu, že sa táto odroda vyznačuje väčšinou malou kapustou, jej celkový výnos je pomerne vysoký. V priemere môžete zbierať asi 6,4 kg dobrého ovocia z 1 m2.

Veľkou výhodou tejto konkrétnej odrody je súčasné dozrievanie hláv, ktorého vegetačné obdobie trvá len 92-100 dní. Preto je odroda veľmi vhodná na rýchly zber.

hlavným dôstojnosť skoré kapustové odrody opísané:

 • Skoré zbery dobrej bielej kapusty.
 • Dobre sa hodí na pestovanie vonku.
 • Pomerne chladno odolná odroda, ktorá je schopná bez námahy prenášať mrazy na -2-5ºС. V tomto ohľade je možná aj veľmi skorá výsadba sadeníc v otvorenom teréne.
 • Listy ovocia obsahujú veľké množstvo mikroživín, najmä vitamínu C.

Bohužiaľ, ale odolnosť voči praskaniu v tejto odrode je dosť nízka. Takže hlavy kapusty reagujú na zmeny v pôdnej vlhkosti a vzduchu, čo vyžaduje, aby záhradník bol veľmi pozorný k lôžkam s touto plodinou.

Hybridná biela kapusta dozrievajúca "Cossack F1": čo je na tejto zelenine zvláštne?

Hybridné formy rastlín majú často mnoho výhod v porovnaní s bežnými odrodami. Najmä, aby venovali pozornosť kapusta "Kazachok" je len preto, že má veľmi vysokú odolnosť voči poškodeniu rôznymi škodcami.

Táto skorá kapusta sa vyznačuje vyvýšenou ružicou listov. Jeho priemer v dobre vyzretej kapustovej hlave môže dosiahnuť 55-67 centimetrov a jej výška je len 21-28. Priemer samotnej hlavy zvyčajne nepresahuje 18 centimetrov.

Aj kapusta má zaoblený tvar. Charakteristickým znakom tohto skorého hybridu je farba jeho listov: vonku predstavuje tmavozelenú farbu s modrastým odtieňom (aj vrchné listy sú často pokryté voskovým povlakom strednej hrúbky), ale vo vnútri hlavy je biela s charakteristickým žltkastým odtieňom.

Hlava má pomerne hustú štruktúru, jej vnútorný pahýl je v priemere 6 cm dlhý, vonkajší nie je väčší ako 10 mm. Listy sú pomerne jemné, šťavnaté.

Chuť kapusty môže byť dobrá alebo vynikajúca. Hybrid je určený na čerstvé použitie.

Je to táto odroda, ktorú mnohí fanúšikovia pestujú na predaj na trhu, pretože rastie dosť dobre a má vynikajúcu prezentáciu a veľkosť. Najmä s hlavami s hmotnosťou iba 0,8-1,2 kg, z lôžka 1 m2 je celkom možné zbierať 3,2 až 4,6 kg ovocia.

Pestuje sa výlučne v otvorenom poli, dozrieva plodiny v rovnakom čase, v počiatočných štádiách. Vzhľadom k tomu, prvé výhonky sa objavil, nástup plnej technickej zrelosti trvá asi 106-112 dní.

dôstojnosť hybridný "Kazachok" alebo čo iné leží jeho zásluhy?

 • Hybrid je charakterizovaný vysokou rezistenciou na také ochorenia, ako je sliznica a vaskulárna bakterióza, čierna noha.
 • Krakovacie hlavy neboli pozorované ani pri ostrých kvapkách pôdnej vlhkosti a vzduchu.
 • Súčasné zrenie celej plodiny umožňuje rýchle odstránenie z lôžok.

Nevýhody, ktoré by silne zasahovali do plodenia, tento ranný kapustový hybrid nebol na tomto hybridnom motore nájdený.

Atena - kapusta z kapusty skorej dozrievania

V ranom štádiu dozrieva nielen biela kapusta, ale aj kapusta kedlubna. Táto rastlina je omnoho viac nasýtená vitamínmi ako obyčajná kapusta. Jeho chuť je podobná chuti pňa, zvyčajne kapusta, ale má viac šťavnatosti, sladkosti a neobsahuje ostrosť.

Stonka tejto odrody má okrúhly alebo plochý tvar. V priemere zvyčajne nepresahuje 6-8 centimetrov. Vrch stebleplod je mierne konkávny.

Má svetlozelenú vonkajšiu farbu, aj keď samotné mäso má biely odtieň, veľmi šťavnaté. Listy sú zelenej farby. Chuťové odrody "Athena" sú veľmi dobré.

Plodiny sa odporúčajú na čerstvé použitie a dokonca aj na tepelné spracovanie na varenie rôznych jedál.

Odroda "Athena" je považovaná za pomerne vysoko výnosnú. Pri výsadbe rastliny s veľkosťou 25x25 cm, z jedného štvorcového metra je možné zbierať 3,2 až 4 kilogramy dobrého výťažku. A to napriek tomu, že hmotnosť jednej stebleplod v priemere nie je vyššia ako 220 gramov. K

Pokiaľ ide o skorú kapustu, čas dozrievania kaleráb je len záznam - od okamihu začiatku sadeníc až do nástupu úplnej technickej zrelosti je pasáž iba 50-60 dní. Pestovanie kaleráb je teda oveľa efektívnejšie a hospodárnejšie ako pestovanie bielej.

výhody pestovanie skorej kapusty Odrody Kohlrabi "Athena":

 • Vysoký výťažok.
 • Veľmi krátka doba dozrievania vysoko kvalitného ovocia.
 • Môžete získať niekoľko zberov v jednej sezóne.

Nevýhodou tejto odrody môže byť, že niekedy netoleruje sucho. Kvôli nedostatku vlhkosti môže horná časť rastliny stvrdnúť. Z tohto dôvodu musíte byť pozorní na stav pôdy.

Dánska biela kapusta čoskoro dozrieva „Kodanský trh“: čo potrebujete vedieť o odrode?

Veľmi dobrá odroda skorej kapusty, ktorá sa vyznačuje pomerne hustou štruktúrou hlavy. Jeho forma je veľmi krásna, zaoblená.

Listy kapusty tejto odrody majú pomerne tenkú štruktúru, vďaka ktorej sú príjemné a príjemné pri jedle. Obsahuje veľké množstvo šťavy. Farba kapusty "Copenhagen Market" je svetlá alebo sivozelená. Vonkajšie aj vnútorné pne sú malé.

Hlavný účel zberu - čerstvé ihneď po vyčistení lôžok. Dobre sa hodí nielen na varenie všetkých domácich jedál, ale aj na drvenie.

plodová v platovej triede veľmi dobré, hlavy kapusty dozrievajú takmer súčasne po uplynutí 115 dní od objavenia sa prvých výhonkov a 58 až 65 rokov po výsadbe. Jeho technická vyspelosť tak prichádza o niečo neskôr ako vyššie uvedené odrody bielej kapusty, priemerné odrody sú však ďaleko pred časom.

Okrem toho sa dánska odroda môže pochváliť veľkými hlavami kapusty, ktoré v priemere vážia od 1,5 do 2,5 kg. Všeobecne platí, že výnos tejto kapusty, ktorá môže priniesť posteľ 1 m2, môže dosiahnuť 4,5 kg.

dôstojnosť „Kodanský trh“, ktorý sa oplatí:

 • Rastlina je odolná voči chladu, nebojí sa mrazu.
 • Dobrá odolnosť proti praskaniu hláv pri zvýšenej hladine pôdnej vlhkosti.
 • Streľba je tiež vzácna pre túto odrodu.

Kapusta má veľmi krátke spotrebiteľské obdobie ako celok a všetky skoré odrody. Preto, mnoho záhradkárov, ak pochopia, že oni sami nebudú môcť využívať úrodu v najbližších 2-3 týždňoch, skúste ho predať.

Ďalším dobrým spôsobom, ako sa z tejto situácie vymaniť, je nesekutácia sejačiek kapusty, ktorá tiež predlžuje čas dozrievania.

Rozmanitosť kapusty nazývaná "Dietmar Early" - zdôvodňuje jej vlastnosti?

Tvar hlavy tejto odrody kapusty je takmer klasický - okrúhly. Z hľadiska hustoty je však priemer.

Líši sa v malých veľkostiach vnútorných aj vonkajších pne. má dobrá prezentáciačasto používané na predaj.

Listy sú svetlo zelenej farby, tenké, veľmi chutné. Napriek krátkemu skladovaciemu obdobiu je chuť dobre zachovaná. Hlavným účelom zberu - čerstvá spotreba ihneď po zbere z lôžok

Čo sa týka skorej odrody, produktivita tejto kapusty dostatočne vysokáVzhľadom k tomu, že je celkom možné zbierať aj 5,5 kg plodín z 1 m2 jeho plantáží (schéma sa zvyčajne používa 30x60 centimetrov). A to všetko napriek tomu, že priemerná hmotnosť jednej hlavy je 1,5 kilogramu, maximálne hodnoty sú 2 kilogramy.

Úroda dobre dozrieva a takmer vždy súčasne. Od okamihu vzniku prvých výhonkov sadeníc pred nástupom technickej zrelosti, 105-115 dní prejsť, a od výsadby sadeníc na zber - 60-65.

Iné dôležité dôstojnosť kapusta "Dietmar Early":

 • Dobrý výťažok a chuť.
 • Normálna odolnosť proti sliznici a vaskulárnej bakterióze, ako aj kýlu.

Okrem krátkeho trvanlivosti plodov tejto odrody má ďalšie nevýhody - tendenciu hláv k trhlinám. Zvlášť intenzívna, prejavuje sa, ak plodina ustane na záhrade. Z tohto dôvodu, kapusta odrody "Ditmarskaya Rannya" musí byť odstránená okamžite na začiatku technickej vyspelosti.

Je tiež zaujímavé čítať pravidlá pestovania čínskej kapusty.

Skorá pekinská kapusta "Cha-Cha F1" - aké sú vlastnosti odrody?

Ako každá iná pekinská kapusta, môže byť zasadená dvakrát za sezónu a zároveň dostávať pomerne úspešné výnosy. Hlavná vec čo najskôr na jarav lete - čo najskôr, do konca júla.

Hlavy kapusty majú predĺžený pozdĺžny tvar, ale zároveň pomerne hustú štruktúru. Farba listov je svetlozelená. Vnútorný pahýľ je veľmi krátky, ale základňa listov má tiež hustú, nevhodnú štruktúru na stravovanie. Vonkajšia stena je tiež krátka.

Použitie tejto pekinskej kapusty je veľmi široké, aj keď je obmedzené na krátku trvanlivosť: vhodné na šaláty a na vedľajšie jedlá a na kapustovú polievku.

žatvy tejto kapusty dozrieva veľmi rýchlo: Sadenice vysadené v máji sú schopné dosiahnuť technickú zrelosť v 40-45 dňoch. Maximálna hmotnosť získaných hláv môže dosiahnuť 2,8 kg, čo nie je vždy možné nájsť v odrodách skorej bielej kapusty.

dôstojnosť, ktoré sa môže pochváliť odroda "Cha-Cha F1":

 • Veľkou výhodou tejto odrody ako zástupcu pekinskej kapusty je vysoká odolnosť voči dlhému svetlu. To znamená, že šípky na rastlinách sa prakticky netvoria.
 • Môžu byť vysadené sadenicami, rovnako ako semená priamo do otvoreného terénu (najmä v letnom období jesene).
 • Vysoký výťažok a univerzálnosť získaných plodov.

Napriek veľkému množstvu výhod zostáva táto kapusta náchylná na poškodenie z rôznych škodcov. Je možné s nimi bojovať len s pomocou pravidelnej starostlivosti o rastliny a ich prikrytím.

Hlavné aspekty výsadby kapusty skoré odrody: tajomstvo vysokých výnosov

 • Miesto na výsadbu by malo byť dobre osvetlené, pôda je ľahká, voľná a dobre hydratovaná.
 • Kapusta sa musí vysádzať v určitých obdobiach, ale v závislosti od podnebia regiónu: od začiatku marca do prvých májových dní.
 • S výskytom na sadeníc 3-4 pravých listov, je presadený do otvoreného terénu.
 • Optimálny vzor pristávania: 30x60 centimetrov.
 • Zblízka semenáčiky v studniach nepotrebujú príliš hlboko. Pri formovaní hláv stonky bude potrebné nahromadiť pôdu.

Aké sú vlastnosti starostlivosti o skorú kapustu: naučiť sa starať sa o rastliny

Najdôležitejšou vecou v starostlivosti je pravidelné zavlažovanie (2 krát týždenne bezprostredne po výsadbe a raz po) a obliekanie (najlepšie je aplikovať hnojivo pri výsadbe, a neskôr len pravidelne pridávať rastliny s roztokmi z organických látok).

Ako krmivo je najlepšie použiť mullein alebo kuracie hnoj.

Aj posteľ s kapustou musí byť „čistá“, pravidelne burinu.

Na ochranu proti škodcom sa rastliny práškovali s dreveným popolčekom alebo sa nastriekajú infúziou stoniek tabaku / paradajok / lopúcha / cibuľovej šupky.

Pri pestovaní kapusty je najlepšie prikryť rastliny netkanou tkaninou alebo použiť zmiešaný typ výsadby, pretože tento typ kapusty je obzvlášť často ovplyvnený rôznymi škodcami.

Loading...