Ako urobiť opravu polykarbonátových skleníkov vlastnými rukami? Pokyny krok za krokom

Polykarbonátové skleníky sú čoraz populárnejšie. Každý záhradník by si mal byť vedomý toho, že len správna inštalácia nestačí na dlhodobú a bezproblémovú prevádzku, ako aj na to, aby sa polykarbonát lepšie používal v skleníkoch.

Je dôležité a včasné vykonať opravy stavby.tým sa predlžuje jeho životnosť a predchádza sa vážnym alebo nenapraviteľným škodám. Plánované menšie opravy sú vždy lacnejšie ako výmena celých konštrukčných prvkov.

Časom strávená služba umožní používanie skleníka v priebehu niekoľkých rokov. Ako opraviť skleník vyrobený z dreva vlastnými rukami z polykarbonátu?

Ako vykonať plánovanú opravu?

Pravidelná údržba skleníkov začína kontrolou celej stavby. Inšpekcia sa vykonáva dvakrát ročne. Prvýkrát je na jar, pred začiatkom výsadby rastlín, druhý - na konci sezóny, na jeseň. Tiež nezabudnite na starostlivosť o polykarbonát skleník v zime.

Najlepší čas na takúto prácu je jasný a slnečný deň bez zrážok. Chráni tak diely a komponenty pred nežiadúcou vlhkosťou, čo môže viesť k ďalšiemu zlyhaniu.

Kontrola bude vyžadovať starostlivé preskúmanie všetkých konštrukčných prvkov skleníka. V prvom rade je potrebné starostlivo preskúmať samotný povlak, či nie je prítomný opar, pľuzgiere, praskliny, zárezy alebo iné deformácie.

Za náterom sa kontroluje rám. Je potrebné overiť, či v čase nečinnosti neutrpel, či sa usadeniny zmyli, či sú rámové výrobky rovnomerne nainštalované. Na detailoch sa môže objaviť korózia, potom je potrebné ich vyčistiť a prikryť vrstvou farby.

Pri kontrole rámca je užitočná bežná úroveň. Môžu skontrolovať polohu budovy, Mala by byť umiestnená vodorovne.

Ak neboli zistené žiadne chyby, môžete začať používať. Pred tým musíte skleník umyť zvonku i zvnútra.

Polykarbonátové dosky sa čistia špongiou alebo handričkou teplou vodou a saponátmi bez alkálií alebo iných agresívnych látok. Po - všetko opláchnite čistou vodou.

Kontrola pevnosti

Je dôležité sa uistiť pevnosť a stabilitu skleníka, Ak je potrebné vystužiť polykarbonátový skleník, bude optimálne inštalovať páskovacie krúžky okolo obvodu. Ak je to potrebné, posilniť rám, potom je potrebné posilniť priestor na základni budovy av centre.

Môžete tiež namontovať nosné stĺpiky, ktoré budú mať hlavnú záťaž. Odporúča sa inštalovať ich pozdĺž celého skleníka v rovnakých intervaloch najmenej jeden meter.

Príprava povrchu

Povrchy aj tých najkvalitnejších materiálov sa časom zhoršujú. Preto je dôležité venujte pozornosť čistiacim povrchom, Korózia, plesne a iné formácie v priebehu času môžu viesť k nenapraviteľnému poškodeniu dielov.

Pri prvom náznaku takýchto nedostatkov by mala byť problémová oblasť starostlivo vyčistená jemnozrnným smirkovým papierom, potom potiahnutá antiseptickým prostriedkom, náterom alebo antikoróznym smaltom.

Odporúča sa pravidelne maľovať celý rám. Tým sa nielen udržiava nedotknutý a chráni pred koróziou, ale aj zlepšenie vzhľadu celého skleníka. Najvhodnejší náter pre vonkajšie práce, odolný voči vysokej vlhkosti, rôznym teplotám a účinkom hnojív a chemikálií.

Okrem toho je možné drevené časti spevniť tak, že sa pokryjú vrstvou epoxidovej živice a navrchu sa nanesie vrstva laku alebo farby.

Náhle poruchy a neplánované opravy

Aj pri pravidelných kontrolách a preventívnych opatreniach však t pravdepodobnosť zlyhania nemožno úplne vylúčiť, V závislosti od povahy problému musíte vybrať vhodné riešenia. Je potrebné vykonať opravu skleníka vyrobeného z polykarbonátu vlastnými rukami čo najskôr, aby sa problém nezhoršil a čas na prípravu skleníka na novú sezónu.
Oprava skleníka vlastnými rukami pomôže videu nižšie.

Zničenie suterénu

Vzhľad takéhoto problému je nepravdepodobný, ale ak sa takáto vec stala, môžete situáciu napraviť.

Základ skleníku dreva je obzvlášť náchylný na zničenieNa rozdiel od betónového základu sa preto bude musieť pravidelne vymieňať. V takejto situácii je konštrukcia úplne demontovaná a zmontovaná na novom základe. Je vhodnejšie vytvoriť základ pre polykarbonátový skleník.
Ak je betónový základ prasknutý, je možné ho tiež opraviť. Najprv musíte urobiť tunel v mieste rozbitia. Musíme sa snažiť robiť všetko tak starostlivo, ako je to len možné, aby sme nezvyšovali trhliny.

Potom musíte vyplniť medzeru riešením. Je potrebné vyplniť roztok až do okamihu, kedy prestane byť absorbovaný.

Poruchy rámu

Vzhľadom na konštrukciu je rám vystavený najväčším zaťaženiam. Rozbitie môže byť spôsobené krehkosťou materiálu., jeho nesprávna inštalácia, porušenie polohy rámu v dôsledku poškodenia vodou. V prípade predčasnej údržby sa v častiach môžu vyskytnúť trhliny a iné deformácie. Často dochádza k poškodeniu rámu spojeného s následkami silného sneženia alebo nárazového vetra.

Ohýbané kovové časti môžu byť narovnané a prasknuté dosky môžu byť nahradené alebo pribité na ich vrch. Aby sa predišlo poruchám v budúcnosti, je lepšie posilniť miesto poruchy.

Podobne ako pri iných prácach, aj pri teplotách nad nulou je najlepšie vykonať opravu rámu na jasný a suchý deň.

Rozbité panely

Poškodenie povlaku si nevyžaduje vždy výmenu a môžete ho sami opraviť.

Polykarbonátové dosky môžu byť mierne zmeniť svoj tvar pod vplyvom teploty, V tomto prípade stačí panel preinštalovať a ponechať malú medzeru.

Ak sa na polykarbonátovom povrchu vytvorili zakalené a zatemnené miesta, potom musíte veriť, že list bol nastavený ochrannou vrstvou. Ak sa však poškodenie objavilo na veľkej ploche, odporúča sa vymeniť panel.

Ak sa v hrebeni objaví vlhkosť, musí sa náter demontovať a potom dobre vyfúknuť a vysušiť.

Najťažšie a nepríjemné poruchy sú trhliny. Takéto škody však možno napraviť. Takéto trhliny sú vyplnené silikónovým alebo strešným tesniacim prostriedkom.

Avšak, ak je diera veľká, potom jediná cesta von bude nahradiť celý panel. Ak má panel pravouhlý tvar, môžete poškodený fragment rozrezať a na jeho miesto namontovať celý, pričom sa spevňujú švy.

Ale v prípade konštrukcií s oblúkovými alebo inými komplexnými tvarmi bude potrebné nahradiť polykarbonát v skleníku. V čase výmeny môže byť polykarbonátový povrch uzavretý fóliou, ale je potrebné mať na pamäti, že ide len o dočasné opatrenie.

záver

Prezentovaná moderná technológia veľmi praktický a praktický materiál pre skleníky, Teraz si môžete sami vyrobiť záhradné skleníky z polykarbonátu vlastnými rukami. Takéto skleníky môžu slúžiť dlho a efektívne, ale podliehajú jednoduchým radám a pravidelným kontrolám a plánovaným opravám.

Pravidelné kontroly vám ušetria veľké výdavky v budúcnosti. Väčšina problémov môže byť stanovená vlastnými rukami a nevyžadujú si veľké výdavky.

Loading...