Kde žije šejk a čo jesť?

dračica ľahko zamieňať s myšou : rovnaká farba srsti, dlhý chvost.

Jediný rozdiel je v tvare tváre: v šejkri končí v predĺženej proboscis (vďaka ktorej dostal svoje meno).

Áno, tieto zvieratá nemajú žiadnu príbuznosť s myšou, pretože myši patria k hlodavcom, zatiaľ čo šelmy patria k hmyzožravým cicavcom.

habitat

Toto je jeden z najmenších predátorov na planéte. Vzhľadom k ich agresívnej povahe dostali prezývku "démoni". Rodina šúrov má približne 300 druhov, ktoré sú zase kombinované do 2 podrodín: biely-ozubený piskor (s bielymi zubami) a dračica (s tmavými zubami).

Hlavnými druhmi sú: drobný kučeravec, trpasličí polytube, vodotrysk (obývajú sa prevažne na brehoch ruských vodných útvarov), obrie biely kôň. Tieto drobné zvieratá sa šíria takmer po celom svete, nie sú vystrašené teplom alebo chladom. Odpovedzte na otázku: Kde žije šejka? veľmi jednoduché - všade.

Môžu byť nájdené: v Južnej Amerike, Kolumbii, USA, Rusku, Jedinými výnimkami sú polárne oblasti (predstavitelia tejto rodiny sa nachádzajú veľmi zriedka) a Austrália.

V Rusku žije asi 20 druhov šúrov. Najbežnejšia šejka. Shrew je veľmi malé zviera, dĺžka tela v závislosti od druhu je od 3 do 18 cm.

Kožušina kožušiny srsti je hrubá a krátka hnedá, jej zuby sú ostré, papuľa je podlhovastá, na konci je pohyblivá proboscis, ktorú aktívne využíva na hľadanie potravy, uvoľňovanie a kopanie do zeme, na bokoch tela sú špeciálne žľazy, ktoré vylučujú ostrý pižmový pach, ktoré desí nepriateľov.

Shrews majú dobre vyvinutý pocit hmatu a vône, ale ich zrak je dosť slabý. Nemajú prezimovať, sú aktívne po celý rok, v teplej sezóne sa plazia v listoch pri hľadaní potravy av zime behajú pod snehovou pokrývkou. Plemeno 1-2 krát ročne, v každom plode je od 1 do 10 detí. Najaktívnejšou sezónou je jar - leto. Priemerná dĺžka života je 18 mesiacov.

Kde sa nachádza?

Kde žije šejk? Toto zviera je jednoznačne pozemské (dokonca aj vodáci sa usadia v nory na brehoch vodných plôch, uprednostňujú pôdu pred vodou). Zvyčajne pre miesto osídlenia si vyberajú lesy s hustou vegetáciou, záhrady, pretože radi spia na mäkkom lôžku z listov minulého roka.

Nora nekopú hlboko, ale len zriedka to robia sami, radšej si vezmú dom niekoho iného, ​​ktorý nechal vlastník. Zhnité stromy, kde môžete nájsť útulnú štrbinu alebo dutinu, si u zvierat vychutnávajú osobitnú lásku. Je takmer nemožné ich vidieť počas dňa, objavujú sa z ich útulkov len v noci.

Každá šnúra má jasné biotopy Hranice pozemkov sú často vo vzájomnom kontakte, ale neprekrývajú sa. Nemôžete ich zlomiť. Potraviny hrajú pre tieto zvieratá nie poslednú úlohu a nemá v úmysle zdieľať poľovnícke oblasti.

Ak sa však iná šejka odváža napadnúť majetok iných ľudí, bude čeliť boju, v dôsledku čoho môže jedno zo zvierat zomrieť. Shrews sú veľmi odvážni a pripravení bojovať za svoju korisť, nielen so svojimi príbuznými, ale aj s jaštericami a myšami.

S ich územím zaobchádzajú opatrne. Jesť hmyz na malej ploche, oni sa presunú k inému, takže predchádzajúce na niekoľko dní na doplnenie svojich zásob potravín.

jedlo

Žiaci majú aktívny tráviaci proces. Preto hľadá potravu. takmer po celý deň s krátkou prestávkou na odpočinok, Ich deň nie je rozdelený na noc a deň, ale na lov a spanie.

Rôzne druhy jednotlivcov majú svoj vlastný deň: niektoré sú rozdelené do 10 intervalov, iné do 78, to znamená, že 78-krát zviera ide do postele a vstáva, aby si získalo jedlo.

V tomto videu môžete vidieť živého šéfa:

piskory neuveriteľne nenormálne tvory, Na udržanie potrebnej telesnej teploty (sú teplokrvné), ako aj na naplnenie potrebného zásobovania energiou (šneky sú veľmi mobilné), sa musí neustále vykonávať proces trávenia s konštantnou tvorbou tepla. jedia veľké množstvo jedla, Niekedy množstvo jedla za deň prevyšuje ich vlastnú váhu.

POZOR! Zvieratá môžu žiť bez jedla trochu, v lete len 8-10 hodín, v zimnom šejkri zomrie bez jedenia viac ako tri hodiny.

Zoberme si, čo je to zviera? Diéta závisí od ročného obdobia:

  • v teplej sezóne sa hlavné jedlo skladá z rôznych druhov hmyzu: medveďov, červy, Slimáci, húsenice, dreviny, Ak je šejk veľmi hladný, predátor sa v ňom prebudí, v takom prípade môže zaútočiť na malé hlodavce (myši). Waterfishes sa živia malými rybami a žabami;
  • Zima je veľmi ťažká. Zvieratá sotva zlomia zem pod snehom, aby sa dostali k hmyzu, neváhajte zasadiť semená, Zima je hladný čas, tak málo z nich žije na teplo.
Môžete si prečítať informácie o ďalších škodlivých hlodavcoch, ktoré je potrebné bojovať v poľnohospodárstve a na pozemkoch dacha tu: Zemský potkan, Čierna a červená krysa, Divoký škrečok, Gophers, Móly, Lesná myš, Vole myš, Šedá myš, stepná palička, Žltá palička

Prínos a škoda

Žiaci prinášajú človeku značné výhody.

Vďaka svojmu unikátnemu nosnému trupu uvoľňujú pôdu v záhradách a kuchynských záhradách.

Nasýtia ho kyslíkom a ničia rôzne škodlivé hmyzy a larvy.

No norky zvierat nemusia mať radi milovníkov krásnych trávnikov.

PREHĽAD! Shrews sú schopní zničiť veľké množstvo škodlivého hmyzu aj na ťažko dostupných miestach pre iné hmyzožravce a vtáky: pod kameňmi, pod snehom, hlboko v norkách.

Žiaci vyzerajú ako roztomilé a nadýchané tvory, ktoré sú pre ľudí neškodné, ale ich uhryznutie môže byť dosť bolestivé, preto Nesnažte sa chytiť tieto zvieratá a vziať ich do ruky.

Pozrite si video: Ed Sheeran - Shape of You Official Video (November 2019).

Loading...