Reďkovky v polykarbonátovom skleníku: kedy a ako zasadiť semená, aby ste získali dobrú úrodu?

Reďkovky zaujímajú dôležité miesto v strave ľudí. Jeho príjemná chuť a bohatstvo vitamínov z neho robí veľmi populárny. Nachádza sa v prvých jedlách av šalátoch a ako nezávislé občerstvenie. Dospelí a deti milujú túto špecifickú zeleninovú kultúru pre svoju nezvyčajnú, vynikajúcu chuť.

Okrem toho sa táto zelenina ľahko pestuje. Na to potrebujete poznať základné pravidlá poľnohospodárskej reďkovky. Povedzme, ako pestovať a pestovať reďkovky v skleníku vyrobenom z polykarbonátu.

Vlastnosti pestovania v interiéri

Pestovanie v skleníku a polykarbonát má svoje vlastné charakteristiky. Najdôležitejším rozdielom je, že pestovanie prebieha v skleníkových podmienkach.

Tiež vzhľadom na vysoký stupeň úspory tepla v takomto skleníku, môžete začať rásť reďkovky skôr ako obvykle. toto skleník umožňuje pestovať reďkovky po celý rok s kúrením.

Výhody konštrukcie takéhoto materiálu

 • Jednoduchá inštalácia.
 • Sila.
 • Trvanlivosť.
 • Nerezí.
 • Možnosť preinštalovať na iné miesto.
 • Dlhá životnosť.
 • Nie je potrebné demontovať na zimu.

Lepšie ako obyčajné skleníky z filmu?

 • Možnosť celoročného využitia a zberu.
 • Ovocie zber v zime, keď je cena obzvlášť vysoká.
 • Nie je potrebné neustále meniť polyetylén a dávať pozor na jeho poškodenie.
 • Prítomnosť stabilnejších mikroklimatických podmienok v skleníku.

Kedy je lepšie zasiať reďkovky - na jeseň alebo skoro na jar?

Najlepší čas na výsev plodín reďkovky je jar, je to kvôli biologickým vlastnostiam tejto rastliny. Optimálne načasovanie výsadby reďkovky - nie skôr ako na konci marca - začiatkom apríla, Môžete tiež zasadiť na jeseň, pred zimou (v septembri). Reďkovka je mrazuvzdorná zelenina, jej semená odolávajú poklesu teploty okolia na mínus 5 stupňov.

Hlavnou črtou výsadby reďkoviek na jar je, že po zbere môžete pestovať inú zeleninu (zemiaky, kapusta, baklažán) v rovnakej oblasti. Kultúry reďkoviek sú považované za dobrý predchodca mnohých druhov zeleniny. Táto zelenina má veľmi krátke vegetačné obdobie. A čas jeho zberu sa zhoduje so začiatkom výsadby iných plodín.

To umožňuje záhradníkom použiť rovnaký pozemok dvakrát. Reďkovka je veľmi teplotne závislá od teploty, Optimálna teplota pre rast je 15-18 stupňov.

Ak je teplota vyššia, potom táto rastlina začne rásť veľmi rýchlo a samotná zelenina rastie zle. Výsev sa najlepšie vykonáva skoro na jar. Pri výsadbe koncom jari je reďkovka nepriaznivo ovplyvnená dlhými dennými hodinami a vysokými teplotami. To sa odráža vo veľkosti koreňov.

Pre pestovanie reďkoviek plodiny potrebujú krátky svetelný deň. S dlhým denným svetlom silne rastie zeleň a koreňová plodina sa naopak vyvíja horšie.

Na Sibíri

Výsev semien je možný, keď môžete vytvoriť optimálnu teplotu v skleníku na pestovanie tejto zeleniny. Všetko závisí od teploty vzduchu a vykurovacieho systému vášho skleníka. S dobrým vykurovacím systémom a malým mrazom môžete začať siatie semien.

Všetko záleží na vykurovacom systéme skleníka, ak môžete udržať požadovanú teplotu vo vnútri, potom sa nebudete báť žiadnych mrazov. Pri silných mrazoch v skleníku je veľmi ťažké udržať požadovanú teplotu, vyžaduje tiež veľa materiálnych nákladov a vo všeobecnosti nie je rentabilná. Optimálny čas výsadby v skleníku - v polovici marca.

V strednom Rusku, Moskovskom regióne a Leningradskom regióne

V strednom Rusku sú vhodnejšie podmienky na pestovanie reďkoviek v polykarbonátovom skleníku. V tejto oblasti je možné pestovať zimnú reďkovku v skleníku pri zachovaní potrebných teplotných podmienok. Najlepší čas na výsadbu v skleníku - začiatok marca.

Na Ural

Podmienky Uralu sú tvrdšie v porovnaní so stredným Ruskom, ale priaznivejšie ako na Sibíri. Môžete začať výsadbu plodov reďkovky, akonáhle je možné udržať optimálnu teplotu v skleníku. Odporúča sa zasadiť do skleníka v marci.

Najlepšie odrody reďkovky

Pravidlá výberu:

 • odroda musí byť dostatočne odolná voči mrazu, aby odolala neočakávanému zníženiu teploty vzduchu a pôdy v skleníku;
 • dostatočný výnos;
 • dobrá chuť;
 • odolnosť voči škodcom a chorobám;
 • a primeranú cenu osiva.
"Heat"dozrievajú do 20 dní. Farba ovocia - karmínová, ružovkasté mäso. Chuť je trochu korenistá.
"Prime"odolná voči chladu, štipľavá chuť. Odolný voči škodcom.
"Vulcan"Neskorá dozrievajúca odroda má veľmi veľké korene s hmotnosťou do 300 gramov, odolné voči škodcom a chorobám.
"Sax"stredná sezóna, plody dozrievajú do jedného mesiaca. Telo chutná dobre.

Pokyny krok za krokom

Kde a za koľko si môžete kúpiť?

Sejací materiál sa odporúča kúpiť u osvedčených a známych výrobcov a dodávateľov, To vám ušetrí od podvodníkov, ktorí vám môžu predať jednu odrodu namiesto inej, alebo predať kvalitné semená, ktoré budú rásť zle alebo nebudú klíčiť vôbec. Je lepšie kúpiť semená známych odrôd, ktoré už boli testované a dávajú vysoký výnos.

V metropolitnej oblasti, rovnako ako v Petrohrade, reďkovky semien (balíček o hmotnosti 3 gramy) možno zakúpiť za ceny v rozmedzí od 11 do 36 rubľov. Ceny sa líšia podľa značky a dodávateľa. Rovnaká odroda od rôznych dodávateľov môže mať inú cenu.

Príprava semien na výsadbu

Pred výsadbou semien v pôde je potrebné triediť a triediť. Je potrebné oddeliť veľké semená od malých a semien s chybami., Veľké a zdravé semená, s priemerom 3 mm dávajú dobré výhonky a bohatú úrodu. Malé a staré semená produkujú nízke výnosy a sú náchylné na tsvetushnosti.

Niektorí záhradníci nevykonávajú predkultúrne ošetrenie semien. Ale na zlepšenie klíčenia semien reďkovky musia byť uchovávané po dobu 1 dňa vo vlhkej handričke. Môžu byť tiež uchovávané vo vode po dobu 15 minút pri teplote 45 stupňov - to zvýši percento klíčenia semien.

Príprava pôdy

Na výsadbu reďkovky je potrebné kopať pôdu a otrasiť. Keď sa pestuje v skleníkoch, ručný pôdny policajt a spracovanie s hrablemi sa používajú na rozdrvenie veľkých hrudiek pôdy.

Zavedenie hnoja do pôdy je prípustné len 1 rok pred výsadbou reďkoviekale nie skôr. Je to preto, že reďkovky nereagujú dobre na čerstvý hnoj.

Odporúča sa jesenná úprava pôdy potašou a fosfátovými hnojivami (superfosfát a dusičnan draselný). Kŕmenie by sa malo vykonávať prísne podľa pokynov na používanie tohto výrobku.

Ako zasadiť?

 1. Na predpríprave pristávacej plochy v skleníku sa vytvárajú rovné brázdy s hĺbkou 2 cm.
 2. V spodnej časti brázdy je potrebné naliať malú vrstvu piesku a popola.
 3. Vzdialenosť v rade medzi semenami by mala byť 5 cm Rozostup riadkov - 15 cm Po výsadbe sú semená pokryté zeminou vo vrstve 1 centimetra.

Reďkovka príliš hlboko uložená dáva koreňovým plodinám vláknitú štruktúru. Pristátie sa vykonáva spravidla manuálne. Z inventára sú potrebné: hrable, chopper. Po vysadení musia byť postele napojené a mulčované, aby sa zachovala vlhkosť v pôde.

Potom môžete sledovať video o tom, ako pestovať reďkovky v skleníku:

Starostlivosť o mladú rastlinu

Stráviť mierne zalievanie reďkovky raz za dva dni. je potrebné zabrániť výskytu burín v záhrade a včas ich odstrániť. Pri zhrubnutí výsadby je žiaduce vykonávať riedenie plodín.

Ak je deň príliš dlhý, odporúča sa skrátiť dobu osvetlenia - po 18 hodinách prikryť postele.

Pri výskyte chorôb a škodcov je potrebné okamžite vykonať ošetrenie výsadby insekticídmi a fungicídmi. Reďkovka je náchylná k hromadeniu dusičnanov v ovocí, Preto je nežiaduce vykonávať hnojenie dusíkatými hnojivami. Hnojivá sa výhodne aplikujú na pôdu na jeseň pred jarnou výsadbou s použitím dusičnanu draselného a superfosfátu.

informácie, S nedostatkom vlhkosti v pôde reďkovky náchylné k kvitnutiu.

Možné problémy a ťažkosti

 • škôd spôsobených skleníkovým efektom - napriek tomu, že tieto skleníky sú odolné voči mechanickému poškodeniu, ale v prípade poškodenia stien sa obnovujú dlhšie ako skleníky vyrobené z polyetylénu;
 • chladné počasie - dlhodobé mrazy môžu znížiť výnosy plodín;
 • škodcov a chorôb - Reďkovky môžu udrieť, ale včasná kontrola ich minimalizuje škody.

S dodržiavaním agrotechnických kultivácií a priaznivých podmienok určite získate bohatú úrodu a nebudete mať žiadne problémy.

Pestovanie reďkovky v polykarbonátovom skleníku vám umožní získať úrodu v najskoršom možnom čase. To poskytne príležitosť realizovať úrodu za vysokú cenu. Dostanete tiež chutnú a zdravú zeleninu, ktorú ste sami pestovali.

Loading...