Úspešná vynikajúca chuť zemiakov "Kubanka": popis odrody, charakteristika, fotografie

Včasné odrody domácich chovných zemiakov sú vždy úspešné. Patrí medzi ne zemiaky Kubanka - plodná odroda, preslávená svojou vynikajúcou hľuzovou príchuťou, charakteristickou pre skoré koreňové plodiny.

Veľké a krásne zemiaky sú dokonale skladované, nestrácajú svoje komoditné vlastnosti niekoľko mesiacov.

Prečítajte si podrobný opis odrody a jej vlastnosti neskôr v článku.

Popis odrody zemiakov Kubanka

Meno triedymartin Kubánka
Všeobecné charakteristikystolová odroda ruskej kolekcie, odolná voči suchu, náhlym zmenám počasia a krátkodobým mrazom
Obdobie gestácie70-75 dní (prvé kopanie je možné na 45. deň)
Obsah škrobu10-24%
Hmotnosť komerčných hľúz90-130 g
Počet hľúz v kríku12-15
produktivitado 220 kg / ha
Kvalita spotrebiteľavýborná chuť, vysoký obsah vitamínov, proteínov a aminokyselín
trvanlivosť95%
Farba pletižltý
Farba buničinykrém
Výhodné rastové oblastiv akomkoľvek teréne s teplou a suchou klímou
Odolnosť voči chorobámodolné voči rakovine zemiakov, chrastavitosti, háďatku zlatému, cytostatike tabaku, vírusu curlingu listov
Vlastnosti pestovaniaštandardná poľnohospodárska technológia
pôvodcaVýskumný ústav zemiakového priemyslu pomenovaný po AG Lorha (Rusko)

Charakteristika zemiakov

Odroda zemiakov Kubanka - domáci chov, skoré zrelé, tabuľka. Prvé hľuzy dozrievajú 45 dní po výsadbe, ale maximálny výnos sa očakáva na konci vegetačného obdobia.

V priemere z 1 hektára je možné zozbierať až 220 centov vybraných zemiakov, Odroda nie je veľmi citlivá na zmeny v priebehu času, toleruje krátkodobé sucho, teplo, mierne chladenie. Výťažok je z roka na rok stabilný, semenný materiál nedegeneruje.

Porovnajte výnos Kubanky s inými odrodami pomocou tabuľky údajov:

Meno triedyproduktivita
Červená dáma170-300 c / ha
ružová záhrada350-400 c / ha
Molly390-450 c / ha
Veľa šťastia420-430 c / ha
Lyubava300-520 c / ha
Latonaaž 460 c / ha
Kamensky500-550 c / ha
Zorachka250-320 c / ha
Vinetado 400 kg / ha
meteor200-400 centov / ha

Bush stredne vysoký, stredný typ, vzpriamený, nie príliš rozšírený. Tvorba zelenej hmoty je mierna. Listy sú tmavo zelené, stredne veľké, s mierne zvlnenými okrajmi.

Veľké biele kvety sa zbierajú v kompaktných šľahačkách, tvorba bobúľ je nízka. Pod každým kríkom sa tvorí asi 15 veľkých hľúz. Trochu neobchodný tovar.

Starostlivosť o štandardné kríky, Rastlinné hľuzy potrebujú v polovici alebo na konci jari. Pri skorej výsadbe môžu dostať 2 úrody ročne.

Pôda je hnojená humusom alebo drevným popolom, odporúča sa zalievanie a jednorazový obväz s minerálnym komplexom alebo organické. Ako a kedy oplodniť, ako aj ako kŕmiť zemiaky pri výsadbe, prečítajte si jednotlivé články stránky.

Počas výsadby 1-2 krát spud, tvoriace vysoké hrebene a ničiť burinu. Môžete použiť mulčovanie.

Odroda je odolná voči hlavným chorobám: rakovine zemiakov, bežnej chrastavitosti, zlatému cystotvornému háďatku, víru listového curlingu, tabakovej mozaike.

Zriedkavo zasiahnuté neskorou plesňou, čiernou hnilobou, koreňovou hnilobou. Zemiaky nie sú príliš náchylné na škodcov, za priaznivých podmienok a kompetentného striedania plodín je možné zachovať vysoké komoditné vlastnosti hľúz.

Potato Kubanka Má príjemnú bohatú chuť, Na rozdiel od mnohých skorých odrôd sú hľuzy naozaj chutné, vhodné na prípravu rôznych jedál: hranolky, zemiaková kaša, kastról.

Pri rezaní zemiakov nestmavnúť, zachovanie krásnej krémovo bielej farby. Ako skladovať ošúpané zemiaky, ako ich uchovávať v chladničke v samostatných článkoch tejto stránky.

pôvod

Zemiaky odrody Kubanka chovaných ruskými chovateľmi, Zemiaky sa odporúčajú na pestovanie v oblastiach s teplou, suchou klímou. S predčasným vylodením je možné získať 2 úrody ročne.

Zemiaky sú široko distribuované v Kubane, rovnako ako vo východných oblastiach Ukrajiny. Odroda je vhodná na priemyselné pestovanie, výsadbu na farmách alebo na osobné pozemky.

Semenný materiál sa dlhodobo nedegeneruje, hľuzy na následnú výsadbu je možné zbierať nezávisle, bez toho, aby ho aktualizovali niekoľko rokov.

fotografie

Pozri nižšie: odrody zemiakov Kubanka photo

Silné a slabé stránky

Medzi hlavné výhody odrody:

  • vynikajúca hľuzová chuť;
  • trvalo vysoký výťažok;
  • tolerancia voči suchu;
  • nedostatok starostlivosti;
  • vysoké komoditné vlastnosti koreňových plodín;
  • necitlivosť hľúz na mechanické poškodenie;
  • nedostatok sklonu k degenerácii hľúz;
  • rezistencia na závažné ochorenia.

Nedostatky v odrode nie sú vidieť, Výťažky sú ovplyvnené nutričnou hodnotou pôdy a množstvom vlhkosti. S konštantným suchom sa hľuzy stávajú plytkými.

V tabuľke nižšie sú uvedené údaje o tom, koľko je priemerná hmotnosť komerčných hľúz rôznych odrôd zemiakov:

Meno triedyHmotnosť hľuzy
Juval80-150 gr
Minerva120-245 gr
Kirandiya90-175 g
delfín60-100 gr
Rogneda80-120 gr
granada80-100 gr
kúzelník75 až 150 g
Lasunok150-200 g
Zhuravinka90-160 gr
Ryabinushka90-130 g

Vlastnosti pestovania

Pred výsadbou sa hľuzy nakladajú a potom sa namočia do rastového stimulátora., Po vysušení sa korene vyklíčia vo svetle alebo vo vlhkých pilinách.

Je možné zasadiť celé dokonalé hľuzy a segmenty očami. Pred výsadbou sa rezajú dezinfikovaným nožom.

V regiónoch s horúcim podnebím sa výsadby začínajú v apríli, v chladnejších oblastiach sa môžu presúvať do druhej polovice mája. Pôda je vykopaná, humus alebo drevený popol je umiestnený v dierach.

Kríky sa nachádzajú vo vzdialenosti 30-35 cm od seba. Zahusťovanie vykládok výrazne znižuje výťažok a sťažuje starostlivosť o rastliny. Vyžaduje široké uličky.

Na ochranu proti burinám a udržanie normálnej úrovne vlhkosti, ktorú môžu mumla s kosenou trávou alebo slamou.

Pre normálny vývoj kríkov 1-2 krát spud, vytvára vysoké hrebene. Tento postup chráni rastliny pred burinami a škodcami, pomáha rýchlo tvoriť hľuzy.

Odporúčané kvapkové zavlažovanie, ktoré umožňuje výrazne zvýšiť výťažok. Počas sezóny výsadby môžete kŕmiť 1-2 krát, striedať minerálne komplexy a organickú hmotu (humus, zriedená mullein). Možná listová výživa s vodným roztokom superfosfátu.

Striekanie, ako aj použitie iných chemikálií pri pestovaní koreňových plodín, majú tak horlivých priaznivcov, ako aj tých, ktorí sú proti použitiu chémie.

Prečítajte si na našich stránkach všetko o fungicídoch a herbicídoch, ich používaní a poškodení pre vysadené rastliny.

Pred zberom sa odporúča rezať všetky vrcholy, To pomôže hľúzam rásť a hromadiť maximum živín. Priamo na hranici sa zemiaky sušia a triedia, osivo sa skladuje oddelene. V našich článkoch nájdete množstvo užitočných informácií o skladovaní zemiakov v krabiciach, v zime, o podmienkach.

Existuje mnoho rôznych spôsobov pestovania zemiakov. V našich článkoch nájdete všetko o holandskej technológii, o pestovaní v sudoch, vo vreciach, pod slamou.

Choroby a škodcovia

Odroda Kubank je odolná voči mnohým nebezpečným chorobám: rakovine zemiakov, háďatku, zlatému cystotvornému háďatku. Včasné dozrievanie šetrí hľuzy a listy z neskorej plesne.

Na prevenciu pestovania hojne postriekaných prípravkami obsahujúcimi med. Zavedenie dreveného popola do pôdy pomôže zabrániť vzniku čiernej nohy. Odporúčame tiež, aby ste sa zoznámili s informáciami o takých chorobách zemiakov, ako je alternatarioz, verticellez a fusarium.

Zemiakové kríky môžu byť ovplyvnené voškami, chrobákmi Colorado. V teplých oblastiach, roztoče a cicadas útoku pristátie. Pre prevenciu, uvoľňovanie a hojenie sa odporúča, v prípade ťažkých lézií sa používajú priemyselné insekticídy.

Z dážďovky pomáha morenie hľuzy pred výsadbou, rovnako ako správne striedanie plodín. Každých pár rokov sa zemiaky vysádzajú v nových oblastiach, ktoré predtým obývali strukoviny, mrkva, kapusta a lúčne trávy.

Uvoľnené oblasti sa odporúča zasiať s phacelia alebo reďkovkami olejnatých semien.

Kubanka - osvedčené a osvedčená odroda domáceho chovu, Má stabilný výnos a neokázalosť, skvelé pre horúce a suché oblasti.

Kríky zriedkavo ochorejú, a semenný materiál nie je degenerovaný, čo umožňuje významné úspory pri nákupoch.

Navrhujeme tiež, aby ste sa zoznámili s inými odrodami, ktoré majú rôzne termíny dozrievania:

veľmi skoroVčasné zrenieStredne skoré
poľnohospodárBellarosazlepšovateľ
MinervaTimoelegán
KirandiyapružinaAmerická žena
Karatoparosakoruna
JuvalImpalamanifest
meteorZorachkaElizabeth
Zhukovsky čoskoroColettevega
RivieraKamenskyTiras

Loading...