Čo sú včelie balíky

Začiatočník, ktorý sa začína zaoberať včelárstvom, spravidla predvyšetruje všetky potrebné informácie o tejto téme a najdôležitejšou otázkou, ktorá ho zaujíma, je to, kde a ako si môžete kúpiť medový hmyz. K dnešnému dňu existuje niekoľko dobrých možností na riešenie tohto problému - je to nákup včelích balíčkov, kopanie alebo včelie rodiny. Tieto metódy sa výrazne líšia od seba, ale ako naznačujú skúsení včelári, v tomto zozname zaujímajú vedúce postavenie včelie balíky. Ponúkame v tejto téme zvážiť podrobnejšie, čo je včelí balíček, aké sú jeho výhody a aké druhy tohto zariadenia možno nájsť na domácom trhu.

Popis a typy

Včelí balíček - toto je zloženie včiel vybraných z rôznych rodín, ktoré v budúcnosti pôjdu do predaja. S cieľom správne ho formovať, odborníci vyberajú niekoľko druhov hmyzu a určitých častí hrebeňov a jedla, potom sa všetko opatrne prenesie do špecializovaných boxov špeciálne vytvorených pre včelie balíky.

Odrody týchto krabíc sú bunkové a necelulárne. Jednoducho povedané - ide o vytvorenie základu budúcej rodiny s medom.

Viete? Včelárstvo je jedným z najstarších povolaní ľudstva. Táto aktivita bola rozšírená v starovekom Egypte - tam boli zvyknutí stavať úle z pálenej hliny, ako aj z prútených prútov omietaných ílom. Tiež starovekí Egypťania boli zapojení do prepravy včiel, ktorá bola vyrobená na rieke Níle v lodiach.

Mobilný (rám)

K dnešnému dňu, bunka včelie balík je najobľúbenejší a používa možnosť pre vytvorenie rodiny včiel. O jeho predbežnej konfigurácii je informovaný zákazník a kvalita je koordinovaná GOST. Bunkové balíky typicky obsahujú 4 alebo 6 rámov Dadan-Blatt 435 × 300 mm.

Najčastejšie sa objednáva štandardné vybavenie - jedná sa o tri rámy s plodom a jeden krmivo, ale na žiadosť kupujúceho sa balenie môže skladať z dvoch rámov s plodom a dvoch krmív.

V úli sa vyrába množstvo užitočných produktov, medzi ktoré patria: peľ, vosk, propolis, zabrus, perga, včelí jed a materská kašička.
Treba tiež pamätať na to, že pri objednávke štyroch rámov s rasplodom by mala byť vzdialenosť prechodu minimálna.

Ofset (bezrámový)

Na rozdiel od rámca, t bezbunkový balík Zahŕňa sadu jednej plodovej maternice, ktorá je obsiahnutá v osobitnej malej klietke, ako aj kŕmidlá, konzumenti a iné pracovné včely. Niet pochýb o tom, že z používania rodiny non-cell packet možno získať množstvo dôležitých a pozitívnych prínosov:

 • peňažné náklady na prevenciu a kontrolu chorôb včiel sa znižujú na minimum;
 • bunková ekonomika sa dá ľahko a rýchlo aktualizovať;
 • je oveľa lacnejšie prepravovať iné vrecia;
 • údržba a starostlivosť o včelstvá, ktoré vyšli z balíčkov po mesačnom transplantáte, sú jednoduché;
 • je oveľa jednoduchšie vysledovať jednotlivé kvality kráľovnej ako aj celej rodiny.
Je to dôležité! Bezrámový pohľad na včelí balíček je tiež upravený GOST. Z toho vyplýva, že pracujúci jednotlivci v obale musia byť najmenej 1,2 kg. Odchýlka od normy je povolená v 100-200 g.

Pchelosemya a pchelopaket: rozdiel

včelstvá

Existujú určité rozdiely medzi balíkom včiel a rodinou včiel. Pchelosemya je plne harmonická rodinaktorá už utrpela jednu zimu, už má svoju vlastnú kráľovnú a včely sú rozdelené do niekoľkých typov podľa veku: drony, robotníci, mláďatá. Aby sa okamžite dokázali vyrovnať s vytvorenou včelstevnou kolónou, je potrebná určitá skúsenosť so starostlivosťou o medový hmyz, pretože takýto nákup sa obyčajne vyskytuje na jar, keď včely môžu pretekať, čo povedie k smrti maternice av dôsledku toho k strate celej rodiny.

Roztopiť vosk s najmenej času, ktorý potrebujete vosk rafinérie.
Preto pre začínajúceho včelára je možnosť chovu včiel s balíčkami včiel, ktoré majú veľký potenciál pre budúci vývoj, dokonalá.

Významným rozdielom je aj skutočnosť, že nákup včelieho balíčka je na rozdiel od včelej rodiny možný len na jar.

Ako transplantovať včely z obalu do úľa

Pred začatím prenosu včelieho balíka do úľa musí byť budúci „dom“ uvedený do jeho správnej formy, dôkladne ho umyť a dezinfikovať. V opačnom prípade môže vysadený roj odletieť kvôli jeho citlivosti na cudzie pachy.

Budete mať záujem dozvedieť sa, ako urobiť multi-úľ vlastnými rukami.
Preto sa odporúča dôkladne spáliť novo získaný úľ horákom a umyť ho čistenou vodou, osušiť a vždy pred transplantáciou, spracovať steny špeciálnou metlou z medovky z medovky alebo matice.

Je to dôležité! Po predošetrení sa úle vopred pripravia, ale ak včelín ešte nie je pripravený prijať nové včelie balíky, premiestnia sa na iné miesto (asi 3 km vzdialené) a včely sa tam už uvoľnia.
Aby proces transplantácie prešiel včelám a včelárovi bez zbytočných problémov a stresu, je potrebné pripraviť potrebné množstvo voskovaných rámov a sushi v včelín, ako aj inštalovať zavlažovaciu misku.

Z bunky

Hlavnou podmienkou prenosu včiel z včelieho plástu do úľa je maximálna rýchlosť a udržiavanie mierneho teplotného režimu. V horúcom počasí sa táto manipulácia najlepšie vykonáva po západe slnka a v chladnom období sa nedá dodržať určitý čas.

Včelár musí nasledovať takéto profesionálne kroky.:

 • na zriedenie dymu;
 • zmena oblečenia v kombinéze (kabát, rukavice, maska);
 • nainštalovať balík na stránku úľa;
 • otvoriť prelet včelára;
 • potom v blízkosti obalu je potrebné dať úľ a starostlivo preusporiadať rám s letiacim okolo hmyzu do neho.
Po tom všetkom, transplantujeme zvyšný hmyz z včelieho balíčka, ktorý je stále na dne alebo stenách, opatrne ich zametáme na rámy. Ďalej by ste mali uvoľniť maternicu.

Z bunky

Transplantáciu bunkového setu môžete vykonávať často používanou metódou, ktorej účinnosť zvyčajne prevyšuje všetky očakávania:

 • pár dní pred dodaním balíkov do úľa je potrebné vložiť rám s vráskami (pre 1,5 kg hmyzu - päť obvyklých rámov alebo sedem telies) a uistiť sa, že je obmedzená na membránu;
 • aby sa včely stali pokojnými a rýchlo zmontovanými v klube, dodané balenia boli pôvodne umiestnené na dobre vetranom suchom mieste;
 • tak, aby sa hmyz z krabice mohol ľahko presunúť do maternice, obal sa obyčajne umiestni v blízkosti rámu (voskovaný) a klietka s maternicou medzi nimi;
 • v prípade viacúrovňového úľa musí byť maternica umiestnená v prvej budove medzi rámami a otočený zadný otvor nadol je umiestnený v druhom;
 • ak sa maternica pôvodne prepravovala s inými včelami, vrecko by sa malo jednoducho vytiahnuť do úľa.
Viete? Včela je schopná preniesť okolo 50 ml nektáru na seba, ale niektoré z pochúťok sa konzumujú počas letu na udržanie energie. Ak je vzdialenosť letu veľká, hmyz môže znížiť svoju korisť o 70%.

Vlastnosti a výhody použitia

Taktiež je potrebné poznamenať, že niektoré ďalšie výhody používania balíka štandardnej veľkosti včiel a niektorých jeho funkcií:

 • balenie obsahuje také potrebné údaje: 3 kg krmiva pre včely, 1 kg včiel a približne 2 kg plodov;
 • niekedy sa v takýchto baleniach nachádza hmyz, ale častejšie sú to včely, ktoré sušia okolo rámov a plodov;
 • strana musí obsahovať mladú maternicu, ktorej vek nepresahuje dva roky, silné včely a potlačené plodiny.
Ak ste si napriek tomu vybrali presne na včelích balíčkoch, potom by ste mali určite venovať pozornosť rôznorodosti tovaru na domácom trhu, pretože balenia, ako napríklad kráľovné včely, majú svoj vlastný vzhľad a plemeno.
Dozviete sa o najrôznejších druhoch takéhoto cenného včelárskeho produktu ako med: pohánka, vápno, phacelia, repka, gaštan, arabská guma, arabská guma, koriander, biela.
Obzvlášť populárne sú včelie balíky nazývané „Karpatka“ u bežných ľudí. Obsahujú len vysokokvalitný materiál a vysoko produktívne kráľovien.

Teraz, spoliehajúc sa na všetky vyššie uvedené tipy a odporúčania pre výber potrebných zariadení pre rast vysoko produktívnych včiel, môžete pokojne a s istotou získať skúsenosti s včelárstvom a potešiť seba a svojich blízkych lahodným medom.

Loading...