Jabloň s vysokou úrovňou adaptácie a krásneho ovocia je známkou Darček Grafsky

Takže je usporiadané zhora, že po pozemskej existencii šanca pokračovať v živote v pamäti krajanov spadá len na tých, ktorí vykonali dobré skutky a ušľachtilé skutky.

Takýto pomník dobrému mužovi bol akýsi jabĺk, ktorý odvodili chovatelia Vladimíra - "Darček Grafskému".

Pôvod odrody a jej názov

Mikhail G. Grafsky žil 85 rokov v najťažších časoch pre krajinu, keď slabé výstrely demokratických zmien Chruščova "topenia" nahradili Stalinovu autokraciu a po nich prišli desaťročia Brežnevovej stagnácie.

Za štvrť storočia bol v čele veľkého štátneho statku v okrese Suzdal, vychovával svoju farmu v neuveriteľných ťažkostiach av podmienkach všeobecnej poruchy vytvoril ľudské životné podmienky pre pracujúcich ľudí. Dedinčania mu venovali lásku a vrúcne sa nazývali "dedko". MGGrafsky získal najvyššiu vládnu cenu - "Hrdina práce".

Počas života Grafského, v záhradách jeho farmy, pracovníci GNU Breeding-Technological Institute vykonali testy zimo-mrazuvzdorného hybridu jablone, získané z kríženia pôvodnej ruskej odrody Vyaznikivka (tiež známej ako Lipovka, Miron Sugar, Mironchik) a americkej zásoby (D 101) zaslané 1979 chovateľmi Indiana University.

Nová odroda prešla skúškou, ktorá bola bezprecedentná v jej závažnosti, v zime 78/79, keď teplota klesla na -40 ° C, a dokonca aj Antonovka, overené v priebehu rokov, beznádejne zmrazil. Na jar experimentálnych jabloní potešili chovatelia jemné listy a dali prvú úrodu.

Od roku 1982 sa odroda dostala k ľuďom pod názvom "Darček Grafsky" a získala svoju distribúciu v moskovskej oblasti a centrálnej štvrti., A v mnohých regiónoch severozápadnej oblasti Ruskej federácie sa uznáva ako odroda v neskorej zime, ktorá ju odlišuje od konkurencie v jarnom obchode s ovocím. V súčasnosti sa pestuje aj v Altaj.

A odrody pestované v tejto oblasti nie sú tak veľa, napríklad Altai Crimson a Ouspensky.

Nová odroda sa etablovala výlučne pri vytváraní priemyselných záhrad.

Apple strom funkcie

Stupeň jabĺk Darček Grafsky a jeho plody sa líšia v nasledujúcich vlastnostiach:

 1. Unikátna komoditná atraktivita ovocia, S dostatočne veľkou veľkosťou (až 350g.), Má žiarivo fialovo-fialovú farbu takmer celý povrch.
 2. Zimná odolnosť prevyšuje najodolnejšie odrody ruských zimov: Antonovku, Grushovku, Korichnoe, Alva.
 3. Má hodnotnú kvalitu: je úplne obnovená z účinkov poveternostných prekvapení, má vysokú úroveň adaptácie.
 4. Vstúpi do reprodukčnej fázy po dobu 4-5 rokov, ale niektoré z jej odrôd (MM 106 - na trpasličie podnože) začnú prinášať ovocie v druhom roku.
 5. Charakteristickým znakom mnohých jabloní - rovnakého pohlaviapreto potrebuje susedstvo stromu opeľovačov. Pre dar Grafsky opeľovačov sú: Študenti, Moskva neskôr, Sinap na severe.
 6. Ovocie dozrievajú začiatkom októbraa splatnosť spotrebiteľov prichádza do konca mesiaca; prinášajú ovocie pravidelne a hojne, ale s výkyvmi výnosov. Jabloň nemá čas odpočinku. V priemere to dáva 200 kg / ha a jeden kmeň - 250 kg.
 7. Najväčšia vegetatívna aktivita sa vyskytuje v prvých rokoch života. (do 4. zberu), potom rast znižuje jeho intenzitu. Stromy, ak nie sú prerezané, môžu dosiahnuť výšku 7 metrov.
 8. Odroda má tendenciu rozbiť zrelé ovocie.ale toto je v porovnaní s inými druhmi jabloní nevýznamné.
 9. rastlina vynikajúce proti hubovým chorobám.
 10. Plody majú vynikajúcu chuť, dobrú "kvalitu" (možno uložiť bez špeciálnych trikov až do mája). Podľa chemického zloženia sú plody (obsahujú kyselinu chlorogenovú) určené na čerstvú spotrebu pre ľudí trpiacich vysokou kyslosťou, problémami s pečeňou, prebytkom kyseliny šťaveľovej v tele.

  Nevyhnutné pre prevenciu aterosklerózy av období po infarkte.
To je veril, že staroveký predchodca moderných jabloní rástol v horách Tien Shan.

Krátky strom niesol malé ovocie podobné odrode jablko. Priemerná dĺžka života však prekročila množstvo listnatých stromov a dosiahla vek 200 - 300 rokov.

Ako si vybrať stromček?

V súčasnej dobe v domácom záhradníctve je až 300 nových odrôd jabloní obyčajných, je ťažké nespadnúť pre špekulantov podvodníkov, ktorí rozdávajú nevakcinovanú divočinu pre odrodový zázrak.

Preto prvá podmienka pre bezpečnosť výberu sadivového materiálu je:

 • nákup rastlín len v špecializovaných škôlkach;
 • dvojročné deti by mali mať zdravé korene s dĺžkou najmenej 30 cm (3 alebo viac vetiev); hrúbka shtamba nie menej ako 2 cm; najmenej 3 vetvy až 60 cm dlhé a správne umiestnené; dobre rozvinutý rastový rast;
 • mechanické poškodenie, zakrivenie trupu, uzliny na krku, suché, tuhé korene sú neprijateľné;
 • Tovar pre škôlky musí byť riadne zabalený (v mokrom vrecovine alebo zabalený do machu), aby sa zachovala životaschopnosť zariadenia.
Venujte pozornosť hlavnému vodovodu. Ak je odrezaný, takže stromček prichádza do obalu - život jablone sa považuje za dni.

Popis "Graf Graf"

Potom uvidíte všetko na fotografii, rovnako ako sa dozvedieť z podrobného opisu všetkých funkcií darčeky Grafsky jablone a ich ovocie.

Odroda má jasne definovaný kmeň a korunku v tvare obráteného kužeľa.

Strom je charakterizovaný nie veľmi hustým listom s rozrastajúcimi sa vetvami a intenzívnym rastom v prvých 10 rokoch.

Plocha výkonu takéhoto zariadenia je kruh s priemerom 20 - 25 metrov, Stonka by mala byť bez výsadieb a burín. Ovocie je často viazané na minuloročné pobočky.

Tmavo zelené, mierne špicaté listy majú podlhovastý tvar a strednú veľkosť. Vyznačujú sa ľahkou vlnitosťou a jemne ozubeným okrajom.

V čase kvitnutia dominuje koruna biela a ružová farba, ktorá uzatvára vzhľad listov. Kvety strednej veľkosti, typické pre formy v tvare jabĺk, s piatimi okvetnými lístkami, fúzované s piestami a prašníkmi týčiacimi sa nad kvetinovou doskou.

Veľkosť ovocia je nadpriemerná., nepravidelný tvar, jablká nie sú kalibrované, s kožou, ktorá je viditeľná v hrúbke, s výraznou farbou farby (fialovo fialová so žltým lúmenom). Uzavreté komory s osivom, málo semien; dužina je hustá, šťavnatá, aromatická, krémová. Chuť je nezabudnuteľná, s prevahou sladkosti.

Odrody jabĺk severného šľachtenia sa vyznačujú hypoalergenitou. Prítomnosť alergénnych bielkovín, najmä v koži plodov, vám umožňuje vyhnúť sa riziku alergických reakcií pomocou ovocného noža.

Za zmienku stoja aj odrody jabloní, ktoré sú obzvlášť prospešné pre zdravie: Orlinka, Mladý prírodovedec, Aromatny, Kandil Orlovský a Orlovský Sinap.

fotografie

Čo je kľúčom k vysokým výnosom?

Nie je triviálne pre vnímanie: vo výbere času, miesta, kvality sadivového materiálu a systému starostlivosti.

Optimálny čas na výsadbu jabĺk už dlho testovali naši predkovia.:

 • na jar pred prietokom miazgy;
 • koncom jesene.

Okrem toho, jeseň je najlepšia voľba: korene stromov majú čas sa prispôsobiť. Nemáte čas zasadiť sa na jeseň čas - kopať a kryt až do jari, a na začiatku apríla, než púčiky napučiavať, pozemky v krajine na trvalé miesto.

Je prijateľné odchýliť sa od dátumov jarnej výsadby, ak po roztopení snehu je pôda zaplavená (jablone nemajú radi nadmernú vlhkosť). Ale odložiť s pristátím do mája - júna - je tiež riskantné.

Miesto pre jablko by malo byť vybrané dobre osvetlenéna pódiu, zakryté stálym vetrom stenou domu alebo inými pristátiami. V nížinách, môžu sadenice zamrznúť v období neočakávaných mrazov, alebo trpia nadmernou vlhkosťou. Blízkosť podzemnej vody tiež nie je v chuti tejto rastliny. Ak je na pozemku taký problém, potom je lepšie zasadiť strom na umelý kopec (50 cm), čím by sa posilnilo „lôžko“ s kolíkmi vykopanými do zeme.

Vhodné pozemky pre jabloň - hlboké hlinyTo však neznamená, že s touto kvalitou pôdy nie je potrebné kŕmiť stromček organickými a anorganickými hnojivami až 4 krát za sezónu, v každom štádiu vegetácie.

Je potrebné brať do úvahy prirodzenú "únavu" pôdy, a nie zasadiť mladý strom namiesto starej záhrady.

Jablká odrôd Grafsky nevyžadujú špeciálnu technológiu výsadby:

 • rovnaké rozmery jamy (d100, h70);
 • zber jámy týždeň pred výsadbou (alebo dokonca od jesene);
 • aplikácia dusíkatých hnojív;
 • spevnenie trupu podväzkom na kolík;
 • hojné zavlažovanie po výsadbe.

Odroda nemá odolnosť voči suchu, nedostatku vlhkosti., teda nesmieme zabúdať na povinných 5 hojných zalievaní za sezónu, v suchých, horúcich letách a častejšie.

Čo je súčasťou systému starostlivosti?

Systém je súbor prvkov, v tomto prípade opatrenia, ktoré tvoria jednotu vplyvu na intenzitu rastu a rozvoj závodu. Jeho cieľom je:

 • skrátenie času do reprodukčnej pripravenosti;
 • tvorba morfologickej štruktúry stromu, schopná hojného plodenia;
 • zachovanie jedinečnosti odrôd;
 • zvýšenie výťažku;
 • ochrana pred škodcami a prevencia;
 • odolnosť voči poveternostným vplyvom a klimatickým anomáliám;
 • získavanie ovocia vynikajúcej prezentácie;
 • 100% bezpečnosť zberu.

Starostlivosť o každý ovocný strom zahŕňa povinné druhy práce:

 • uvoľňovanie a zavlažovanie;
 • radikálne kŕmenie;
 • prerezávanie;
 • kontrolu škodcov a chorôb.

Pre každý z týchto typov práce existuje množstvo podrobných inštrukcií s obsadením algoritmu činnostíformulácie nutričných kompozícií a načasovanie ich zavádzania. Všetky z nich sú plne účinné pre rozmanitosť Darček Grafskogo.

Ale charakteristická sila stromu sústreďuje záhradníkov na prerezávanie, ktoré sa vykonáva na nasledujúce účely:

 • hygienické prerezávanie (po zime alebo extrémnom počasí);
 • vytvorenie kmeňa (pri sadení, keď je hrot narezaný o 10 cm);
 • tvorba kostrových vetiev koruny;
 • zvýšenie výnosov (odrezaných odbytí v minulej sezóne);
 • dostupnosť koruny pre starostlivosť a zber;
 • omladenie stromu;
 • príprava na zimnú sezónu.

Mechanické riedenie korunky je však niekedy nedostatočné a vyžaduje sa manuálne odstránenie vaječníkov z ovocia, pričom nie sú ponechané viac ako dve susedné kvety. To vám umožní získať ovocie komerčného typu a veľkosti.

Prerezávanie by nemalo prekročiť jednu štvrtinu hmotnosti vetiev, aby sa zabránilo stresovej reakcii stromu.

Ako zachrániť ovocie?

Priemyselné skladovanie jabĺk v uzavretých komorách chladničiek pri teplote 0 ° C, konštantná vlhkosť a zloženie plynu zabezpečujú bezpečnosť ovocia až do júla.

ale v súkromnej farme sa môžete spoliehať len na pivnicu, v ktorej sa teplota udržiava od 0 do 4 ° C.

Aby sa zabezpečilo, že ovocie "lezhkost" bez straty by mal poskytnúť nasledujúci postup: t

 • príprava krabíc (umývanie štetcom, sušenie na slnku);
 • triedenie ovocia so zachovaním stonky;
 • premiestnenie (s minimálnym traumatickým dopadom) do drevených krabíc položených čistým papierom bez trhlín;
 • v prípade dvojvrstvového skladovania, nalievanie jabĺk so suchými trieskami alebo ich balenie čistým papierom;
 • uchovanie ovocia (až niekoľko dní) na chladnom mieste;
 • opätovné triedenie;
 • inštalácia v sklade v pivnici pri konštantnej vlhkosti do 90%.
Neuchovávajte jablká v suteréne vedľa koreňov, aby nestratili svoju chuť.

Racionálny zber jabloňového sadu súčasne s letnými, jesennými a zimnými odrodami a súlad s pravidlami pre skladovanie ovocia vám umožňuje poskytnúť jablkový dezert s rodinou po celý rok. A diétna charakteristika jabĺk Podarok Grafskogo ich odlišuje do vysoko žiadanej skupiny.

Loading...